Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

slovakia13
28. júl 2009

ahoj
ja uz 2 tyzden stojim na tej istej vahe 68,5 😒 jem vsetko ,ale vaha vobec nechce ist hore.....doteraz som pribrala 4,5 kg a to som V 25tt-asi je to normalne.....ale uz si zacinam robit starosti 😝
mala sa hybe ,ale aj tak 😒

lea132
28. júl 2009

slovakia to mas uuuuuplne v pohodke 🙂

slovakia13
28. júl 2009

diiiik lea 🙂

alexandrah
28. júl 2009

ahoj marcela22, myslim si, ze + 5 kg neni vela v 28 t, podla toho, ci si mala nadvahu aj predtym, ale na fotke vyzeras ze nie. ja by som zase prsia rada zhodila, mala som dost aj predtym, bohuzial. presne, ako vravis, aj som sa pred teh. hybala kazdy den, a odvtedy ani kusok, mam zakazane.
ahoj slovakia, ja som v 22 t, a mam 4 kg hore, tiez som za posl,. 2 tyzdne pribrala 1/2 kila, aj moj sa hybe, poriadne uz teraz.

beruska5
28. júl 2009

Ahoj holky.Se vám sem do toho pletu,ale závidím vám to hezké pomalé prřiberání.Ja čekám dvojčata a zatím mám o 16kg navyše a bohužel se mi žaludek snád stále zvěčuje 😀

alexandrah
28. júl 2009

boze beruska, ale ja ti zavidim tie dvojcata!!!!!!!!!!!!! bude to sice na zaciatku tazke, ale uz to budes mat naraz, kopec deti, aj ja by som chcela!!!!!!!

lujza123
28. júl 2009

ach zaaavidim vsetkym ktory maju starosti ze pribrali malo..ja meriam 168 a na zaciatku tehu som vazila 54 a teraz 76 !!!! a to som sa v zivote nestravovala tak zdravo, ziadne mastne ani sladke. Doktorka mi povedala ze s tym sa neda nic robit hormony su hormony a ze dost robi aj ked niekdo zadrziava vela vody v tele. Ja som napriklad pribrala v 6 mesiaci 12 kg v priebehu mesiaca. Je to hrooozne , najhorsie su vseliake chute na sladke a nemozem si dat ani kusok nicoho lebo tych 22 kg je dost a to mam este 2 mesiace pred sebou. Zavidim tehotnym ktore si mozu jest na co maju chut...

zuzka11
28. júl 2009

Lujzi - ted to neres, pokud jis zdrave....budu drzet palce at to jde dolu aty se citis dobre.....btw.co kuze, jak pises, ze behem mesice 12kg - odneska to?

beruska - taky myslim - neres a bud rada za dvojcatka!!!! 😉 Ja si vzdycky myslela, ze je budu mit - cekali jsme na mimi celkem dloiuho, tak jsem si rikala, ze nejdriv nic a pak ryc, ale nevyslo 😀 teda vysel jeden 😉

leo - ahoooooj - co ty, kocko, porad na svem nebo si udrzujes to jedno kilco navic? 😉

Alex - co ty?

alexandrah
28. júl 2009

ahojte, lujza, fiha, to uz je teda, 12 kg, za jeden mesiac, keby si nepisala, ani by som neverila, ze sa to da ... to musi byt hlavne zataz na organizmus, nie, ale ked jes zdravo, a lekarka vravi, ze hormony, asi s taym nic neurobis, mozno sa ti len telo nafukuje, voda a tak, nemusi to byt tuk, ked jes zdravo, to potom po porode zhodis hned aj 13 kil.
no, zuzka - ja som to tu uz pisala, ja som dost musia vaha, sice mam 4,5 kila hore v 22 t, ale stale vazim iba 50,5 kg, pri vyske 160 cm, cize povodne som mala 46 kg (aj to som mala predtym menej). teraz som nejak prestala priberat, aj ked si robim skoro denne kukuricu - milujem ju, uz uvidim, ako bude, ale som rada, ze teraz sa to zastavilo, ja som vzdy dost stresovala zo svojej postavy, a nechcela som pribrat (sportova minulost sa podpisala na psychike ...).

slovakia13
28. júl 2009

alexandrah
ty si taky drobcek? 😉 😵 to ja mam 176 a pred tehu som mala 64kg a teraz som sa pred chvilkou vazila a mam 69 o pol kg viac ako pred tyzdnom....dufam ,ze to zas nepojde dole 😝
ale asi je lepsie pomale priberanie 🙂
myslim ,ze mi tehulky to aj tak nemozeme ovplyvnit.....hormony si robia co chcu 😠

alexandrah
28. júl 2009

ahoj slovakia, no ja som bola vzdy drobcek 😉 🙂 , to ty mas vysku modelky 😀 , ja sa vazim zasadne rano 😎 , ja cakam babo asi o mesiac neskor, ako ty. to budes mat skorpiona? super znamenie, ak sa vydaria 😀

cathryn
28. júl 2009

ahojte,tak ja som do 16 tt pribrala 2kg,a potom odrazu dalsich 7kg...neviem sice kde tych 9kg slo,kedze sa vobec neprejedam,sem tam si dam nieco sladke...ale zasa vypijem aj 3,5litra vody denne...tak neviem,ci sa mi v tele ta voda udrziava...no dufam,ze uz to rapidne hore nepojde...

alexandrah
28. júl 2009

ahoj cathryn - super meno, clovece, ja by som tolko vody nedokazala vypit, to by som sa ani nepohla, a iba zblnkala ...

slovakia13
28. júl 2009

alexandrah
ak mala tyzden pocka ,tak sa narodi na moje narodky 😉
keby sa odvazim rano ,tak mam este menej 😒 segra je tehotna rovnako ako ja a ona uz ma +6 a koli tomu sa denervujem,ale asi je to individualne 🙂
inak tehulky vsimli ste si ,mi co priberame malo -chceme viac a vy co priberate viac -chcete menej 😀

slovakia13
28. júl 2009

sorry za gramatiku 😝 MY co priberame viac

cathryn
28. júl 2009

ahoj alexandrah...ja tu vodu musim,ak vypijem niekedy menej,tak sa citim dehydrovane a v noci sa budim pit,aby som to dohnala...ale nemam rada,ziadne mineralky,ani dzusy...len cistu vodu z vodovodneho kohutika...neviem,snad mi nieco chyba,co ta voda obsahuje...ale na wc beham kazdu chvilocku 🙂 ...sranda je to hlavne v praci,kedze robim v rusnej kaviarni...a stale beham hore dole... 😝

lea132
28. júl 2009

zuzka nooo tak pol kila dajme tomu, kilo to uz neni, aj ked teda od vcera som strasne pazrava, v noci som sa 2 krat zobudila na to, ze som hladna a isla som sa najest 😀

cathryn ja tiez vypijem strasne vela vody, skor sa musim kludnit, aby som to s pitim neprehanala, vela vody tiez neni dobre...ale zase ked je tak teplo 😝

slovakia to vies ako, zenske, vzdy chceme nieco co nemame 🙂

marcela22
28. júl 2009

Slovakia, mne už tiež dlho stojí váha, už je to vyše mesiaca, hoci teraz som pribrala 200g za posledné asi 2-3dni ale zajtra idem na glukozové testy a nalačno, takže mi to určite zasa zíde, mne stačí teraz trocha hladu a som ešte ľahšia ako predtým...takže sa nestresuj, ono sa to ešte časom pohne a 4,5kg je v pohode, aj ja som stála presne na tom prírastku🙂
Inak si myslím že je to možno aj letom a teplom, že priberáme menej, menej chutí jesť a je veľa ovocia a zeleniny atď...ale hormony vedia aj tak napáchať riadnu "škodu" 😝

Alexandra ja som pred tehu mala 55kg pri 168cm, takže tak akurát. Môžem sa spýtať prečo máš kľudový režim?
Inak tiež stresujem z každého deka naviac a vážim sa každučké ráno na digitálnej váhe a ak tam je za netehu stavu hoci len 100g viac ako deň predtým, už mám výčitky pri každom jedle 😝 Mávala som nadváhu a patrím k ľudom ktorý stále riešia ako vyzerajú, jednoducho to mám v povahe, je to obmedzujúce a veľa sa natrápim kvôli absolútnym hlúpostiam. Napr. ani smeti nevynesiem bez make-upu, nikdy by som nešla do obchodu v hocijakom oblečení, aj keď bývam na dedine kde sa chodí v kadečom atď. Ale inak naozaj nie som povrchná ani nesúdim ľudí podľa výzoru, to som len na seba taká... 😕

Lujza páni, 12kg za mesiac, to podla mňa musí byť fakt hlavne voda, pretože myslím že nie je fyzicky možné pribrať 12kg tuku za mesiac. Neboj, určite to po pôrode pôjde rýchlo dole, tá voda zchádza takmer okamžite. Ale tak ako píše aj Zuzka - koža to asi odniesla riadne, že? 😖

Cathryn, tak to by som nevypila ani v najväčšej horúčave, ja mám problém vypiť aj necelé 2l za deň 😨

alexandrah
28. júl 2009

ahojte, slovakia, ja teda nechcem vela priberat, aj ked vazim malo 🙂 , ale sak hlavne ze ste obaja zdravi, bude to v poho
ahoj cathryn - ja zase lubim mineralky, ale vypijem tak vseho vsudy max. 1 liter za den (aj to som mozno prehnala!), na noc sa snazim nepit, aj ked mam pri posteli mineralku, lebo idem aj 20 x na wc ..., z toho cca 5 x po sebe, hned po vypiti aj jedneho glgu, desne ...
ahoj marcela - ja som len on, ale nemam kludovy rezim, pn som koli neurogennej tetanii a migrenam, ale gyn. mi povadal, ze necvicit, lebo som mala od zaciatku teh. bolestivu maternicu, brala som od zaciatku magne ... inak aj tak nic nevladzem, ked nieco robim, hned ma bolia svaly, akoby som zabehla maraton, je to divne, lebo som mala pred teh. super kondicku, asi hormony, dufam ze to vymizne, lebo planujem co najskor zase sportovat, strasne mi to chyba ... ja riesim iba svoju vahu, aj ked vazim malo, to je fakt velmi stresujuce a obmedzujuce, ked riesis tolko veci sama na sebe, maj sa rada taka aka si, sak si kocka 😀. mne staci puder, ked sa mi chce, tak spirala ... ale keby som mala byt tlsta, to by som nepredychala... nemam to ani v genoch, ale aj tak ... jem dost zdravo (aj ked teraz v teh. mam cudnu chut na sladke, to som nemala, a necakam ani babu), ale zase sa neobmedzujem ... ale rada sportujem, je to super relax, to mame spolocne s manzelom, okrem ineho 😉

ivkaivka
28. júl 2009

Ja som do tejto chvile pribrala nejakych 13 kg a v poslednom mesiaci vraj je normalne aj nejake to kg schudnut- vlastne teraz mi ani velmi nechuti jest-doslova sa musi nutit do jedenia.

alexandrah
28. júl 2009

ahoj ivkaivka, ty si aj tu? je to indivindi, niekto v posl. mesiacoch pribera co tyzden, to kilo, mslim, ze je to skor letom, ze nechuti jest ..., ja som dneska zila iba na kukurici, rozkoch a uhorkach ...

ivkaivka
28. júl 2009

Alexandrah,draha, ja vsade kde Ty. Odkial mas kukuricu???? U nas este nieje, ale dala by som si. Uhorky uz pomaly prestavam jest, pretoze mama do mna huci, ze su skodlive-teda ja si ich robim so solou a vela, vela octu a ten je dost agresivny-no verim ze placenta to neprepusti k malej. Nechce sa mi vsetko citat, kolko si uz pribrala? Ja v 22.tyzdni som mala naviac nejake 3kg. To po 30.tyzdni sa rozbehlo. Preto ma tak teraz vsetko pobolieva.

koira
28. júl 2009

Ahoj holky omlouvam s eze vam sem lezu...ale jak to tady tak procitam trochu jsem znervoznela....cekam dvojcata..jsem ve 21.tt...a zatim jsem nepribrala ani deko.....nebo spis jsem źe zacatku zhubla 3 kila ale ty jsem teda uz nabrala...takze ted mam svou puvodni vahu...myslite ze bych to mela nejak resit nebo se to casem rozjede? 🙂 diky

marcela22
28. júl 2009

Koira ak Ti na to nič nehovorí lekár, tak to asi problém nie je...komentoval to nejako? A inak ak sa rozumne stravuješ tak je jedno či priberáš, detičky určite majú dostatok výživy a nič im nechýba. Takže možno máš v podstate šťastie 😉
A vôbec nám sem "nelezieš" veď to je spoločná téma pre všetkých čo sa chcú zapojiť, takže vitaj 😀

ivkaivka
28. júl 2009

Koira, ak si na zaciatku tehu vraca, nemala chut do jedla, tak si myslim ze je to o.k. Moja kolegyna najprv schudla 10 kg, musela ist na marodku a az potom zacala priberat. Ale pre pokoj duse, by som asi zavolala gynekologovi. Drz sa a hlavne sa nestresuj-stres vie tiez velmi pekne ubrat kilecka.

koira
28. júl 2009

no doktorka to nijak nekomentovala...jen koukala jaky uz mam bricho 😀 .....no me by to ani nenapadlo s enejak stresovat ale jak sem to tady cetla jak vsechny pekne pribirate zacal ten cervik hlodat...ale diky

marcela22
28. júl 2009

To je krásny výraz že "pekne priberáme" 😀 😀 😀 😀 Takto som nad tým ešte nepremýšľala 😀 😀 😀

alexandrah
28. júl 2009

ahojte, koira, ja som v 22 t, a pribrala som 4,5 kila, ale zase ja mam kde, teraz mam este len 50,5 kila, takze nestresuj, iba ak by si bola tiez taka chuda. nech si maly ma brat odkial vyzivu. mne napr. nebolo prvy 3 mester vobec zle, tak som nechudla ... inak by sa mohlo stat, ze mam furt 46 kg, a to by uz bola sila 😀 😲
ahoj ivkaivka - ja uz kukuricu chalujem asi mesiac, u nas je jej kopec, som z blavy, najprv ju dovazali z juhu madarska, a teraz je aj tu, vsade ju predavaju, na moju skodu 😲 , ja milujem uhorky so solou, len tak surove, mnam!!!!, ja moc toho necitam, jem co mi chuti, nemam nijake zvlastne chute, verim, ze telo si vypyta, ak mu cosi chyba, alebo povie, ked ma dost.

ivkaivka
28. júl 2009

alex, tak Ty si bola vahovo pred tehotenstvom asi tak ako ja,teda mala som 45 kg a teraz mam okolo 58. My na vychode este kukuricu nemame a z obchodu nechcem,no dufam, ze tak za par dni uz budeme mat aj na zahrade. Uhorky su fakt fajn aj samotne so solou, to si beriem, ked idem s manzelom na prechadzku a potom som taka zduta ako krava. Co sa tyka uhoriek nemam miery.

alexandrah
28. júl 2009

ja tiez nie, nejak mi v teh. horsie travi, nieco zjem, zaludok jak balon, a vytravim az rano 😲 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre