Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

juliannea
30. jan 2010

Ahojte, som tu nová. Mám 20 rokov a s manželom čakáme naše prvé dieťatko, na ktoré sa strašne tešíme, bude to dievčatko. Čo ma trápi je moje priberanie 😒 Som maličká, mám len 158cm a moja pôvodná váha bola 51. A už mám 60 ☹ Len za vianoce som pribrala 4 kg, od vtedy už mesiac nič, ale nechem pribrať viac ako nejakých 16 kg. No ešte vydržať 4 mesiace... Pritom vôbec nejem veľa, pred tehotenstvom som sa vždy musela krotiť, lebo mám dedičný sklon k priberaniu takže som naučená na zdravý životný štýl. Nejem nič mastné a ani nejem viac ako predtým, jedine si neodopieram sladké ako predtým. A nešportujem toľko, pred tým som denne minimálne hodinu posilňovala, čo teraz nie je možné, ale každý deň mám min. 1-2 hod. prechádzky. Je tých 9 kg fakt tak príliš veľa?

crawler
30. jan 2010

juliannea: Tohle sledování vážně nemá smysl - když si přečteš pár stran diskuze, tak zjistíš, že je mnoho takových jako ty (patřím mezi ně i já) a stejně tak jsou ženy, které přiberou za celé těhu třeba jen 5kilo. Nemá to smysl řešit - pokud se nepřejídáš, tak neděláš nic špatně - tělo si dělá to, co potřebuje, hlavní roli hrajou hormony. Třeba se ti tvoří hodně plodové vody, atd. Prostě pokud se nepřejídáš, tak se neboj, že to po porodu nepůjde dolů 😉 Já jen v prvním trimu přibrala 4 kila a během týdne mi to skočilo nahoru i o 3kg...pak jsem snahu o zdravou stravu vzdala a jím to, na co mám chuť - čili denně sladkosti a teď přibírám půl kila týdně jako podle tabulek, zatímco když jsem se hlídala, tak to bylo divočejší = to je důkaz, že strava v tomhle není to nejdůležitější 😉

flamenga
30. jan 2010

súhlasím s crawler, že je to zrejme indi vindi a neoplatí sa porovnávať a sledovať 🙂 Ja som bola zo začiatku tiež v šoku 😀 pretože až teraz môžem s čistým svedomím povedať, že mám kooonečne +1kg a to som už 21tt... doteraz ani gram.... no bábätko váži 332g, teda toľko, koľko má, plodovej vody je tiež dostatočné množstvo... takže to je hlavné 🙂 pokiaľ má bábätko toľko, koľko má mať, tak sa netreba stresovať.

A aj keď sa vám zdá, že priberáte veľa, tak je hlavné, aby to nešlo len na vás, lebo niekto možno má prírastok aj 7kg a vôbec to na nej nie je vidno... všetko je v brušku 🙂

kika987
30. jan 2010

juliane neboj ja mam vysku 152 a uz tiez som toho dost bribrala pred tehotenstvom som mala52 a teraz 61 tez sa mi to zdalo vela ale teraz si uz z toho nerobim nic a ani ti si s toho nerob nic ved potom to zhodime 😀

tereza79
30. jan 2010

ja mám 173cm a počas tehotenstva som pribrala 12kg ktoré som bez akejkoľvek námahy zhodila do 5 týždňov po pôrode.V tehotenstve som sa neobmedzovala, papkala som čo mi chutilo, ale veľmi veľa som sa hýbala,chodila som všade pešo, veľa na prechádzky,lebo keď si odrátaš váhu dieťatka, placentu, plod vodu a krv,tak ostatné je slanina a ide ťažko dole.

misskkaa
1. feb 2010

takze po nejakom case sa pridam aj ja. tie som sa obavala ze tie kila na mne ostanu,ale pri tom mojom trojmesacnom drobcovi som si ani nevsimla kedy tie kila isli dole. dokonca mam o dve kila menej ako na zaciatku tehu. to som mala 65 a tera mam 63. a na konci tehu som mala 80kg. take mile mamicky ja si myslim ze sa naozaj nemusite bat...tie kila vam pojdu dole jedna radost. a este ked budete kojit....mozte papat a nepriberete...teda ja som si to na sebe vsimla..papam dost a stale sa drzim na tej istej vahe. takze mamicky drziiiiim vsetkym palce.. 😵 😵 😵 😵 😵

jaruska8
1. feb 2010

No, kedže ja sa prechádzať nemôžem, pretože musím ležať, tak je to trošku zložitejšie. 😉 😉 Tak ale zase, ako sa hovorí-málo pohybu, tak aj menej chutí papkať. Ja jem všetko čo mi chutí, ale tiež sa neprejedám (nejem za dvoch) a povedala som si, že najdôležitejšie je bábo a ak bude čo, tak to zhodím potom a neriešim to teraz. Ja som zatiaľ pribrala asi 3 kg, prvý trimester mi nebývalo zle, jedla som všetko. A tiež som malinká, ledva 158 cm a pred otehotnením som mala ledva 47 kg.

bonsai
1. feb 2010

ahojte..ja som zatiaľ pribrala sotva 0,5 kg..neviem či je to málo alebo veľa..myslela som si, že aj bruško bude na mne viac vidieť..kedže som nízka a útla..pred otehotnením som vážila 45,5 kg..ale zatiaľ sa nad tým lekár vôbec nepozastavuje..tak to neriešim ani ja..akurát je horšie to, že keď sa nenajem..hneď zídem s váhou dole..ale vždy si myslím..že najdôležitejšie je bábätko...ono nech priberá a riastie ako má..

brisilda
1. feb 2010

kocky ja som zatial pribrala uz 15 kg 😝 co som sa dnes vazila je to hrozne 😖 poradte ako to robite ze nepriberate? ja ked nedam coto do ust tak grcam ☹ proste musim stale nieco zobnut aby sa zaludok namna nepohneval ☹

kukucka26
1. feb 2010

ja som pribrla uz 7 kg od zaciatku tehu teraz som 15 TG dla USG a je to dost 😲

matenka
1. feb 2010

4kg, vo štvrtok začínam 30tt

adelaine
1. feb 2010

kukucka, ja som pribrala do 13 tt skoro 4 kg, a odvtedy ani gram ( nastastie 😀 ) sa to zastavilo...
ale myslim, ze cele toto priberanie je strasne individualne, kazda sme ina a nech robime co robime,
na kazdej to vidno inak....ak sa clovek netlaci somarinami od rana do vecera nemoze pribrat 30 kg, dufam teda....

bonsai
1. feb 2010

brisilda...ja sa snažím tiež stále niečo žuť..aj keď teraz mám obdobie, že večer sa toho do mňa veľa nezmestí..ale zjem aspoň šalát z ovocia..občas sa mi stane, že sa zobudím v noci..idem na WC..a nezaspím, kým niečo drobné nezjem..ja dúfam, že bábo priberá namiesto mňa 😉
a ináč baby..asi by som sa kilami naviac netápila..aj keď si poviete, že veď ja nemusím..ale..hlavné sú bábätká.. 😉

katarina.banska
1. feb 2010

ja som v 25tt a zatial som pribrala sedem kil je to v pohode. lebo ja v pohode nie som ked sa na seba pozriem.
teraz vazim 63,6 kg pri vyske 171. dnes som sa vazila a dostala som zo seba depku. no viem, ze je to blbost hlavne je babo a to je vdaka bohu v poriadku. no mne je zo seba zle. asi to bude tym tehotenstom. raz mi to je jedno a tesim sa a potom ..... ma povzbudte nejako. 🙂
nechcem aby ste si mysleli, ze som daka truba co si potrpi na zovnajsku, ale ani neviem preco a zobralo ma to dnes dost ☹

xpetka1x
2. feb 2010

katka neboj aj ja som taka zacinala som pri 54kg a vyskou 170cm za 3 tyzdne som mala 57 sa oplati som sa tak rozjedla ze koniec keby tak pokracujem tak mam 100 pred porodom..tak som sa teraz ukludnila a mam 55kgpapkam vzdy ked som hladna a uz sa neprejedam a snazim zdrave veci teda zaklad ranajky vzdy ine ( prazenica,cerealie.rozky alebo chleba s pomazankou a salamkou cajik) ked zas dojde hlad dam si banan ten zasiti a potom az obed to co je navarene to si dam, potom aj niaku sladkost kavicku a po tej pol 18 sa snazim uz nepapkat ale vecera je syta aby som vydrzala..

ale ono je to jedno ja som pri prvom tehu isla z 62kg na 74 kg cize som nabrala 12 no a za pol roka som mala 50kg to je minus 24kg takze som schudla este o polovicu viac ako som mala pred porodom nebojte ono to pojde dole...

annalena
2. feb 2010

katka ja som pribrala za cele tehu 27 kg !!! a to som na zaciatku este 5 kil schudla, co som 2 mesiace vracala ☹ vobec som sa neprejedala ani nic podobne, skor naopak, ku koncu som jedla uz len salat a kuracie maso. Dr mi najskor nadavala, ale potom pochopila, ze za to vlastne vobec nemozem. skoro vsetko bola voda, co sa mi hromadila v tkanivach a u nas v rodine vsetci tak priberaju 20-30 kil ,vyzerala som jak nafuknuty panacik Michelin 😅 tiez som bola nestastna zo seba, ale dufala som, ze ako prislo tak odide. A bum bac, po porode bolo hned 15 kilov dole a teraz po takmer 5 mesiacoch dalsich skoro 10 a ide to stale dole, same od seba 🙂 kedze kojim, este velmi nedietujem ani nesportujem, ale aj to bude 🙂

takze neboj, fakt to pojde potom rychlo znova dole 😉

prave som tak pre info pozrela moju tehu knizku, takze ja som mala v 24tt uz 10 kil navyse, a v 29.tt presne 15kg viac 😅

mircalla
2. feb 2010

No ja som sama zvedava....som v 14tt, zatial som nepribrala....ale moc mi nechutilo, mala som dost caste nechutenstvo, najma na varene jedla...tak som zvedava kam to pojde dalej...

Za stihlu sa nepovazujem (tie casy minuli), ale ani za obeznu.....taky stred, konfekcna velkost 40, to som mavala 36, ale vek asi nepusti...ale pribrat si vzhladom k sucasnej vahe moc nemozem dovolit. naviac mam rizikove, takze moc pohybu nehrozi....

bonsai
2. feb 2010

katka..nestresuj...veď si tu môžeš prečítať..ako to babám,ktoré už majú bábätká doma ide dole samo od seba..najlepšie je schovať váhu..zakryť zrkadlá a bude dobre 😀 😀

mircalla
2. feb 2010

ono, ked len vaha nas ma trapit pocas tehu, tak to neni take zle...pokial to nie je ozaj extrem s rizikami, tak si myslim, ze fakt sa netreba stresovat....ja poznam kocku co bola stihla, pribrala 38 kg a je opat ako prutik...skratka vraj pocas tehu nevedela kontrolovat chut do jedla....

sabiatko
2. feb 2010

tak ja mam uz 12 kg hore v 34 tt. tak pekne sa to zacalo, prve 3 mesiace som este aj kilecko schudla a teraz sa to uz paradne rozbehlo. najhorsie, ze sa mi zadrziava aj trocha vody, nie moc, ale predsa. dokiho som sa pytala, ci sa pribera aj v poslednom mesiaci a ze hej 😝 tak dufam, ze cez 15 kg nepojdem, lebo uz teraz sa mi tazko manevruje v nasom malinkom bytiku.

jaruska8
2. feb 2010

Sabiatko, som sa pobavila na tom manévrovaní. 😉 😉 Ale vraj niektoré ženy pred pôrodom trošku schudnú (to mám z knihy), tak uvidíš. A ja tiež uvidím, ako narastiem, mne sa zdá, že mi bruško narastie vždy zo dňa na deň. 😀 😀

sabiatko
3. feb 2010

jeeej, ahoj jaruska 🙂 ako sa ti dari? za chvilku uz v polke tehu, to je supis 🙂 no ja ti neviem, ci budem zrovna ten chudnuci typ, lebo od 4teho mesiaca mi zacalo chutit, v poslednej dobe sladke, tak uvidime. ale bolo by to super, ale ked nic ine, tak aspon pri porode schudnem, to je iste 😝 mas super, ze si vidis brusko rast, mne praveze rastie dako pomaly a som sa tesila, jak budem s nim machrovat a nic... a este je vonku kosa, takze cez kabat to skorej vyzera, ze som sa prejedla 😀 zato na zadok sa mi nalepilo, aj mm si vsimol 😅 a ty to mas ako s priberanim? pri tom lezani sa to asi tazko ustriehne, ze? sak co sa uz len da v posteli robit, kukat telku a popritom papat... to by bol isto moj pripad 😝

aliceka
3. feb 2010

Ahoj, tak já jsem přibrala do 27tt +17 kg 🙄 a to jsem nejedla za dva a měla celkem pohyb. 😅 😅 Bála jsem se, jak mě doktor seřve, ale nestalo se tak 😕 😕 Pak se asi něco zlomilo a od 27tt jsem přibrala doteď (33tt) jen půl kila....tak doufám, že to tak i zůstane 😝

jaruska8
3. feb 2010

😉 No, práveže ja som pribrala 3kg a to ležím, ale ja myslím, že to príde. 😉 Teraz sa mi akoby zastavila váha, ja som si všimla, že niečo priberiem, potom dlho nič, potom zase a zase nič. 😉 😉 😉 A nejako extra mi nechutí, že by som sa nevedela ovládať a to by som pred MS zjedla aj manžela. 😉 😉 😉 A to by bola zásoba aj na dva masiace. 😀 😀

zuzka1008
4. feb 2010

ahojky, NEVIETE MI PORADIŤ Prosím
som cca 14 tt a skoro vobec som nepribrala, v 12tt bolo babo velke asi 5cm je to ok alebo sa mam stresovať?
Problem je v tom že mi nechutí jesť, neviete mi dačo poradiť alebo zbytočne stresujem ???

miminkaa6
4. feb 2010

zuzka1008
ahoj urcite len zbytocne stresujes ja som asi do stvrteho mesiaca nepribrala ani kilo to som este vlastne jedno schudla akosi, a to mi ani zle nebyvalo, ale nechutilo mi jest to hej...
a teraz som v 32tt a pribrala som zatial 4kg a to sa mi zda ze brusko je dost velke aj napriek takemu malemu pribitku vahy.
Vzdy som sa bala ze v tehotenstve priberiem minim. 20 kg, tak som momentalne prijemne prekvapena.
Neboj kilecka budu nabehovat a brusko rast... 😉

zuzana76
4. feb 2010

zuzka, aj ja som v 14 tt a nic som nepribrala zatial 🙂

s malym som pribrala 1,5 kg az v 16 tt, tak som zvedava ako teraz budem priberat

monulicka
5. feb 2010

Ahojte babky, tak ja som doteraz pribrala 10 kg....mojim zelanim bolo pribrat v tehu max.15 kg, ale asi to fakt zostane zelanim 😒
Aj ked ruku na srdce, sladke nam chuti, aj hranolceky a pizza a podobne "zdrave veci". aje ked len obcas. Asi by som sa mala zacat obmedzovat, aby zo mna na konci nebol maly vorvan 😲

vibeke
5. feb 2010

ja zacinam 27tt a mam na sebe 8 killov !! musim sa uz zacat krotit, nech neprekrocim tych 14 kilov... 🙂 ... ale hlavny je drobec,, ked papavam sladke , tak sa zacne trepat.. myslim ze mu to chuti,, tak ho pri kazdom kusku cokolady sledujem.. 😝

kathy403
9. feb 2010

vibeke ja koncim 28tt a pribrala som 8kg.tak nestresuj,si v pohode.doteraz som mala stale 5kg,to sa len teraz zacalo zvysovat!je to pre babenko,tak je to snad v pohode,potom to zhodime 😀 ,dufam!!!
aj mojej chuti sladke,teda mam taky pocit.ale neprejedam sa,jedavam tak v norme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre