Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

tehula
25. dec 2008

ja som zatial necele 2kg pribrala. Nevolnosti boli, ale nezvracala som. Snazim sa pravidelne cvicit a vela prechadzok, aby to pribratie nebolo velke zbytocne

vibeke
26. dec 2008

ahojte baby.. viete mi poved kolko ste pribrali tak do 10teho tyzdna?

belanka
26. dec 2008

vibeke ja niečo do 2 kg.nebývalo mi až tak zle,tak to išlo skoro hore.

vibeke
26. dec 2008

dakujem belanka. a do kedy sa asi v mestila do svojich , trosku tesnejsich kuskou oblecenia ? 😵

dupinka
26. dec 2008

tehula: a co cvicis, ake cviky??

lyongirl
26. dec 2008

vibeke, ja som do 10tt nepribrala nič, ale do tesnejších kúskov som sa nezapla asi už okolo 7-8tt.
Zato teraz ide váha rapídne hore, už mám na sebe 11,5 kg ☹

dupinka
26. dec 2008

lyongirl, tak to sa teda riadne rozbehlo... My mame prave ukonceny 20tt a mam + 4kg. Aj ked mam pocit, ze posledny tyzden som sa dost rozrastla, snad do konca tehotenstva neprekrocim 12kg. Ale necham to na babatko. Ak to je v norme, tak sa tym netrap.

lyongirl
26. dec 2008

no, ja už neviem čo robiť, ale je pravda, že to jednoducho neovplyvním.... ☹
Lepilo sa to tak 1x, lepí sa 2x, snáď to zhodím. A stále myslím len na jedlo a snorím, čo by som pojedla, neviem sa ovládať....a každý tvrdí, že som moc nepribrala, až na sestru, tá keď ma zbadala, tak sa začala rehotať, že za 3 mesiace budem jak slonica 😀 a má pravdu, kto hovorí, že som moc nepribrala, tak je asi slepý 😅

vinka
26. dec 2008

Baby také váhy,že + 4 kg vám závidím.Ja som pri oboch pribrala cez 20 kg a teraz neviem ale už teraz sa toho bojím.Ale zaujímavé je,že som všetko do mesiaca zhodila bez diety alebo cvičenia.Len tak 😉

susik77
27. dec 2008

mne teraz absolutne nebyva zle, ani uz nemam extra chute, tak proste poobede od takej 16-tej nejem vobec. Ale tiez sa strasne bojim priberania. Ja som mala v 1. tehu nadvahu 7 kg na zaciatku a pribrala som este 18 😝
zacala som s tym neco robit az ked som prestala kojit, dovtedy som nezhodila ani 1 kg 😝 A to som jedla normalne 😒
kym som sa dostal na normal. vahu mi trvalo asi 7 mesiacov. tak teraz prave premyslam, ze ak to pojde, skusit dodrziavat v tehu nejaku akoze dietu, ale s dostatkom zivin-vitaminy, bielkoviny a tuky-ale vsetko primerane...

susik77
27. dec 2008

vacsinou to bola na konci voda-rodila som v auguste a mala som hrozne opuchnute nohy. po porode som mala hned -9 kg. A teraz ma to znovu caka...asi to moc neovplyvnim. Aspon davat pozor, aby som minimum pribrala do leta...

zunka
27. dec 2008

Ja som teraz 40tt a mám asi tak +16kg. Do začiatku 6.mesiaca som pribrala iba 3 kg a potom to už išlo - čo týždeň to kilo.

belanka
27. dec 2008

vibeke v 3.mesiaci som pri 2.tehotenstve už s tým mala problém.pri 1.som začala nosiť teh.v 4.mes.

nika251
27. dec 2008

Ja som pri prvom pribrala +18kg, v porodnici som nechala 11kg, domov som prisla este strasne podliata vodou. Po vyplaveni mi ostali +4kg- tie isli dole pomaly. Dala som ich dole az po 9 mesiacoch. Potom uz islo krasne dole aj navyse. Ale aby som si postavu az moc nepopravila tak sme zarobili dalsie a teraz mam +2kg- ale len do brucha. Zadok, nohy som schudla, brucho mam celkom slusne.

fodorka33
27. dec 2008

ahojte,ja som na konci 33.tyzdna a doteraz som pribrala uz 17kg.zaciatocnu vahu som mala 58kg pri vyske 170cm a teraz mam 75kg,kazdy hovori ze neni vidiet ale to je smiesne🙂..ja si myslim ze je to dost navyse a ked si to tak zoberiem tak este aj bude,no co vam poviem,ani sa neprezieram no ale ani si od ust netrham🙂ale dufam,ze to neboude take hrozne zbavit sa tych prebytocnych kilogramoc co si prinesiem z porodnice🙂

prasiatko30
27. dec 2008

pri prvej som pribrala nejakych 10-12kg - a islo to vcelku pekne dole i ked pomaly ale prakticky som si z toho moc tazku hlavu nerobila. teraz som v 9tt+nejake drobne a zatial som nepribrala ani kilo - stale sa to drzi nad predtehu vahe ale uz neznesiem na sebe rifle a nohavice lebo mi tostrasne stlaca brucho - uz nosim len saty a sukne - 😠 - inaksie toto obdobie neznasam na tehotenstve lebo este nie je vidno ze je dam brusko ani nic ale zato uz je clovek spuchnuty a do nicoho sa nevmesti - uz aby pekne vyskocilo brusko
🙂

tehula
27. dec 2008

to dupinka. Cvicim low aerobic a trochu posilnovanie. Na cvicenie som bola zvyknuta odjakziva, neviem si predstavit skoncit s nim.

anavi85
27. dec 2008

ahoj, ja som sa na toto pytala mojej gynekologicky, lebo mam podobny problem a vraj do zaciatku 4 mesiaca mam byt opatrna,radsej sa prechadzat,aby som nepotratila, v 4 mesiaci mozem cvicit uplne mormalne, iba mam vynechat tazke cviky

tehula
27. dec 2008

to anavi

jasne, zaklad je, co poradi lekar. Ja som s nim o cviceni hovorila, vravel len akym druhom sportu a cviceniu sa mam vyhybat. som ale sama trenerka aerobicu, takze viem co a ako a najma kedy mam dost 😉 Dokonca som predcvicovala do 11tt, teraz uz ale cvicim len doma

emjee
27. dec 2008

mna bolo odjakziva dost 😝 cize startovaciu vahu pred tehu som mala straasne vysoku, v tehu si doprajem kolko si telo ziada a napriek tomu som pribrala zatial len 7,5 kila, posledne tyzdne nepriberam skoro vobec, ale maly rastie, tak hadam je vsetko ok - tehu veci som zacala nosit okolo 23tt

belanka
28. dec 2008

ja som pti 1.pribrala asi 18kg,ale v pôrodnici zostalo len 5.počas šestonedelia to išlo dobre dole.potom som to krvopotne zhodila,ale zasa pribrala 10kg.boli stresy okolo prerábky bytu,manžel nonstop preč,ja stále sama,potom robota...a ja v strese všetko ukladám.takže moja váha teraz-horor.zatiaľ priberám menej ako pri 1.,ale aj tak je to strašné.ja som bola totiž odjakživa pri sebe.

munu
28. dec 2008

no ja neviem, nech robim co robim, moja vaha ide hore jak delo.. nemozem za to, ludia ktori nevedia, kolko som pribrala mi tipuju, ze mam hore len nejakych 6 kil.. ale ja mam v skutocnosti hore uz nejakych 14 kil
je to strasne, ale dufam, ze aspon babo bude mat vahu pri porode ako sa patri na poriadneho chlapa, lebo ja uz fakt neviem 😉

berus222
28. dec 2008

caute baby. som v 20. tyzdni a pribrala som prve kilo. ale su vianoce a ja papkam jak prasiatko.

eliem
28. dec 2008

munu=tak natebe tie kg podla fotiek vobec niesu!ja som pribrala 15 kg,ale som aj riadna bambulka.

munu
29. dec 2008

eliem = to zalezi aj na tom aka si vysoka zrejme... mozno mam viac plodovej vody, ja neviem, no dufam, ze pri porode stratim hned dost vahy naraz... nech mi vela neostane nalepenej na mne 😉

marticumacek
29. dec 2008

Tak nad váhou teď taky vzdychám.Při výšce 171 cm jsem mívala 65-70 kg.Když jsem zjistila,že jsem těhu,měla jsem zrovna 69 kg.A už jsem dost přibrala-téměř 3 kg....(8tt).Přiléhavé rifle už v žádném případě neobleču,jsou mi jen rifle,které jsem si nedávno koupila o číslo větší).Mám šílené chutě,téměř mi není špatně a do toho Vánoce,kdy je člověk doma a má kolem sebe dobrůtky 🙂 Ale na druhou stranu-vždyť čekáme děťátko,tak proč se stresovat?Vím,že až se mimi narodí,tak to prostě půjde dolů.(jasné,že na tom budu muset máknout). 😉

munu
29. dec 2008

marticumacek = ja som bola presne tvoj pripad uz od zaciatku... uz v prvom trimestri som pribrala nejake 4 kila 🙂 a odvtedy sa to so mnou taha a taktiez mi nebolo skoro vobec zle... nevracala som ani raz, prave naopak, vkuse som bola hladna tak som jedla... tolko co som sa najedla tak o pol hodku som bola zase hladna ako vlk 🙂 to neva, babo si zoberie co ma a zvysok zhodime, nejak extra sa tym ani ja nestresujem... len dufam, ze to nevytiahnem do konca nad 20kg 😉

vilocka
29. dec 2008

ja som pribrala uz 10kil 😅 a to som pred tehu patrila k naozaj stihlym babam. Tak som si hovorila, ze asi priberiem tych ukazkovych 15 bez problemov. No ale vyzera to na viac, este mam pred sebou skoro 4 mesiace...a pred porodom budem asi ako gula. Uz mam poriadne oblozenie na zadku aj na stehnach 😀 , ale nevadi. Ved potom budem zase cvicit a zhodim. Aspon budem mat dovod sa o seba viac starat. Akurat tie Vianoce a kolaciky nam bol cert dlzny, ze? 😝

tehula
29. dec 2008

tehulky, mozno skor napovie, ako sme na tom, meranie. Lebo vaha kolise kazdej inak, vodu zadrziavame inak a pod. To iste plati aj pri chudnuti po porode, niektora to necha v porodnici, ina pri kojeni a ina bude musiet na sebe zamakat.
Ja som sa pre pokoj duse pomerala a musim povedat, ze ani cm navyse v bokoch ani v stehnach. Jedine, co narastlo fest- uz aj o 10cm je brucho a prsia. Vaha zatial plus 2kg.

pikusa
29. dec 2008

Ahoj holky,
tak já byla dnes na kontrole a dostala jsem tak trošku vynadáno,že moc přibírám,mám nahoře ted 9 kg.Docela mě teda dr.vyděsila.......jsem si připadala jako malý dítě,co dělá něco špatně.A koukám tady,že to je docela normální......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre