Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

jaaty
3. apr 2010

Baby, neviem, či má dedičnosť niečo spoločné s priberaním v tehotenstve, ale tiež patrím k tým, ktoré v tehu pribrali necelých 7 kg (presne 6,5kg) a to mala naša Hanka pri narodení 4190 gr. a 52 cm, čiže žiaden drobček. Jedla som všetko, žiadne obmedzovanie -práve naopak, na poradňu som sa pomaly bála chodiť, že ma lekár "sprdne", že málo priberám 😀 . Keďže som však predtým pracovala v banke, mala som dosť sedavé zamestnanie a odchádzala som na materskú o mesiac a týždeň skôr- potom som mala pohybu dosť. Veľa som chodila peši, denne k mojej tete na "kafe" a hoci sa Hanka narodila 18.5.- ešte v apríli som jej kompletne vymaľovala izbu, nalepila bordúru....... Možno aj toto malo vplyv na pribraté kilá 😉

bihan
3. apr 2010

Pochybujem, že je v tom niečo dedičné 😀 V prvom tehu som pribrala 18 kíl, teraz začínam šiesty mesiac a mám 2kg navyše.. jedine že by sa mi medzičasom zmutovali gény, lebo v prvom tehu v tomto čase som mala už min. 7kg navyše 😀

juliap
3. apr 2010

nepovedala by som, ze je to dedicne, moja mamina pribrala pri mne 20 kg a pri segre 4 kg a my to so sestrou mame naopak, ja som mala pri 1 tehu +3kg, pri 2 tehu +4kg, no a teraz tesne pred terminom mam tiez +4kg a to jem normalne ako pred tehu, no a segra ta zase pribrala v tehu 20kg, mam vela kamosiek co napr. pri dievcatkach pribrali menej a ked cakali chlapca tak aj 25 kg a to boli pred tehu chudulinke ... takze skor je to asi o tom, co si vyzaduje to mimco co rastie v brusku 😀

andelka
3. apr 2010

No, mě to jen tak napadlo. Jakože když je sklon třeba ke striím dědičný, tak jestli něco nebude i v tomto. Ale asi ne, to bude souhra více faktorů. 🙂
juliap: A tobě neříkal doktor nic, na ty váhové přírůstky? Nebála ses o mimča, jestli rostou? Já už nemůžu dospat úterka. 😅

slniecko01
4. apr 2010

Baby nič si z toho nerobte, že prineráte aj ja som bola na nervy. Ja som pribrala 25 kg cez vianoce to bolo možno aj trochu viac 😀 . Teraz mám 2 mesiace od pôrodu a schudla som 17 kg. Takže je možné, že ste niektoré naliate vodou ako som bola aj ja.
Po pôrode mi hneď odpuchli nohy a v porodke som nechala 10 kg 😀

pariska
4. apr 2010

trochu som sa tu ukludnila. ale +4kg ako juliap???to aj take existuje?
ja cakam dvojicky, na zaciatku som velmi vracala schudla som 5kg a potom som zacala pekne priberat. dnes je to uz +12kil ale tych schudnutych 5 do toho nemam ratat vsak? to by uz bolo +17kileciek 😝 😝 a este ma caka dlha cesta k porodu...
ja si skor myslim ze take silnejsie baby priberu menej a stihle naopak viac. ja som byvala dost stihla, tak mozno preto?

zuzana76
4. apr 2010

ja mam zatial +4 az 5 kg , do 16-17 tt som nepribrala takmer nic a teraz za mesiac tie 4 kg, to je nejako vela, kilo za tyzden, no ale ved uvidime, pri malom som pribrala dohromady 14 kg, tak som zvedava ako sa to vyvinie teraz. ale este mi chyba velaaaaaaaaaaa - zhruba tych 17 tt 😀

zuzana76
4. apr 2010

a pohybujem sa urcite viac ako v prvom tehu, mam uz syna a kazdy den chodime von a pri prvom som bola na PN a mala kludovy rezim, ani mi az tak teraz nechuti jest, teda doteraz enchutilo, nejako sa to uz robieha, ale uprednostnujem skor polievky a salaty

denisocka
4. apr 2010

ja mam tiež + 4kg 😔 a to som dufala ,že priberiem menej /pri malom som dorazila +17 ...... tak uvidime

denisocka
4. apr 2010

ináč,popravde mi je jedno či priberiem 12 či 17kg,lebo to potom vie ist dole ,ako som sama zistila a netreba žiadne diety

zuzana76
4. apr 2010

ved aj mne to islo pekne dolu, len pri malom sa mi na brusku neurobili ziadne strie, tak ich nechcem ani teraaaaaz 😝

flamenga
4. apr 2010

pariska ja som začínala na 52kg 😅 Neviem prečo si každý myslí, že štíhlejšie viac priberajú 😕 Teraz mám 57kg.... moja mama šla na pôrod s 52 kilami 😲 😅

mirka285
4. apr 2010

ja by som skor chcela vediet kedy ste pribrali najviac?naozaj v poslednom trimestri alebo je to individualne?

firstbaby
4. apr 2010

ahojte,

ja som najviac pribrala v 5.mesiaci,jedla som vsetko co mi prislo pod ruku a za pat tyzdnov som dala 5 kg... 😲 a odvtedy som si davala pozor kedy a co zjem a teraz dva dni pred planovanym terminom som pribrala 15 kg pri mojej vyske 186,5 cm 😎 Som spokojna,aj ked chcem vsetko dole ked privediem krpceka na svet....uz skoro mesiac som nic nepribrala....prajem krasne sviatky Velkej Noci....a vsetkym tehulkam,co maju termin teraz na zaciatku aprila zelam vela stastia a zdravia a hlavne nebudte nedockave,ono to pride skor ci neskor... 😉

zuzana76
4. apr 2010

ono v poslednom mesiaci sa vraj uz nepribera a moze sa este trochu schudnut, najviac sa pribera v tom 7-8 mesiaci, ale je to asi individualne, ja by som chcela pribrat maximalne 10-12 kg, no ale uvidime , asi si aj ja zacnem davat uz bacha

flamenqa tak to mas super v 30 tt len +5 kg, ja som len v 22 tt a uz mam + 5 kg

zdeniii
4. apr 2010

Ahojky, tak já jsem přibrala 15 kilo, a jsem spokojená... 😉
Ale myslím, že i klidně mín nebo víc je v pohodě... 😎

zdeniii
4. apr 2010

Já začala přibývat tak ve 3-4 měsíci a šlo to pak 3 kila za měsíc...

majka35
4. apr 2010

baby, ja som len v 21.tt a už mám 9 kg hore ... mám neskutočný apetít od 1. dńa tehotenstva a neviem to ovládnuť ☹

cicusinka
4. apr 2010

Nuz ja som pocas prveho 3mestra schudla 4kg a pocas dalsieho 3mestra som naspat pribrala 3,5. Uz som v 24 TT no stale nemam ani svoju povodnu vahu ako pred tehotenstvom.Nevracala som ani raz pocas tehotenstva,no moja dcerka sa rozhodla ze bude vegetarian,takze akurat mi moc nejde maso a omacky.Lekarke to ale asi neprekaza.Vraj ja vela nepriberiem,lebo som utla.Max tak 7 az 8 kg.Aby bolo jasne,mam 153 cm a normalne 47 kg.

juliap
5. apr 2010

andelka, dokina mi povedala, aj internista, ze babatko si vezme aj tak co potrebuje, aj keby som nepribrala ani kilo, pretoze jem normalne, porcie ako pred tehu, a mimi v brusku je v poriadku, tak sa nie je coho obavat, vsetky tie kilecka, co som pribrala su vlastne na mimi a plodovej vode a placente, takze hned po porode bude povodna vaha ...
a ani od vysky alebo celkovej konstrukcie to priberanie nezalezi, aj nizke osobky mozu pribrat 20 kg a vysoke len 5-10 kg a naopak, mimi si najde svoje miestecko v brusku a aj vsetko co potrebuje ... 😉
dokonca ked som cakala emku, tak so mnou chodila na poradne jedna anorekticka, sice ju potom od 7 mesiaca hospitalizovali a dali na infuzky, aby trosku pribrala, ale babatko sa narodilo uplne zdravucke, a s normalnou porodnou vahou a este aj pomohlo maminke, pretoze ked ho uz mala pri sebe, tak zacal jest a prestala s blbostami typu aku mam postavu a musim chudnut

natalie_tmk
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petka55555
6. apr 2010

ahojte, ja som do 20tt schudla 8,3kg, lebo som mala strasne nechutenstvo...potom som do 28tt pribrala asi 2,5kg a odvtedy nic 😖 , takze mam este stale o 5,5kg menej ako ked som otehotnela....Moj dr., mi robil podrobne sono aj na prietokoch bolo vsetko ok, a zevraj je babeno este aj o tyzden vacsie....a to jem normalne sice male porcie a vecer mi nechuti, tak zrejme to bude tym....lebo predtym mi strasne chutilo len vecer a vaha isla rychlo hore 😠

andelka
6. apr 2010

juliap: Děkuji 🙂 dneska jdu na tu poradnu, tak uvidím co mimi. Jinak si myslím, že mám snad všeho dost, nepřeháním to s ničím, ani se neomezuju.

whitelily
6. apr 2010

no tak ja neviem zacinam len 12 tt a to uz mam 2 kila naviac 😒 ,hned od zaciatku mi vsetko chutilo a teraz sa bojim aby som do konca tehu nevyzerala ako slonica 🙄

andelka
6. apr 2010

Tak já jen hlásím, že v poradně vše OK a malý od minula porostl, teď má váhový odhad cca 2300g. Prý možná bude trochu menší, ale v normě - protože já sama jsem malá. Tak mám radost, že roste 🙂

whitwlily: Na to je ještě brzy, nestresuj se. Někdo přibere několik kilo hned na začátku a pak jen málo.

whitelily
6. apr 2010

😉 tak to dufam lebo vecer mam brusko ako v 5 mesiaci

marcela22
6. apr 2010

Natalie ak Ti ten piercing nevadí tak si ho tam kľudne ešte nechaj, len daj pozor aby tam nezostal nejako "zaseknutý" rastúcim bruškom, to už by sa možno nedal dať dole až do pôrodu...neviem teda či máš ten klasický pupkový alebo iný... ja som mala motýlika, zapínanie zospodu a vytiahla som si ho až keď mi rastúce bábo začalo vytláčať pupok von. Myslím, že vtedy je na to najvyšší čas 😉

stojdulka
7. apr 2010

aj ja som mala piercing, no ked som prišla k dr. tak tá mi povedala že si musím určiť priority a dieťa je snád prednejšie, tak išiel hned von...inak iba pre info, pri posudzovaní na odber pupočníkovej krvi sa berie do úvahy i to či matka má piercingy... 😉

whitelily
9. apr 2010

ja by som to asi s piercingom neriskovala ,ani sa to podla mna nehodi aby mala tehu nieco take na brusku, ale to je iba moj nazor ☹

ivanka85
13. apr 2010

ja som zacinala s 51kg a teraz mam 57,cize 6kg..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre