Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

gulicka
8. jan 2007

moja znama je kost a koza a pocas tehotenstva priberala vzdy max. 7 kg, vyzeralo to akoby nosila pod trikom futbalku - ma tri deti a pri kazdom to bolo rovnako..
dalsia znama je baculka a pribrala tiez nie viac ako 8 kg, dlho ani nebolo vidno, ze je tehotna, bola len viac okruhlucka 🙂
.... takze sa asi neda spoliehat na typ postavy

ja som od 22tt na tej istej vahe s vynimkou Vianoc, ked som mala o 2kg viac, ale to slo samo dole, ked som uz nemala co maskrtit.... a to sa hovori, ze v 5 a 6 mesiaci sa najviac pribera... som celkom zvedava, co mozem od svojho bruska ocakavat 😀 , teraz mam +7,5

anney
9. jan 2007

Ahoj děvčata, já jsem hned přibrala 1 kilo.Ale v zápětí jsem ho shodila.Nevím proč, to mi ještě nebývalo špatně.Pak jsem ho opět přibrala , ale to už mi bylo každý den špatně, zvracela jsem a tak šlo kilčo opět dolů.Teď už nezvracím a to kilo je zase nahoře.Takže jsem do dneška celkem přibrala 1 kilo.Je mi to troch divné, protože při 1 těhu jsem celkem přibrala 17 kg.Ale je fakt , že jsem tolik nezvracela.A to jsem od začátku doma a nemám zrovna moc pohybu.Myslím, že každé těhu může být opravdu jiné... 😵

biancarv
10. jan 2007

ahojte, ja som pred tehotenstvom pri výške 177cm vážila 53kg, do 3 mesiaca tehotenstva, som vôbec nepriberala ale teraz, je to strasné, pripadám si ako obor, už vážim 78kg, chápete? to je už 25kg navrh, som z toho neštastná, a pritom sa stravujem uplne normalne, jem tolko ako aj pred tehotenstvom, len dúfam že sa mi to podarí zhodiť, nosila som veľkosť 36 a teraz sa mi o tom môže len snívať, nechápem to, vôbec sa neprejedám, ale stále priberám a priberám, som z toho fakt smutná, nemám si čo obliecť a ked sa pozerám na svoje rifle čo som pred tým nosila tak nemôžem tomu uveriť že som tak vyzerala ☹

neviete ako dlho trvá kym sa mi to podarí zhodiť? 😖

certica
10. jan 2007

biancarv, to je uplne normalne, ty si mala pred tehu dost podvahu by som povedala, preto si to organizmus teraz dobehol, co bolo treba kvoli dietatu. myslim, ze tak rychlo, ako si nabrala, zas po porode aj zhodis 😉

protea
10. jan 2007

Biancarv,
hlavně že je miminko zdravé neeee?🙂
Neboj, to shodíš hlavně prý kojením to jde samo dolu.
Byla jsi moc hubená, proto jsi asi nabrala víc.

A ty staré rifle vel.36 schovej někam do skříně, aby tě nenervovaly.
Já sice přibrala jen tři kila, ale věci které jsem nosila před těhotenstvím jsem vyndala hned ze skříně, protože bokovky třeba nejsou moc pohodlné na bříško.

biancarv
10. jan 2007

ahojte, no dakujem za rady.

ahoj certica dúfam že máš pravdu a že to aj rýchlo zhodím
ahoj protea ver ze aj pre mna je najdôležitejšie že malý je zdravý, len som nečala taký prírastok na váhe, lebo mi sme vsetci v rodine takí chudí, tak ma to dosť šokovalo. 😒

zatial som optimistka a verim že to ozdaj nejako zvládnem, ved ked to zvládli iné ženy ,tak potom musím aj ja 😎

protea
10. jan 2007

Neboj biancarv,
přinejhorším to pohybem vždycky shodíš.
Nebyla jsi tlouštík před těhu, tak pochybuji, že budeš po těhu.
Už se ti to blíží, tak neboj půjde to pak dolů samo.
Třeba o tom ještě někdy podebatujeme, jak jsi to rychle shodila.
pa pa

kristi
10. jan 2007

proteo, jeste porad jen 3 kila??? se mas

protea
10. jan 2007

Kristi,
stále jen tři kila.
Mám z toho už trochu strach tak jsem teď začala trochu víc jíst abych něco nabrala🙂
Kolik máš ty nahoře?

kristi
10. jan 2007

ha, 12....za posledni mesic jen kilo, takze pohoda

protea
10. jan 2007

Tak vidíš,
jsi taky dobrá.
Ty jsi ale byla hubeňour ještě před těhu, tobě by neuškodilo trochu víc kil nahoru 😉

ewellin
10. jan 2007

ahojte.. ja som v 24 tyzdni.. a pribrala som 5 kil.. ako citam tak je to asi normal.. strasne mi chuti sladke.. dzemy.. med.. a ovocie..
😀

protea
10. jan 2007

Ahoj Ewellin,
taky málo aspoň nám to pak nedá tolik práce to po porodu shodit, abych to ale ještě nezakřikla mám před sebou tři měsíce, to nejhorší může ještě přijít.
Mně taky chutná sladké, jak jsem ho nemusela před těhu.
A hlavně ovoce.
Co myslíte?Když se nechává v porodnici průměrně tak 5kg, kdybych přibrala za celé těhu jen 5 kilo nechám je tam?

kristi
10. jan 2007

ja doufam, ze mi zustanou ty prsa....ty me fakt bavi

melory
10. jan 2007

protea nieje dobre zas ist z porodnice s kilom na viac, lebo potom zas doma schudnes a budes musiet ist k lekarke pre B12 - ku na prinbratie, lebo budes podvyzivena. prebdene noci, kojenie.

kristi
10. jan 2007

proteo, no ja nevim...v porodnici podle me nechas o trosku vic, myslim tak 8, vcetne krve, placenty atd...

protea
10. jan 2007

Melory,
já pochybuji že budu někdy podviživená.
Nikdy jsem nebyla úplně hubená možná naposledy tak v patnácti letech.
Mně by to jen prospělo, vždyť před těhu jsem při výšce 174cm měla 69kg.

kristi
10. jan 2007

proteo, ty na to ale vuuuubec nevypadas. My mrnata hubeny pribirame vice, pac me by asi ty nozicky neunesly s tim mym briskem

melory
10. jan 2007

protea, tak to si potom dopomozes k super postave.

protea
10. jan 2007

ooooo děkuji Kristi za poklonu🙂
Pročpak nemáš v albíku fotečky bříška?

Melory to myslíš vážně?
Možná že budu vypadat lépe než před těhu.
Melory, ty čekáš holčičku?Mně to tvoje bříško přijde 100% na klučičí, nezlob se.
To bych mohla taky třeba čekat holčičku, ne?

rebeka
11. jan 2007

ahoj baby 🙂 viem, ze ste omnoho dalej ako my, ale chcem sa spytat. pred vianocami som vazila nieco cez 58 kg a po prezratych vianociach som schudla na 56,0 🙂 a to pri tom netrpim nevolnostami a v jedle si zabrany nerobim 🙂 Myslite si, ze je to v poho, schudnut v 1. trimestri 2kg?

lejla77
11. jan 2007

rebeka:
vela kociek schudne v prvom trimestri - aj ked ja som uz pribrala 2 kg. 😖 Ale je to normalne, niektore schudnu aj 5 kg 😕

rebeka
11. jan 2007

Uf, tak to som este v poho. 😀 som sa zacala merat a vazit, ze sa budeme tesit z toho ako priberam, a ono houby 🙂

protea
11. jan 2007

Rebeka neboj, já taky zhubla v prvním trimestru 2 kila přesně, pak to půjde nahoru ale taky moc nemusí jako u mne.
Hlavně, aby mimčo rostlo, to zjistí ale doktor na pravidelné prohlídce🙂

ivka07
11. jan 2007

ahojte zienky!Ja som tiež schudla do 3 mesiaca 3kilá všetko čo som zjedla išlo so mna von. Ale po 4 mesiaci som začala pekne papať a pribrala som ich naspäť a ešte aj 2kila naviac (k tomu pomohli asi tie sviatky)

kafik
11. jan 2007

Ahojda, mám trochu dotaz, který se sem nehodí, ale teď jsem to začala řešit. Dneska jsem byla u p. doktorky a řekla mi, že jsem v 7 tt a nevím kdy bych to měla říct rodičům a příbuzným. Kamaradům to řeknem až dýl ale rodičům? Jak jste to vyřešili vy?

protea
11. jan 2007

Ahoj Kafiku,
mi to nevydrželi a rodiče to věděli hnedky myslím že tak okolo 7tt taky možná ještě dřív.
Známým jsme to taky řekli brzy a všem postupně.
Myslím, že koncem třetího měsíce to věděla už celá ČR🙂
Proč se na to ptáš?

rebeka
11. jan 2007

kafik: poslal som ti IP

ewellin
11. jan 2007

ahoj kafik aj my sme mali s tym problem povedat to rodicom.. manzelovi to niesli tazsie kedze ma nemuseli a moji rodicia sa tesili.. ono to nejak vyklzlo von.. neboj.. to zvladnes... pomysli si ze bude aj tazsie... napr.porod 😀

santa
16. jan 2007

ahoj kafik,
ked som bola tehotna prvy krat, bola som dost mlada, takze sme to oznamenie dost odkladali.potom sme to povedali svokrovcom a na konec mojej mame. kedze ma akurat zobrali na skolu mama o mojej buducnosti trochu ine predstavy. dnes mame 6 ročnú dcerku a tento rok koncim skolu. okrem toho som zase v tom. uz mozem porodit kazdy den. v piatok odovzdavam diplomovku takze dufam ze to stihnem. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre