Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

jasminka
12. dec 2008

no ja som v 35tt a mam + 12kg, chcela som sa zmestit do 10kg, ale nejak to nevyslo, vsetka vaha isla do brucha a do bokov, inak jest nejem viac, ale vobec teraz nesportujem a casto si doprajem nejaku sladku drobnost, co som pred tehu nikdy nemusela, vyslovene som neznasala sladkosti. a tiez ma celkom upokojila mama a teta, ktore, ked cakali chalanov pribrali okolo 20 kg, a ked dievcata tak len okolo 8-9 kg, ale ze hned po porode min 10 kg islo dole

miholka
12. dec 2008

jasminka, tych 12 kg mas v pohodke, my mame tiez chlapceka a ja som v teho. pribrala peknych 14 kg, - ak nie 15kg - tyzden pred porodom si ma nechali v nemocnici a tam boli hrozne vahy, takze uz neviem kolko to bolo presne, ja som jedla co mi chutilo - samozrejme som to neprehanala...a tiez som sa nedrzala nazoru, ze mam jest za dvoch - myslim, ze je to pekna blbost!! ..ked sa Drobcek narodil mal 3040g a 48 cm, taky chrustik...a moje kila isli uz davno dolu, dokonca mam 3 kg menej ako pred otehotnenim, takze ... podla papat vsetko, ale s mierou.. 😝

mima22
12. dec 2008

ahojte.ja som mala pred tehotenstvom 55kg a teraz mam 68kg a to som chcela mat tolkoto na konci.je pravda ze na konci sa najviac pribera?ale musim dufam ze to potom vsetko aj zhodim.

gabii83
12. dec 2008

jasminka ja tiez nemam skoro ziadny pohyb, ale mi aj riadne bolia slabiny, ´presnejsie len na lavej strane. a papam dost sladkeho, ale uz coskoro koniec toho vsetkeho a ideme na to 😅
je mi to aj jedno, ja si myslim do toho 15-16 kg nie je to take strasne, a tie baby ktore mali podvahu pred teho. priberaju aj viac, takze si z toho nerobim problemy, aj tak potom budem mat zase viac pohybu a bude vsetko ako bolo. okrem toho ze pred tym som nemala strie 😒 ☹ 😠 a teraz mam, ale len na prsiach, zatial

jasminka
13. dec 2008

miholka presne rovnaky nazor mam aj ja, urcite nejest za dvoch, ale zas vsetko na co mam chut a s mierou. Je sice pravda, ze si obcas doprajem viac ako inokedy a ospravedlnim si to, ze vsak som tehotna 😉

gabii a kolko si pribrala doteraz? ja by som tiez nerada prekrocila 15 kg, no ved po porode budem na sebe makat, strie nastastie zatial nemam, poctivo sa natieram a to mi nikto nedaval sancu, lebo v puberte sa mi urobili strie na bokoch aj na kolenach, ze ked mam taku genetiku, tak mi nic nepomoze, este zvladnut tie posledne 4 tyzdne, ale zato mam pocit, ze sa mi uz robi celulitida aj na lytkach

lucia375
13. dec 2008

To s tou celulitidou s tebou jasminka uplne suhlasim. Aj ja mam taky pocit. A to mam termin o 2 mesiace po tebe takze super. Zatial som pribrala 7 kg ale musim sa riadne krotit lebo by som zjedla vsetko co mi pride pod roky. Pri prvom tehu som pribrala 17kg a nezbavila som sa ich všetkych tak som si dala zavazok ze pri tomto tehotenstve tolko nepriberiem tak dufam ze sa zmestim do 15 kg ale viem ze najviac som priberala posledne mesiace tak uvidime.

janika7
14. dec 2008

Ahoj holky, tak jak jsem to zběžně prosla, tak jsem asi za velrybu. Ja jsem do dneska pribrala 12Kg. Nepribiram vubec postupne ale narazove, treba 2 tydny vubec nic a pak kilo za tyden. Jim normalne, spis bych rekla vic nez min. Mam snizenou funkci stitny zlazy, mate s tim a pribiranim nejaky zkusenosti. A co nasledny shazovani?

banikovci1
15. dec 2008

Dievčatá ja mám zase ten problém, že sa bojím, že priberám málo, som v 25tt a mám navyše len 5kg, som myslela, že priberiem viacej 😢

petua
15. dec 2008

Banikovci1: Jak jsem psala, já jsem teď 23tt a zatim ani deko, takže jsem na tom ještě "hůř" - jestli se to tak dá říct, ono já právě nevim, kdy se tak začíná přibírat...

katka2808
15. dec 2008

ahoj petua... no ono je normalne pribrat uz pocas prvych 3 mesiacov take dve kilecka...

janika7
15. dec 2008

Kdyz jsem se ptala kamaradek, tak to ma kazda uplne jinak. Nekdo pribira porad, nekdo zase treba ke konci hubne, je to fakt individualni.
bani: jedna kamaradka pribrala 4,5kg za cely tehotenstvi a narodila se ji krasna zdrava holcicka 3,2kg, tak neboj, 5kg v 25tt je o.k.

alishia
16. dec 2008

Ve 25tt, jsem mela asi 8kg nahore mozna vic.) Ja pribrala v tehu 20kg, ted uz mam nahore jen 3takze se blizim zpatky ke sve 50ce. Sem pul roku po porodu, a jde to hrozne pomalu (nekojim a nekojila sem). Kluk mel 3,590g a celkove sem odchazela s 12kg navic... 😒

Tyjo holky vy ste fakt prdle, kdyz priberete moc tak se vam to bude blbe schazovat po porodu a nakonci tehu bbudete mit problemy jako ja. Me nohy skoro neunesly, sem do nich dostavala krece a hrozne me bolely.

petua
16. dec 2008

Katka2808: Tak právě v těch prvních měsících já jsem dost zhubla, že to na mě bylo i vidět (to zhubnutí) - protože jsem všechno vyzvracela, víš... ☹

Alishia: Tak já samozřejmě přibrat nechci, nejradši bych to nechala tak, jak to je 😀 😀 - ale nejde o mě ale o prcka, aby se mu dařilo... Tak snad to bude všechno v normě 😉

alishia
16. dec 2008

miminko si od tebe vezme co potrebuje. Vzdyt i anorektickam se rodi miminka okolo 3kg a vice. Ja myslim ze ideal je pribrat 12kg. ja to trochu preiskla.) ale me tak chutnalo🙂

petua
16. dec 2008

Alishia: To mě taky chutná, čokoládičky a tak 😀 , ale nikde se to neprojevuje, no 😀 Akorát na tom prckovi, bříško už mam pěkný - jinak ale nic.. 😲

katka2808
16. dec 2008

ahoj petua... ano, ja viem, tie zeny, co maju nevolnosti, skor schudnu, ako priberu na zaciatku...zelam ti, aby ste boli s dietatkom v poriadku 😉

petua
16. dec 2008

Katka2808: Děkujeme 🙂 , snad to bude v pohodě 🙂

katka2808
16. dec 2008

a co ti na to vravi lekar, petua? este som sa s takym nestretla, ze by niekto nepribral ani kilecko ... 😨

petua
16. dec 2008

Katka2808: Můj lékař? Ten neřiká vůbec nic 😠 , z toho musim všechno páčit 😒 😠

katka2808
16. dec 2008

to je smutne... ako lekar by mohol byt komunikativnejsi ...

janab78
16. dec 2008

petua-já jsem do 30tt přibrala kilo, a pak se mi to rozjelo na celkových 14. Mimčo si z tebe bere, co potřebuje, takže je určitě v pořádku. Dyžtak se zeptej doktora, zda je vše OK. Někdo přibere za celé těhu třeba max. 5 kg. Každý jsme jiný.

zuzkaprofant
16. dec 2008

ja som pribrala podla mojej vahy asi 8kg ale neviem ci dobre vazi lebo neviem kde mam tie kg ale asi v brusku , mne nevadi jem dost malo lebo mi nechuti a predsa priberam telo si ponecha tolko kolko potrebuje takze ja pocitam ze do porodu budem mat 20kg 😀 😀 napr ja nejem skoro ziadne sladkosti mne dako nechutia jem to na co mam prave chut 😀 😀

jaja257
16. dec 2008

Tak baby ja mam zatial plus 19 kg ale nejako sa to priberanie spomaluje, tak uvidim kde skoncim. Inak ja uz si z toho hlavu nerobim. aj tak si neviem teraz pomoct. Riesit budem potom 😀

zuzkaprofant
16. dec 2008

ja si myslim ze je dobre pribrat ved to telo aj potrebuje , takze aspon raz v zivote sa nepapajte co vam pride na chut a ci mate 5kg, 10kg alebo 20kg netreba riesit len aby babatko bolo zdrave to by malo byt prvorade

zuzik28
16. dec 2008

holky je to vážně individuální...mám kamarádku, která měla v 5. měsící 20 kg nahoře...což se mi zdá docela dost. Já jsem ze začátku spíš hubla, však to znáte...špatně a špatně. Teď už je to v poho, mám necelýho půl kilča nahoře. Jím tak normálně, určitě bych neřekla "za dva". Prý je to zbytečné. Ale až přijdou ty pravý těhu chuťě tak to asi půjde nahoru velice rychle 😀

andykov
16. dec 2008

Tak já mám skoro v 22tt nahoře 7kilo 😕 Doufám, že se aspoň do těch 16kil vejdu 🙂

babalu
18. dec 2008

Ahojte dievčata,

som v šiestom týždni a veľmi sa trápim. Nemám sa komu zdôveriť lebo sa hanbím. predtým ako som otehotnela som pribrala 10kg z pôvdných 74 na 84 kg. teru mam už 86kg meriam 182cm. nebola som ešte u doktora plánujem to až po 10týždni neviem si predstaviť tu hanbu ked sa budem musieť pred ním odvážiť....... 😢 teraz dosť casto vraciam tak dufam , že ešte schudnem tak to bolo pri prvom tehotenstve 4 kg dole v prvých mesiacoch. Dakujem vám všetkým za vaše príspevky, ktoré si čítam každý deň aspoň mám pocit , že nie som v tom sama. držím vám všetkým palce. papapapapa

celine
18. dec 2008

babalu, nemas sa za co hanbit...a pri tvojej vyske to nie je az take strasne. Vzdy si povedz, ze ludia maju vacsie problemy (zdravotne). A co by za to dali, keby ich mohla trapit iba mierna nadvaha.
Ja som na poslednej poradni zistila, ze mam 1 kg dole ☹ to tie nevolnosti.

qetinka
18. dec 2008

babalu 🙂 prosim ta pekne,co vystrajas 🙂 🙂 mas vyssiu vahu no a??? 🙂 nestresuj sa koli postave a kilam...v tehotenstve..davaj si pekne pozor na to co jes.,..jedz vela zeleniny a ovocia...pokial to ide vynechaj sladke a nezdrave jedla a uzivaj si tehotenstvo.... 😉 potom schudnes...isto...a aby si si nemyslela ze ti pise nejake 5O kilova baba..tak ja som toto tretie tehu zacala pri 86 kg.../173cm...a do dnesneho dna ma 10kil plus...prestala so m sa vazit lebo mi to sposobovalo depky...a to nie je zrovna najlepsie..davam si pozor co jem...snazim sa a aj tak vaha ide hore..no a???viem ze neskor mozu pribudnut problemy ako vysoky Tk...ale viem ze robim maximum pre zdravu zivotospravu..a chudnut budem po porode..ked a mi rozbehne laktacia a najdeme si nejaky ten rezim 🙂

north66
18. dec 2008

caute, ja mam 37 tt a pribrala som nejakych 9 kg. no vcera som sa postavila na vahu a mam dole 1,5 kg... takze neviem... nejak mi nechuti jest a dva dni do zadu ma prehanalo. pravdepodobne sa moje telo pripravuje na porod.
tak mozno to stihneme do vianoc. co by bolo fain.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre