Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

jul
8. okt 2007

erika to faaaakt???? 25 kiiil 😲 😲
a uz su vsetky prec??????? parada 😎

betka1
8. okt 2007

zuzanat, vobec sa svokrynymi poznamkami netrap. Kazda sme individualna, kazda pribera inak. Ak vies, ze sa neprejedas, nehladujes, ani nestravujes nezdravo, tak neni o com. Proste Tvoje telo a Tvoje hormony sa chovaju po svojom. A svokru nezmenis, skoda sa nad nou zamyslat.

aini
9. okt 2007

zuzanat, nerob si starosti,naozaj, mne tieť zo začiatku veľmi chutilo jesť, ani nie že by som sa napchávala, len som jedla menšie porcie a omnoho častejšie v podstate to vyzeralo akoby som jedla 24 hod. denne 😀 .
od 12t som pravidelne priberala 3 kg za mesiac. začala som na váhe svojej 50 kg a teraz už mám 63, a necítim sa byť príliš veľká. malý mi natiahol brucho viac dopredu, takže mám typické špicaté chlapčekovské bruško. telo si vyžaduje iba toľko, koľko potrebuje. takže svokru si nevšímaj 🙂

xsuzzi
9. okt 2007

Holky 😢 tak já si teď stoupla na váhu a už mám zas za 10 dní o 2 kila víc 😢 😢 😢 nejde to zastavit,už nevím co mám dělat,to je strašný,dyť mám 160 cm 😢 😢 😢 😢

danca27
9. okt 2007

Holky to je šílený tak já už ted mám o 2,5 kila nahoře to je hnus☹

nanika
10. okt 2007

Xsuzzi, je mi to luto 😖 Ako to s tebou vypada celkovo? Ja som sa uz chvala bohu aspon na tyzden zastavila, uz ma strasne chute na sladke presli, uf.

Teraz neviem, chodis niekam cvicit? Ja som posledne 2kg pribrala tyzden do zadu, ale zasa som nebola uz 2 tyzdne plavat a zrala som sladke ako o dusu 😅

miriamka
11. okt 2007

Baby...a preco ste take nestastne z toho priberania?ved pocas tehu je to normalne,a u kazdej individualne...ved toto je obdobie kedy sa nad vahou neoplati znervoznovat,a po porode to pekne zhodime! 🙂

evi3
11. okt 2007

Miriamka ma pravdu, nestresujte sa vahou. Mne aj moja dr. hovorila, at si spokojene kynu, ze je to jedine obdobie v zivote zeny, ked to ma povolene 😉 . Chodievajte hodne na prechadzky, pokial sa da. Ja som do 25 tyzdna pribrala 7 a teraz v 34 mam uz +14, a urcite sa to este nezastavilo, ale stale sa dost hybem, chodim, trochu cvicim. Vela z tych kil je voda, ktora sa zadrzuje v tkanivach, zvacsil sa objem krvi, aby to utiahol, u niekoho sa vyrazne zvacsia prsia (docasne 😒 ). A vacsina tych co boli tehotne pred nami to zhodili v priebehu jedneho roka 🙂

miriamka
11. okt 2007

Ved prave,ja si tiez myslim,ze nebude problem to zhodit.Ja som tento rok zhodila za pol roka 13kg,takze mozne to je...a po porode sa mozem opat pustit do inej zivotospravy a viem,ze dole pojdu.

nanika
11. okt 2007

To je sice pekne, ale ked niekto zacina na vahe 93kg/179cm, nic ine mu nezostava, ako davat pozor, kolko naberie, bohuzial ☹

weroni
11. okt 2007

babule ja vazim pri vyske 178 cm uz vyse 5 rokov stale 55 kg - a zeriem proti smrti - jak moj drahy hovori. V skole ma prezvyali pasomnica, kyselina, vsezravec a podobne a vsetci sa pytali ze co so mnou bude ked otehotniem 🙂 tak som zvedava aj ja 🙂

huncut
12. okt 2007

Ahojte, tak aj ja sa pridávam k debate o váhe...
No ja som zatiaľ pribrala 2kg. jesť mi chutí, ale snažím sa kontrolovať. mamina mi vraví, že je to málo no a svokrazasa tvrdí, že by sa ani veľa pribrať nemalo... tak ja neviem... ale to je jedno, hlavne nech sú miminká v poriadku a pekne rastú..

miriamka
12. okt 2007

No vcera v telke davali nejaky dokument o tehotenstve,a vraj zdrave pre mamicku aj mimi je pribrat tak do 12kg.Tak uvidime na com skoncime 😉

suzy79
12. okt 2007

neviem preco ale odporucania, ze tehotna zena ma pribrat od 10 do 12 kg mi strasne vadia. Viem, ze to ma sluzit k tomu, aby sme nepribrali prilis vela ..., ale ked citam prispevky, tak vacšina bab jepotom nestastna lebo uz pribrala viacej a ine zase, ze malo. Najlepsie by bolo nevazit sa vobec 🙂

certica
12. okt 2007

ono na vsetko existuju nejake sablony, priemery, odporucania... je uz len na cloveku, nakolko si to pripusta a co povazuje za viac a menej podstatne 😉
..ked to nejde, tak to nejde... 😀

bybi
12. okt 2007

Kocky, ja som za cele tehu pribrala okolo 20kg. A to som este v 8-mesiaci bola na +8kg a potom tak zrazu za mesiac a pol som pribrala ten zbytok. Teraz som 10 dni po porode a zostalo mi 5kg, co si myslim ze neni take strasne. Tak sa nestresujte a uzivajte si tehu. Potom to pri malom zhodite 😉

suzy79
12. okt 2007

ja to beriem s humorom, ja som teraz v nejakom 34tt a pribrala som 13kg, takze uz som za normou, odporúčanou zdravotníkmi. 🙂 Esteze som taka vysoká 180 cm 🙂

aruna
13. okt 2007

ahoj holky, no, mne ty doporučované kilogramy fakt baví 😉 ... vždycky jsem byla hubená, v prvních měsících těhu jsem ale už nehubla, doktor striktně nařizoval přibýrat, šlo to přesně podle tabulek... a pak, poslední dva měsíce... hup, kilčo za týden... a to jím furt stejně, večer a v noci vůbec, sladké málo, hýbu se, do tohoto týdne jsem i pracovala... takže už mám taky min 13... bych musela držet dietu, abych nenabírala... ale je taky fakt, že se nedostanu už do bot, tak možná držím vodu? kdo ví...

aruna
13. okt 2007

fuj... hrubka... přibírat 😀

mory
13. okt 2007

kocky nic si z toho priberania nerobte 😉 ja som v oboch tehotenstvach pribrala rovnako 32kil 😒 aj ked som jedla normalne tak ako pred tehu,ono to proste islo hore samo 😒 bala som sa ze ostanem 100 kilova 😀 ale nastastie po par tyzdnoch vsetko islo dole 😉

aruna ani mne sa nohy nemestili do topanok a tak som aj do roboty chodila v papuciach 😀 (v decembri).
tehulky drzim vam palce a krasne lahke porody a zdravucke ratolesti a z nadvahy sa nestresovat kazde telo prijima tehu inak a tiez hormony robia svoje 😉

erika153
13. okt 2007

jul fakt 😎 😎 😀 25! nohy som mala ako grizli, ako pise mory nemala som si co obut 😀 a su vsetky dole a musim sa pochvalit ani jedna stria a telo mam ako predtym ziadne ochabnute svaly nic. takze ja by som si na vasom mieste tehulky veselo uzivala a pila jedla do sytosti vsetko co mi hrdlo raci 😀

aj ja som dostala od lekara ze kolko ste pribralaa? ci som normalna a bla bla ze len 12 kil a take somariny no a teraz co? to este aj na to ma zena pozerat co vsetko pocas tehu zje? 😠 🙄 ani ten kusok stastia nam nedopraju ti lekari 😀

xsuzzi
13. okt 2007

nanika:celkově to se mnou vypadá tak,že mám pocit,že už teď jím normálně,ty stavy,že musím každou chvilku něco mít v puse nebo mi je zle zmizeli,ale tak asi stejně jim o trošku víc,ale hrozně přibírám.Mám tedy 160 cm a 70 kilo,před těhu jsem měla 60 kilo,takže hrůza 😒 jinak já se chystám,že budu celou zimu plavat a chtěla jsem chodit na cvíčo pro těhulky,ale to zrušili,takže pohyb nic moc 😔

sakura77
13. okt 2007

ahojte babule tehotnice.tak toto som si aj ja prezila pred rokom.prve tri mesiace ani gram-bolo mi priserne zle komplet cele dni(ze ranne nevolnosti haha)no a potom to prislo!do porodu +17kg,citila som sa jak slonica.z porodnice som prisla -8,takze este stale mi 9 ostalo a tie veru tazko isli dole,ale po pol roku vas ten krpec tak umori ze to odide ani nezbadate 🙂 teda ked budete mat takeho nezmara ako ja 🙂 takze ziadne strachy,no a co ved ste tehotne a mate na to pravo,troska sa "vyzrat" 😀

lyzenka
13. okt 2007

no ja som pribrala 8kg.....a to sa mi Andrejko o mesiac skor narodil....a mal krasnych 2880g... 🙂 taaakze ziadne strachy, ak niekto malo pribera....

maryam
13. okt 2007

ha, ja uz mam urcite +13kg a to este 2 mesiace do porodu 😀, ale hadam neprekrocim 20-tku, ja ani neviem, kam sa to lepi, mne sa zda, ze len brucho mi vazi urcite 10kg 😀, topanky stale obujem v pohodicke ani hodinky mi nie su tesne... Neviem cim to teda je a tiez toho vela nejem - teda nie extremne, doteraz, ale predchvilou som zbastila asi 8 malych kolacikov, tak uz asi do vecere radsej nic, lebo prejdem aj 20 a nezastavim sa ani pri 30-tke 😠

sybimbo
13. okt 2007

ahoj Holky,z přibírání si nic nedělejte,já u prvního přibrala 30kg,malej se narodil a měl 3610g,po porodu šlo hned 15 kg a pak postupně i zbytek. tak jeste jak vám chutná.pa 🙂 😉 😉

xsuzzi
13. okt 2007

sybimbo: fakt 30?A pak šlo hned 15 dolů?Opravdu,samo?Tos mě trošku uklidnila ☹ pač já těch 30 mít taky budu ☹ takže to jde?Ale asi né jen tak viď ☹ a prosím Tě kolik si měla před těhu váhu a kolik měříš?Jsi určitě vysoká a hubená viď ☹ chjoo já to dolů určo nedám 😔

danca27
15. okt 2007

Ahoj holky kolik tak přibrat do 12 týdne?????

sandrika
15. okt 2007

Jan som naSKôR PRIBRALA Až 5, ALE Z TOHO SOM 4 SCVHUDLA TAKžE TERAZ MáM O 1,2 KG VIAC AKO PRED OTEHOTNENíM, ALE AJ TAK TO JE Až 63 😒

danca27
15. okt 2007

no tak to máš dobrý já mám už 65☹..no ta MILA..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre