Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzka11
17. aug 2009

Mari to je mi líto, že ti bylo tak zle! 😖 Snad už dnesa bude zase líp......Anička už je v pohodě?

pippochiara
17. aug 2009

marinka je mi to luto ze si sa takto zle citila..
dnes ti je uz lepsie?

zeleny_cajik
17. aug 2009

ahojte, ocenila by som, keby do tejto temicky prispievali aj naozaj priberajuce baby, lebo ked vas tu citam s vasimi "hura konecne 10 gramov navyse", chyta ma riadna depka.

Ja mam navyse k dnesnemu ranu 13,5 kg a to ma do porodu este cez 7 tyzdnov. Je tu niekto na mojej krivke????? 😅 😕

monika131
17. aug 2009

zeleny-cajík - no ja som na tom snáď ešte aj horšie ako ty. Pretože ja som ešte len v 27tt, ešte ho len začínam, a už som pribrala 11kg.
Takže uvidíme, čo bude do konca, ale s takými 17-20kg rátam. No snáď sa mi to podarí zhodiť. 😀

zuzka11
17. aug 2009

Tak to je budes muset nejak prinutit....jinak ani to "male" pribirani neni nekdy uplne super, muze te dr.vystrasit, ze za to muzes ty, ze bude mimco v neporadku a pak mas TAKOVY strach....a nemuzes to ovlivnit.....

Jinak ja si treba nepripadam, ze pribiram malo, mam cca plus 6,5-7kg, coz se do tech "normalnich" +9-10kg pri porodu vleze..........a treba prijdou jeste otoky a budu na tvem cobydup 😉

monika131
17. aug 2009

zuzka - ja si tiež myslím, že to koľko v tehu priberieš nemôžeš ovplyvniť, a zasa aby som prestala jesť aby som nepribrala a potom zistím, že drobček nie je v poriadku, tak to radšej priberiem aj 100 kg. Len nech je drobček silný a zdravý. 😀

zuzka11
17. aug 2009

Přesne Moni....i ja to tak vidim.....ovlivnit muzes svuj pocit, ze se neprecpavas a snazis se zdrave, ale je normalni ulitavat....... 😉 ale proste nekdo pribira rychle, nekdo pomalu....ja pribirala na zacatku rychle a bylo to urcite tim, ze jsme prestala behat - predtim 10km denne, v tehu chuze, tak se to muselo nekde projevit.....taky zalezi na vychozi vaze.......ja chapu, ze zeleny cajik se z toho "zpruzena", ale hlavne ze je mimco v poradku a at si sahne do svedomi, jestli vahu muze nebo nemuze ovlivnit.......pak neni co resit, no ne?

pippochiara
17. aug 2009

ahojte....
ja som sem uz pisala ze pri prvom som pribrala 20kg...
pri druhom 22kg....
a teraz naozaj davam pozor co zjem lebo mi je neskutocne zle zo vsetkeho...
a uz mam navrh 2kg....
takze neviem cim to je..
mne je asi sudene takto priberat....
ale ono sa to da potom zhodit.... 😝

monika131
17. aug 2009

zuzka - je to presne tak, a v tehu musíš troška obmedziť aktivity aké si mala pred tým, a samozrejme, že sa to niekde musí prejaviť. Ja som sa pred tým tiež viac hýbala, ale teraz už jednoducho nevládzem toľko, ako pred tým. Takže kilá idú hore.

piúúochiara - no asi ti je súdené toľko pribrať. Ale keď sa ti to za každým podarilo zhodiť, tak potom čo, keď aj teraz priberieš 20 kg, určite to zhodíš. 🙂

pippochiara
17. aug 2009

asi hej...
ale zas potom ked citam vase prispevky o tom ako ste pribrali do 24tt 5 kilo
citim sa ☹
ja hovorim hlavne nech sa narodi zdrave babo 😉
to je najdolezitejsie...
myslim ze ziadna z nas teraz nedrzi dietu...
a niekto priberie viac ina menej
🙂

monika131
17. aug 2009

pippochiara - tak ja som v 24tt mala už krásnych 9kg, žiadnych 5kg. A vôbec si z toho nerobím ťažkú hlavu.
Presne tak, hlavne nech je náš drobček zdravý a v brušku šťastný, že nehladuje.
A ja si myslím, že niektoré ženy aj držia dietu, aby náhodou po pôrode nevyzerali zle, napr. celebrity - viď Verešová. 😅

pippochiara
17. aug 2009

Tak mas pravdu..
ale ja si myslim ze dièta urcite nie je na mieste..
potom bude na to casu dost...

aninka89
17. aug 2009

zeleny cajik....ešte si na tom dobre, ja mám už hore 17-18kg, nemôžem sa už na seba ani pozerať a pritom veľa nejem no kilá ani neviem odkiaľ sa na mňa lepia 😠

alexandrah
17. aug 2009

baby, ja v tomto teple nemozem jest ... nieco si dam, inak mi je zle, ale ne moc ... som v 25 tt, a mam 51 kg!! (za 5 tyzdnov + 1 kg ..)

monika131
17. aug 2009

alexandrah - tak spapkaj aspoň niečo. Ale môže ti byť zle aj od hladu. ja mám také stavy, že keď som veľmi hladná, tak mi je hrozne, ale hrozne zle. 🙂

wacinka
17. aug 2009

já jsem od začátku těhu přibrala 8kg, tak doufám, že bych se do 10kg mohla vlézt

marinka
17. aug 2009

Zuzi, pippo, děkuju holky, dneska už je mi dobře, už mám i normální chuť k jídlu 😵 Tak to brzo doženu 😀

marcela22
17. aug 2009

Ahojte tak mne po víkende u našich a oslave nabehlo +1kg, takže už to je spolu +7kg! Nechcela som tomu ani veriť keď som to videla na váhe, pretože aj napriek oslave som jedla dosť málo, pohybu som mala viac než doma a už 3 noci som spala tak po 4 hodiny, lebo malá sa zasa stále budí a skoro vstáva...tak som čakala že som asi schudla a ono toto! No uvidíme či sa to udrží, alebo zíde....ale dnes idem do poradne tak aspoň nahlásim naraz +2kg za 4 týždne, sestrička bude nadšená 😀 Lebo prírastok váhy som mala naposledy hlásený pred dvomi mesiacmi...

No a nechcem obhajovať Verešovú ale na modelku pribrala v tehotenstve dosť, nemyslíte? Pri jej dcérke sme mali rovnaký termín pôrodu, tak mám prehľad, vtedy pribrala 10kg a pri synovi 16kg čo si myslím že je na modelku príííííliš veľa. Najlepšie na tom je že keď oznámila, že je tehotná, ja som zrovna v ten deň vysadila antikoncepciu a v deň keď porodila som si našla dve čiarky na teste 😀 Žeby som tiež čakala chlapca????? To som teda fakt zvedavá.....

zuzka11
17. aug 2009

Marcel ta Veresova ti je souzena 😀 A uvidis, jestli se to udrzi.......treba to muzou byt taky trosku otoky, prece jen bylo vedro silene.....

Pipp - kdyz jsi mela stejne v tech púredchozich tehu a pak jsi to dala dolu, tak bych to proste brala jako normalni, holt s tim nic nenadelas, chapu ze to stve...ale na druhou stranu, vis, ze to jde dolu....

Alex - myslim, ze bys neco mela zkusit, ja taky v horkach mam mensi hlas, ale studeny jogurt a takove "chladive" veci jako salaty dava vpohode....jasne ze knedlo vepro zelo bych do sebe nedostala......ale nejake ziviny potrebujes, jak ty, tak mimco.....

Holky, jak ja chapu vsechny, kterym to nabiha "ze vzduchu".......je to strasne nefer.....ale jeste vic nefer je, mimco chtit a nemoct....takze nejake pribirani, co to je?

pippochiara
17. aug 2009

mas pravdu..
my mozme byt stastne ze sa nam podarilo otehotniet..
mnohe pary maju stym problem... ☹

zeleny_cajik
17. aug 2009

monika, aninka - vdaka, aspon niekto 😅

marcela - to si robis srandu? 😕 to mala ako modelka drzat dietu? alebo mala dohovorit svojmu metabolizmu, nech sa sprava viac modelkovsky???? 😨 😠 myslim, ze prirode je jedno, ci si kucharka v zavodnej jedalni alebo topmodelka, telo si vezme co potrebuje - nastastie...

marcela22
17. aug 2009

Zeleny cajik, ja som naražala len na príspevky písané vyššie - Monika písala o tom že Verešová v tehu držala dietu čo evidentne nie je pravda, nemyslela som to tak že ju držať mala! Práve naopak, uznávam jej že bola rozumná a jedla normálne. Mňa tiež zarazilo keď som si to prečítala že prečo ju niekto obviňuje z diety??????

zuzka11
17. aug 2009

Branim Marci, myslela to jinak! Naopak veresovou branila, protoze modelky vetsinou i v tehu jsou "blaznivky" a proste nezerou.......V. se chovala normalne.......

marsulinka
17. aug 2009

Ahojky holky, tak se zase po delší době hlásím s váhou, mám nahoře 14kg a už nepřibírám 😉 , takže ideální stav

aninka89
17. aug 2009

ja jem tiež normálne, dávam si pozor a kontrolujem sa no výsledok je 😖 😖 😖

zeleny_cajik
17. aug 2009

marcela, tak potom som to zle pochopila 🤐 sorry 😉

zuzka, mas pravdu, priority su inde... ale v dnesnej dobe sa velmi propaguje minimalny prirastok na vahe a tie zdvihnute obocia, ked na niekoho vybalim to moje "cislo" mi idu riadne na nervy a deptaju ma.
Mam pocit, ze fakt priberam uz iba pri pohlade na jedlo 🙄 viem, ako som jedla pred tehu, jem rovnako vela aj teraz, dokonca pravidelnejsie a vyvyzanejsie (dbam na viac teplej stravy a polievky), ale zo dna na den naberam viac a viac. dufala som, ze sa zmestim do 20 kg, ale vyzera to biedne. Opakujem si kazdy den, ze na prvom mieste je zdravie babatka a potom vsetko ostatne, ale nic to nemeni na tom, ze sa ctim ako neustale spoteny a fuciaci hroch medzi stadom srniek 🙄

marcela22
17. aug 2009

Zuzi ďakujem!!! 😉 A máš pravdu, asi je mi súdená...škoda že nemám je príjem 😀 😀 😀 😀 A aj vizáž by mi stačila 😀 😀 😀 😀 Uvidíme či to víde aj s tým chlapečkem.....

Marsulinka ja som to mala v prvom tehu tak isto, pribrala som 14kg a behom pár týždňov som vážila menej ako pred tehotenstvom! Tak držím palce, určite to tak bude aj u Teba! 😉

Aninka neboj, určite to rýchlo zíde. Každá sme iná a Ty máš len nešťastie v tom, že si z tých čo priberajú viac. Ale môžeš byť aj z tých čo rekordne rýchlo schudnú! Tak sa netráp a užívaj si posledné týždne tehotenstva veď to stojí za to!!!! 😉

aninka89
17. aug 2009

ja viem, ďakujem......a dúfam, že zídu tak ako sa na mňa nalepili

zuzka11
17. aug 2009

Marci bud rada, teda ne prijem, ale jinak je holka blba jak troky....bohuzel......takze "az tak" o co stat neni....

Zeleny cajik - jak jsem psala, ja te strasne chapu a jedine co me napada, je ze se na to clovek muze vys***, ja jak nazacatku pribirala z toho nepohybu a tak, tak to slo strasne rychle, tak jsem taky "nadavala", ale pak se to nejak zaseklo......ale fakt chapu, nekdo jen projde kolem lednicky a ma navic a nekdo do sebe rve vsechno pod tlakem - a nic.....ale takove nespravedlnosti jsou i v netehu stavu, nekdo musi makat, sporotovat ama postavu tezce vydrenou a nekdo nic a je v pohode.......U tebe je to jeste vic nefer, protoze se ted snazis zdrave, vyvazene.....a chapu, ze nekdy je tezke si porad opakovat, ze jsi rada za miminko, nevymenila bys ho za nic...a zaroven ma clovek spil, ze je velryboidni......ja taky obcas "nadavam" kdyz se hodne hybe v noci, boucha do zeber, ze je to maly tyranek - ale to nadavani nemyslim vazne......jsem moc rada, ze ho "mam"

marinka
17. aug 2009

Já mám spíš pocit, že modelky a spol. přiberou v těhu docela dost, protože jinak musí furt držet diety a hlídat se v těhu po nich nikdo nechce, aby vážily 50 kg, tak si to užívají a je to dobře 😵 Stejně to pak všechny zázračně zhubnou, vždyť zrovna Verešová šla z porodnice jako proutek 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre