Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

marinka
4. júl 2007

flow, to mně moc mrzí, že se kvůli tomu trápíš ☹ Určitě to nebylo správné, ale já jsem nikdy nekouřila, takže nemám právo to nějak posuzovat nebo odsuzovat, když nevím, jak těžké je přestat. Už se ale stalo a podle toho, co píšeš, je mimi zřejmě o.k. Netrap se proto kvůli tomu, už to nevrátíš a stres miminku taky neprospívá. Jestli myslíš, že by ti mohlo promluvit si o tom s psychologem, tak za ním zajdi, třeba tě uklidní..

flow111
4. júl 2007

No uvidime, lebo neviem .... aspon jedno je iste raz to budem musiet urobit a prestat, ale neviem ci to zvladnem ak som zlyhala teraz a este som si nabrala 22kg navyse, co tiez nie je dobre hlavne pri porode vraj mozu nastat komplikacie.... ☹ snazim sa vsak mysliet optimisticky aj ked mi to velmi nejde...

pecule
4. júl 2007

Já dneska byla byla u doktora po měsíci a tam jsem zjistila,že mám o 4kg navíc!!!! 😨 i doktorka byla překvapená,že jsem tak hodně přibrala.Koukala jsem do knížečky a teda od začátku jsem přibrala9kg a to jsem ve 25tt,tak nevím jak to půjde dál.Nebudu se ládovat stím sladkým a budu se snažit jíst trochu racionálně,no uvidíme.Můžu říct,že mně to samotný štve ☹

flow111
4. júl 2007

pecule- neboj na mna nemas....ja som v 26tt mala hore uz 24, takze klud a rozvahu... 😀

pecule
4. júl 2007

flow11-zachvilku tě určitě dohoním 😵 ty taky nebud smutná,co takhle čtu knížky a ruzný příspěvky tak většinou po porodu to jde dolu a hlavně když kojíš. Jedna známa už schodila 23kg a to je přes měsíc po porodu. I když tě chápu jak ti je,taky mně to štve a hlavně se doma ,nudím se a nějak se nehýbu a to víš to pak jde ta váha sama nahoru.

ivanka592
4. júl 2007

tak ja po vcerajsku som zistila ze sme stratili pol kilecka dole cize zatial to je len +2kg

flow111
4. júl 2007

hmmm, to ja poznam velmi dobre, ale zatial som si dala zavezok schudnut...no neviem... 😠

kim
4. júl 2007

flow111: moc mě mrzí, že se tak trápíš, je to opravdu zvláštní, že tak přibýráš, když se necpeš sladkostma an ezdravýma věcma.Mě spíš přijde, že šíleně zadržuješ vodu, ne že jsou to kila z tuků!!!!!Doktor to nějak víc s Tebou neřešil?????

flow111
4. júl 2007

kim- doktorka mazjazdila, ze akoto, ze som tolko pribrala... 😝 ....ale co narobim, ak na to nemyslim, tak mi je celkom fajn...

kim
4. júl 2007

No to je teda řešení Tě zjezdit a neřešit to!!!!!!Nestálo by za to zkusit jiného Dr.???Z jaké jsi Prahy????
Já Ti věřím, že je to na nervy, ale jestli je to ta voda, tak po porodu budeš mít třetinu toho, co máš teď!!!!!!!!!

flow111
4. júl 2007

No uvidime...som z hloubetina, doktorka je inak mila, len to naberanie ju nastvalo a ja som odchadzala s placom...tak co narobim, zatial som len vynechala vsetko co obsahuje tuky a vela cukru, ale som hypoglykemik, takze je to tazsie...a viac sa hybem, mam dole 2kg za mesiac...uvidim v piatok na buduci tyzden mam poradnu... 😢

ista
4. júl 2007

Flow111, si myslim,ze sa na to teraz uz vybodni,co uz si nabrala,tak to nie je az take hrozitanske, ale na Tvojom mieste odteraz by som sa snazila uz nejako privela nepribrat,ale s rozumom..a chapem co je to mat obavy z kil navyse,ja sa s tym borim cely zivot,aj ked teraz to mam napodiv opacne. ozaj, tu sa malo pise o pohybe, vacsinou sa hovori o uprave stravy a tak,ale aj ked zjes vela zeleniny a vselijakych zdravych veci,aj to su kalorie,aj ked zdravsie. ked mozes,tak pridaj pohyb do zivota, prechadzky, ja dokonca chodim aj do posilovne (ale pod zdrav. dohladom) a tiez si obcas zaklusem,lebo som predtym vela behavala. vsak si byvala sportovkyna,tak k tomu mas urcite vztah.alebo si chod zaplavat.

kim
4. júl 2007

Tak to nejsi z daleka ode mne!!!Já mám Dr.v Horních Počernicích, je to pár stanic busem z Čerňáku, je mladá a hrozně milá a určitě by nebyla takhle hnusná, jako ta Tvoje, kdybys náhodou chtěla kontakt, kdykoliv napiš, já Ti dám telefon.Nové pacientky bere!!!!!!A zda máš u nás pojištění, tak vše platí pojišťovna, chce jen 50,- za fotku z UTZ!!!!!

flow111
4. júl 2007

ja neviem, som s nou inac spokojna....ale je pravda, ze je trosku drahsia, lebo je sukromnicka....za foto som platila 100, a tiez za ultrzvuky...uz som si na nu zvykla, nerada menim doktorov... 😒

feferonka
4. júl 2007

Flow111,možná opravdu jenom zadržuješ vodu,já už jsem to tady někde psala,ale při minulém těhotenství jsem přibrala 30kg,v "civilu"jsme úplně štíhlounká a drobná,určitě jsem se nepřejídala,ale váha šla nahoru šíleně a v porodnici jsme nechala 8kg a pak jsem opravdu každý den ztratila 1kg,až mi zůstaly jen 3kg a ty odešly po kojení...takže jsem určitě byla jen zavodněná,jinak bych tak rychle nemohla bez diety zhubnout-jen jsem denně chvilku věnovala kalanetice na zpevnění.Teď v druhém těhotenství jsem ukončila 18.týden a mám 6kg nahoře,moc bych so přála přibrat tak do 20ti kg,ale moc tomu nevěřím.

pecule
4. júl 2007

Já si osobně myslím,že je to ta voda.Hlavně se už nenervuj a mysli na malý 😲

flow111
4. júl 2007

hmmm znie to upokojujuco, ale neviem urcite tu budem v pitok 13-teho referovat vysledky....dufam, ze nepriberiem...

luciakorky
4. júl 2007

BAby, ja som pribrala pocas tehu 18kg,a teraz som 7 dni po porode a su mi niektore veci ktore som nosila pred tehu dobre. ked kojite a zvyknete si namale,rychlo stratite vsetky kilecka 😉

anett1
4. júl 2007

ahojte tak to stým priberaním a chudnutím po pôrode je u každej individuálne. ja som počas tehu pribrala 26 kg a teraz mam dole 12kg a to v nedelu bude mesiac čo sa my mala narodila. No váha my teraz stojí nechce sa pohnut dole a pritom som v neustálom pohybe a kojím. ALe zase niekto rozpráva ze ked kojíš tak chudnuť nemusiš. tak to bude asi môj prípad. ☹

edimon
4. júl 2007

Ahojky...flow...nebuď smutná 😢 Chápu, že tě to musí trápit, když se necpeš...ale asi skurečně zadržuješ vodu,protože by to jinak nebylo možné. Já mám nyní +5kg a už teď se děsím na kolika skončím...ale taky se necpu nesmyslama...až na vyjímky 😀 ..nějaký ten hřích..občas 😉 ..takže se to snažím brát tak jak to je. Flow, tvoje přibírání může být i tím, že jsi přestal kouřit. Já jsem kouřila nějakých 6let, když jsem poprvé přestala. Přestala jsem na ¨rok, kdy jsem svévolně přibrala 12kilo!..takže jsem zase začala, pak jsem měla 4 měsíce fofr v práci (tenkrát jsme dělala v restauraci)..hodně mejdanů a tak..a shodila jsem 15kilo...to jsem si držela až do začátku těhu. Poslední rok před těhu jsem ale pomalilinku omezila kouření, že jsem si dala pár cigaret na mejdanu..jinak nic..a už jsem nepřibrala. Taky je zvláštní, že když jsem přestala najednou poprvé tak šup 12kh nahoře a při druhém svévolném přestááíní nic!!!Teď už samozřejmě vůbec nekouřím a věřím, že už nezačnu ani po těhu...ani na těch mejdanech 😉 ..držím palečky ať to taky zvládneš a nedeptej se tou váhou...tvá chyb to není!papa

andyj
24. júl 2007

Dievčatá ja som pribrala 36 kg a do 3 mesiacov po pôrode som bola ako pred tehu.

lubkaaa
25. júl 2007

megie, ty si do 20.tt pribrala len 2kg. a ako to ide teraz?? ja som do 20,tt pribrala len 1kg, ale od 20, do 26,tt som stihla naraz pribrať 5kg!

a ako na mňa doktor škaredo pozrel keď to zbadal v teh. knižke... ☹

boli ste niekto taký prípad, že ste nepriberali a zrazu..sa to prudko zmenilo??? inak, chcem povedať, že nemám pocit, žeby som jedla viac ako pred tým keď som nepriberala.. 😠 tak len dúfam že to nebude pokračovať tak prudko aj naďalej.. 😒 😝

zuzannas
25. júl 2007

ahojky, ja som doposial pribrala asi 6 kg (29tt).. ale niekedy ked sa postavim na vahu je tam za dva dni +2kg (sok! 😀 a za dalsie dva dni ukazuje rucicka vahy uz iba +0,5kg,,,myslim, ze to robi nahromadena voda v tele alebo nieco take, preto je dobre sa vazit iba tak raz za tyzden, a este si to na druhy den popripade overit...

aruna
25. júl 2007

ahoj holky, taky se přidám, baví mne, že to máme každá úplně jinak 😉
já jsem měla v poslední době před těhu 53 na 164, ale vypadala jsem dost vychrtle (nevím, co na mně bylo těžkého :o)) ... v prvních měsících mi vůbec nic nebylo, tak jsem nehubla, ale už pomaličku přibírala, přestože jím stále stejně, i se hýbu... ted mám nahoře cca 5kg, ale začíná to být vidět nejen na bříšku, ale pomalinku i na stehnech a obličeji (už ho nemám propadlý 😀 tak se děsím... můj sen je taky max 15 kg, neumím si představit, že bych tahala víc než 70kg... ale zdá se, že to ne mně vůbec nezáleží 😀 😀 tělíčko (moje i mimi) si dělá co chce 😉

ludik
25. júl 2007

Ahojte tehulky 😉
Tak ja som na zaciatku tehu pribrala asi 1kg max.2kg a potom nic,v podstate som vela toho nenajedla,lebo mi bolo zle,ale od takeho 20tt to slo uz v poho.Za tyzden 3kg a potom tak stale 1kg hore.teraz mam +14kg a 35 tt,ale myslim ze vacsinou som pribrala na to brusko. 😀

berdicek
25. júl 2007

Ahojky, tak ja jsem si tak optimisticky planovala, ze se vejdu do 15 kg. Kdyz jsem byla naposledy (ve 35.tydnu) u sveho gynekologa, tak jsem mela
+ 13 kg a doktor me ujistoval, ze ted uz moc nepriberu. A vysledek? Jsem 4 dny pred porodem a mam + 19 kg a opravdu nemuzu rict, ze bych se prejidala tak, ze bych mela tak hodne pribirat 😢 . Az ted posledni tyden jsem zacala mit problemy s otoky, tak je mozne, ze neco je i voda, no doufam, ze to po porodu pujde rychle dolu.

ludik
25. júl 2007

Ahoj Berdicek 😀
Tak to bude asi v pohode,lebo babo vraj rastie do tych poslednych dni naviac 🙂 A tym ze zena po porode koji tak vraj rychlejsie chudne 😉 To mam napisane v knizke 😵
No tak ja som zvadava kolko este priberiem 😀

berdicek
25. júl 2007

Tak budeme doufat, ze to pak pujde s kojenim dolu, jinak budu nosit tehotenske obleceni i po porodu, protoze do svych veci se jen tak nedostanu 😠

anett1
26. júl 2007

ahojte tak ja neviem ale ludik ja kojím vo velkom a moja váha nie a nie sa pohnut smerom nadol a tiež som si myslela že ked budem kojit tak rýchlejšie schudnem pribrala som 28kg počas tehu a treba my este 16kg dat dole tak som zvedavá lebo tá ručička na váhe už sa nehýbe ☹

denousek
26. júl 2007

cauky hokky chci se zeptat kdy vam vyskocili pupky ja jsem 17tt a neni skoro nic znat jen kyz stojim tak mam bricho ale mam tomu rikat tehu bricho nebo spek nejsem zadna modelka mam 167cm a 75 kg kdyz si stoupnu tak brisko mam rekla bych ze semtakove nemela zatim sem nic nepribrala....ale kdyz se rano vzbudim a lehnu si na zada tak brisko nikde tak me to trosku mate jak je to mozne ze je o hodne vetsi kdyz stojm to bude asi vazne spek co...mam totiz strach jestli je vse o.k..poznali by z tripple testu jestli je plod zivy kdyz mi neudelali ted UZV??ty mi totiz dopadli dobre tak ja nevim...moc to resim ale kde mam brisko a nemelo by byt trosku tvrde??ono je ale az pod spekem ale nevim jestli to tvrde je vypouklina nebo je to rovne pomoc....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre