Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

nikoleta15
9. aug 2010

Ahojte 😉
Aj ja tu pátram, koľko kto pribral, aj keď v konečnom dôsledku to je asi jedno, lebo je to naozaj veľmi individuálne 😒 . Ale pripájam sa 🙂 Takže v prvom tehotenstve som pri malej pribrala asi 16 kg, 10 som mala dole hneď po pôrode. S ostatnými som statočne bojovala 😀 . Teraz čakáme druhé bábo, som v 14 tt a zatiaľ mám navrch 1-1,5 kg. lenže to mi do minulého týždňa bolo zle a skoro vôbec mi nechutilo 😒 . Tak isto to bolo aj pri malej, takže sa už bojím, keď vidím, že sa to nechutenstvo pomaly vytráca 😀. No snáď sa to nejako podarí ukontrolovať, lebo som dosť pribrala pred tehu (5kg), tak by som rada zostala celkovo +okolo 9kg. Asi som optimista 😀 😀 😀

stanka02
9. aug 2010

@amandamath Ahoj, ja som tak dva tyzdne vobec nepriberala, moja doktorka urobila to, ze maleho pomerala a mne vysetrila moc a povedal, ze je to ok, pokial je malicky ok

lucinka83
9. aug 2010

ja som pribrala do 34 tt uz 14 kg

milena35
9. aug 2010

ja som pribrala doteraz 13kg.....pri mojej druhej dcere dokonca 25KG!!!!!!! ale 16nast kg zostalo v porodke....a je pravda,ze som musela lezat....teraz mam pohybu az az...

helenka81
9. aug 2010

Ahoj holky,já jsem ve 14 týdnu a přibrala jsem už 5 kilo.Myslím že naberu docela dost no doufám že to nějak ukočíruji.

blanka.k
9. aug 2010

Celkově jsem přibrala 30kg (což bylo víc než polovina mé váhy 😅 ), díky nevolnostem jsem ale v průběhu těhotenství 8kg shodila, takže v porodnicic jsem měla "jen" +22kg, z porodnice jsem odcházela o -0,5kg lehčí (po porodu jsem šíleně natekla 😅 ), 14 dní po porodu mi zbývalo +8, 3m po porodu cca 1,5-2kg, "žeru" (mám větší hlad než v těh.), pořád sladké, necvičím... 😉 Zkusím vložit "síťový graf" ,ale asi to moc nebude vidět, začala jsem přibírat v 15tt... ( ev. https://www.modrykonik.cz/fotoblog/blanka__k/al... ) Nevěřila jsem, ale kojení je nejlepší hubnutí (taky mám trocšku "větší" dítě 😀 )

blanka.k
9. aug 2010

Oprava 30kg bylo víc než polovina mé původní!!! váhy 😀 😀 😀 😀

kukulinka
9. aug 2010

Já jsem ve 22.tt. a mám nahoře kolem 8kg, ať jím nebo ne, váha stejně roste. Ale vše mám na bříšku a na prsou 🙂. Jinak vše obléknu, ale nezapnu, v pase mám +20cm 🙂.

mamama11
10. aug 2010

@blanka.k nie vždy je to tak, že kojenie je najlepší spôsob chudnutia, ja som musela jesť, aby bolo mliečka dosť, takže celé kojenie mi nešlo ani deko, až keď som dokojila, nastúpili diéty, až pri druhej dcérke mi šlo dole pri kojení mesačne 1kg, ale to nebolo kojením, len trošku obmedzovaním sa v strave 🙂
@kukulinka my máme rovnaký termín a ja som už došla na +9kg, podarilo sa mi dať dole 0,5kg, takže zatiaľ +8,5kg, a snažím sa to takto udržať čo najdlhšie, tak uvidíme, ako sa mi podarí 😉

mirka_80
10. aug 2010

Ahojte.
Ked tak citam, skoro ziadna z nas nie je spokojna s priberanim. 😵 Raz je to malo, inokedy vela... Tak nie som sama nespokojna. Pri prvom tehotenstve som mala celkovo +21kg. (Sice dva tyzdne pred porodom som lezala v nemocnici kvoli opuchom, kde ma odvodnili a za tri dni som mala o tri kila menej. Do porodu som napuchla znova a aj kila sa vratili. 😀)
Teraz som si povedala, ze ak to bude tak 12-15kg, budem spokojna. Teraz som v 29tt a mam navrch 11kg. Takze do tych 15 sa ledva zmestim. Ale snáď... Aj ked je to menej ako predtym, tiez som nespokojna.
Najprv som sa drzala, ale pred mesiacom zacal akysi jojo efekt. Za par dni nahodim dve kila, potom tyzden si to drzim a zrazu sa to znova vysvihne akoby same o dalsie dve kila. A to jedavam rovnako. 😒
Predtym som v porodnici nechala 8kil, prve dni doma isli dalsie 2-3 kila dolu- asi ta voda zo mna odisla. Po sestonedeli som zacala popri kojeni cvicit kvoli bolavej chrbtici, ziadne brusaky a stacilo 30min denne a kila isli pomaly dolu. Za 2-3 mesiace som to skoro vsetko zhodila. Tak sa neobavam ani teraz... teda nemala by som. 😅

Hlavne nech je maly zdravy. 🙂 No nie?

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sigsauer
11. aug 2010

Ahojte, ja som zatiaľ pribrala 1,5 kg a som v 14. týždni. Baby? a máte brušká veľké? bo ja nemám bruško skoro žiadne, iba také malé klbko a skôr cítim že mám väčšie boky

stvura
11. aug 2010

Xixi...mne do piateho mesiaca nebolo vidno absolutne ze by som mala nejake brusko, zlom nastal taky vacsi medzi 7-8 mesiacom, a teraz som uz ako velryba. S malym som pribrala 9 kg, teraz uz mam 10 plus. Absolutne som nic neschudla, kojenim vobec nic, dokonca som si nabrala plus pat kilov a to nehovorim ze do siesteho mesiaca som v oboch pripadoch travila vela casu na wc misou. Ziadne prejedanie sa, vecer jem iba ovocie, takze je to velmi individualne {ja som ten typ, ktory ked pravidelne necvici, aj voda sa na neho nalepi}.

palesandra
11. aug 2010

@sigsauer ahoj, ja koncim 14.-ty tyzden a mam pocit ze moje brusko vidno uz vyse mesiac. prve mesiace a vlastne aj teraz mam velku chut jest, vecer sa uz snazim obmedzovat..ale aj tak snazim sa jest skor ovocie medzi hlavnymi jedlami ale aj tak mam pocit ze stale musim na jedlo mysliet 🙂 hoci posledny mesiac som uz velmi nepribrala, tak brusko mi prave tento mesiac kusok povyrastlo, ale celkovo za 3 mesiace je to cca 3kg. a citim to dost na bokoch a stehnach a vzadu pod rebrami ;) lebo inak mam to hladke a teraz len si stlacam tukove bunky 🙂)) v prvych mesiacoch aj pred otehotnenim som brala vitaminy a neviem ci aj nie tie mi nahnali taku chut do jedla..no mozno len hormony. ale myslim ze je to individualne, niekto ma brusko uz v 2.mesiaci niekto az v 6.tom. moja mama stale horekuje ze ake uz mam velke brucho, ze ona mala take v 5-6 mesiaci 🙂

alexis13
11. aug 2010

ahojte....ja koncim 15.týžden a len teraz mi zacina vykukat brusko, jedine co sa mi zvacsilo o cislo su moje prsia =D....a zatial som pribrala 2,5kg.

kvetinacik
12. aug 2010

Ahojte tehulky,
tak ja stale myslim na to, ze aka som tucna, normalne mi je nasej princeznej luto, ze to urcite vyciti...
Som v 29tt a uz mam skoro 12 kg na sebe a to sa neprezieram, ide to proste samo ☹ ☹ ☹
Aspon dufam, ze to potom zhodim a to rychlo, lebo taka baculata sa vobec necitim dobre a kedze mam okruhlu tvar vyzeram este tucnejsia ako som ☹ ☹ ☹
Joooj sorry za depky, ale musela som sa postazovat, lebo som tajne dufala, ze budem stihla tehula.
Nastastie na zaver nieco pozitivne, bambulka krasne rastie a obe sme fit. 😉

palesandra
12. aug 2010

@kvetinacik tak to sme minimalne dve..ja mam od mala depky kvoli postave, od mala som bola taka gulka ale v puberte som vyrastla..no ostalo to vo mne a stale sa snazim vyzerat chudo (nemam to az tak v genoch ale zase nie som tucna..) a Teraz ked je to normalne ze priberame..tak mam normalne zvlastne pocity a nejako sa biju vo mne :/ A este horsie je, ked mi manzel alebo mama prizvukuju, ze vela jem alebo ze nejaka som pribrata..tak to vtedy som riadne nervozna. Akoby nevedeli ze aj bez toho mam depky.ale utesujem sa - kym sme v poriadku, tak to je najhlavnejsie.

kukulinka
13. aug 2010

Holky, já se taky deptám z váhy, ať jím zdravě nebo ne, mám nahoře 9kg, který ale nikde nevidím, jen mám docela velké bříško, jinak vše zůstalo stejné. Podle mne se to nedá ovlivnit, kolik kdo přibere. Snad pak půjde vše krásně dolů.

kingstonka
13. aug 2010

kocky-velmi si nerobte nic z priberania v tehotenstve- vela s tym nenarobite-ak sa stravujete zdravo, mate primerany pohyb.... co pozorujem tak vacsina mamiciek to pekne po porode zhodi najma kojenim.... co nie je ale moj pripad, takze mam vacsie obavy z priberana po porode.... v prvom tehotenstve som pribrala asi 13 kg....v nemocnici ostalo 5kg... kojila som 15 mesiacov, pohybu som mala myslim primerane dost...a aj tak som priberala- takze druhe tehotenstvo som zacinala na vahe kde som prve koncila ☹ ... ale vacsina mamiciek kojenim fakt chudne

mirka_80
13. aug 2010

@kvetinacik Neboj. Sme na tom podobne, ja som v 30.tt a mam 11 kil naviac. Aj keď som jedla normálne, išlo to samé hore. 😖 Snažím sa to maskovať oblečením, aby som sa lepšie cítila. A hoci som sa znova zaguľatila aj v tvári ako pri prvom tehu, stále mi ľudia hovoria, že vyzerám veľmi dobre. Vraj preto, že čakám chlapca. 😅
Ostatní tie kilá až tak nevnímajú, ako my. Ani sama by som si pri tom veľkom bruchu (mám ho väčšie ako iné maminy v tomto týždni) nevšimla, že priberám inde. Iba nohavice mi prezrádzajú, že aj na stehnách to začínam mať tesnejšie.
Takže hlavu hore, usmiať sa a pohladiť si slastne bruško a budeš vyzerať neodolateľne. 😉 A pokiaľ ste obe fit, nie je prečo sa obávať.

helenka81
13. aug 2010

Ahoj z toho si nic nedělej já taky přibírám nějak moc jiné holky ve čtvrtém měsíci mají 1 kg nahoře a já už 6 kg taky tomu nerozumím a nemám pocit že bych dlabala o sto šest,abych tolik přibírala.Taky mi to není příjemný.

evka0003
13. aug 2010

kočky netrápte sa ,treba sa na to pozerať s nadhľadom a každé ráno si pred zrkadlom povedať s úsmevom na tvári, že aké sme len pekné budúce mamičky 🙂 a užívať si to krásne bruško ja osobne som v 34tt mám +11kg ale priateľ mi vždy povie že vyzerám rovnako pekne heh samozrejme okrem bruška ktoré sa nedá a ani nechcem skryť
😉

luciaj
13. aug 2010

ja by som osobne chcela pribrat viac, lebo sa zda, ze drobcek je malicky. ale jem aj za troch a priberam len mierne 😝

bubu62
15. aug 2010

ahojte ja mam termin v novembri a pribrala som uz 9 kg a podla mna to je dost ale nemozem za to,vsak po porode to hadam zhodim. 🙂 🙂

evka0003
15. aug 2010

@luciaj to je dané genetikou, neboj sa bábo si má z čoho brať 😉

sigsauer
16. aug 2010

palesandra, tak ja už mám úbytok aj to 1,5 kg... je mi stále zle a nič mi nechutí, ani keby to bolo zo zlata na zlatej tácke. Asi patrím k tým ženám, ktorým je zle počas celého tehotenstva. Neviem, ale ja sa cítim skôr zle ako dobre, a neviem dokedy to bude trvať. Ńa mne si nikto nič nevšimol, bruško nemám, len malé klbko aké majú ženy bežne. Keby sme to našim nepovedali, tak ani nevedia, a kolegyni keď som to povedala, tak sa ma pýtala že či to myslím vážne. A ozaj, v piatok som bola súrne u lekára bo som mala silné bolesti a robili mi ultrazvuk a na výsledku bolo: podľa termínu poslednej menštruácie: 13+6. a podľa ultrazvuku: 14+2. Ale ja viem že kedy som mala naposledy menzes.

palesandra
16. aug 2010

@sigsauer tak v tvojom pripade ti drzim palce aby si priberala...ja mam vidis opacny problem. fakt kazda zena je ina, hm. Ved rozdiel medzi tymi terminmi nie je velky..to je len 3 dni. aj mne to vychadza inak, presne ked som bola na 3d usg, tak mi povedali to iste a k tomu uplne presne ako aj ty pises. ale sestricka mi vravela ze to nie je velky rozdiel a vobec sa tym netreba zaoberat. Dost stresov mame, netreba sa este stresovat viac.

stojdulka
17. aug 2010

baby tak ja sa môžem pochváliť že doteraz sa mi darí držať plán,,,a ked sa nič nezmení tak to dobojujem s nejakými +12kg ako som si predsavzala...a ide mi to celkom ľahko, iba sladkosti som vylúčila, trošku sa síce začínam olievať vodou no tá pôjde ako prvá dole 😉 ...podľa posledného usg by sa mala malá narodiť niečo okolo 4kg takže predpokladám že po pôrode budem čoskoro opäť fit 🙂

zbibo
17. aug 2010

Babulky ja ma doteraz 3kg, doki ma chvalil velice, ale podla mna sa to zvrhne.
Moj je taky ze dost hresi, ked priberas.Povedal ze je to len na mne, ze ked budem jest iba za seba tak nepriberiem vela.Nuz si myslim ze to neni iba o jedeni.
Pokial su babatka zdrave, tak to je tak dobre bezohladu na to kolko priberame 🙂

palesandra
18. aug 2010

Dievcata, ja zeby som uz ani nejedla. Dnes som zhrozene pozerala na vahu, ze dalsie kilo hore, no nechapem..ved ani nejem neviem kolko vela a tie kila same idu hore. som zvedava ako budem vyzerat na konci tehotenstva, ked este len zaciatkok 4. mes a ja uz +5kg ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre