Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

rainbow
24. apr 2007

ahoj anett, neboj ona tá potvora zadržaná voda dokáže kývať váhou, ja som sa včera vážila a mala som o kilo menej ako v stredu a mne doktor hovoril, že aj 6 kg vody sa dokáže zadržať za týžden, ja som tiež z toho zufala, ale snad to pojde po porode rýchlo dolu, bude leto-bude viac pohybu/ akurát budem závidieť tým, čo sa budú kúpať/ 🙄

anett1
24. apr 2007

ahoj rainbow a ty si ako stou váhou? no moja môj manžel ma už ukludnuje neskutočne stým že som naliata určite vodou len som zvedavá aký šok zažije ked po pôrode zistí ze to nebola voda ale sádlo 😀 ale ja budem robiť všetko preto aby som to schudla nemôžem preboha tak vyzerať. inač stým kupaním to ma bude tiež rozčulovať ale nejako to vydržíme no nie? 😉

rainbow
24. apr 2007

ahoj ja som +13kg, snád už tomu bude koniec, neboj aj ja sa zdrkadlám vyhýbam 😀

anett1
24. apr 2007

o moja tak tých 13 kg by som chcela spotešením no ale čo už ja nezrobím stým nič. uvidím ako to pôjde krásne dole alebo pri kojení hore tak ma porazí. 🙄

natalia3
24. apr 2007

Ahoj holky, tak ja mam uz taky 13,5 kg nahore, no nevim co budu delat jestli to tak pujde dal, zitra jdu k lekarce bojim se jestli mi neco rekle, mela jsem totiz uz nadvahu pred tehotenstvim a ted jeste tech 13 kg - no nevim. Ale pritom se vubec neprejidam, dokonce na doporuceni lekare jim kazde pondeli jen ryzi a stejne ta potvora vaha jde porad nahoru, tak nevim. Nat

rainbow
24. apr 2007

matalia, ja som mala nadváhu pred tehu, tak teraz je to hrozné, len pevne verím, že tých aspon 10kg nechám v porodnici a potom šup chudnúť

anett1
24. apr 2007

nat tak to si potom natom ako ja ja sa vôbec neprejedám a ide to neskutočne hore ked sa postavím v poradni na váhu ide ma poraziť a celu cestu domov rozmýšlam ako je to možné ked sa neprejedám. no a stou ryzou to asi vyskušam ale ja už mám taký pocit že sa napijem vody a mám 2 kg naviac. tak neviem. 😨

natalia3
24. apr 2007

Taky v to verim, ze alespon 10 kg necham v porodnici, ale bohuzel mi me vsechny zname rikaly,ze nechaly max. 8 kg.

natalia3
24. apr 2007

Ta ryze pry taky hodne pomaha na odvodneni, ale uprimne receno se mi to nejak nezda.

lusil2005
24. apr 2007

anett!!!! ja ti rozumiem! UUUPLNE! ja som pribrala 18 kg. teda mala som + 19kg minuly tyzden, ale jeden doktor na UZV ma tak strasne zvozil ze ublizujem svojmu dietatu ze som zahajila od nervov a zufalstva hladovku!!! neviem ci vam ryza nieco podmoze, lebo ja jem celozrnne zemlicky s tofu a salatovymi listami a moc mi to teda nepomaha. vazim sice o kilo menej ale neviem ci to stoji za to 😒
ja som dost papala na zaciatku tehotenstva. zle mi nebyvalo - prave naopak. stale som bola hladna a zjedla by som aj kona. ale davala som si pozor co jem. celozrnne chlebiky, ovocie, ryba, kura atd. takze tiez neviem preco do kelu mam skoro +20 kg. je pravda ze ja to vidim hlavne na obleceni - spodnom pradle atd ako mi nabral zadok a stehna. ale ostatni tvrdia ze by vobec nepovedali ze som tolko pribrala 😕
inac tiez som bola pred tehu chuda a vsetci mi tvrdili ze jaa teda nepriberiem lebo nemam tu tendenciu. pred tehu som si moc na to co zjem pozor nedavala. jedla som vsetko a dost vela 😀
a teraz mam slzy v ociach pri pohlade na vahu.

lusil2005
24. apr 2007

jej rainbow ty mas termin vtedy ako ja!!! 😀

andy.a
24. apr 2007

natalia 3,ja somv porodnici nechala len nejaké 4-5 kg,tiež som myslela,že to bude viacej,ale pri kojení šla váha hlavne dolu a aj zato,že malý velmi zle spal,nemala som čas sa ani pri ňom najesť,niekedy až večer som si uvedomila,že som od rána nič nejedla,neustále ma zamestnával,takž po cca 3 mes,sommala povodnú hmotnosť...
Ešte k tomu váženiu-vás v poradni aj vážia?-mna sa len dr.spýta na váhu,nikdy nemá nijaké pripomienky,len to zapíše a hotovo...

morusa
24. apr 2007

Lusil: s tou hladovkou bych moc neblbla, protože bys akorát mohla prckovi ublížit. Já mám nahoře 25 kg, neštastná z toho jsem sice taky, ale co se dá holt dělat.Navíc do ted mě všichni včetně doktorů uklidňujou ,že to půjde dolů a at si z toho nic nedělám a žádný z nich si nedovolil mi cokoliv kolem mé váhy říct, naopak mi řekli, at z toho nedělám tragédii, že každé tělo je jiné a reaguje jinak a že můžu zadržovat dost vody.Takže se na nějaké hladovění opravdu vykašli.

anett1
24. apr 2007

lusil tak to ja zase od začiatku tehu s papaním neprehánam to by som si nemohla dovoliť a po 18hod. ja už nič nejem a to od začiatku jedine tak ovocie a zeleninku. a napriek tomu priberám aj mna uz zjazdila doktorka že tolko priberám ked som jej povedala že nejem vela tak my nato odpovedala že to si myslím iba ja no nechcela som sa snou hádať tak som bola ticho lebo manžel my stále rozpráva že on papa tak ako by som mala ja a ja zase tak papam ako by mal on takže vela toho nejem a teraz uz si dávam neskutočný pozor čo zjem tiež jem tie celozrné chlebíky cvičím cviky na stehna a zadok a nejako my to nepomáha a pritom som stále v pohybe. neviem čím to je nečakala som nikdy že takto budem priberať no len dufam že pri tom kojení nebudem priberať ako niektoré ale podarí sa my aj niečo schudnuť. však uvidíme potom lusil daj vedieť ako si natom a kolko si vážila pred tehu?

lusil2005
24. apr 2007

morusa no duuufam ze to tak bude. drzim palce nech ste hlavne zdravi!
anet vazila som cca 52 kg. vysoka som 173 +/-
inac pravda je, ze ja som prestala fajcit ked som otehotnela... mozno tam sa mi nabrali tie kilecka navyse...

papaya
24. apr 2007

no holky, koukám že se někteří doktoři a doktorky chovají dost neomaleně 😕Za to by si zasloužili sebrat diplom ☹ Na ty keci o přibírání se vykašlete, pokud víte, že se vyloženě nepřežíráte, není co řešit, tohle prostě ovlivnit nejde. Teda já se tím utěšuju 😅
A myslím,že není vůbec neobvyklé, že hubeňounké těhulky přiberou hodně (klidně i přes 20 kilo). Hlavně se nesnažte držet dietu, jezte když budete mít hlad - ať ještě mimču nějak neublížíte...

zuzidr
24. apr 2007

a ja som si myslela,že som pribrala najviac na svete... 😒 13kg,tiež sa vyhýbam prechádzkam okolo zrkadla,ale najviac mám stres s toho ,že keď prídem s pôrodnice,všetky baby budú nosiť holú pupky,bedráče,sukničky...a ja?tričká XXL a tepláky... 🙂 pochybujem,že sa zmestím do tričiek a rifiel,ktoré mám...a keď ano,sadlo bude len tak pretekať..... 😲

morusa
24. apr 2007

Zuzidr: myslím, že s 13kg jsi úplně na pohodu, to bych se nestresovala vůbec. já si ted koupila krátký kaťata v pase do gumy, abych měla co tahat, když je to teplo a a i po porodu, tak šup a hned o dvě velikosti větší než je má normální, na jednu stranu strašný, ale na druhou stranu pořád to jsou jen dvě velikosti..

gabika11
24. apr 2007

Caute, tehulky, ja som az donedavna nepriberala vobec, mala som 56 kg, ale teraz za posledne 2 tyzdne mi brusko vyrastlo a pribrala som aj v stehnach. Celkovo som pribrala 6 kg, zda sa mi to dost a mam obavy, co s tym bude dalej. Nerada by som bola jedna gulka, ktora po porode aj taka zostane. Chuti mi aj viac a tak rozmyslam, ze asi obmedzim davky jedla, teda budem jest mensie davky a asi sa viac budem prechadzat a tak.

anett1
24. apr 2007

lusil tak to sme natom rovnako ja som mala pred tehu 59 a výšku 176 no ale čo zrobím a zuzidr ja som práve včera robila poriadky v skrini a ked som vybrala rifle čo som nosila tak my až vyhrkli slzičky že kedy ja ich oblečiem bude to dosť dlhá doba to aj výjdu určite z mody. 🙂 gabika ty sa nestresuj nepriberieš určite vela ja som mala 6 kg naviac už na začiatku no a ani prechdzky ani cvičenie my nepomáha.

escada17
24. apr 2007

andy-dakujem, masirujem, a dufam, ze to pomoze..celulitidy sa nebojim, at sa ukazuje v tehu, ale tej sa da zbavit, len strii sa bojim 😢 kamoska jedna vravela, ze mala hned biele , ale ja som len v tv videla brutalne tmave, achhh...

bubuska1
25. apr 2007

uz som sa pomaly zmierila s tym, ze toto leto sa do plaviek neobleciem... ☹

bibinka
25. apr 2007

ja som sa pri prvom zmierila s tým, že sa do veľkosti M nezmestím, a teraz som si kúpila tričká veľ.XL.Pred tehu som mala 60kg, teraz 63. A všetko to šlo do zadku, už vyzeram ako hruška.

megie
25. apr 2007

Ja som dosť chudá, priberať môžem jedna radosť. Len to má zatial 😀 jeden háčik - moc mi nechutí jesť. Neblinkám, nie je mi zle od žalúdka, len proste nemám na nič chuť. Meriam 155cm a vážila som pred tehu cca 42-43kg (čo si myslím, že je hroozne málo. Teraz mám 44 kg. Takže som zatial pribrala len kilečko.. 🙂

anett1
25. apr 2007

ahojte babenky tak bibinka ty sa o svoju váhu nemáš čo strachovať ked si zatial len 3 kg pribrala. ja mám už 22 kg naviac a to všeto v zadku a stehnách bruško mam maličké ale už stoho nestresujem ked to príroda tak chcela tak to musí byť.

terezkaaa
4. máj 2007

ahoj holky,chci se zeptat, jestli je v pořádku, když jsem ve 37.tt a můj váhový přírůstek činní necelých 5kg?Také velikostí bříška absolutně neodpovídám.V trošku volnějším tričku pomálu nevypadám jako těhotná.Miminko je ale přitom dost velké ale podle 3D má hubený hrudníček.Ještě bych chtěla dodat, že dietu v žádném případě nedržím.Je mi 20 let a čekáme své první miminko.Bojím se aby něco nebylo špatně.

megie
4. máj 2007

Aj ja mám 20 terezkaaa. Myslím, že je to normálne... Si okrem bábenka a placenty nič nepribrala, môžeš byť rada, nie je to nič zlé...Ale ešte do pôrodu môžeš priberať každý týždeň pol kila, takže nič nie je stratené.. ale 5kg je v poho si myslím, možno zato, že si mladučká. Veď uvidím ja, že koľko priberiem. Doteraz som pribrala 2kg, ale dalo by sa povedať, že na svoju pôvodnú váhu... 🙂

kalo
4. máj 2007

Terezkaa, buď v klidu..ja v 30tt nabírám teprve 4kilo. Je mi 28 a má původni váha byla 50. Miminko mám ale taky menší, než je v tomto tydnu průměr. DR.mi řekl, že na přibírání mámy nezáleží, hlavně že je dobře-kvalitně živené a normálně vyvynuté. Velikost mimi už v břiše je dána geneticky. Já toho občas sním víc než můj muž, ale prostě mi to v tom těhotenství dobře spaluje. To když bys nabrala 25 kg neznamená,že je to pro dítě to nejlepší.Každej je jinej. Buď v klidu!!!!! 😉

noelka
4. máj 2007

Terezkaa, neboj se. Moje mamka přibrala jen necelých 6 kilo, když mě čekala. Když jsem viděla fotku, na které byla 3 týdny před porodem, tak jsem se jí ptala, kde mě měla 😅 😀. A rozhodně jsem se nenarodila jako podvyživená - měla jsem úplně normální míry 😉 Tak se zbytečně nestresuj - každá těhulka to má zkrátka jinak 🙂

mesinka
5. máj 2007

Ahojte, prave som si precitala Vase clanky. Ja som pri malej pribrala 9kg a prisla som z porodnice o dve kila chudsia ako som zacinala tehotenstvo. Mala mala 3370 g a 57 cm. Teraz som druhý krat tehotna a doteraz som pribrala 8,5 kg takze si myslim, ze do konca tehotenstva priberiem viac, aj ked za dva tyzdne som nepribrala ani deko a dokonca vcera som uz mala aj menej co ma dost vyplasilo. Tak som zvedava ako to vsetko dopadne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre