Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

majdiska
17. aug 2007

Ahojte 🙂 ,
ja som na začiatku tehotenstva nepribrala skoro nič. Mala som 62 kg pri výške 172 cm. V 16.a 20. týždni som mala 64 kg. No teraz v 32 týždni je to už 78 kg. V práci sa moc nehýbem ale zato drobček kope poriadne. Čo sa týka strií, tak zatiaľ žiadne nemám, ale bruško už mám poriadne... Je dosť ťažké, puchnú mi nohy a v týchto horúčavách sa ledva hýbem. Koľko ešte priberiem neviem, hlavne nech je malé zdravé. Stravujem sa normálne, žiadne chúťky ani extrémne prejedanie sa. Naskakuje to samo. 😉

angua27
17. aug 2007

tak sa pridám aj ja. ja som začala priberať už od začiatku dosť rapídne. momentálne som v 34 tt a mám +17kg. jem normálne, dokonca zdravšie ako pred tehu. sladkosti asi tak 2x do týždňa a chodím aj cvičiť na cvičenie pre tehotné. a to som pred tehu necvičila vôbec. som zvedavá, koľko ešte priberiem do konca. drobec je tiež dosť veľký a väčšina z váhy mi išla do brucha a pŕs. doteraz som nemala vôbec problém so striami, ale predvčerom sa mi pár objavilo na bokoch, tak som začala viac mastiť. dúfam, že už viac ich nebude. 😉

dianga
18. aug 2007

baby moje, ja uz som pribrala 10kg a cakaju ma este tri mesiace....

svantica
18. aug 2007

ahojte, pridavam sa aj ja. ja som do piateho mesiaca nepribrala nic, potom tak 2kg za mesiac a za posledny som nabrala 5kg. teda mam navyse 11kg, ale dufam, ze uz tak vela nepriberiem a to jem vacsinou zeleninu a ovocie a sladkosti obcas.
ono to ide samo 😀

mareli
19. aug 2007

tak mne moj doktor povedal (on je velmi moderny a 😅 ) zevraj je idelne pribrat iba do 9kg!!!! vraj to je vsetko, zaco je tehotenstvo zodpovedna (babo, placenta, pl.voda) vsetko nad 9kg je uz sposobeny vacsou chutou resp. prijmom viac kalorii ako inokedy a naslednym nevydavanim kalorii. samorejme ak je rodicka zdrava a vsetko prebieha ok, odporuca cvicit v tehotenstve, aby sa tak kontroloval ten prijem kal. No tak si to viete predstavit, doteraz som si myslela, ze idealne je 12-15, on mi vzal iluzie ☹ ale samozrejme by som chcela pribrat co najmenej. teda zbytocneho tuku myslim. davam si pozor este viac ako ked som nebola tehu, snazim sa jest viackrat zaden, ako odporuca dr, hlavne zdravo, proteiny a zeleninku. a cvicim. zatial som nepribrala nic, no som zvedava ako to pojde dalej...

mirka21
19. aug 2007

ja som prvé 4mesiace nepribrala vobec nič ale potom sa to rozbehlo za 3mesiace som pribrala 13kg a to mám pred sebou ešte 2 mesiace katastrofa 😖

lenkamt
19. aug 2007

mamuľky nestresujte, ja som pri prvej dcére pribrala 22kg, žiadne strie, po 2mesiacoch som bola na pôvodných 50kg a teraz pri dvojkách som pribrala 21kg, kuk foto brušiska , a už mám len +5kg. a strie mám len na zadku také malé.

mareli
19. aug 2007

lenkamt: fuuha, to ale bolo brusko 😀 to bolo hned jasne ze su to dvojicky. ked som videla tvoje foto pred, taka stihlunka, no a potom s bruskom, mala si co robit 😉 pre toto ta musi manzel na rukach nosit!

bihan
19. aug 2007

Babulky, to je fakt nefééééér... meriam 170cm, zatiaľ som pribrala 13 kíl (ok, na moju predtehotenskú váhu aj tak dosť, ale zase nie je to 20 😉) a strie mám už úúúplne všade - na bokoch, na stehnách, dokonca na vnútorných jamkách kolena, už začali aj na brušku 😢 Ja som z toho fakt na nervy, pretože sa mažem ako blbá 2x denne od tretieho mesiaca a je mi to úplne naprd...

sisstin
19. aug 2007

bihan: Luci..někomu to prostě nepomáhá 😔 já to na mazání moc nevěřim, určitě je to dobrý..ale pokud máš dispozice..tak i kdyby ses do toho namočila..tak ti to nepomůže 😒 😖

mirka21
19. aug 2007

ja som si natierala brucho do piateho mesiaca a potom som to vzdala nemala som na to nervi ráno večer den čo den a žiaden výsledok jednoducho keď ich máš mať tak ich máš možno to po porode zmyzne no a ak nie tak čo už akomoj muž povedal to malé za to stojí no nie? 🙂

adkag
19. aug 2007

tak ja som poskocila na plus 13 kg, zo zaciatku asi do 6. mesiaca sa to rozbiehalo pomalicky,asi 2 kg som pribrala a zrazu mam + 13. no ale co uz, vraj nevyzeram pribrata, len v brusku ze to je, tak nechcem vidiet to bruseno,co mi po porode ostane. budem s malym cvicit 🙂

flow111
19. aug 2007

no dievcence mna asi nikto nedozenie... ja mam hore 25kg a moja mama pribrala v tehu dokonca 32kg takze no comment.... 😀 😀

mareli
19. aug 2007

baby ale zas sa nestrachujte. moja kamaratka byvala vzdy stihla sportovala. mala okolo 59kg pri 172cm. no a v tehotenstve pribrala neuveritelnych 40kg!!! takze ked isla rodit mala skoro "metrak". 😅 no a teraz, mala ma uz dva roky sice, ale ona je spät na svojej povodnej 59kg vahe. a brucho vyzera akoby ani nerodila 😉

fran
19. aug 2007

ahoj, no ja se ted trochu bojim, ze jsem se moc vykrmila. Pribrala jsem za mesic 4 kg. Pritom, podle vsech udaju tady bych mela pribrat 0.5 kg tydne.

Takze od zacatku uz jsem na 6.5kg a to mam jeste spoustu pred sebou. 😕

petrolejka
19. aug 2007

Těhule, kašlete na kila a buďte v pohodě, to je nejdůležitější. Mám kámošku co přibrala jen 8 kilo, jinou (sportovkyni) co přibrala 30, další (baletku), co přibrala 20. Ve finále všechny 3/4 roku po porodu byly na své původní váze a nic na nich není poznat. Takže já jím, když se malý v bříšku dožaduje a stesovat se nehodlám. Jsem v 17tt a zatím jsem přibrala 5 kg.

marinka
20. aug 2007

Já myslím,že dr. od Mareli má pravdu, že opravdu stačí přibrat jen těch 9 kg, aby se do toho vešla váha miminka, placenty, dělohy, plod. vody a prsou, které se nalijí mlékem. Pokud mrknete do nějaké knížky, kde píší, že váhový přírustek je cca 12 kg, vždy tam počítají tak s 3 kg tuku, které přibere maminka. Problém je ale v tom,že se to lehce řekne a hůř dělá, tedy že většina těhulek stejně nemůže moc ovlivnit, kolik přibere. Hrají tam roli i další faktory, než jen to, kolik toho člověk sní, takže si myslím, že pokud se člověk v těhu nepřecpává a přesto přibírá víc, než kolik by podle tabulek a doktorů měl, tak vůbec nemá cenu si s tím dělat hlavu..
Obecně se dá říct, že kdo má sklony k tloustnutí i před těhu, přibere v těhotenství víc, než ten, kdo si váhu hlídat nemusí. Lidi si většinou myslí, že kdo má před těhu nadváhu, už nepřibere, zatímco hubeňouři budou mít +20 kg¨, ale takhle to vůbec být nemusí, protože je rozdíl, jestli se hubená holka musí hodně hlídat, aby neztloustla, nebo jestli jí jak neurvaná a kila nejdou nahoru - ta první přibere asi dost, druhá málo.
Já patřím do té druhé skupiny, takový ten typ, co se o Vánocích nejvíc cpe cukrovím a nakonec přibere ze všech nejmíň a okolí tím přivádí k šílenství 😀 . Za těhu jsem zatím přibrala +6 kg, poslední měsíc jsem přibrala jen půl kg. Mimčo už má přitom přes 2 kg, takže vím, že se mu daří dobře a nestrádá. Ani já ne, myslím, že přijímám všechny potřebné vitamíny a minerály, jen si tělo prostě rychle poradí s tuky a hned je spálí, proto se mi tolik neusazují na těle, i když sama na sobě poznám, že jsem přibrala přes nohy, ruce a jsem i trochu oplácenější v obličeji. Myslím, že konečná váha bude určitě do těch 10 kg, možná ani to ne, ale neberu to jako své zásluhy, když vím, kolik toho sním.. Takže jen díky tomu nahoře za tak super metabolismus 😉

megie
20. aug 2007

Zdravím! 🙂 Tak ja som zatial pribrala 4-5kg 😵

mareli
20. aug 2007

no mozno je nieco na tom, co hovori aj marinka. ale moja teoria je, ze ak je zena zvyknuta davat pozor, co zje, tak sa jej lahsie dostane na povodnu vahu. pretoze tehotenstvo a s tym spojene hormony mozu (aj nemusia) narusit doposial zabehnuty metabolizmus. a tak zrazu baba papa a papa ako bola zvyknuta, davat pozor si nevie a hop, ostanu jej kila navrch. naopak ta, co si zvkla davat pozor, je uz zvyknuta aj pocas tehotenstva, a aj po tehotenstve. no ale jasne, ze to neplati na vsetky, kazda sme individualna a veeelmi jedinecna, originalna 😀

ttina
20. aug 2007

ahojte tehulky...ja som pribrala zatial 16KG 😝 ...TIEZ SI MYSLIM, ZE STACI AJ 9-10kg...vraj aj porod je potom lahsi

mareli
20. aug 2007

to hovoril aj dr., vraj sa ovela lepsie a lahsie porodi, ked sa priberie iba tak "potrebne". ale ved ttina, ty sa asi s nami o chvilku podelis o zazitok, ako sa rodilo so 16kg 😀

ttina
20. aug 2007

nooo tak veru 🙂 ..my sme uz cakatelia..potom dam vediet 🙂

flow111
20. aug 2007

no ja si fakt myslim, ze je to indivindi, lebo niekto pocas tehu papa ako o zivot a nic nepriberie pomaly...a niekto papa tak ako pred tym a nic viac a priberie vagon... 😅 😅 hlavne aby sme nemali z toho depresie ved je to vsetko koly malickemu 😀

tribitka
20. aug 2007

ahojte baby. Prosím Vás, ako ste na to vy? Ja som na konci 3 mesiaca, stále som vracala, len po návrate z nemocnice som to vydržala asi 2 týždne, pribrala som na 51 kíl.....teraz som zase celý víkend prevracala, spadla som na 49 kíl.... Lekár ma chce zase poslať do nemocnice.... mali ste niektorá takýto problém? Ako ste ho riešili? Podarilo sa Vám pribrať? Už som z toho v stese...... 😒

deina
20. aug 2007

Tribit, snoopy ma takyto problem, prisla uz asi o 7 kil, skus jej poslat IP. Lekar sa jej vyhraza infuziami, ale uz to zacina zvladat sama.

listicka20
20. aug 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak jste na tom se stravou v 3. trimestru. Všude čtu, že právě tady má maminka jíst víc než obvykle, ale já mám pocit, že mám všude v břiše mimi a nemám žádný prostor v žaludku. Prostě vůbec nemám hlad. Jím, protože mi chutná (a protože je to nutné), ale ne protože bych měla hlad. Potom celý den funím a valím se jak těžká koule. A stejně mám pocit, že jím míň než jindy.

majdiska
20. aug 2007

No u mňa to je podobné. Jem rovnako ale žalúdok mám taký ťažký a utlačený. Po jedle sa ledva plazím. A teraz som ešte chorá, dosť kašlem a mám pocit že toho môjho drobca vytláčam. Takže i s dýchaním to nie je bohvie čo. Podľa mňa by sa malo jesť stále rovnako, ale nie viac. Skôr by sa malo stravovať zdravšie, ovocie a zelenina a menšie porcie, ak sa dá. Môj žalúdok nestrávi ani to ... 😉

zuzannas
20. aug 2007

Mudre knihy pisu, ze by sa malo pribrat do 20% z povodnej vahy...co u mna znamena 11kg, kedze som mala na zaciatku 55kg,,, /zatial mam este daku 3kg rezervu 😵

katulka1
20. aug 2007

Ahoj tehulky, je to naozaj individuálne. Ja končím 17-ty týždeň mam hore uz 5,6 kg. Tiez som z toho v strese, hlavne preto, že si naozaj dávam pozor, žiadne sladkosti, veľa ovocia a jogurty a ešte k tomu chodím aj cvičiť na normálne hodiny. ☹ No ale nevadí, už sa s tým zmierujem, je pravda, že som mala vždy problémy s váhou.

majdiska
20. aug 2007

no múdre knihy sú veľmi optimistické 🙂 . u mňa by to malo byť 12,4 kg takže som už prekročila limit. a to ešte nerodím 😉 . prišla som o rezervu a ďalšie mi naskakujú na bruchu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre