Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

majatob
23. aug 2009

marcela, no chutna to jak suseny mliko 🙂 me chutnal s Tobikem aj ted, asi chce vyzkouset 😉

marcela22
23. aug 2009

Atrami 😀 Tak sa teda nemusím veľmi "tešiť" že keď budem jesť zdravo tak moc nepriberiem, čo? 😅 Ale zišlo to dole, či nie?
Ja som müsli jedávala každé ráno asi do druhého mesiaca tehu (aj pred ním) ale potom mi začalo bývať z mlieka zle. A keď to prešlo, tak mi sušený banán z neho zlomil zub a odvtedy sa müsli jesť bojím... 😅 Dcérka ho inak tiež má rada🙂

Maji, aha, ja som myslela že to bude také nejaké divné...sušené mlieko je fajn, našťastie umelé mlieka chutia úplne inak, lebo by sa malej nič neušlo 😀 A teraz mám chuť na sušené mlieko...
Kedysi (neviem či ešte stále) vyrábali taký vanilkový puding v prášku a ten sme si so sestrou vždy kupovali a jedli ho taký suchý,....to by som si dala!
Asi by som radšej mala ísť spať, čo?🙂

majatob
24. aug 2009

dobre ranko, vcera jsem vyrobila prvni varku domacich jogurtu, tak jdu testovat...su zvedava 😀

zuzka11
24. aug 2009

Dobre ranko!

O Gravimilku jsem taky jenom cetla, nejak jeste nebyla chut a odvaha....... 😉 A musli jsem do lonska jedla denne, k snidani i k veceri, byla jsem zavisla 😔 😀 Pekne s ovocem a jugurtem, mleko moc nemuzu - nechutna........ted jsem ale najela jen na jogurt s ovocem nebo v zime ruzne kasicky - ovesna, ryzova, jahlova - a jenom rano 😉

Maji - tak jaky je "domaci"? 😉

Preju krasny den!

majatob
24. aug 2009

zuzi, moc dobrej, akorat je trochu ridsi nez normalne, ale to je moje chyba, ma se tam dat trocha susenyho mlika aby to zhoustlo a ja zapomnela 😀 ale jinak mnam mnam 🙂 myslim, ze dlouho nevydrzijou, protoze je hned sezeru 😀 😀 😀

marinka
24. aug 2009

Na Gravimilku jsem ulítávala po porodu, hrozně mi chutnal při kojení 😵

zuzka11
24. aug 2009

Tak uvidime, trena ho taky po "po" zkusim 😀 Holkyyyy ja musim drzet nohy krizem jeste do patku a pak uz na to muzu vlitnout 😉 to uz budeme v CR.....zitra zase kontrola, tak snad se nalez moc nepohnul, poprve v zivote poctive dodrzuju klidovy rezim 😝 Mari, jestli to bude jako u tebe, ze plasi zbytecne, tak se picnu 😠

atrami
24. aug 2009

marcelka,
u mňa to funguje naopak. Keď kojím priberám, dokojím na schudnem. Po prvom na 56 kg po druhom na 52 kg. Teraz mám úctihodných 73 kg. 😠

zuzka11
24. aug 2009

O je, toho se presne bojim 😠

zuzi.h
24. aug 2009

ahojte kočky
Prosim vas, potrebovala by som poradit, mam skôr opačný problem. Som v 34tt a za posledne necele 2 mesiace som nič nepribrala ☹ Mala som zvysene hodnoty cukru a tak mi doky nariadil dia dietu, cize akurat nejem nič sladke. Môze to byt tým?
Doposial som pribrala len 7kg, cize mam 55,5kg. A tiez len lezim a lezim, lebo sa mi skracuje krčok.

monika131
24. aug 2009

zuzi - pokiaľ doktor nariadil dia dietu, tak nepapkaj nič sladké. A to, že si nepribrala ty? Pokiaľ priberá drobček a je aj v poriadku, tak žiadna panika. Nebudeš musieť toľko zhadzovať.
Ja som už pribrala 12kg, a kde je ešte koniec 😀

zuzi.h
24. aug 2009

monika - ked ja by som tie kilečka rada prijala, uz teraz vyzeram dost uboho 😅 Ani gram tuku. Na usg idem az bud. týzden, tak neviem, ako babo pribera. Musim len verit, ze je vsetko ok

zuzka11
24. aug 2009

Zuzi, za tohle te tu spousta holek vypiska......kazda by chtela nepribirat 😉 Ale ja te chapu, prisla jsem sem taky s nepribiranim a strasili me, ze mimco je male....nastesti se to nepotvrdilo.......

takze i kdyz podle tebe vypadas "uboho" kasli na to, nekdo zase vypada jako velryba......dulezite je to brisko a poklad v nem, lez at ho mas v sobe co nejdele, hlavne at miminko pribira a kasli na okoli........Moc ti drzim palce!
A jeste k jidlu....sama vis, jestli je to dietou, kterou musis drzet nebo jestli v tech horkach nemas chut.....proste zkus si davat mensi porce, zdrave, ale jist, at mas i ty dobry pocit, ze pro mimco delas co muzes....

zuzi.h
24. aug 2009

dakujem zuzi 😉

zuzka11
24. aug 2009

Neni za co, moc na tebe myslim! 😉

monika131
24. aug 2009

zuzi - určite je všetko v poriadku, neboj. Drobček je určite zdravý ako rybyčka. A to, že ty nepriberáš. Z toho si nerob ťažkú hlavičku. 🙂

atrami
24. aug 2009

zuzi,
kamarátka rovnako pribrala. Malý sa norodil s hmotnosťou 3700g. Pokiaľ veľkosť babätka, zodpovedá týždňom, tak to nikto nerieši.
Držím palčeky,

zuzi.h
24. aug 2009

díky baby, ste zlaté 😉 Pri prvom som pribrala 9kg a malý s narodil v 38+0tt s vahou 3280g. A to som vtedy jedla sladke. Mozno fakt bude pes zakopaný v tých sladkostiach 😒 Uvidime, v stredu mam poradnu tak sa popýtam 😉

zuzka11
24. aug 2009

Zuzi, vzdyt to neni az takovy rozdil! 2kg od minuleho tehu!

alexandrah
24. aug 2009

zuzi.h - neboj, ja som tiez taka utla, a minule mi maleho vazil lekar, a ma presne ako ma mat, a povedal mi, ze to babo si potrebne ziviny zoberie z tela matky, niektore za cele teh. nepriberu, alebo len minimum, a babo je ok, ze to si len take jedna pani povedala myslia, ze ked priberu 20 kil, ze porodia 5 kilove dieta, neboj, ak ta lekar ukludni, a zvazi babatko, tak je vsetko v poriadku!!

marinka
25. aug 2009

zuzi.h, taky myslím, že to bude v pohodě 😉 Pokud nechybí nic miminku, nestresovala bych, že jsi přibrala mála. Já jsem při prvním těhu přibrala 8 kg, takže jen o kilečko víc než ty a začínala jsem taky na nízké váze a malá měla 3,20 kg, takže úplně super váha 😵

zuzi.h
25. aug 2009

diky babenky, este sa ozvem a dam vam vediet ako som dopadla u dokyny a aj na usg 😉

alexandrah
25. aug 2009

jasne, daj vediet ... baby, uz mam 52!!! dalsie kilo hore. a to koncim 6 mesiac ... ale uz mam pocit, ze aj brucho vidno, ked si dam nieco obtiahnute ... ale to sa nacpavam jablkami, svokor dopestoval take dobreee ... ale som zase trochu chora ... tak uvidim ...
marcela - tie pudingy v prasku si pamatam, to bolo uzasne, ja som najviac lubila ze malinova zelka sa to volalao, by som sa toho objedla!!!
inak - cukor som mala uplne v poriadku, idealny!!! tak sa vytesujem, lebo nejak mi chuti sladke v tehotenstve ... a teda sa nejak neobmedzujem ... mam chud hlavne vecer uz v posteli nad knihou ..,. 😀

zuzka11
25. aug 2009

Hali halooooo!

Hlasim uspesnou kontrolu, cipek se zase vzpamatoval, gyrosek pekne tloustne! ja porad stejne, cca 62,8.....

Ali - ja ulitavam na svestkach, o je, ob den si kupuju......uz me vsude znaji 😉 Sladke mam taky rada, ale ver nemuzu, palila by me zaha, pres den je to neco jineho 😀

Jak se mate dneska vy, kocky?

kika29
25. aug 2009

Ahojte. Ja som len na začiatku a môj žalúdok je akoby stále hladný. Nechcem sa prepchávať ale stále mám pocit hladu. Neviem ako to zahnať. Snažím sa oklamať žalúdok že chrúmem ovocie ale to pomáha len na chvílku. Máte niekto trik ako ho obalamutiť?

zuzka11
25. aug 2009

Kikus bohuzel, taky jsem to tak na zacatku mela........a vstavala jsem treba ve 4h rano, tak byly i dve snidane......zkus celozrnne pecivo, proste hodne vlakniny a pij k tomu caj, ten zasyti......

kika29
25. aug 2009

zuzka a vieš mi poradiť aj aké čaje mám piť? len nejaké ovocné alebo môžem aj z byliniek?

zuzka11
25. aug 2009

Kika - bylinkove radsi vynechej uplne, ovocne jsou OK, sem tam to muzes prolozit zelenym nebo cernym - ten neprehanet a nedelat si ho silny.....ale ovocne jakekoliv....me to pomahalo, tak uvidis, jak tobe, ona ta vlaknina cajikem nabobtna.......

alexandrah
25. aug 2009

kika - ja pijem hlavne ovocne ... mozno si dam 1 cierny, ale fakt tak 1 za dlhu dobu ... ale teraz ked som chora, tak sa nalievam ovocnymi ... ja som zase bola stale hladna pred tehu, teraz ma bolieva zaludok, tak sa snazim neprecpat, lebo potom sa mi strasne nafukne, a nevladzem ani dychat. ale je to indivindi.
zuzka - svokrovci maju tiez slivky, manzel ich furt je, aj ja som si dala, mnam, ale potom rovno na wc ... ale aj tak si dam, ked mi chutiiiii, a inak od hladu - veru - zelenina, tmave pecivo a chlieb - to ma vela vlakniny, a oklame zaludok ... zelenina je v tomto lepsia ako ovocie, ja napr. milujem absolutne uhorky so solou!!!!!
zuzi - ja som si takto kupovavala kukuricu, len co ma predavac na trhu uvidel, uz mi podaval tasku, vedel, po co som prisla, a ze som menej ako 8 ks nekupila - tak do velkeho hrnca!!! 😉

marinka
25. aug 2009

Zuzi, no supéér, já jsem říkala, že to nebude tak žhavé s tím předčasným porodem 🙂

kika, v těch prvních týdnech musí člověk jíst častěji, papej jak si tělo žádá - často, ale po malých porcích 😉 Jak píše Zuzka, hodně vlákniny, ta zasytí nadlouho, takže celozrné pečivo, mléčné výrobky, ovoce..

No a můj dnešní jídelníček 😵 :
snídaně: krajíček chleba s krůtí šunkou
svačina: vlašské ořechy s tvrdým sýrem
oběd: gratinované brambory se smetanou
svačinka: čokoládový jogurt
večeře: manžílek dovezl od týchně úúúžasné zapečené brambory s kuřecím masíkem a okurkový salát, tak si zrovna s Aničkou dáváme (Anička vyjídá maso 🙂)
u telky: bude nějaké zobkání, buď hruška nebo něco dobrého,jestli manžílek něco koupí 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre