Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

luciakorky
18. apr 2007

cafte baby. dlho som sa odhodlavala napisat, ale kedze patrim aj ja do kategorie buducich maminiek, tak sa podelim aj ja o moje nadherne kilecka ☹ No, uz mam 12 kg hore,pripadam si ako balon, aj ked sa snazim papat same zdrave veci. Na prechadzky chodim stale, ale proste kilecka sa lepia. Mozno aj preto, ze som predtym fajcila a hned som aj prestala. Ako to mam ale zastavit to neviem. Chrbat, uz ani nehovorim, tak strasne boli 🙄 Vy ste na tom ako?

reja
19. apr 2007

ahoj moruso. dik za upozornenie. no asi mas pravdu, neovplyvnim to..hlavne, aby sme boli obe zdrave 😉)

rainbow
19. apr 2007

ahoj luciakorky, ja mám + 13kg a včera ma doktor strašil, že dokonca tehu možem priberať aj 6kg za týžden!!!!!ale to hádam nemyslel vážne, ja som čítala, že posl.mesiac sa už nepriberá niektoré aj trošku schudnú, a čo sa týka váhy, tak ja som prestala fajčiť rok a pol pred tehu a to som pribrala 10kg +nato teraz kila v tehu, tak je mi do plaču, aj ked cítim že tie kila sú aj voda, čo sa mi strašne zadržiava, aj ten doktor ked zbadal moj zhrozený výraz, tak povedal, že na konci tehu sa telo zalieva strašne vodou

luciakorky
19. apr 2007

Ahoj rainbow. Ja som tiez pocula od kamaratok, ze prvych 6 mesiacov pribrali tak 10 - 15 kg, potom nic a posledne 2 mesiace kamoska pribrala 15 kg naraz. Takze je to mozne, lebo babo v poslednych mesiacoch rastie stale rychlejsie a rychlejsie. Je to neuveritelne, ked si predstavim ze som mala krasnych 53 kg, a teraz? 😝 Ale ja si myslim ze ked budeme kojit a chodit na prechadzky s nasimi drobcami, tak tie kilecka pojdu rychlo dole. A este bude aj teplo, tak to vypotime 😉

lucqa
19. apr 2007

rainbow ja som na konci (teda dufam), doteraz mam +15,5 kg a z toho posledne 1,5 kg som pribrala pred 2 tyzdnami (ale to boli zrovna sviatky), odvtedy som uz nepribrala nic, ale je pravda, ze posledne tyzdne pijem 2x tolko ako predtym a mam pocit, ze vsetka ta voda neodchadza. Takze je to individualne. A cele tehu sa krmim cokoladou a sladkostami, normalne jedlo mi moc nechuti.

lusil2005
19. apr 2007

no, tak sa teda zapojim aj ja...
dnes ma akurat zvozili na uzv, kvoli kilam. od zaciatku som pribrala 18 kg ☹
je pravda ze na zaciatku som bola jak kyselina - co som videla to som zdobla 🙂
ale druhu polku tehotenstva jem uplne malo a len zdrave veci. chut na sladke riesim ovsenou kasou s medom. ale to fakt len sem tam. pijem len mineralku a sem tam nizkotucne mlieko. ale priberam stale rovnako. fakt uz neviem co mam robit... teda - na robenie "niecoho" uz moc casu ani nemam 😅
a hladovka by asi pre moju malu asi nebola to prave... 😀
no tak to uz nejako vydrzim a budem sa nadalej drzat svojej celozrnnej zemle so sojovym syrom a suchymi listami hlavkoveho salatu 😝

escada17
19. apr 2007

baby, no u mna v prvom tehu platilo, ze za prve 4 mesiace 10 kil , piaty mesiac nic, siesty mierne a siedmy , osmy, deviaty 10 kil tiez...dokopy 23, dufam, ze teraz to uz az tak nevyjde 😢 ale mna nikdy nikde nezvozili, ani sa nevyjadrovali k mojej vahe...

luciakorky
20. apr 2007

Baby, ja si myslim, ze to zalezi na type postavy, ci ste male, alebo vysoke a kolko ste mali predtym kil. aspon mi to tak povedal doktor. Ja som mala pred tehotenstvom len 53 kil a 172 cm, co je dost malo, bola som dost chuda, tak je asi normalne, ze mam uz skoro 12 kg al.13 hore. panva a boky sa mi roztiahli ako prve, aby malo babo kde byt, a potom to islo. Teraz mi ide skoro vsetko do bruska, len nohy mi zostali stale chude, az to vyzera smiesne 😀 Ale nebojte sa, po porode to pojde podla mna samo dole 😎

reja
20. apr 2007

ano, suhlasim..zalezi na type postavy a urcite na vrodenych predispoiziciach...
ps: lusil2005 - ja som an tom rovanko s kilami a to mam len 30 tyzden 😒

lusil2005
20. apr 2007

lucia tak to si bola na tom vahovo/vyskovo tak ako ja ^^

reja aj tak si myslim ze cim viac sa pre to budeme stresovat, tym to bude horsie... cim viac myslis na to co jes a kolko a kedy a ci z toho nepriberies, tym skor priberies aj z vody.

lari
22. apr 2007

Babky, čo si myslíte, dodnes som pribrala 9kg, TP mám 4.6. Na to, ako som papala pred otehotnením, zdá sa mi, že to je akosi málo. Ale na druhej strane, som aj celkom rada, bála som sa, že zo mňa bude poriadna gulička. Koľko by sa malo tak nejak správne priberať posledný mesiac?Diky, ahoj

morusa
22. apr 2007

Lari, myslím ,že to není vůbec málo, myslím, že je to ideální příbytek váhy, můžeš být ráda, možná ještě něco nabereš, tipovala bych tak tři kilča, z toho osm necháš určo v porodnici a domů jedeš se čtyřma, který máš dole za dva týdny, no co víc si můžeš přát? 😀

lari
22. apr 2007

to by bolo fajn, veľmi si prajem mať po porode lepšiu postavu ako predtým, budem sa pomaličky snažiť.Ale nechcem radšej predbiehať, len nech sme zdraví. Morusa Teba to čaká o pár dní, však?

escada17
22. apr 2007

lari- nieze spravne kolko- je to velmi individualne, bezne sa pise, ze zena uz nemusi v deviatom mesiaci pribrat, dokonca moze trosku schudnut, ako sa porod blizi, mne sa to nestalo- ja som v 9. mesiaci pribrala 3 kila.

zuzana_t
22. apr 2007

ja mam kamosku, ktora je v 6mesiaci a pribrala uz 15 kg, je to normalne? mne sa to zda velmi vela...

escada17
22. apr 2007

stava sa, preco nie...ja so v prvom tehu pribrala dokopy 23 kil a do siesteho mozno 12 😉 a schuuuudla som krasne lahko a ziadna stria, klop klop. Kamoska necaka nahodou dievcatko?

lari
22. apr 2007

escada17 ja som sa zo začiatku nevedela dočkať kedy mi už bude vidieť bruško a ono stále nič, teraz už je viditeľné samozrejme, ale minule mi jeden doktor na internom tipol 5.mesiac. Kamarátka zase nepriberala nič a posledné 2mesiace pribrala 10kg, to musel byť poriadny záhul na nohy. Beriem vitamíny, ale už len každý 2.deň, lebo som sa dopočula, že z týchto vitamínkov dieťatko v brušku rýchlejšie rastie a potom je veľmi veľké a kvoli tomu musí žena na cisársky.

escada17
22. apr 2007

lari ahoj, neviem, ci vitaminy to robia- som v USA, tu ich berie kazdy a ja by som sa tiez bala nebrat- ale moje prve babo bolo ozaj velke a mala som cisarsky 😉 mne brusko zase vykuklo skoro hned. Inak sa hovori, ze pri chlapcekoch lhsie nie je vidno, ze zena caka..

morusa
22. apr 2007

Lari, ano, čeká, zbyvá mi osm dní do termínu, ale modlím se,aby to už bylo.Já mám nahoře 25 kg a taky doufám ,že to shodím, jinak se asi zblázním.

escada17
22. apr 2007

dlhsie teda tam malo byt 😉

zuzana_t
22. apr 2007

ano, dievcatko, preco?

morusa
22. apr 2007

Escada: jak rychle ti šlo těch 23kg dolů? já z toho mám docela hrůzu..

escada17
22. apr 2007

taaak sa vravi, ked sa tak pribera velmi, ze skor dievcatko, ale neplati to, len ma hned napadlo.. 🙂

zuzana_t
22. apr 2007

ale ona nenormalne je... ked nebola tehotna, vobec nejedavala a bola kost a koza....

lari
22. apr 2007

morusa, myslím si, že potom pomože jedine cvičiť a cvičiť, aj keď pri drobcoch sa nacvičíme dosť

zlatka
22. apr 2007

Ahojky kuličky, tak já už taky pomalu finišuju a už mám hore 17 kg, stále ale ještě nabírám, když se držím, tak půl kila týdně, když se spustím a občas zhřeším, tak i víc. Když mě někdo vidí, tak by mi tolik kg nahoře ani netipoval, nemám zas až tak velké bříško, tak jsem zvědavá, kde mi to nakonec zůstane (zadek, záda, kýty 🙂 ).Ale čtu, že jste na tom některé i hůř, tak snad se nám to pak všechno podaří shodit, držím palce. S tím cvičením uvidíme, jestli nám na to ještě vyjdou síly🙂

escada17
23. apr 2007

morusa, strasne som myslela, ze sa budem "tra[it ", kym schudnem, lenze zijem daleko od rodiny, manzel bol stale v praci a ja som 5 dni po cisarskom ostala na vsetko sama. Myslim, ze z toho som vela schudla a ja ozaj aj kojenim. Viem, ze u niekoho to neplati, ale u mna platilo.

escada17
23. apr 2007

...a k tomu cviceniu, po sekcii som nemohla hned cvicit, nepamatam sa, zeby som nejako skoro zacala...myslim dokonca, ze AZ ked som vsetko schudla..baby, este sa chcm opytat nieco, ja sa velmi bojim strii ( nemam ich, ale bojim sa dopredu ) - da sa s nimi niceo robit, aby uuuuplne zmizli a koza sa stiahla?

andy.a
24. apr 2007

lari,vitamíny kludne ber denne,tvoj hmotn.prírastok je ideálny-učebnicový.ešte také 2-3 kg možeš pribrať a stále budeš v norme v termíne porodu.
Ja som t.č.v 33.tt,pribrala som tak 7-8 kg,ale váha mi dosť kolíše...mám pocit,že viac som priberala v l.trimestri,prvé 2-3 mes,tuším aj 4 kg.
pri prvom tehu dokopy tak ll kg,posl.týžden pred porodom som tuším ešte kilo schudla,vtedy som priberala nejako rovnomernejšie,i ked na druhej strane v 1.trimestri som schudla pre nevolnosti a vracanie z 52 na 48 kg...a potom som to dobehla na 6l kg.
TerAZ SOM mala na zač.tehot.53 kg,a t.č.v 33.tt.okolo tých 6O-6O,5 kg,podla toho ako jem,lebo mi momentálne ani velmi nechutí...

Escada,ked ešte nemáš strie-a to bud rada,denne si masíruj aspoň večer rizikové miesta-bruško,stehná,zadok,prsia,boky,aj ramená...vlastne tie miesta,kde zvykne byť aj celulitída,aj ked to s tým nesúvisí.Záleží aj od fototypu pokožky a farby vlasov,či a aké strie budeš mať-ak sa už vytvorili,tak u blondínok s bledšou pleťou bývajú ružovkasté,u tmavovlások tmavšie...postupom času pri dobrej starostlivodti o pleť by sa mali redukovať,niektorým aj úplne vymiznú.,ostanú len také bledé pásiky,možno ani to nie.Ja si dávam balzam alebo gél z rady Dermacol Enja-jeden typ je určený vyslovene pre tehulky na prevenciu strií,ale stačia aj bežné krémy a mlieka proti celulitíde,mala som aj nejaký od L´,Oreal-ale neviem presne názov.Aj myslím z Avonu a Oriflamu sú celkom dobré.. 🙂

anett1
24. apr 2007

ahojte babenky. no ja už mám na sebe okolo 20 kg je to hrozné a pritom sa neprejedám. neviem čím to je že tak priberám a to hlavne na zadku a stehnách je to hrozné ked si pozriem foto pred tehu tak som zhrozená stoho ako teraz vyzerám a či vôbec sa my niekedy podarí schudnúť. no dúfam že áno lebo nechcem zostať ako slonica. najviac som pribrala ked som bola v nemocnici 11 dní kvôli tomu že som sa otvárala myslela som si že tam nepriberiem ale schudnem stej skvelej stravy fuuuj nedalo sa to jest jedla som samé ovocie a zeleninu čo my nosili z domu. Neviem či som pribrala stých infuzii čo my dávali no ale ja od začiatku ako som otehotnela priberám a to my každý rozprával že ja ked budem tehotná tak vela nepriberiem lebo som bola ako špagetka a teraz su stoho zhrozený ako vyzerám. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre