Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ivkaivka
9. aug 2009

chichi, tu ja máš v mrazáku, ale ja už ju pchám do seba 😝
A to si predstav v noci s baterkou a v bielej nočnej košeli-ako BIELA PANI a suseda už po sedemdesiatke-to by bolo na infarkt (neviem, akého usmievačika mám dať)

alexandrah
9. aug 2009

presne, ma napadlo, tusim v jednom filme, nejake vtipne decka priviazali baterku v noci o psa, a ten behal po zahrade, susedia si mysleli, ze su tam zlodeji 😎 😀
tak dobru chut!!!!!!!!! nech ti padne na uzitok!!!!!!

ivkaivka
9. aug 2009

alex, už padlo 😀 ,

alexandrah
9. aug 2009

🙂 😎 😀 😉

kuratko
10. aug 2009

no moja suseda pribrala skoro 30 kg...

alexandrah
10. aug 2009

tak to uz je o zdravie!!!!!!!!! aj jej, aj dietata!!!!!!!! to je nezodpovednost, nech mi nikto nevravi!!!!!!

zuzka11
11. aug 2009

No holky, kde se flakate s hlasenim vahy a jidelnicku? 😉 😀

ja mela dneska strasnou noc, v noci me ve spanku chytla krec do nohy, ale tak silena, ze jsem zarvala, P.myslel, ze uz rodime 😵 a jak to bylo ve spanku, tak jsem ji "odchytila" pozde a neslo to protahnout...pak prisla dalsi.....a porad mam tu nohu jeste nejakou "jinou", pajdam jak Quasimodo...... 😉 A rano me probudila jedna drza kobylka, ktera mi normalne, klido pido, skocila na zadek..... 😉

Co noveho u vas? Nejaka srandovni historka, at se taky zasmeju? 😀

marinka
11. aug 2009

Zuzi, já srandovní hiskorku nemám ale přispěju aspoň s tím jídelníčkem, včera jsem se činila 😀

snídaně: celozrná houska se šunkou, Pribináček
svačina: ořechový šnek, meruňky
oběd: zapečené těstoviny s masíčkem a sýrem, kokosová tyčinka
sváča: další ořechový šnek, sladký rohlík plněný tvarohem
večeře: segedínský guláš s chlebem

zuzka11
11. aug 2009

Mari, koukam, ze obe jsme vcera mely sladky den....ja taky 😎 margotka, cokoladka........Jinak jsem se divala na fotky z vyletu, moc vam to holky sluselo!!! 😉

A koukam, jak tobe jidlo ovlivnuje Aninka🙂)) jeste myslim Alexa, mela taky porad dzemiky, protoze mala je miluje..... 😀

marcela22
11. aug 2009

Zuzi, krče sú hrozné, ja ich tiež mávam a v pravej nohe som mala posledný pred 5 dňami ale taký silný, že ešte stále ma to lýtko bolí. No a v ľavej som mala aj minulú noc, tak ma bolia obidve...tiež to väčšinou podchytím neskoro a potom skučím🙂
No a s tými džemíkami som to bola asi ja my ich papáme stále 😀 Ale našťastie máme domáce, svokra teraz robila dve dávky slivkového a sú takmer bez cukru tak som rada že ich máme aspoň zdravé🙂

Môj včerajší jedálniček bol ovplyvnený návštevou:
raňajky: pol krajca chleba so syrom, uhorka (nejako mi nechutilo tak som zjedla málo), potom miláček čo malá nezjedla
desiata: hmmm, tuším nič....
obed: trocha polievky čo malá nezjedla, dva mafiny s návštevou, pár čipsov
olovrant (návšteva už bola preč): trocha kelu so zemiakmi z nedele
večera: jeden a pol jablka

No a dnes:
raňajky: pol rožka s maslom, dve paradajky a jedna malá paprika (druhú polku rožka mi vzala malá a ožužlala ju strašne tak som sa jej radšej vzdala 😀 ), zasa miláček po malej🙂
desiata:broskyňa
obed: omáčka z fazulkových strukov s chlebom, korneto
olovrant: jeden a pol banána
a teraz večera pol mrazenej pizze Hawai (mala som na ňu straaašnuuuu chuť) a teraz sa chystám ešte na melón

No a váha sa teraz drží na +6kg.

marinka
11. aug 2009

Marcelo,ty jíš taky jak vrabeček 😉 Myslím, že budu mít ve 30 tt taky 6 kileček navrch, teď mám 4 kg a přibírám tak 1,5- 2 kg za měsíc..

jmisa
11. aug 2009

Marcelo, ty skoro nejíš 😕

Marinko, to je jídelníček dle mého gusta 😀

zuzka11
11. aug 2009

marcel taky valim oci, pul krajicka chleba, pul rohlicku...... 😉 To jsou davecky.....a ten dzem vubec nezatracuju, taky na nej mam obcas chut a pokud je domaci, tak je to jedna basen 😉 ja v zime, na zacatku tehotenstvi ulitavala na domacim chlebu s fikovym dzemem 😀

Ale koukam - na veceri ti staci jeden a pul jablicka? 😕 Nemas pak vubec hlad? 😕

Miso - ahooooooj! kontroluju ti obcas Alexe jak roste 😀 Jak se mas, jak zvladas?

jmisa
11. aug 2009

Ahoj Zuzko. Máme se fajn, malej hrozně rychle roste, tak se snažím si to užívat, co to jde.
Koukám, že už to máš za pár. 😅

marinka
11. aug 2009

Zuzi, a děkuju za pochvalu foteček 🙂 Anička mi jídlo ovlivňuje hodně, hlavně snídaně a obědy, taky po ní dojídám jogurty apod. 😀 Na véču už dělám, co chce manža..

marinka
11. aug 2009

jmiso, koukám, jak jsi krásně zhubla po šestinedělí 😵 😵 Kolik jsi přibrala a měla jsi to hned dole?

jmisa
11. aug 2009

Mari, přibrala jsem 19 kg, hodně jsem nechala hned v porodnici, byla to voda a zbytek během šestinedělí bez přičinění. cpu se jako prasátko, mám při kojení děsnej hlad, malej mě asi dost vysává 😀

marinka
11. aug 2009

Tak to je super! Mně ta kilča po porodu taky lezla sama dolů, snad to tak půjde i teď 🙂 I když jedno, dvě kilečka bych si klidně nechala 😀

marcela22
11. aug 2009

Holky, ale mne to tak nejako stačí 😅 Inak toto bol naozaj super nápad, písať si sem tieto jedálničky, pretože mám väčšinou pocit ako veľa som toho za celý deň pojedla a keď to napíšem tak sa sama divím že toho zas tak moc nie je...a to taaak rada papám 😀
Inak väčšinou mám stiahnutý žalúdok, ale melóna zjem plnú misu, až fučím 😅

Zuzi kde si vzala domáci chlieb a figový džem??? O tom džeme som ešte ani nepočula 😅 🙂

zuzka11
11. aug 2009

Marcel k vanocum jsme dostali domaci pekarnu, tak jsem pekla, ale asi od cca 10tt doted mi zacal strasne smrdet, takze pecu chlebik jen pro manzela.....a fikovy dzem dela firma Bone mamman, snad to pisu dobre, normalne v samosce jsem na nej natrefila 😉

Miso - jdu taky kouknout na nove fotky.........doufam, ze u me to bude s vahou podobne, ale spis se bojim, ze ne......uvidime, hlavne at je malej OK.......a tech 19kg na tobe vubec videt nebylo 😕

zuzka11
11. aug 2009

Tak Miso, taky obdivuju, hlavne nadra dmouci 😀 a ploche brisko - melas nejake stahovaci katata nebo to "samo"?

jmisa
11. aug 2009

Zuzko, nee, jen jsem po porodu ležela na břiše, jak nám poradila v porodce rehábka, ikdyž s těma prsama to bylo pak horší 😀

marcela22
11. aug 2009

Jeee tak na ležanie na bruchu sa strašne teším, ja inak spávam takmer výlučne na bruchu a preto doteraz keď sa v noci zobudím tak nemôže zaspať, lebo si neviem nájsť nijakú polohu...ešte tak paplon medzi kolená a ten zvyšok tak nejak objať a zvaliť sa trochu naň, ale to ide iba na chvílku....

zuzka11
11. aug 2009

Taky se tesim na spani na brichu 😉

Miso - figl je pry v tom, dat si pod bricho polstar, tak maji nadra dmouci vic prostoru 😀

Ja uz chci mit Gyroska taky venkuuuuuuuuuuu 😉

jmisa
11. aug 2009

Zuzko, já bych ho nejraděj měla uvnitř i venku 😀 Mně se líbilo být těhotná a malej si klidně prokopne bazén o dva týdny napřed 😠 😀

marcela22
11. aug 2009

Zuzi a ešte stále neviete meno alebo len neprezradíte?🙂 Ja neprezrádzam, inak už ako-tak máme, síce stokrát zmenené ale už nám došli nápady aj argumenty tak asi končíme a nemeníme 😀

zuzka11
11. aug 2009

Marci jmeno mame, ale taky nehcci prozrazovat, co kdybychom ho na posledni hcvili zmenili a pak poslouchat ty reci, jako, ze tamto bylo lepsiiiiiia tak.....takze mame pracovni nazev : Gyrosek a je to, po narozeni se to zmeni. Snad 😀

Misko - tobe se ty posledni tydny libily? 😕 Ja se musim priznat, ze jsem celkem v pohode, skoro zadne obtize nemam, ale stehjne bych ho uz chtela u sebe.....v noci ty krece do nohou.......a tak dal, zname to vsechny......

jmisa
11. aug 2009

Zuzko, já akorát trochu zadržovala vodu a lítal mi tlak. Ale líbilo se mi, když se malej uvnitř hýbal, to bylo něco úžasnýho.

zuzka11
11. aug 2009

Tak to jo, pokud to, jako vetsinou v noci, neprehani 😀 Ale ty nezne vybouleninky jsou uzasne 😉

alexandrah
12. aug 2009

baby, ale to je individualne s tym jedenim ... pre niekoho to staci, napr. podla mna marcela vobec neje malo, tak akurat, mne staci este menej, a to aj sportujem, ked jem viac, tak priberam ... co tu niektore pisu, to by som nezjedla ani za 3 dni ... aspon sa snazim zdravo a vyvazene ... kazdy asi vie, co jeho telo potrebuje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre