Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

andykov
6. aug 2009

a já přibrala 22kg a taky už mám 20kg dole, takže paráda. Jenže já cvičím jak ďas 😀

sisstin
6. aug 2009

andykov: já jsem taky cvičila, 10-14h týdně ve fitku+dieta..ale to břicho je hnuuuus 🤐

lagoonka
6. aug 2009

Lujza, ono to skutocne vyzera hrozne, ale ver, ze nie si sama. Ja mam za sebou tehotenstvo, ktore som finisovala ako neskutocne 98kilova!!! Nejaku dobu to trvalo, no dnes si beham po svete uz opat ako 63kilova :o) Clovek by neveril, kym by to sam nezazil. Nevykrmovala som sa, nebola som ani nejako opuchnuta... ziadne problemy, len brusisko mi narastlo, akoby som cakala 6torcata!!! :o) Samozrejme mam len jedneho zdravuckeho uzasneho chlapca :o)

zuzka11
6. aug 2009

Holky a zacly jste cvicit hned? ja si zatim nic neplanuju, ale jako vasnivy sportovec si myslim, ze bez toho dlouho nevydrzim.........Siss - jak jsi to delala 10-14hodin tydne? 😕 Kdes na to brala cas?

sisstin
6. aug 2009

zuzi: já začla asi v Tygrových 3m 😉 jelikož jsem nekojila...a hlídaj mi naši 😉 já chodila až večer 😉

sisstin
6. aug 2009

zuzi: takže každý den na 2h..většinou od těch 19:00-21:00+teda dohromady tak 40min. cesta 😉 ted už by to nešlo, páč Tygr beze mě neusne 😝 a odpoledne to nestíhám už 😉

zeleny_cajik
6. aug 2009

baby, co tu nariekate, ze malo priberate, budte rady... ja mam navyse uz 12 kg a vaha rozhodne neprestava tupat, kazde rano sa na nu bojim postavit. Neprejedam sa, nedrzim vsak ani dietu, skratka jem uplne normalne aok pred tehu. Nosit v tomto horku 12 kg navyse je riadna zataz, potim sa ako nikdy predtym... este mam pred sebou dva mesiace, nechcem si predstavovat, ako budem vyzerat potom 😖

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

cajik ved ja som bola rada, ze som nepriberala vela. len okolie to akosi stvalo 😉 viem si predstavit co to je ked tak vela clovek nabere a potom to nejde dole. na mna sa to zacina lepit teraz po porode a tak musim vela cvicit v posilke

alexandrah
6. aug 2009

lujza - ak je to voda, s tym nic neurobis ... dobra sprava je, zte hned po porode moze ist aj 13 kil dole ...
cestovatelkaandrea - tak to bude super clovek, ked sa narodi takto, nie?
sisstin - nestras, ja som na tom vahovo zhruba jak ty - normalne vazim +- 45 kil, a aj ked poriadne cvicis, tak to nejde dole, akoze ho mas velke, ovisnute, nafuknute ... alebo jak? ja planujem potom poriadne cvicit, a dufala som, ze cvicenim to dostanem do normalu ... nikdy som nemala kocecky alebo podobne, ale aspon normalne rovne brucho by som prijala ...

lujza123
6. aug 2009

cestovatelkaandrea, no podla mojej dr je to zeevraj normalne..tiez som sa jej vypitovala ze akoze je to mozne, ved cvicim , neprezieram sa atd atd..a ona ze ked mam vsetky testy a vysetrenia v poriadku, tak ze je to ok. No neviem, neviem.

lujza123
6. aug 2009

alexandrah - no ta voda tam isto je..vravim ze mam vsetko opuchnute, moja mam tiez pribrala hrozne vela v tehu a hned po porode mala 10 kg dole. Dufam ze to bude aj moj pripad 🙂

alexandrah
6. aug 2009

lujza - asi ano, ked ti vsetko opucha ... tak len musis vydrzat, a po porode budes ako prutik 😎 😀

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

lujza tak potom bude asi o dost stihlejsia po porode 😉 este to nejako zvladni aj s velkym bruchom. ved si takmer pred koncom

nikacosta
6. aug 2009

no baby, myslím že váhy sa až tak netreba báť, skôr toho popraskaneho brucha..ja pri mojom veku, 20 rokov a váhe 56 kg som pribrala 20 kg za celé tehotenstvo..teraz po siestich mesiacoch po porode vazim 49 a to bez akehokolvek cvicenia alebo chudnutia..je pravda ze uz treti mesiac nespavam, ale chcela som len tolko ze mi ostali strije asi vsade..cez boky, na bruchu, na vnutorných stehnách..prosste vsade..akoze je to stale lepsie ale aj tak sa uz do dvojdielnych plavok nenavleciem..fnukajz..

marcela22
6. aug 2009

Lujza, to musí byť veľmi ťažké a nepríjemné, ale keďže je to takmer na 100% z veľkej časti voda, tak to určite potom pôjde rýchlo dole. 😉

kallimer
6. aug 2009

Ahoj holky,

tak já začínám 29tt a mám 10 kilo nahoře ☹. doufám, že se do 20kg do konce těhu vejdu - ideál by byl 15 Kg. Moc jídlo neřešim - jím na co mám chuť, ale večer se snažim moc nepřežírat. Jinak sem zvědavá jak mi půjdou kilča shazovat po porodu 🙂.

alexandrah
6. aug 2009

ahojte, cece, nikacosta - to si riadne schudla, niekto pri kojeni schudne, ini mi vraveli, ze pribrali aj 10 kilo, jak museli furt jest ... no tie strie potvory ... to je asi geneticke ... ja chcem nosit 2 dielne plavky!!!! jednodielne sa mi nehodia, ja som inak stihla, ale mam väcsie prsia ... (teda nie obrovske!!), prave si varim kukuricu, mnam!!!!

marcela22
6. aug 2009

Kallimer myslím že do 20kg sa zmestíš bez problémov a tých 10kg čo máš teraz nie je až tak veľa! myslím že na 28tt je priemer tých 9kg takže si uplne v norme! Inak máme rovnaký termín 😉

No a mne tých 6kg už zostalo, ako som ich spomínala vyššie, takže som dlho nepriberala a teraz kilo a pol behom týždňa aj niečo...snáď sa to zasa na chvílku zastaví 😅

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

baby ja vas asi nepotesim ale ja nemam ani jednu striu. marne hu mozem na sebe hladat ale nemam. som zvedava co to bude po druhom babatku. mozno potom sa to na mne vyburi.

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

ale zato mam dost makkke brucho ktore sa velmi tazko spevnuje. takze to tiez nie je ziadna vyhra 😀

alexandrah
6. aug 2009

zatial nemam ani ja ... ani sa nicim nemazem ... ale vsetci strasia ... aj ked si myslim, ze je to geneticke, a reklama, ale realne si neviem predstavit, ze to pomaha ... no asi si kupim, pre pokoj duse ..

tinika
6. aug 2009

Ahojte, hlasim svoje prve pribrate kilo a mam asi tri tyzdne prvu striu a dufam ze aj poslednu sak sa natieram dnom i nocou tak nech ma nestve. Svagrina sucha jak vyzla a nema a ja nikdy chuda nebola a mam

lucia_b
6. aug 2009

Ahojte, ja uz coskoro budem v 15 tt, malicke je vsak mensie, tak to vlastne bude len 13 tt a stale sa mi nedari pribrat. Zo svojich 57 kg som najskor za 2 mesiace schudla na 53 a teraz sa to stale drzi. Ja by som si uz aj zelala pribrat, no neviem ako. Zle mi nebyva a jest mi chuti. Viete mi poradit? Dakujem.

marinka
6. aug 2009

Luci, to se rozjede po 20 tt, neboj 😉 Spousta holek přibere první kilčo až kolem 20 tt, ale pak to skáče třeba půk kila za týden 😉 Každá to má jinak..Jestli ti chutná a jíš dobře, tak buď ráda 😉

lucia_b
6. aug 2009

marinka dakujem, ja mam len velky strach, zial mam uz za sebou 2 neuspesne tehu a teraz si uz velmi zelam, aby vsetko dobre dopadlo. Tak uz sa na ten 20 tt tesim. Nikdy by som neverila, ze si budem zelat pribrat 😅

marinka
6. aug 2009

luci, vše je v pořádku 😉 Jak říkám, každá z nás to má jinak, někdo přibírá pomaličku od začátku těhu a má ty přírustky rovnoměrné, někdo až do 20 tt nic a pak přibere třeba pět kileček ani nemrkne 😉 Já zítra začínám 25 tt a mám nahoře 3,5 kg 😉

zuzka11
7. aug 2009

Holky, otazka do pranice, kdyz jsme u te vahy - co si tady proste jen z hecu napsat co jsme vcera jedly? At porovname, jestli je ta vaha zavisla i na jidle nebo je to proste "dano" kolik ktera z nas pribere? Jdete do toho? At se tu nerozepisuju sama 😀

lea132
7. aug 2009

zuzi tak ja zacnem 😀
Takze rano som jedla 2 krajce chleba s maslom a lekvarom, na obed cinu, potom dezert smotanovu tortu, olovrant krupicovu kasu, vecera zase ta cina a pred spanim 2 rozky so sunkou...A medzitym asi 3-kilovy melon a nejake broskyne...A este som chrumala chipsy vecer 😝
Dufam, ze tu nebudem najvacsi zrut 😅

vefi89
7. aug 2009

Lea, to si toho riadne pojedla 😀

marinka
7. aug 2009

Zuzi, super nápad 😀 Takže já včera:

snídaně: krajíc chleba se žervé, půl jogurtu po malé
svačinka: meloun u kamarácky, arašídové křupky
oběd: špagety s tuňákem, čokoládový koblih
svačina: croissant, koláč s mákem
večeře: v restauraci - kuřecí kousky s ovocem, opékaný brambor, zeleninová obloha

Není toho nějak moc?? 😅 😀 Jinak jsem teda přibrala 3,5 - 4 kg ve 25 tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre