Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

ivusik2
13. apr 2010

🙂 Ahojky holky ja jsem ve 27 tydnu a zatim jsem pribrala nejake 2 kg ale uvidi se. Jsem sice mlsna ale zistili mi cukrovku takze se musim krotit kvuli miminku ale da se to nejak zvladat kdyz mate po ruce nekoho kto to vydrzi s Vami.

lidiab
13. apr 2010

Ohledne toho piercingu - muze pry vazne poskodit hlavici ultrazvuku, tu co se ji jezdi po brisku. Rikal mi to doktor jeste pred 2 mesici. Tak jsem ho hned sundala. 🙂 U tech modernich ultrazvuku stoji pry ty hlavice i nekolik desitek nebo dokonce i stovek tisic.

sasarka
15. apr 2010

Ahoj holky, jsem z vás docela na nervy, jsem si říkala, že se tady třeba uklidním, ale jak koukám tak asi ne ☹
Do porodu mám ještě měsíc a navrch mám už 23 kilo....
Vůbec nevím, co s tím mám dělat.
U mě je to prostě co týden to kilo.
Ach jo už abych to těhotenství měla za sebou, nebo se už vážně zblázním...

lemat
16. apr 2010

ahoj sasarka, neboj sa, to všetko po pôrode schudneš, starostlivosť o babätko, kojenie, prechádzky s kočíkom a kilá pojdu dolu. Ja som pri malej tiež tak schudla. Teraz čakám druhé bábo, a tiež bývam nervózne z toho, že som už 10kg pribrala a som len v 26tt. Pri malej som pribrala za celé tehu 13kg a teraz priberiem tiež asi aj 20kg 😒 no čo už, chutí mi papať 🙂 a hlavne pohybu je menej....tak sa drž, posledný mesiac už vydržíš, už možno ani nič nepriberieš alebo len nejaké to kilečko 🙂 hlavu hore, veď sú aj dôležitejšie veci ako naša váha 🙂 aj keď tá váha nás dokáže poriadne frustrovať, aj mňa 😀

andelka
16. apr 2010

No, tak jsem zjistila, že v posledním měsíci přibírám 0,5 kila za týden 😕 Ještě že už je to jen necelý měsíc do termínu, jinak teda nevim nevim. Ale u doktora zatím neříkají nic, tlak mám v pohodě, otoky žádné, bílkovinu taky ne, tak to asi bude tím, že se čím dál míň hýbu (už to prostě nejde) a mám chutě - hlavně na sladké 😅
sasarka: Těch posledních pár týdnů už vydržíme a pak půjdou kilečka dolů 🙂

mima89
16. apr 2010

ja som pribrala zatial 6kg a to v prvom trimestri 2kg, v druhom 3kg a teraz som v siedmom mesiaci a pribera sa najviac tak som zvedava kolko este priberem... ale dnes ma upokojila kamoska, pribrala za cele tehotenstvo postupne 14kg a po porode ma o 11kil menej....takze to je vazne len to babatko a vsetko s tym spojene...

lencyca
18. apr 2010

caute tehulky.
som v 17tyz.a zatial som nic nepribrala,byva mi zle,ale babinko rastie.zjem na co mam chut,ale vaha nic
pri Matkovi som pribrala 15kg.byva niektorej este zle?

anxuska
18. apr 2010

no, tak mna dnes skoro šlak trafil som 25t a +9kg, za týždeň dve kilá, no ak to pôjde takto dalej... na konci budem mat +30 😠

spalka
18. apr 2010

tehulky nerobte si starosti, vazne po porode bude len tak dole aj 10 kilo...ja som celkom pribrala 12, na druhy den po porode bolo 7 dole, za ten skoro rok co mam malinku zisli dole len tak 3 a pritom si nedavam vobec pozor, zlupnem co vidim...tou unavou, kojenim a behanim stratite kilecka ani sa nenazdate 😉

estterka
18. apr 2010

ahojte,no neviem,ja som v 19tt a nepribrala som nic..teda najprv som schudla dve kila a teraz ich mam naspat,takze mam vahu ako predtym..ale v poradni mi povedali,ze je to v poriadku..a to musim povedat,ze jem ovela viac ako predtym,lebo som ovela castejsie hladna a neodopieram si vobec nic..no celkom to nechapem,vzdy som priberala bez problemov a teraz sa to zastavilo..

lidiab
18. apr 2010

esterko - ja jsem v prvnim trimestru zhubla skoro 5kg, a ani ted, v 22tt, to nemam zpatky. Vratilo se mi asi 2kg, vic ne. Takze ted mam o 3kg min nez pred tehu. Jim opravdu uplne vsechno a docela hodne, snazim se jist zdrave. Doktroka mi rika ze je to ok, ze se to stava, hlavne dal nehubnout. Pokud te to opravdu moc trapi tak pozadej at ti udelaji podorbnejsi rozbor krve a moci, da tak da zjistit zda ti neco nechybi. Ale pokud mas v poradku vysetreni, mimi roste a je dle utz ok, neni ceho se obavat. Pokud prijimas dost zivin a kalorii tak by miminku nemelo nic chybet. Ja jsem se s tim uz smirila ze stale nosim ty same veci jako pred tehu, akorat mi trochu narostlo brisko, jinak nic. Treba to dozenem v tretim trimestru 😉

estterka
18. apr 2010

vsetky testy mam v poriadku,na ultrazvuku som bola pred dvoma tyzdnami,krpec rastie,ziadne problemy s nicim. ja uz ale aj napriek tej istej vahe musim nosit tehotenske nohavice,lebo som mala pred tym vsetky velmi uzke a nie je mi to uz prijemne,strasny tlak a potom ma boli cele brucho a podbrusko z toho.tak nech ma krpec dost miesta. uvidime ako budeme pokracovat,mozno to este dobehneme,nikdy nevies 🙂

lidiab
18. apr 2010

Ja jsem si koupila v C&A tehotensky pas, ten davam na dziny a pak nezapinam horni knoflik. Z dzinu co mam jsem vybrala dvoje co se mohou dat co nejniz a takhle s tim pasem je nosim uz druhy mesic a vyhovuje mi to, nic mi netlaci. Stale cekam s koupi tehotenskych kalhot protoze doufam ze zacnu pribirat, jenze nikde nic. Krom toho pasu nemam ani jeden kousek tehu obleceni, dokonce mi pred mesicem byli velke nektere moje bezne podprdy a kalhotky 🤐 No, je to divne, ale co s tim, ze jo? Citim se dobre, cvicim, nehladovim, nemyslim ze by neco chybelo. Jeste uvidim co prinese vysetreni na tehu cukrovku pristi tyden. Uvidime jako to pujde 🙂

stojdulka
19. apr 2010

ahojte 😉 tak ja som v prvom trimestri zatiaľ schudla 4kg ale už sa to začína upravovať, kedže mi ustúpili nevoľnosti a už som nabehla prvé kilo...takže ešte som 3kg pod pôvodnou váhou, neobmedzujem sa no dávam si pozor na to čo zjem, nechcela by som zbytočne veľa pribrať...pri predchádzajúcich tehu som pribrala po +30kg takže tomu by som sa chcela vyhnúť 🙂

katarina.banska
19. apr 2010

tak ja som od zaciatku tehotenstva pribrala 14 kg uz ☹ a to mam pred sebou este par tyzdnov.... tak uvidim kde sa zastavi rucicka na vahe 🙂
no hlavne, ze je male v poriadku a ja sa dako snad tiez dam do svojej povodnej vahy po porode. treba byt optimista 🙂

estterka
19. apr 2010

lidiab ,ja tiez mam len tie nohavice tehotenske,inak tricka a vsetko nosim ako pred tym. jedine prsia mam o dve cisla vacsie,tak nechapem,ako je mozne,ze aspon to nezdvyhne rucicku vahy..ked na mna sa vsetci tak divno pozeraju,ked poviem,ze som tehotna..a ze koncim piaty mesiac....a inak ten tehotensky pas ako funguje?

lidiab
19. apr 2010

estterko - no, ten pas v podstate zadnou vyznamnou funkci neplni 🙂 Je to neco na tento zpusob - http://www.hracky-vybavicky.cz/90-tehotensky-pas/ je naraseny a elasticky, cca 30cm siroky. Ja ho davam protoze zakryva ten rozepnuty knoflik, drzi dziny na miste a take pokud se sednu nemam holy zadek, vsechny dziny mam totiz hodne nizko. Proste ho nosim jen na zakryti toho knofliku a zad. Kouka zpod tricka jako bych na sobe mela jeste jedno tricko. Ja mam teda ten pas sedivy, ale prodavaji se i ruznobarevne i s ruznymi vzory, vypadaji moc pekne.

mamama11
19. apr 2010

Stojdulka, tak ty si ešte aj schudla v prvom trimestri, no tak to si myslím, že moc nenaberieš, myslím, že isto nie tých 30 kg 😀
no ja som pri prvých dvoch pribrala po 21 kg, tak som zvedavá, koľko to bude teraz 🙂 zatiaľ sa snažím dávať si pozor, ale ešte mi nie je zle, tak uvidíme, ale ja pri druhej som si dávala pozor, večer len jablká, alebo melón a aj tak to bolo tých 21 kg 😒
ale to je jedno, len nech to je zdravé, ja sa potom nejako posnažím dostať znova do formy 🙂
Lidiab, pozerala som si tie pásy a ozaj sú peknučké 😉

stojdulka
19. apr 2010

mamama...ja rozhodne nechcem tak pribrať už aj kôli tomu že mi to potom robilo ťažkosti, puchla som, voda v nohách a tak a to som mala dvadsať, ani si neviem predstaviť čo by to so mnou spravilo teraz ked už mám cez tridsať... 😝

mamama11
19. apr 2010

no jo až jeden rok cez tridsať 😀 ale jasné, že to je už dosť veľa a robí to problémy, no ja sa budem tiež snažiť, ale neviem, ako sa mi zadarí. 😒

stojdulka
19. apr 2010

no bola by si prekvapená aký je to rozdiel...obrovský, sama uvidíš 😉

mamama11
19. apr 2010

no veď to som zvedavá, ako to budem teraz prežívať 🙂 zatiaľ som unavená ako keby som fárala, len by som spala a spala a veru to som v dvadsiatke nepoznala 😒 ale zle mi zatiaľ nie je tak som zvedavá, či mi bude, alebo nie 🙂 ale pri prvej mi bolo zle asi od 8 týždňa do konca 5 mesiaca a pri druhej od samého začiatku až do konca tehotenstva, tak som zvedavá, čo ma čaká teraz 😉

mamama11
19. apr 2010

a ozaj už nechodíš do témičky, "chcem tretie dieťa"? 🙂

stojdulka
19. apr 2010

vieš čo veľmi sa už v tej téme nevidím, teraz ked mám termín tak chodím do oktobroviek 2010, možno ked sa narodí a budem mať už ozaj tri deti...inač kdesi som zachytila že i titu je tehu 🙂

mamama11
19. apr 2010

no tak to vôbec neviem, kto je titu 🙂 vieš, že ja som tam ešte medzi nováčikmi, len od februára 2010, takže všetky ani nepoznám, ale vikykiss, čo začínala tému čaká štvrté 🙂 keď sa nám prvý mesiac nepodarilo, ona písala, že sa idú snažiť a za chvíľu, že ani nevedela, ale už keď písala, že sa idú snažiť už bola tehu, takže to stihla ešte ten mesiac, keď sa nám nepodarilo 🙂 ja som sa už stresovala, či to je vekom, alebo prečo sa nám hneď nepodarilo a asi len zlý výpočet, lebo hneď teraz v marci sa nám zadarilo, ešte to síce nemám od dr. potvrdené, ale 7 tehu testov pozitívnych asi hovorí za všetko 🙂

mamama11
19. apr 2010

inak tiež som sa pridala do témičky, decemborovky 2010 😉 a chodím aj tam aj tam 😉

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stojdulka
21. apr 2010

mamama tak to gratulujem a všetko dobré prajem...dúfam že prvé týždne budeš zvládať lepšie ako ja... 😉

heliik
21. apr 2010

Ahojky, já za celé těhu přibrala 25Kg, takže jsem odstrašující případ, a teď to nejde vůbec dolů.. ☹

mamama11
22. apr 2010

stojdulka ďakujem pekne, zatiaľ mi zle nie je tak uvidíme, či to príde, alebo nie, len by som spala a spala 😵
heliik, ja som pri prvých dvoch po 21 kg pribrala a pomaličky to dolu zišlo, teraz uvidím, ale už mám skoro 1kg hore a to som len v 6 tt, tak uvidíme ako to pôjde, ale isto sa budem snažiť aspoň cvičiť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre