Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

santa
16. jan 2007

vlastne som sa xela vyjadrit k teme priberanie v tehotenstve. prvy krat som pribrala asi 10 kg, teraz je to uz viac ako 15. vtedy som na zaciatku tehotenstva schudla asi 2-3kg teraz priberam od zaciatku. uz sa tesim ako budem shadzovat 😝

danuska79
20. jan 2007

Ahojte, tak ja som tu pri vas asi nieco extra v priberani 😎 , od zaciatku som pribrala uz 10kg a to som v 18tt, ale nie je to nejak velmi vidiet, pripadam si v pohode 😅

marcela22
20. jan 2007

To ja som doteraz - do 17. týždňa pribrala dve kilá. je to myslím tak akurát, ale trošku som sa zľakla, keď som tu čítala, že od 14 týždňa sa má priberať 0,5kg za týždeň... ja som to pribrala ešte predtým, odvtedy nič... Ale myslím, že je len otázkou času, kedy to dobehnem 😀 Mám totiž dosť málo pohybu, som PN kvôli problémom s chrbátom, teraz sa to bude len zhoršovať, nevydržím chodiť ani stáť, vlastne ani sedieť... Posledné mesiace si vraj s najväčšou pravdepodobnosťou užijem aj vozík, čoho s apriam desím!!! Držte mi prosím palce, veď by som dopadla "ako sud" 😖

lblb
20. jan 2007

ahojte,
z priberania v tehotenstve si nic nerobte,ja som mala cely zivot problem s priberanim,stacilo ked mi jeden-dva dni nechutilo jest a hned som schudla aj tri kila,navyse som vela aj sportovala a mala som fyzicky narocnu robotu a teraz som v 23.tt a uz som pribrala 11kg 😝 co este bude do porodu??!! 😉 😉

marcela22
20. jan 2007

lblb, nič si z toho nerob, je možné, že už sa Ti priberanie zastaví, a keď nie, stále je ešte možné, že po pôrode všetko schudneš priam zázračne - poznám veľa takých prípadov. mám kamarátku, tiež mala vždy sklon k priberaniu, nikdy ani nebola chudá - skôr trošku oblejšia. V prvých dvoch mesiacoch pribrala okolo 10kg, v ďalších siedmich už len niečo cez 5kg. Stále sme sa naď ňou divili, pretože už v tom druhom mesiaci mala také guľaté bruško, že vyzerala ako v siedmom🙂

maryja
20. jan 2007

Ja som pribrala pocas tehotenstva 14 kg, ked som sa vratila z porodnice tak som mala uz dole 11 kg, a po dalsom tyzdni i tie zvysne 3 kg. Nebojte sa zienky, jedzte jak vam chuti, po porode budete lietat, nespat, kojit, a velmi rychlo to pojde dole.

sofiela
17. feb 2007

malo tu citam o priberani v prvom trimestri-jasne, ze sa "MA" pribrat 1-2 kg, ale ako je to naozaj? Ako ste na tom? Ja som zacala 12 tyzden a mam hore 1-2 kg.Vsimla som si, ze ked par hodin nejem, je mi zle. Musim jest casto a pomenej a tiez nie hocico-neznesiem sladke ( ani napoje ), mastne jedla, kurca...a este aj z vitaminov mi je zle...dufam, ze nepriberiem tolko ako pri dcerke, ale aj ked, nebudem z toho robit dramu ( to som pribrala 23 kil, zisli dole za 2 mesiace ). Najma , aby sme mali zdrave deticky...

melory
17. feb 2007

sofiela to mi prezrad, ako si dokazala schudnut za dva mesiace tolko, ja som pri hugovi pribrala 30kg a to som rok zhadzovala 10kg a potom ostatne a teraz mam uz 22kg navyse a rada by som sa ich co najskor zbavyla, kedze ide leto.

sofiela
17. feb 2007

melory ahoj, nebolo to take tazke, ako som si myslela- mala som velke babatko, tazky porod ( cisarskym skoncil ) a strasne vela vody. Ja som tusim za tyzden po porode mala uz o 14 kil menej. Potom, zijeme sami v USA, nemame tu s manzelom rodinu, cize vsetko bolo na nas- najma na mne, kedze manzel pracoval od rana do neskoreho vecera. Velmi som necvicila- takmer vobec, ale kojenie a pamatam si este- jedla som strasne vela zeleninovych salatov...Vidim,ze cakas dievcatko-je to ine tehotenstvo ako to prve s chlapcekom?

melory
17. feb 2007

je ine v tom, ze som velmi ospatnela, a pri chlapcovi som velmi opeknela, ale inak to iste. este snad spomeniem, ze pri dievcati som vracala a pri hugovi nie.

k.a.t.k.a.
17. feb 2007

ja som tiež pribrala 25kg a dole mám už 17kg 🙂 a nič som kvoli tomu nerobila .. len už asi 3týždne stojím s váhou 😠 a to by som chcela dať dole minimálne ešte aspon 7kg .. však do leta času dosť 😅

zuz11
17. feb 2007

no ja som pribrala 13kg a zhodila som 16kg a nic pre to nerobim, len proste sa staram o malu, seba, manzela a celu domacnost 🤐 ale musim sa vyzivne stravovat kedze kojim ale aj tak akosi chudnem, to moze byt aj prechadzkami a tym zavazim co nosim a jedenim v behu 🤐

sofiela
17. feb 2007

k.a.t.k.a. - to statie na vahe si i ja pamatam, ale potom sa to zase rozbehne...zuz11- leila je kraaaasneeee... MELORY- tak ja iste budem mat zase dievcatko, elbo teda ze by som opeknela- neda sa povedat. Vracala som trosku pri dcerke a teraz tiez trosku, takze...nemusim sa asi ani na sone pytat 😉

hedunecka
18. feb 2007

ahojte no a ja som zase schudla 1kg 😒 a to uz som skoro v 11tt..ale papam sice sa premaham lebo mi nic nechuti ale ked pride hlad musim zjest aj to co mi nechuti bo by som nejedla asi nic 😅

lajla
18. feb 2007

ahojki ja jsem shodila kilo a pul, a kdybych se obcas do jidla nenutila, tak shodim jeste vic...snazim se jist malo ale zase casto
v posledni dobe mi chutnaji babovkove testa 🙂

sisulik
18. feb 2007

ja som pri prvom tehotenstve v prvom trimestri schudla 4 kg a potom som pribrala do konca az 21kg!!!!!
pri tomto tehulkovani som schudla 2kg pocas prveho trimestra a doteraz sa mi podarilo pribrat cca 7-8kg. ktovie kolko este dokonca....

hedunecka
18. feb 2007

sisu 😕 to mi ani nehovor..boze ja to si neviem ani predstavit ze by som mala tolko pribrat to by som sa asi do dveri nezmestila.. 🙂
lajka no presne tak ja sa tiez musim nutit len s tou vynimkou ze ty mas aspon nejaku chutku ja absolutne nic.. 😖 nemusim!

monika1
18. feb 2007

tak ja som v pluse 5kg a jem normalne,vobec som sa doteraz neobmedzovala ale nejako sa to na mna nelepi...len som zvedava kolko priberiem za posledne dva mesiace 😒 podla kniziek by som mala pribrat aspon 9,2kg tak neviem neviem ci sa mi to vobec podari,za dva mesiace 4 kila...ale brusko rastie,malicky dufam tiez...

lajla
18. feb 2007

skoro vubec mi nechutna normalni jidlo, ale buchty bych i snesla, jenze pak dostavam vynadane od pritele, ze normalne nejim a zivim se sladkym ☹

sisulik
18. feb 2007

ja som ani pri prvom ani pri tomto tehulkovani nejedla viac nez bezne....este i menej a pila som vela vody...a aj tak sa mi podarilo tak uzasne pribrat... 😀

hedunecka..neboj..cez dvere sa zmestis...su dost siroke...chod len rovno za bruchom... 😉

monika...ako som uz spominala, pri prvej tehu som pribrala 21kg...z toho tych 10 kg som pribrala za posledne dva mesiace... 😀

melory
18. feb 2007

co sa tyka dvery, mame drevene zarubne a v nich supoacie dvere, viete ze z boku prejdem len len?

sisulik
18. feb 2007

melory...hehe...odmontujte dvere do porodu...zaveste si tam Cecka..hehe..ved aj tie "velmi davno" boli v mode....pamatate??? hehehehehe

monika1
18. feb 2007

sisulik myslim ze to mi naozaj nehrozi 😉 teda neviem si to ani predstavit 😅

sisulik
18. feb 2007

predstavit som si to ani ja nevedela...hehe...ale dufam ze tento krat to uz take nebude...

anett1
18. feb 2007

ahojte babenky tak to sa pripojím ku vám ja som už pribrala 15kg bože a je to čím dalej tým horšie som zvedavá do konaca tehu čo to budem za slonicu a hlavne nato ako sa my podarí to dať dola po pôrode. ☹

sisulik
18. feb 2007

anettka...to ako to das dole po porode..tak tym sa teraz netrap. ja som to do druheho tehotenstva nedala dole a ani sa tym netrapim...teraz si vravim, ze dufam ze po tomto porode to uz nejako dole predsa len dam...hehe..

anett1
18. feb 2007

ahoj sisulik tak ja sa tým netrápim len vieš dosť my to lezie na nervy ked s takou mylou dušičkou sa idem postaviť na váhu že som pribrala len také kilečko a ono to vyškočí až na 3-4 kg to je des a ako to vyzerá v júnovkach nestihla som tam pozrieť.

zanulav
18. feb 2007

Ja jsem přibrala 36 kg měla jsem preeklampsii, a u toho přibirate aniž by jste chtěli ale kupodivu jsem vše shodila.

sisulik
18. feb 2007

no v junovkach sa dnes vela nepopisalo...az som z toho prekvapena.
ja som doma uz radsej ani nevazim...vo stvrtok idem do poradne po 6 tyzdnoch, tak som zvedava co mi to tam na vahe ukaze. 😀

anett1
18. feb 2007

och bože zanulav tak to ti gratulujem bože mne by sa to asi nepodarilo zhodiť ja som fakt zvedavá či tie kila ktoré naberiem aj dám dole a to fakt sa môže stať že budem mať tiež 30 kg navyše. ale dúfam že nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre