Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

mar26
20. mar 2009

aponchie no oni to měří takovým kovovým čímsi 😀 a Dr. to u nás měří každé...ale to je asi všude jiné. Mě sestřička když viděla tak se hrozila,ale po změření byla celkem spokojená, vypadá užžší než je.

tehula
20. mar 2009

katka1981: ani mne moj panvu ani tu maternicu od pupku nikdy nemerali a to chodim priamo k porodnikovi......asi sa to nerobi vsetkym tehulam.

Ja som sa na oci boli poinformovat u svojej ocnej, ta po vysetreni zhodnotila, ze ak by som tuzila po sekcii, nema problem mi ju potvrdit na papieroch, lebo s ocnym tlakom som na tom len tak tak............ale kedze tuzim po klasike, tak sme sa dohodli, ze napise poznamku, ze mierne tlacenie povolene (som zvedava, ci sa da dieta s miernym tlacenim vypudit 😀 )

aponchie
20. mar 2009

mar ja vim co to je ja tomu rikam kruzitko velke,ale nikde sem to jeste nevidela jestli to nedelaji treba tem hubenejm utlejm holkam co ja vim

vov
20. mar 2009

Ahojky, mně pánev měřili 😉 V průkazce mám rozměry 22,25,30,20, ale netuším, co vlastně znamenají 😅

tehula
20. mar 2009

aponchie; skor by som povedala, ze nie kazdy doktor to ma v ordinacii. Ten moj nema ani vahu, pricom ine pisu, ze ich tam pravidelne vazia. Ja sa musim vazit doma a nahlasovat udaj na poradni.

katka1981
20. mar 2009

tehula, perfketne, som sa dobre nasmiala, tak potom tlac len mierne, ale dohovor sa s babatkom, aby to stacilo 😀 Mierne tlacit by som mohla asi aj ja, ale ja by som sa od bolesti rosypala.

katka1981
20. mar 2009

Ja som stastna ze ma nevazia, ved by som uz len z tej predstavy priberala. Ja neznasam aby ma vazili. Ale poviem im pravdu vzdy kolko vazim, ale to sa musim poriadne vycikat a vy..... K lekarovi chodim pekne napapana a to by bolo hned kilecko navyse.

sssimi
20. mar 2009

vov ja mám rozmery panvy 24,29,33,20. Podľa fotky je vidieť že máš menšiu panvu ako ja... Mali by to byť rozmery v cm, ale ktrorý je ktorý tak to neviem.... 😅

sssimi
20. mar 2009

Katka ja sa vážim v poradni, ale sestrička a ani doky mi nikdy na váhu nepozru. Musím si pozrieť ja a nahlásiť jej.

maajka83
20. mar 2009

Ahojte, cital som si vase prispevky. Prvy prvom tehu som pribrala 22 kg. Teraz som len v 8 tt a zatial som nepribrala, dufam ze nepriberiem tak vela. Ale aj tak tie kilecka sli dolu same, kojila som, jedla som vsetko a rucicka na vahe sla postupne dulu. do 4 mesiacoch po porode som mala povodnu vehu a neskor este dalsie dve kila. Ked som prestala kojit tak som tie dve kila nabrala. Potom mi to vlastne lietalo +,- dve kila. Dufam ze aj po druhom porode, tie kila rychlo zhodim. 🙂

aponchie
20. mar 2009

tehula ja chodim do gyncentra a to je vybaveno veskerou spickovou technikou dokonce i digi vahu ma sestricka u sebe 😎 😀

salikova
20. mar 2009

Holky,nemate nejakej figl na to,jak se vyhnout chutim na cokoladu?Ja vim-nejist je.Kdyz ja se tak snazim:porad kolem nich v obchode i doma chodim,ale nakonec se stejne neudrzim..Jestli to takhle bude pokracovat dal,tak se za par mesicu neunesu.Ach jo!Pred tehu sem sladky vubec nemusela a ted si to asi vynahrazuju..

tehula
20. mar 2009

katka1981> ty si moj clovek, vazenie bez "vylozenia nakladu" a s plnym zaludkom nepripada do uvahy 😀

mar26
20. mar 2009

salikova to buhužel neporadím,protože sama jí jim a nemůžu se sladkostem nějak vyhnout 😠
A ještě to mám tak,že nejdřív mám chuť na slaný a pak na sladký,tak že pěkně papám 2x 😀

Jinak já ty rozměry pánve mám 25,24,30,19 a taky nevím co je co 😀

reni7
20. mar 2009

salikova-tak to bude holčička jak lusk 😀

tak vyzkoušej hořkou čokoládu,není tak kalorická 😉

katka1981
20. mar 2009

tehula: vylozit naklad, to je zaklad 😀

katka1981
20. mar 2009

Baby, ktore neviete, co znamenaju tie stryri cisla ohladom rozmery panvy, budte v pohode, zaklad je, ze vsetky mate rozmery 4, horsie by bolo keby ste mali len 3 alebo 2 cisla. Takto viete aspon ze mate celu panvu 😀 Ja nemam v knizke nic, ale tiez som v pohode, este by som si zacala robit komplexy, zo sirokych bokov 😀

lea132
20. mar 2009

Ahojte, tak ja si uz pomaly zacinam mysliet, ze so mnou nieco nie je v poriadku. Vzdy som bola chudsej postavy, ale myslim, ze teraz by som uz mala mat nejake to kilecko navyse. Zatial vazim stale tak isto ako pred otehotnenim, akurat, ze v pase mam -2 cm ... A jem teda vazne dost...

katka1981
20. mar 2009

lea132, ja som nikdy chuda nebola a tiez som zacala priberat tusim az v 5.mes. Bud rada, ak ti lekar povie, ze je babatko v poriadku, tak ber priberanie len ako "esteticky problem".

to.beruska
21. mar 2009

Ajojte!chcela by som sa spytak v kolkom tyzdni vam zacalo rast brusko.no ja som 7tt a mne sa naozaj zda ze mam brusko.kamaratka mala take brusko az v tretom mesiaci.asi som moc pazrava

tehula
22. mar 2009

to.beruska> nema to nic s pazravostou a priberanim, ale v sposobe, akym mas ulozene mimi.........dokonca uz nesuhlasim ani s tym, ze v tom, ako pevne mas brusne svalstvo. ja robievam aerobic trenerku, brucho som mala riadne vypracovane a predsa mi rastlo zo zaciatku rychlejsie ako inym tehulam, co napriklad nikdy necvicili a bruska mali ochabnute. Aj kolegyna z aerobicu sa mi cudovala, akoto, ze tak mi hned narastlo, lebo ona myslela, ze ma mini brusko prave kvoli cviceniu.
Pravdou je, ze som ale do 4mesiaca pribrala max. kilo asi a to vsetko bolo v prsiach, ktore do vtedy narastli vyse o 2cisla.

marticumacek
22. mar 2009

Zajímalo by mě,kolik měří pupík na konci těhu.Jsem teď ve 20 t. a pro zajímavost jsem se změřila a mám 97 cm.Už mám o 10 cm víc než přítel 😀 .Škoda,že jsem se nezměřila na počátku.Ale odhaduju,že bříško porostlo o dobrých 20 cm.

marticumacek
22. mar 2009

to.beruska:Viditelně mi bříško poskočilo až po 15.týdnu.Dřív mi začly růst prsa (ty teda fest,už konkuruju Pamele) a zadek 😅

tehula
22. mar 2009

marticumacek: ja som v 28tt, zacinala som s pasom 60cm, teraz mam 88cm, este sa na muza nechytam 😅

reni7
22. mar 2009

tak mě začalo být vidět břicho až tak koncem 5 měsíce,teď budu pomalu končit 6měsíc a už ho teda neskovám 😀 mám nahoru 8 kilo 😖 prsa mi teda porostly fest,jinak to mám v břichu,ale už začínám cítit,že mi to jde do boků a zadku 😅 no ještě mám 3 měsíce před sebou,tak sem zvědavá na jaké váze skončím 😀

zuzik_p
22. mar 2009

Holky, ja jsem v tehotenstvi pribrala neuveritelnych 27kg! Ze zacatku nic moc a pak se to na me valilo, kazdy tyden kilo! 🙂 Ted, 5 mesicu po porodu mam navrch jeste tak cca 7kg, slo to samo dolu.

reni7
22. mar 2009

zuzik-a to si měla takový chutě,nebo to šlo samo nahoru?já totiž nějak chutě nemám,a snažím se držet a nepřejídat,ale hrozím se toho že třeba naberu ještě hodně,mám totiž problémy se shazováním kil 😖

k.ate
22. mar 2009

Mně bříško roste postupně už celkem dlouho, i když teď (nebýt toho, že nosím hodně volný věci i normálně), bych ho už asi těžko schovávala, kdybych chtěla nosit něco těsnějšího... Zajimavý je, že kilama se držím pořád na stejné úrovni (co jsem shodila v prvním trimestru mi ještě neleze nahoru, ale už začínám jíst zase normálně, takže to asi už nahoru poleze, ale snažím se, abych přibrala co nejmíň 🙂

salikova
22. mar 2009

Tak to ja vam vsem muzu zavidet.Pred dvema tydny sem zacala zas mit chut na jidlo,tak furt jim...Za 9 tydnu sem pribrala 4kg a mam celkem strach,kde az skoncim.Sem z tech,co snadno priberou a uz to neshodi..Mam z toho krizovku-sem takova strasne nafoukla..

reni7
22. mar 2009

salikova-já už mám 8 kilo nahoře a ještě 3 měsíce před sebou,a neboj nejsi jediná,já taky přiberu i ze vzduchu a pak mi to de těžko hubnout,jenže v těhu se jíst musí ,já teda jím tak jak před těhu a už mám tolik kilo nahoře,neboj nějak to všechny zvládnem,hlavně ať se prcci dobře vyvýjí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre