Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

fodorka33
26. jan 2009

to ti verim 😉 aj ja som dufala ze budem z tych zien ktore priberu tych 10-13kg,nuz ale tak co uz..stava sa a neodstrelime sa preto🙂bude treba cvicit 😀

katka2808
26. jan 2009

fodorka33. nooo, mala som len 49 kg. obavy mam z toho, ze to potom neschudnem naspat... vraj pri kojeni by sa nemalo cvicit... obavam sa toho, ze by to na mne potom nezostalo prilis dlho...

fodorka33
26. jan 2009

cvicit mozes len nie nijak extremne,nemala by si fitko a tak,aj ked to nemam overene....ale kludne mozes pomaly cvicit....co vselico sa hovori o tehotenstve co nemozes a neni to pravda...na kazdu zenu platia veci inak....

bertica.h
26. jan 2009

jaj baby..tak ja som sa rozbehla..naštastie som na začiatku tehotn.schudla cca 6kg..teraz mi chýbaju už len nejaké 2kg k povodnej váhe..keby som začiatkom tehu neschudla..už teraz by som bola ako prasiatko 😅 😅

alon111
26. jan 2009

ja som pribrala len12 kil a do mesiaca som chudla 17 kil a tomu vdacim dalsim mojim dvom starsim detom

meleri
27. jan 2009

cau holky,

tak ja jsem pred otehotnenim vazila 57 kg, a na konci 65 Kg. po porodu jsem to dala na 58 kg, a to ten prvni mesic. od te doby co kojim tak ale vazim 63 kg. 😠 tak jsem zvedava, jak daleko to s tim kojenim pujde? ☹

bastika
27. jan 2009

no baby vaha hlasi plus 6 v 19 tt, zda sa mi to vela a to sa neprejedam, asi musim spomalit a nevecerat len ovocie. ☹((

fodorka33
27. jan 2009

bastika z toho si nic nerob,niekto do 19tt nepriberie vobec a druha ma uz 10kg,ja som mala v 19 asi 4navyse ale to je jedno,kolko mas pribrat tolko priberies....v tehu predsa nemozes drzat dietu!!!

mici11
27. jan 2009

fodorka suhlasim 😉 Ja mam zatial +5, jasne, ze ani jedna nechce vela pribrat, ale ak priberiem co uz. Hlavne nech je babo v poriadku. Potom budem musiet zacat cvicit 😉

fodorka33
27. jan 2009

presne mici to tvrdim aj ja...ja som pribrala 18kg a uz som sa s tym stotoznila,ze budem musiet makat,ale neva drobcek zato stoji🙂

bastika
27. jan 2009

jasne ale da sa to kontrolovat aspon na zdravu stravu tak aspon to sa budem viac sledovat, ked uz mi tak chuti. 😀

reni7
27. jan 2009

já sem dnas vlezla na váhu a od minulýho týdne mám půl kila nahoru,sem v 17tt a mám zatím 3 apůl kila nahoře,výchozí váhu sem měla 61,5 a teď mám 65kg.Začala sem přibírat o Vánocích to sem byla asi ve 3 měsíci,do Vánoc jen necelý kilo a o vánocích 2 kila za týden 😠 myslím,že zatím na tom nejsem tak zle,ještě v pohodě nosím svoje rifle 😉

aponchie
27. jan 2009

ja uz se radsi nevazim,jsem rada,ze oblcu svoje predtehu rifle ,ale samo uz je nezapnu leda pod pupek a to desne skrti,ale zkousim je jestli nabiram moc na nohach a to je dobry tak akorat ten bachor prdel a bocky trosku asi 4kg doted,ale jak uz mi chutna pujde to rychleji myslim 😀

zucha
27. jan 2009

meleri, ja som tiez pocas kojenia pribrala a uplne to islo prec, ked som prestala. A to fakt zavratne rychlo, tak neboj

tehula
27. jan 2009

ja som teraz v 20tt a hore mam uz 4kg. Pred tehu vaha 52kg. Nohavice nosim stale svoje povodne, brucho mi vybehlo hore, cize dole nic netlaci a bedrove nemam problem nosit zapnute.
Tym ze mimi tlaci hore, mam zaludok stale zmacknuty, jem teda mini porcie a ani ma nechytaju chute. Cvicim pravidelne 4x do tyzdna, no vahu neovplyvnime. Tiez som si naivne myslela, ze celkovo priberiem max 10-12kil, ale uz viem a vidim, ze to priberanie sa rastom baba len rozbehlo a bude to rapidne rast. 😠

lenkahrehusova
27. jan 2009

tehula, tak to máš zatiaľ štastie, že si pribrala len 4 kg.
Ja som pred tehu mala tiež váhu 52kg, a doteraz som pribrala 13kg. Do pôrodu možno ešte priberiem tak 2 kg.
Ale po pôrode sa chystám makať a makať 🙂
Tiež by som sa rada vošla do mojich vecí čím skôr 🙂

lenkahrehusova
27. jan 2009

ja som rada, že je naša princeznička zdravá a všetko je OK 🙂
tak zopár kíl navyše 🙂 s tým sa musí rátať 🙂

steppka
28. jan 2009

Ahoj holky,
tak já zatím přibrala 2 kg(21tt), původně jsem vážila 60 kg/172 cm, chutě nemám žádné jím v podstatě stejně jak před těhu, jen si dám trochu přílohy, ty jsem dřív nejedla. Tak uvidíme, jak to půjde dál, moc bych přibrat nechtěla mám problémy se zády a každé kilo navíc není zrovna to pravé! 😉

gingerlady
30. jan 2009

Já jsem v 37tt a mám nahoře 11,5 - 12,5kg (asi podle toho, jak se s prckem vyspime 😀 ). V poradně je dr. spokojenej, ale taky si myslím, že je to dost individuální...některé těhulky za to ani nemůžou. Bavila jsem se tam s jednou nastávající maminkou a ta byla nešťastná, že je ve 30tt a má nahoře 28kg!!! Říkala, že sladkého se ani nedotkne, jí zdravě, chodí na procházky a dopadla takhle. To já si sladké s klidem dopřeju a dobrý, proto říkám, že je to individuální. A hlavně jsme všechno přibrali na bříško, jinam naštěstí nic 😉

fodorka33
30. jan 2009

gingerlady tak ty to ozaj mas asi len v tom brusku....no velikanske ho mas...waw 😉

gingerlady
30. jan 2009

fodorka...o velikosti briska mi ani nemluv 😀 když jsem viděla tu fotku, bála jsem se, jestli mi třeba na utz nezapomněli říct, že jsou tam 2 😎 Ale je tam jeden kluk jako buk 🙂 Brácha, když mě po 3 měsících viděl, se vyděsil 😀

silvia.t
31. jan 2009

ja som do teraz pribrala 10kg...a to nejem vela... 😖 tak primerane a zdravo,a okolie ked ma vidi,tak to ani nezbada...kamosky a rodina mi typuje tak 5kg navyse 😀

fodorka33
31. jan 2009

ginger no vidis to bude ale valibuk🙂
silvia to je v pohode ja ked im poviem tewraz ze mam 18kg tak vsetci pozeraju po mne ze kde,no pritom ja aj moj manzel to vieme presne 😀

ditka1
31. jan 2009

ja doteraz 16kg a tiez sa neprejedam,jem tak isto ako pred tehu,uvidime potom po porode kolko pojde dole,ale uz si z toho hlavu nerobim hlavne,ze maly sa ma dobre. 🙂

gingerlady
31. jan 2009

No my si taky mysleli, jaký nebude veliký, ale teď na posledním utz (36tt) mi dr řekla, že má 3 kila.....to zas není tolik. Vzhledem k tomu, že se cítím jak mamut, jsem čekala, že řekne víc 🙂 Ale je fakt, že už mi bříško hodně sestouplo dolů, tak jsem trošku obratnější.... 😀

nikollette
31. jan 2009

Ja som 37tt, a pribrala som 10-11kg.. uvidime ci este pribereme , ved uz to moze hocikedy vypuknut 🙂 a to som mala pred tehu 49kg 🙂

hribek
31. jan 2009

Ahoj holky, když ste se dověděli, že ste těhotný nepřibrali ste hned na začátku v bocích?

reni7
31. jan 2009

hribek ahoj-já dnes začínám 5 měsíc a zatím sem přibrala 4 kila,nějak to namě zatím není vidět,jen břicho se pomalu rýsuje ale myslím,že zatím jinde nepříbírám asi mi to jde jen do břicha,boky mám pořád stejný,poznám to proto,že pořád nosím svoje rifle akorát trošku níž,ale v pohodě,ale nejsem žádnej drobek před otěhotněním sem měla 61,5 teď mám asi těch 65,5 uvidím,zítra du na váhu,snažím se vážit každou neděli 😎

tanulik...
31. jan 2009

ahoj tak ja som v 28tt a pribrala som 14kg

lienka8311
31. jan 2009

Ahojte ,tak ja mam zatial navyse 8kg.tak uvidime dokolko to este potiahnem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre