Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

belanka
31. dec 2008

ja som pri prvom tehotenstve najviac pribrla v 5.-6.mesiaci.teraz to vyzerá obdobne,ale je to lepšie.ach tie sviatky 😒

lienka8311
31. dec 2008

dakujem Petka,ked ja papam strasne vela,aspon mam taky pocit,ale priberam len malo.Vraj je vsetko v poriadku,tak dufam...

vendulka
31. dec 2008

ahojky, tak já jsem už v sedmém měsíci a přibrala jsem jen 2,5kg,ale na začátku těhu jsem zhubla 9 kg a teď jsem k tomu přibrala 2,5kg,takže jsem pořád v mínusu 😀

vendulka
31. dec 2008

jinak já jím tak normálně, sice méně než před těhu,ale pořád přiměřene, ono se toho do mě už více ani nedostane... 😀

lienka8311
31. dec 2008

Vendulka,tak to uz fakt malo,a ja sa strachujem🙂Ja priberam pomaly od zaciatku,ani na zaciatku som nic neschudla,nebyvalo mi zle...

andy21
31. dec 2008

Holky budte v klidu, já přibrala v těhu 6,5kg a Málinka vážila 3100g, takže se nebojte, oni se vezmou, co potřebují 🙂

vendulka
31. dec 2008

no já jsem ráda, že sem něco shodila an začátku a i to, že moc nepřibírám, i tak jsem jak matrioška 😀

vendulka
31. dec 2008

andy, já taky věřím, že si miminko vezme z těla matky co potřebuje a a 3100g je krásná váha, doufám, že budeme mít taky takovou, nechce se mi rodit moc velké dítě 😀

andy21
31. dec 2008

vendulka tak mě to přišlo tak akorát ažaž 😀´jako nechápu, jak někdo porodí 4,5 kg 😝 😝 ale je faktm že já jsem malá a drobná spíš 😝
neboj ono nejvíc se přibere v 8, 9 měsíci 🙂

vendulka
31. dec 2008

no tak pokud někdo dost jí, tak asi potom má i velké miminko a nebo to záleží možná taky na tom, jaká je maminka, jestli je silnější postavy, tak má asi i težší miminko, to nevím....

vendulka
31. dec 2008

já si taky myslím, že ta váha 3-3,5 kg je tak akorát a rozumná... 😉

vendulka
31. dec 2008

s tím přibíráním mě nestraš, nerada bych měla víc jak na začátku těhu 😀 ,ale je mi jasné, že toho dfost nechám v porodnici.....
kolik se tak nechá kg v porodnici porodem?10kg?

andy17
31. dec 2008

ahoj holky, já jsem 32tt a mám nahoře 6kg. Kamarádky v tomto období měly už daleko víc, ale jak píšete a i doktorka mi říkala, že vůbc nezáleží kolik kdo přibere. Mimčo si vezme co potřebuje ať přiberete nebo ne. Na posledním ultrazvuku mi řekli, že prcek bude docela malý a do porodu nebude mít víc jak 2,5kg a ikdyž začnu víc jíst, tak to neovlivní. Já jím stále stejně, nějaké chutě nepociťuju 😎

vendulka
31. dec 2008

andy17, tak to bude malinké miminko.... 😵 ,taky bych brala takové malinké, no necháme se překvapit, jak na tom bude...my byli včera na 3D utz a malá měří 35cm a váží 1130g

andy21
31. dec 2008

já v porodnici nechala 8kg 😉

andy21
31. dec 2008

ale taky to bylo tím, že já jsem vůbec neměla žádné otoky.....hodně holek zadržuje více vodu a pak i více kil ztratí 😉

vendulka
31. dec 2008

tak já otoky taky nemám, zatím teda a doufám, že to tak i zůstane.... 😵

vendulka
31. dec 2008

no jsem teda zvědavá,jak to nakonec dopadne s tou váhou... 😀

munu
1. jan 2009

vam je super, ze viete podla ultrazvuku ake velke alebo male mate mimi a kolko vazi priblizne
ja sa to dozviem uz az ked sa narodi a poprvykrat ho zvazia ☹
v anglicku robia ultrazvuk len 2x, v 12.tyzdni a potom v 2.tyzdni a dost... potom este robia tretikrat ak by bol nedajboze nejaky problem, ale inac nie...
ja by som tak strasne chcela vediet ake velke je moje mimi a kolko zatial vazi ☹

mojsejovka
1. jan 2009

baby, váha maminky vôbec nesúvisí s veľkosťou miminka.. 🙂 ja som mala v 31 tt +9 kg a malinká mala 1880 g, čo je na ten týždeň dosť.. podľa mňa to záleží aj od toho, akú váhu mali pri narodení mamina a ocino.. my sme s priateľom mali obidvaja cca 4 kg a doktor mi povedal, že je teda vyššia pravdepodobnosť, že aj bábätko bude veľké ak bude úplne donosené.. 😉 bratove deti tiež mali obidve po 4 kg a jeho manželka má normálnu postavu a ani v tehotenstve extrémne nepribrala..

fodorka33
1. jan 2009

ja ked som sa narodila som mala 4kg a moj muz tiez nejak do 4kg,mam take brusko ako keby tam mali byt dvojicky....moj maly mal v 30tt vahu 1500g....a doteraz som pribrala 18kg...a sprepacenim nenapchavam sa ako svinka..🙂vahu predtym som mala 58kg pri vyske 170....a teraz mam 76kg...neni to take hrozne akurat sa bude tazsie zhadzovat....🙂 😀

lyongirl
1. jan 2009

baby, ja vám to priberanie závidím.....aj ja chcem tak málo 😉
V prvom tehu som mala +20 kg a malý sa narodil v 34tt s váhou 1850g, čiže som mala + 18 kg a teraz už mám na sebe 11,5 kg ☹ . Som ako sloník, ale snáď to zhodím, tak jak pri prvom...

fodorka33
1. jan 2009

lyomgirl absolutne nechapem preco si tu vahu tak beries...?prezieras sa?lebo ked hej vtedy by som si to trosku mozno vycitala,ale ked jes primerane a tolko si pribrala nic na tom neni..akurat po porode sa budeme musiet viac snazit to zhodit,ale ked chces tak to dokazes...

lyongirl
1. jan 2009

keby som sa neprežierala, tak si to tak neberiem, ale ja neviem, čo by som skôr do seba hodila....a hlavne sladké

mojsejovka
1. jan 2009

lyongirl, váhu vôbec nerieš.. 😉 niekto jednoducho v tehu zadržiava viac vody, takže to neznamená, že keď priberie 20 kg, tak je to kopa tuku.. ja sa napchávam skoro celé tehu sladkosťami, ale jesť mi veľmi nechutí, keď sa viac najem, tak sa mi veľmi zle dýcha.. zatiaľ mám na sebe 11,5 kg, v prvom tehu som mala +13 kg pred pôrodom.. ale ja vodu nezadržiavam, dokonca mám aj málo plodovej vody.. 😕

lyongirl
1. jan 2009

mne sav prvom tehu asi zadržiavala aj voda v tele, lebo som bola opuchnutá aj na rukách, aj nohách, strašne to bolelo a tŕpli mi nohy aj ruky a bojím sa toho aj teraz, ale z tých 20 kg som mala veru aj veľa na sebe a teraz mám tiež dosť na sebe, pretože podprsenky sú mi už dávno malé a to nielen košíčky, ale aj na obvode a do nohavíc som sa nezapla od 8tt.
Ale asi si jednoducho nepomôžem a neovplyvním to, síce prežierať by som sa nemusela, ale mám tak pobúrené hormóny, že sa nedokážem ovládať.

mojsejovka
1. jan 2009

tak ale na druhej strane, zober si, keby si sa ovládala, nedala by si si, čo ti chutí a bola by si z toho akurát nervózna.. to tiež nie je žiadna výhra.. radšej si dopraj a hotovo... 😉 no čo už, keď si drobček pýta.. 😀

zuzkaprofant
1. jan 2009

dievcata nemate problem sa ist poriadne vypisat , ja mam to casto a potom sa citim ako napuchnuta nejem vela dako mi ani nechuti a ked jem tak asi mini porcie lebo hned som plna ja som sa do rifli nezmestila uz v 11tt som nosila rozopnuty gombik a teraz sa nezmestim ani do ziadneho kabata takze to nezalezi velmi od toho ci sa zena preziera alebo co ja to vidim podla seba telo sa tak dako zvedsi a je kazdy den vacsie a vacsie 😀 😀 moj drobcek je asi vegetarian a je na rybkach a mlieku 😀 😀 sladkosti nema v oblube

lyongirl
1. jan 2009

veď to, že keď si nedoprajem, tak som nervózna a potom naládujem do seba 2x viac 😀

zuzka a ty máš koľko na sebe, ked máš vegetariána? 😀

vendulka
1. jan 2009

no tak já na jídlo moc chutě nemám a taky se toho do mě moc nevleze, ale to jsem i ráda, jinak bych už měla asi +20kg 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre