Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

zuzik_p
22. mar 2009

reni7, nemela jsem vubec zadne chute a jedla normalne 🙂 Dr.rikala, ze v takovych pripadech rychleho narustu vahy se rika 1 jablko denne a to je veskery prisun sladkosti pro ten den. Tak toho jsem se, priznavam, nedrzela, ale ani jsem to neprehanela. Pry je to z velke casti i dedicne, moje mamka se mnou pribrala temer 30kg.

salikova
22. mar 2009

Moje mamka se mnou taky pekne nabrala..A jedno jabko denne,jo?Tak to ja mam to jabko i cokoladu!Ja sem pred tehu jedla dost zdrave,ale ted mi tmavy pecivo a zelenina moc nerika a chute mam na vsechno smazeny a sladky..A to sem si rikala,jak budu jist zdrave,aby miminku nic nechybelo.No,snad to se mnou vydrzi...reni-dik za spoluucast!Je supr,ze taky nekdo tloustne🙂

to.beruska
22. mar 2009

salikova:No to smazene chuti aj mne.Ved ja si tiez odvrhnem ale ked sa nenajem som hladna a je mi blbo.No kamaratka je tiez v 6 mesiaci a ma pekne brusko a naozaj a to ze pribrala len 8kg ale brusko je velke.Mne zase kamaratka povedala ze mi je vazne vidiet trosku brusko

katka1981
22. mar 2009

Tehula ahooooj. Ja som dnes dobre vylozila naklad 😀 , vcera nevecerala a mam skoro kilo dole. Dokedy to netusim, ale citim sa ako po porode (este som nikdy nerodila, ale citim sa velmi dobre odlahcena, je to uzasny pocit), celkovo od zistenia dvoch ciarok mam 6 kil navyse. Kiez by som sa zmestila do 10kg.

jajkar
22. mar 2009

Katka, tak to mas skoro ako ja, ja som doteraz pribrala 4,5 kg, a to ja ratam tiez ze sa zmestim do 10, aspon dufam.....ale co ak mi zachuti v poslednych mesiacoch jest a jest.....ale spolieham sa na leto, ze vtedy menej chuti papat, ked je horuco a budem dodrziavat pitny rezim 😀 😀 😀

katka1981
22. mar 2009

jajkar, ja sa nebojim, ze mi zachuti jest, ja som jak kobylka od 4.mesiaca a uz nechcem ani mysliet na jedlo, lebo hned slintam, a poletim do mraznicky pre kornetko. 😀

jajkar
22. mar 2009

mnam...to by som si hned dala 😎 , ale je pravda ze si fakt dam vselico sladucke a zatia sa mi vaha drzi.......tak dufam, ze sa udrzi.
len ja mam termin a v aug. a len dufam, ze sa moc nenalejem vodou a vahu si fakt udrzim do tych 10.
Katka, ty to mas supis, uz v juni budes stradovat ulicami 😀

katka1981
22. mar 2009

jajkar, mozno uz v maji, a tesim sa na zmrzku a melony, jooooooj. V sobotu sme boli na zmrzke ale mali len zakuzky, o dva tyzdne zacnu so zmrzlinou, joooooj, ako sa tesim. Ty budes finishovat pocas ovocnej sezony, takze si krasne mozes udrzat vahu. Ale sladkosti su nastastie celorocne 😀

jajkar
22. mar 2009

...mnaaaam 😀 , tak ty vies teda robit chutky, tesim sa na to leto, straaaasne, uz mi tato zima ide na nervy, teda uz je jar, ale to tak vobec nevyzera.......a aj viete co to bude????? ci sa nechas prekvapit?? hm?? 😵

jeej, uz som nasla nejaku tu fotku 😀

katka1981
22. mar 2009

Malo by to byt dievcatko, povedali nam to uz aspon trikrat, ale ja uverim azked uvidim, lebo ja som tak tuzila po dievcatku, ze nemozem uverit tomu, ze sa mi splni sen.

jajkar
22. mar 2009

Jeeej....aj ja scem dievcato...ale ked bude chlapcek, tak v poho, a kedy ti povedali, ze co to bude??? Ja idem 31.3 na sono, tak dufam ze bude dr. vidiet, a ze prezradi. A bola si aj na 3D???

katka1981
22. mar 2009

v 16.t. sa ma gynekolog spytal,ci by som chcela vediet co to bude. A ja ze ano a ako velmi. Ze on to dobe nevidi, ze na morfologickom UZV to bude lepsie vidiet, ale ze jemu sa to podoba viac na dievcatko. Na druhy den som bola objednana na morfologicky a iny gynekolog vsetko skontrolov al a na zaver, ze a teraz si pozrieme pohlavie. Dal na to detail a pyta sa, ze co to bude. A ja ze neviem, ved ja tam nic nevidim a on ze dievcatko. Skoro som sa zblaznila od radosti. Ked mi robil 3D, tak som sa ho zas spytala ci je to stale dievcatko, ze ano je.

jajkar
22. mar 2009

😉 tak to mas predsa viac x potvrdene, tak super.......aj meno ste uz vymysleli? 🙂 A to 3D ti robil tvoj dr.? Ja sa musim totiz niekde objednat, myslim ze u nas este nie je.....ale chcem este pockat, tak v 7mesiaci staci, a je predsa viac vidno, ci???

jaja003
23. mar 2009

jajkar... na 3D sono je najlepsie ist mezdzi 20tt a 24tt - potom je uz babo dost velke a nezmesti sa cele na monitor 🙂 ale aj to ma svoje caro, tvaricka ma potom viac vyrazne crty 🙂... nam povedali, ze to bude dievcatko v 21tt na morfologickom sone a v 23tt na 3D to potvrdili 🙂

cetera
23. mar 2009

Holky kolko ste pribrali za prve 3 mesiace?

andreasek82
23. mar 2009

cetera, ja nic, naopak - zhubla jsem.. ted jsem v 27tt a mam jen o trosicku vic nez byla moje puvodni vaha..

reni7
23. mar 2009

cetera-já asi necelý kilo 😅 ale pšišly Vánoce a ponich sem měla už 2 kila nahoře a pak v 5.měsíci sem nabrala 3 kila a teď zase jen půl kila,celkově mám 8,5kila a sem 25týden.

bacha na ovoce,já sem ho jedla hlavně večer místo sladkostí a za 14 dní sem nabrala o 3 kila,je to zrádný,a dr říkala,že ovoce je hodně sladký 😉

mě řekli že to bude holčička už ve 13 tt na genetice 🙂

jajkar
23. mar 2009

jaja003...dakujem za odp., ale neni to fakt dost skoro?? Ja som planovala okolo 26-28 tt, myslim ze aj kocky niektore tak boli. A ja som prekvapena, ze ste vsetky boli na sone akosi casto, lebo ja som bola doteraz 2x, ked mi zistila ze som tehu, a potom v 12tt, a teraz idem az 31.3. 😕

Cetera: ja som v prvych 3 mes. pribrala asi len kilo a pol, velmi malo, ale som robila aj nocne, tak mozno aj preto,a dokonca som dostala knizku v 9tt, ze som tehu, tak som ani moc nedala jedlu. Ale za to teraz dodrziavam aj stravu, aj pitny rezim, papam dost ovocia a zeleniny, a kyselinu listovu. Ale aj tak doteraz som pribrala 4,5kg. 😉

k.ate
23. mar 2009

cetera - já mám z prvních tří měsíců dole pořád ještě asi 3 kilča... Nepřibírám nic, zatim... 🙂

dianka3
23. mar 2009

ahojte baby.prosim vas chcela by som sa opytat.ked si chcem tu vytvorit svoj album tak mi tu pise ze max velkost je 700 kb. aj vy to tak mate?ako si mam dat tam foto ked mam viac nez 700 kb.ako si tam vy davate foto?

andreasek82
23. mar 2009

dianko, musis si fotky zmensovat, tak to delam ja.. upravit a dam si treba jen na 50 % nebo tak.. 😉

mar26
23. mar 2009

jajkar - nechci ti brát iluze 😀 ,ale já mám taky teď nahoře 4,5kg a ve středu budu začínat 25tt a vím,že do 10 se určitě nevlezu...ono se nejvíc přibere v posledním trimestru a říká se,že na konci 6.měsíce je to tak půlka z celkovoho přírůstku a to si myslím,že do 26+5 budu mít určitě tak 6kg navíc.
Mě těch 4,5 kila už teď nepřijde zrovna nejmíň 😝 😀
Ale třeba pak budeš přibírat pomalu a splní se ti těch 10 😉

jajkar
23. mar 2009

no zatial som spokojna, ale keby som pribrala viac, tak budem v pohode 😎 ...... 😀 😀 😀 ale dufam, ze to nebude az tak vela, ved nude leto, az sa v tych horucavach nemusim gulat po meste, xixi 😀 😀 😀
A je samozrejme, ze ked teraz priberame, tak uz 2 kg je moc, a pomaly to ide hore a hore......ale co by sme nespravli koli nasim drobcekom, no nie....
....a potom budeme chudnut pri kocikovani 😀 😀 😀

mar26
23. mar 2009

jajkar -to je jasný, jde to nahoru,půjde to i opačným směrem 😀

jajkar
23. mar 2009

😀 😀 😀

beruska113
23. mar 2009

☹ Ach baby, drzim vam palce v tej vahe a trisku zavidim. Ja som nikdy nebola tusko a teraz som v 24tt a mam 10 kg plus. Ale neriesim to, hlavne nech sa ma Lukas dobre.

jaja003
23. mar 2009

ja priberam rovnomerne od zaciatku... prve 4 mesiace kilo mesacne, potom 2kila mesacne, teraz som v 27tt a mam hore 8kil... ostavaju mi este 3 mesiace, tak snad priberiem max tych 6kil.. snad mi ten priberaci trend vydrzi... 😀

cetera
23. mar 2009

Ja som nepribrala este nic

babullka1
23. mar 2009

ja som zatial pribrala 10kg co mi pride uz aj dost 😝 a to mam este 15tt pred sebou 🙂

helulicek
23. mar 2009

tak já jsem zatím přibrala asi 10kg, nejdřív jsem byla z toho přibírání tak trochu nešťastná (každé kilo dolů jsem musela dřív dost tvrdě shazovat), ale teď je mi to dá se říct jedno, hlavně ať je mimi zdravý.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre