Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lucia1974
25. júl 2011

ahojte , pridam sa do diskusie..mam este mesiac pred sebou a pribrala som uz 17 kil, strasne doktor ma hresi....
a to moc nejem. neviem ani brucho nemam velke, ide mi to vsade inde. dufam ze to pojde dole po porode.
🙂

dulkagabulka
25. júl 2011

@lucia1974 pri svojich tehotenstvach som pribrala
+11
+17
+19
po každom porode som bola za 6 mesiacov na svojej povodnej vahe-bez diet, deti boli plne dojčene
takže neboj🙂

veronika1417
25. júl 2011

juuuj baby ja som v prvom trimestri len chudla takze som sa snazila stabilizovat vahu a nechudnut no nepriberala som nic, potom sa mi nejako podarili 3kg do piateho a teraz uz to strasne ide ☹ nejem viac ani ine a predsa sa to moc rozbehlo ☹ som na plus 6kg a ked to ratam od povodnej nie tej co som v prvom trimestri schudla tak som plus 4kg. Podla tabuliek by to malo byt oki ale mne nesedi to, ze to ide strasne rychlo behnom tyzdna. V priemere by sme za tyzden mali pribrat pol kila no a mne sa tak zda ze u mna je to kilo ak nie viac. Dufam, ze to nejako ustriehnem, inak za posledne tri styri tyzdne mi narastlo teda poriadne brucho.

karap
25. júl 2011

@veronika1417 ahoj,ja som v 25tt a zatial mam +3kg.Sa tomu az cudujem,lebo v predchadzajucich tehotenstvach som pribrala;+19 a +20kg 😲
Tak hadam to tentoraz bude menej.
A brusko aj mne nejak ,,vyklicilo,, 🙂 No je krasne,gulate,akoby som zjedla loptu.Sa mu vytesujem 😵

veronika1417
25. júl 2011

@karap jeeej aj Ty si tu? 🙂 no mne to nejako zvlast nevadi chapem, ze to k tomu patri len ma stve ze sa mi zda ze je to nejako narychlo 😕 a ze sa to len tak nezastavi. Najprv nik ani len nevidel na mne, ze som tehu a ked sa dozvedeli, ze som a to koncim 5 mesiac - kalendarny tak sa len cudovali lebo brusko bolo uuuplne mini a to aj v letnom tricku. Teraz som v 24tt a zda sa mi, ze tie dve kila som pribrala behom dvoch tyzdnov ako nic 😠 a brusko je tiez ako peknucka fitbalova lopta 🙂 gulate a uz aj dost viditelne len tym, ze sa ochladilo tak mam mikinu a zase nik nevidi, ze som tehu 😖

lilla244
27. júl 2011

8kg

tehuli
27. júl 2011

@iwky soucitím s tebou já mám z áček už velikost C:( a taky se mi udělalo pod bradavkou pár strií naštěstí to v podprsence a plavkách snad nebude vidět..pokud se ještě nalitím po porodu nezvětší:(

iwky
27. júl 2011

@tehuli fuuu, pár strií ti teda závidím .... mne to je vidno, a to poriadne, keďže mi narástli hneď na začiatku, kým som o tehotenstve ešte nevedela,v priebehu jedného mesiaca mi skočili na C, neskôr ešte na D :/ snáď to aspoň ako-tak vybledne ... 🙂 som v 29.tt, a až teraz som si začala v stoji cez prsia vidieť na bruško :D
Ako som ich vždy chcela mať väčšie, teraz by som hneď brala nazad svoje malé Ačka :D No snáď budú aspoň plné mliečka ...

marcela1992
27. júl 2011

Ahojte baby.Ja sa chcem spýtať,že kedy ste zbadali,že vám začali rásť prsia a bruško?Ja som ešte len v 5tt ale už sa neviem dočkať bruška 🙂

nikita308
27. júl 2011

@marcela1992 ja som zo začiatku bola skôr "nafúknutá" a prsia začali pomaly tiež sa zväčšovať, to tehu bruško postupne, asi od 12 tt... ale je to individuálne, v prvom tehotenstve mi začalo bruško vykúkať až v 5. mesiaci... 😉

beruska.zuzanka
27. júl 2011

@marcela1992 juuj, no bruško mi vyskočilo tak v koncom 4tého mesiaca, ale prsia pobolievali a začali naberať hne na začiatku, práve na nich+na pár iných veciach si mm všimol, že som tehu, skôr ako ja 😅 😀 😀

iwky
28. júl 2011

@marcela1992 mne bruško vykuklo tak v 14. tt, ale bolo ho vidno do 23. tt len večer, cez deň si nikto nevšimol že som tehu 🙂 no teraz je vyskočené tak, že ľudia sa čudujú že mám termín až v októbri 😀 a prsia som mala veľké už v prvých týždňoch a poriadne boleli :/

babulkaa
28. júl 2011

ahojte ja som v 30tt a mam +1,5kg. Babo je zdravucke takze je to ok 🙂

swanqueen
28. júl 2011

@marcela1992 ahoj, mne vyskocilo brusko trosku viac asi pred tyzdnom, t.j. 21tt, ale stale je velmi malilinkee. ludia si vsimnu,lebo som chuducka, ale na to ze o par dni zacinam 6.mesiac je straaasne malilinke. ale malu citim poriadne 🙂 je to fakt individualne, niektore baby na fotkach maju v 14tt vacsie brucho ako ja teraz 🙂

marcela1992
28. júl 2011

@nikita308
@beruska.zuzanka
@iwky
ja sa uz neviem dockat kedy budem mat brusko.Prsia aj mna boli poriadne,nemozem sa ich ani dotknut,strasne to boli.ale co uz...kvoli dietatku sa o oplati vydrzat :D

erikatwix
28. júl 2011

Ahoj, pridám sa k téme čo robí niekomu starosti a myslím, že nám budúcim mamičkám aj radosti. S priateľom sme si pre rok 2011 chceli dopriať krásny darček - bábätko. Preto som sa rozhodla skončiť s fuj cigaretami, že očistím telo a pripravím ho na drobčeka. Január bez cig a 2 kilečká hore. Pôvodná váha 54 pri výške 164. No už na konci februára sme sa dozvedeli, že budeme traja 🙂 supééér. A teraz na tie kilečká 🙂 1.mesiac +1kg, 2.mesiac +1,5kg, 3.mesiac +2,5kg, 4.mesiac + 2kg,5.mesiac +1kg, 6.mesiac +3,5kg samé plusky dobré nie 😀 spolu + 11,5kg od prvého mesiaca. Možno taký rýchli nárast v prvých mesiacoch aj preto že som prestala fajať a teraz čo už keď sa drží tak nič s tým nespravím. Stravujem sa zdravo, doprajem si veľa zeleninky, ovocia, sladké veľmi málo, pijem len čistú vodu, prestala som aj veľa soliť..... Bruško rastie veľmi rýchlo, za posledný týždeň o 6 cm zväčšenie, cítim sa ako v kozete zviazaná - zle sa mi dýcha, napnutá koža aj strie už vykúkajú,... Najdôležitejšie ale je, že náš pokladík Ninuška, rastie do zdravia a krásy. Aj Vám budúce mamičky prajem zdravučké a krásnučké bábiky 🙂

iwky
28. júl 2011

@erikatwix Tak to máme podobné 🙂 my sme tiež s priateľom plánovali bábätko, tak sme kvôli tomu sme prestali fajčiť presne 6.januára a 7. januára som mala poslednú menzes 🙂 mne sa po odhodení cigariet nalepili 4 kilá a to som si myslela že nepriberiem nič, lebo som bola príležitostný fajčiar a doma som nikdy nefajčila. Ale akosi sa aj tak kilá lepili :D .... preto som doteraz pribrala už 14 .... podľa mna teda :D tiež snažím stravovať zdravo, v malých porciách a často .... 😝 Hlavne nech je naša kočka zdravá a po pôrode to dám snáď dole, lebo takáto buchtička sa teda necítim vôbec príjemne.

ronyx
28. júl 2011

Já jsem v 19 týdnu a zatím jsem skoro nepřibrala. Malý je v pohodě, má dostatečnou váhu i dostatek plodové vody,takže to nijak nevadí. Každá mamča to má prostě jinak. 😉

snopkulka
28. júl 2011

@marcela1992 Ahoj, mne vykuklo bruško už v 3.mesiaci 😉 ľudia mi od začiatku kvôli tomu tipovali dvojičky 😀 je to individuálne, ale ten prelom, kedy "vyskočí" bruško je niekedy koncom 4-ho mesiaca 😉

tehuli
29. júl 2011

@iwky no já zas tam právě nic neměla🙂) a ted mám céčko🙂) jako rozjely se mi tedka pekne..i muj drahy včera říkal..čím to je?mažeš se dvakrát denně a nic...říkám no jo z toho nic..se ta kůže nemá kam napnout už tak i ty oleje už nepomáhají ani..

rony2011
10. aug 2011

baby ja som v 15tt a zatiaľ nemám na sebe ani jedno kilečko. Dnes som prišla od Dr. a dosť som z toho vyvedená, tvrdil, že to vôbec nie je dobré znamenie 😒

katmi
10. aug 2011

ahojte.. mne brusko vykuklo uz v 4mesiaci..dovtedy som pribrala len nejakych smiesnych 2kila tusim..ale potom sa to rozbehlo 😅 a to som skoro nic nejedla, ja som mala strasne vela zadrzanej vody v tele a ku koncu tehotenstva nejake problemy,takze to moje priberanie bolo zapricinene aj tym..

ianitka
10. aug 2011

@rony2011
nestresuj... mne naopak mudr povedala, ze nevadi... ja som pribrala az okolo toho 20 tt - teraz v 30 tt mam plus 5 kg (necelych) - pokial si predtym nebola uplna "dazdovka", tak babo si berie ziviny z Teba...
pekne papaj, same vyzivne veci (maso, zemiaky, ryzu, zeleninu) nemusis sa napchavat a bude dobre... nenechaj sa stresovat

lenko
10. aug 2011

ja 33tt +5,5kg. Aj to horko ťažko. A tiež počúvam, že ako málo som pribrala, ale malé je ok, tak sa týmto nestresujem. 😉

ianitka
10. aug 2011

@lenko 🙂 ale ja brusko mam - nie nejake obrovske - ale susedky tipuju termin spravne.... len nejako na vahe sa neukazuje

lenko
10. aug 2011

@ianitka aj ja mám bruško. Ja som už písala asi dávnejšie, že mne brucho rastie asi zo zadku. 😀
Určite niekde inde Ti ubudlo, a pribudlo do bruška. 😉

ianitka
10. aug 2011

@lenko ja mam pocit, ze vsetko ide do bruska a do prs... aj nohy mam tensie kao pred tehu 😀

dana3262
10. aug 2011

@ianitka
@rony2011 ja jsem ted ve 32.tt a porad mam -0,5kg
Dazdovka jsem nebyla, ale BMI jsem mela na zacatku tehotenstvi 19,2 a doktor to neresi. Myslite, ze je to chyba?

lenko
10. aug 2011

@ianitka aj u mňa tak.

ianitka
10. aug 2011

@dana3262
nie je to chyba - kazda reagujeme na tehu inak, ak je babatko v pohode... asi si berie ziviny odinakadial....
pri prvom tehu si to tiez tak mala?
ja som tiez na zaciatku schudla (bez zvracania) len tak....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre