Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marsulinka
7. apr 2009

misa.ottovka: Musím se tě zastat, taky nevím, proč bys měla být anorektička jen pro to, že jsi vysoká a vážíš méně. Prostě každej má jinou stavbu těla i váhu kostí a když se cítíš dobře a jíš normálně, tak je všechno v poho, když jsem byla mladší tak mi všichni říkali, že nejím, že jsem hrozně hubená, přitom jsem jedla víc než holky baculky. Prostě každej je nějakej. Já jsem ráda, že jsem předtím měla svou normální váhu asi 57kg při výšce 176cm, pak jsem trochu přibrala cca na 59kg a od těch 59kg je taky fakt, že jsem zatím v těhu moc nepřibrala 🙂

ani3012
7. apr 2009

pri prvom tehotenstve som pribrala 12,5kg. teraz som v 25 týždni a už mám 11,5 kg naviac a to som začínala na rovnakej váhe 52kg (výška 166cm). Strašne sa teším, lebo mám chorú štítnu žľazu, tak nech mi aspoň niečo po pôrode ostane.
A čo sa týka váhy a anorexie, moja kamoška má tiež toľko kíl ako som mala ja pred teh. aj výšku máme rovnakú, ale ona vyzerá oveľa chudšie. Takže to nieje len o váhe, ale aj o vode a vraj aj ťažkých kostiach 😅

mandula
8. apr 2009

ahojte dievcata, neviem, ci to patri do tejto temy, alebo nie, ale mozete mi povedat, kedy Vam zacalo rast brusko? Ja som teraz v 15tt / podla UZV v 14tt / a nie je na mne vidiet stale nic. Este som aj schudla 5 kil. Ale to by nevadilo, to je vraj normalne. Ja len ze uz tak velmi by som na sebe chcela nieco vidiet 🙂 Nemozem sa dockat bruska. Ved keby nebolo uzv tak ani neverim, ze som tehu 😕

ani3012
8. apr 2009

mandula
to je individuálne, mne brucho začalo rásť hneď prvý mesiac, aj som sa zľakla, či tam niesu dve 😅

ani3012
8. apr 2009

ale pri prvom okolo 3-4 mesiaca.

icejane
8. apr 2009

Ahojte, každého tu trápi koľko veľa pribral je tu aj niekto s úplne opačným problémom? Ja som pri prvom bábu pribrala 15 kilo, teraz som v 34 týždni a pribrala som 7 kíl, za posledné dva mesiace len 0,5 kila. Bojím sa či bábo bude dosť veľké. Má niekto podobnú skúsenosť? 😒

brisalek
8. apr 2009

marsulinka: netvrdim, ze je nutne kazdy s BMI 17,6 anorekticka(183-59kg), ale normalni to rozhodne neni kor kdyz se s tim nekdo tak chlubi. Mam ze sveho okolo dost velke zkusennosti. A kazdy doktor ti rekne, ze rozdil v kostech je tak 2kg.Jeste normalni vaha pri 183 cm je 83kg(netvrdim, ze spravna, ale neni to nadvaha. Nechtela jsem nikoho napadat jen jsem nechtela ty ostatni, co maji normalni metabolismus🙂, aby se takovym extrem trapili, protoze tim ohrozuji i svoje zdravi i zdravi miminka....Myslim,ze je uplne normalni pribrat 9-15, 20 kg a kdyz nekdo pribere 5 za cele tehotenstvi muze to byt normalni , ale je to urcite spis vyjimecne. Proste jen jsem reagovala na ty reakce, ze uz maji 9 kg v 20tt, tak aby se netrapily zbytecne. Nic VIC.

lea132
8. apr 2009

mandula: ahoj, ja zacinam 20 tt a brusko nemam ziadne, ani cez obtiahnute tricko nic nevidno 😝 Doktor mi vravel, ze to zavisi aj od toho, ako ma zena pevnu brusnu stenu, ked si cvicievala a mala si vypracovane brusko, tak je to uplne normalne, ze este nic nevidno 😀

iinuska
8. apr 2009

Ahojte, ja som do teraz pribrala 11 kg.

marsulinka
9. apr 2009

brisalek: jasně, tomu rozumim, jen mi přišlo, že prostě asi fakt nemůžeme někoho soudit, každej jsme holt uplně jinej, třeba zdravotní sestřička od mýho gynekologa přibrala za celý těhotenství jen 5kg, sice nezjistili proč, ale oba dva s mimčem byli naprosto v pořádku. Prostě někdo přibere tolik někdo zas jinak, někdo dřív někdo pozdějc 🙂

marsulinka
9. apr 2009

Icejane: Ahoj, myslím, že jestli se cítíš v poho nebo ti doktor neřekl, že by bylo něco v nepořádku, tak to opravdu není žádná katastrofa. Moje kamarádka přibrala do 32 týdne jen 6kg, a pak to dost dohnala skoro ke konci těhu, to jí to hrozně naskakovalo.Navíc máš za těhu přibrat snad od 9kg do 15kg, což je ideál, ale prostě někdo to má jinak. TAk snad je to v pořádku, neboj 🙂

liona
9. apr 2009

přidávám svůj přírůstek 😀 minulé pondělí (=24tt) jsem měla oproti výchozí váze +5kg, o 7dní později přibylo dalších 500g
výchozí váha 48kg (výška 161) v neděli to bylo tedy 53,5 a byla jsem 25tt
Od toho dne jsem na váhu nelezla 🙂 😅 pokochám se až zase v neděli a snad nepadnu do mdlob 😀 😀 😀

ozi
9. apr 2009

Icejane, ja som za celé predošlé tehotenstvo pribrala 7 kg a malý sa narodil 3,2 kg a všetko v poriadku, takže sa vôbec neznepokojuj.

momin
9. apr 2009

Ja sem za cele tehotenstvi pribrala 22kg. ted sem 3 tydny po porodu a mam navic jenom 5kg. A i to pujde dolu 😉

ivulik2
9. apr 2009

baby som v 30tt a mam 20 naviac... bojim sa kolko do konca ešte priberiem
ale troška aj opucham tak že sa spolieham že vela robí aj voda v tele 😒
chcem sa opýtať berie niekto z vás vitamíny materna???? lebo kamoška ich brala a tiež pribrala za cele tehu 23kg vraj to je z toho ... a dalšia ich začala brat od siedmeho mesiaca a pribrala viac ako do siedmeho ....
ma niekto s tým skusenosti?
ak to niekto bral kolko ste pribrali?

iinuska
9. apr 2009

Ahojte, ja som teraz 35 tt a pribrala som 11 kg.

reni7
9. apr 2009

ivulik2-já sem skoro 28tt a mám 9 kilo nahoře,brala sem babyvit a teď mám elastinq,ale beru 1 vitamín za týden,za celý těhu sem jich snědla asi 30 nějak to nepřeháním,i gyndařka mi doporučila nejíst jich moc,abych prý neměla giganta 😀 ale na maternu bacha,slyšela sem jen samý negativní věci-kámoška po ní strašně zvracela a jiná zase hodně nabrala,skus jí vyměnit za nějaký jiný vitamíny 😉

kaleilah
9. apr 2009

tak já jsem asi jediný tlustoch 😉 mám 165 cm a váha před prvním těhu byla 50 kg, v těhu jsem přibrala 23 kg, ale zase jsem za 3 měsíce po porodu shodila na 49...a ted při druhém těhu už mám zase 2 kg nahoře 😠 neumím m dolů, takt rolovat, ale zase to dá rychle dolů, tak to tak neřešim 😀

kwatka
9. apr 2009

ahojte, ja som v 9tt a beriem maternu každý deň večer. Vôbec som zatiaľ nevracala a ešte sa v pohode zmestím do všetkých nohavíc. Nemyslím, že materna nejako vplýva na váhu.

celine
9. apr 2009

Tak ja mam po mesiaci +1kg. Dr. ma dnes pochvalil, ze ukazkovo priberam. Zatial mam +6kg. 🙂

amona
9. apr 2009

Ahojky, já jsem začínala při výšce 165 cm na váze 65 kg a nyní mám v 30tt 8 kg nahoře..... 😒

nami13
9. apr 2009

Ahoj všetky tehuľky, ja som pri prvom tehotenstve pribrala 17 kg a to sa všetci čudovali, že nie je možné!!! Som 175 cm a bola som veľmi štíhla. Po půrode som schudla veľmi rýchlo, mala som menej ako pred tehotenstvom, mama hovorila, že to preto lebo som dojčila...po 11 rokoch som opať v tom a je mi hrozne, zo všetkého mi je zle, z jedla, vody, nepomáhajú ani vitamíny, zatiaľ priberám asi normálne, blížim sa k polovoci a obliekam sa normálne, opasok zapínam stále rovnako....takže každé tehotenstvo je iné....prvé som si užívala, papala čo chcela a teraz, všetko naopak... 😝

tehula
10. apr 2009

no mne sa to priberanie nejak uz aspon 1.5mesiaca zastavilo. Stale oscilujem okolo 60kg pri vyske 168cm a uz som v strede 31tt. celkovo mam hore uz 8.5kg a aj by mi stacilo 😀

kocule
11. apr 2009

Ahojte děvčata, do diskusí moc nepíšu, ale potřebuji poradit. Jsem ve 14 týdnu s dvojčátky a nepřibrala jsem ani deko. Je fakt, že jsem od mala byla moc hubena a má normální váha je 57 kg/170 cm, víc to prostě nejde, je na mě vidět každé žebro, ale z tohohle mám strach. V pondělí jsem byla na velkém ultrazvuku a prvních testech a koťátka se mají dobře a jsou zdravá, ale zajímalo by mě, jestli je to normální. Docela vám zavidím, že přibíráte. E.

jaja003
11. apr 2009

kocule, ked su babatka v poriadku, nemusis sa znepokojovat, niektore baby zacnu priberat az od 18-20tt, je to strasne individualne, neboj este ta priberanie caka 🙂

kocule
11. apr 2009

Jajo, moc děkuji, každý je z toho vedle, že to na mě vůbec není vidět a já přitom jím víc, než dřív. Kamarádka v 18 týdnu má už docela bříško a já nic. Vedle ní ani nevypadám jako těhotná 😝 . Jen jsem se chtěla zeptat, jestli je to normální, abych se trošku uklidnila. Těhotná jsem poprvé a snad i naposledy 😖, je mi totiž hrozně zle.

reni7
11. apr 2009

já sem nejvic nabrala v 5 měsíci 3 kila za 14 dní,teď sem 7 měsíc a pořád se držím kolem té 70-70,5kg,před těhu sem měla 62kg,takže mám zhruba 9 kilo nahoru

já sem do konce pátýho měssíce nosila svoje rifle,mám to jen v břichu,ale už začínám cítit na kalhotech že to jde i do stehen a boků,tak sem zvědavá,ještě mám před sebou nějakej ten týden 😅

kocule
11. apr 2009

Ja jsem si musela akorát koupit nové spodní prádlo, manžel je spokojený 😀 😀. A to celkem o dost, 5 cm. To je snad jediná zatím změna, snad to doženeme. Radši moc nečtu ani knížky, abych se nezbláznila, ale prý je normální přibrat s dvojčaty 30 kg. To teda nevím, kam bych to dala 😲.

gabulka26
11. apr 2009

ahojte tehulky.ja som pred tehotenstvom pri vyske 172 vazila 52kg.takuto vahu som mala poslednych 10 rokov a slo ma roztrhnut nad poznamkami,ze mam viac jest atd...ale to bola asi len zavist,ze som jedla viac ako ostatni a nepriberala som.ale teraz sme v 20 tt a pribtali sme uz 6,5kg a je to na mne riadne vidiet.nohavice som musela menit uz v prvom mesiaci... 😀 takze ak sa niekto netrapi s dietami a babo je v poriadku,tak netreba stresovat-skodite len sebe a aj malickemu a nic tym nevyriesite!! 😠

tehula
11. apr 2009

kocule: v 14tt o mne ani v praci netusili, ze som tehotna, navyse pises, ze ti je spatne, takze predpokladam, ze nejak na jedlo pomyslenie nemas. To priberanie zacne potom okolo 5mesiaca, ako pise gabulka......tam zacne ist vaha hore.
Ja som na zac 8mes o par dni a este stale sa zmestim aj do povodnych nohavic.....zato brusko uz mam ako balon.....vsetci tvrdia, ze okrem brucha som nikde nepribrala, ale prd, to vies, ze daco malo slo aj do bokov,........minimalne sa mi uz panva roztiahla, cize v centimetroch mam cosi viac.
Pokial ti na ultrazvuku povedali, ze s miminkami vsetko ok, tak sa ozaj nemusis stresovat. Su aj baby, co este pri grcackach schudli 5kil do konca 1.trimestra a v pohode nas potom negrcajuce dohnali a niektore aj vahovo predbehli 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre