Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

nikollette
24. nov 2008

Ja budem teraz v decembri v 7 mesaici tehotestva ,a pribrala som hzatial 6kil.. mala som 50kg, a teraz mam 56.. priberam len na brusko, do tela, noh, a tak vobec.. 🙂

banikovci1
24. nov 2008

Ja som v 22tt a moja hmotnosť sa zvýšila o 4 - 4,5 kg, tak som sa pýtala p. doktorky, či je to v poriadku a ona že hej, bábinko sa vyvíja v poriadku a to je dôležité ...

ditka1
24. nov 2008

ja som pribrala doterat 8kg som v 27t,je to vraj v norme ja dufam, ze moc nepriberiem a ak ano tak to snad potom zhodim po porode

petule.h
24. nov 2008

za celé 1 těhu jsem přibrala 10kg a za druhé 8kg

ditka1
24. nov 2008

no vidis petule.h toto je normalna tema-hehe,vsak ja nie som zla. 😉

petule.h
24. nov 2008

já neříkám, že jsi zlá, vše je v pohodě, názor od názoru...já mám několik témat 😉

llaayllaa
24. nov 2008

ja som počas tehu pribrala 26kg 😀 😀 😀 ked tu čítam vaše kilečká,tak si pripadám ako z inej planéty,aj ja som si myslela,že tolko nepriberiem,ale nejak sa nám to vymklo z rúk a bolo,ale nestažujem si,aj ked toho na mne ešte dost zostalo,dúfam,že do leta sa toho zbavím,pred tehu som totiž vážila 49kg a na konci tehu 75kg,pár kíl sa mi už zadarilo zhodit,ale devat ich na mne ešte zostalo,tak sa musím snažit dalej 😀

majandra
25. nov 2008

Ahojte, tak ja mam 10 dni pred porodom a pribrala som 10 kg, a vaha sa mi zastavilam, uz mesiac vazim rovnako....

kerze
25. nov 2008

Holky, pomoc, mám opačný problém - jsem ve 39.tt a už 14 dnů pomalu hubnu! Ani mimi moc neroste - jen do délky, vůbec jí netloustne bříško - sice dle UZ váží 3100g, ale bříško je o týden pozadu. My jsme teda celkem hubená rodina, ale v prvním těhu jsem přibírala až do konce - i když to asi byla jen voda, protože 14 dní po porodu jsem byla na původní váze a pak zhubla kojením ještě víc...Ale co teď ? Navíc mám malé břicho a všichni se stále podivují, že už mám brzo rodit. Jsem z toho na nervy, cpu se k prasknutí, hlídám váhu jak ostříž a ona jde stále pomalu dolů.... ☹ Měly jste to některá ? Čím to může být ? JInak je mi totiž dobře...

mima22
25. nov 2008

ja som v 30tyzdni a uz sa mi zda dost ze som pribrala 11kg.bojim sa ze kolko to bude este dokonca.nech je uz aspon po novom roku.
ste niektora na tom tak ako ja.ja som zacinala na vahe 55kg a 163cm a teraz mam tych 66kilov.

mien
25. nov 2008

mima ja som mala pred tehu 53 a keď som išla rodiť 83

ejusa
25. nov 2008

Mima ja som na tom este horcie,tiez som zacinala na 55 a teraz mam 68,meriam 17O a tiez sa bojim ako to bude dalej,ale mozno teraz uz nebudeme az tak velmi priberat,ci este viac?A to sa ani neprejedam,jem normalne,sem tam maskrtim,no neviem,uz nech mame po vsetkom 🙂

gabika25
25. nov 2008

ja som v 17tt a doteraz som pribrala 10 kg. Viem, ze je to vela, ale cakame dvojicky, takze po porode to dufam rychlo vybeham 😉

dominka11
25. nov 2008

zmrzka: chlapec 😉 a za málo.

pensadorcallisto
26. nov 2008

Ja som zacinala na vahe 54kg pri vyske 170cm, som uz pomaly v 35.tyzdni a uz asi mesiac sa drzim na plus 10kg.... Ten druhy trimester som bola neustale hladna, fakt som jedla ako diva, ale od toho 3.trimestra sa mi to nejak ustalilo a jem normalne ako predtym.... Ale uvidime, v sobotu po 2 tyzdnoch ideme na kontrolu, takze mozno bude este nieco navrch 😀 😀 😀

stellamiapiccola
26. nov 2008

ahoj tehulky

ja som dodnes pribrala 12 kg ...pensadorcallisto žiješ v Italy?

pensadorcallisto
26. nov 2008

Stellamiapiccola, nie, sklamem ta.... Zijem v turkey.... 😀

jituskak
26. nov 2008

ahojky maminky. je normální, že za 3 měsíce těhoteství jem zhuba 2 kila? doktorka zatím nic neříkala,a le jde to pořád dolů, tak nevím. ale nezvracím.

broskvicka21
26. nov 2008

jituskak:Já jsem do 16tého týdne zhubla asi 6kg. Teď začínám 20tý a ještě jsem se nedostala na původní váhu. Mám pořád o tři kila míň. Ale já jsem zvracela a moc jsem nejedla.

north66
26. nov 2008

ja mam 34 a 4 dni a som v pluse 9 kg. podla mna pohoda. inac este stale zapnem svoje nohavice nosene pred tehu. nechapem... zacinala som s vahou 56 kg. teraz 64 a nejake drobne. ja si z toho hlavu nerobim.
pocitam ze 5 kg vyrodim a ostatne pojde dole hladko obratko...
strasne sa tesim. cakame po vianociach.
vsetkym krasne tehulkovanie 🙂

wsmoulinkaa
27. nov 2008

ahoj mám taky docela obavy....zatím jsem zhubla 2kg ale je fakt že jsem taky moc nejedla...ale nezvracela. Jinak bych docela byla ráda aby přešly ty nechutě a zas se dala do jídla. Ale v začátku těhu je to prý normální, když nám není dobře. 😒

pajinkaa
27. nov 2008

holky co hubnete pár kilo, nebojte.. já v prvním trim nezvracela a dvě kila zhubla, za to nejvíc to jelo od 18 tt!! Teď končím 26 tt a už mám 7,5 kg nahoře... fakt to letí samo!!! 😒 takže spíš opačný problém.. no, snad to npojede ve třetím trim ještě rychleji... 😖

kira0039
28. nov 2008

north66 ahoj
tak to sme na tom uplne rovnako 🙂
akurat ja som zacinala 54 a teraz mam 62 🙂 a cakame to kazdu chvilu .
strasne sa tesime...drzim palce

petua
12. dec 2008

Ahoj holky,

tak jak jste na tom s přibíráním, aktuálně? 😝
Já jsem na začátku těhu zvracela a zvracela, takže jsem ještě shodila - teď jsem ve 23tt a jsem zpátky na původní váze, tzn., že jsem zatim nepřibrala ještě ani deko.. V úterý mi říkal doktor, že prcek má cca. 560g, takže v podstatě sama o sobě mam pořád ještě míň než na začátku 😅 . Tak si tak řikam, kdy nějaký to přibírání přijde... Jste na tom někdo taky tak..? 😨

banikovci1
12. dec 2008

Ahojte kočky, no ja som na tom momentálne 25 tt a pribrala som 5kg, t.j. mám 45kg, ale som trošku sklamaná, lebo som si myslela, že priberiem aj na tele, ale nič, tá moja maličká potvorka všeeeeeetko spapá a pritom jem dostatočne .... fňuk 😉 ....

dadka999
12. dec 2008

Ahojte baby, ja uz som mesiac po porode, ale napisem aspon ako to slo u man s priberanim.. za prve 3 mesiace som pribrala nejakych 4 kila, od piateho mesiaca do siedmeho som nabrala opat 5 kil a to som si myslela , ze uz je to s priberanim koniec, ale nakoniec posledne dva mesiace to prislo, pribrala somz a osmy a deviaty mesiac este 4 kila.. cize dokopy 13 kil, citilia som sa pravdupovdiac ako maly hroch.. 😀 ale jedno vam poviem stalo to zato, po porode pekne zislo dole a ostalo navyse len dve az tri kila.. aj ked viem ze kazda zena to ma inac niektora priberie 30 kil a niektora len 10 az 12 kil..tak nezufajte baby, po porode date vsetko dole.. ja som sa najviac bala ze mi na bruchu ostane pneumatika..ale nie.,. som mesiac po porode a brusko sa vratilo takmer do povodneho stavu.. tak vam drzim palce baby.. pekny den pa..

lyongirl
12. dec 2008

ahojte, ja som pri malom pribrala 20 kg a to sa narodil o 1,5 mesiaca skôr, toto druhé tehu som si chcela dať vačší pozor, ale zasa sa kilá na mňa lepia a už mám na sebe 9 kg ☹ . Po prvom som to dala dole asi za pol roka a dúfam, že sa mi to podarí dať dole aj po druhom, tiež som bola jak hroch, alebo slon, pripadala som si tak, bola som spuchnutá a začína to zasa....

bertica.h
12. dec 2008

ahojte..ja neviem čo so sebou..som v 17tt a od začiatku tehu som zhodila cca 6kg.Nezvaracala som,jem normálne,len chodím relat.často na WC..je to normálne?
Pri prvom tehu som nabrala 18kg..díky 🙂

gabii83
12. dec 2008

ahojte baby ja som doteraz pribrala 14 kg, som mala 50 pred tehotenstvom. pribrala som hlavne na brusko, na boky ani velmi nie, a trosilinku na nohy.

ambret
12. dec 2008

Ahojky 🙂

Tak já do dnešního dne nepřibrala ani deko, mám o 2 Kg méně než na začátku těhu a docela velké problémy. Mám veliké břicho, mimčo vypadá větší a příští týden půjdu řešit s paní doktorkou těhu pás, protože mám veliké problémy se zády a pořádnou kýlu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre