Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

susik77
22. feb 2007

Ahoj Andira, najviac sa myslim nabera v poslednom trimestri. Ja som teraz v 16.tyzdni, mam uz navrch asi 4 kila. Ale pocula som, ze stihle holky priberu v tehot. viac, ale zase to potom aj rychle zhodis...

sisulik
22. feb 2007

ahoj andira..ja som dnes bola v poradni..som v 24. tt a uz mam o 11kg viac...hehe...v 18.tt som mala o 6kg viac...lekar mi povedal, ze to nevadi, a ziadna dieta nesmie byt...jest tak ako vzdy...ono to priberanie nemusi byt z jedla, ale mozu to byt hormony, voda v tele atd....
ja som takto isto priberala aj pri malej...takze to vyzera tak, ze sa to opakuje... 😀

helka1
22. feb 2007

andira, ja som citala, ze najviac sa pribera v 2 trimestri, t.j. v 4-6 mesiaci, ja som sice tolko ako ty nenabrala mozno nejake 2 kg, ale ocakavam, ze v najblizsom case zacnem o to viac, ze cakam dvojicky.

sisulik
22. feb 2007

ja som pri prvom tehotenstve pribrala v poslednych dvoch mesiacoch najviac....az 11kg...!!!!!!

expertka8
22. feb 2007

Tu je tabuľka priemerných hmotnostných prírastkov nastávajúcich mamičiek a množstvo užitočnýx rád pre maminky v očakávaní🙂

http://www.dojcenskavyziva.sk/content.aspx?page... 😉

sisulik
22. feb 2007

ono..moc sa tabuliek neda drzat..pretoze priberanie zavisi od viacerych faktorov...a..vzdy je lepsie v tehotenstve priberat nez cele tehulkovanie chudnut...
ja som tiez pri oboch tehotenstvach schudla v prvom trimestri z rannych nevolnosti, ale potom som to nie len dobehla ale niekolkonasobne aj predbehla...hehe..

expertka8
22. feb 2007

Nárast hmotnosti (váhy) v tehotnosti ide na konto hormonálnych zmien. Za primeraný sa považuje nárast do 20 percent oproti hmotnosti pred graviditou (t. j. 10 až 18 kg, v priemere 12 kg).

Plod sa podieľa na tomto náraste približne 3,5 kg,
placenta 0,5 kg,
plodová voda 1 kg,
maternica 0,5 kg,
zvýšenie množstva krvi v tehotnosti 1,5 kg,
nárast prsníkov 0,5 až 1 kg,
zadržaná tekutina v organizme 3 kg a
prírastok tuku a bielkovín predstavuje približne 3 kg.

http://www.dieta.sk/dieta/deploy.dieta.pub.Inde... 😉

expertka8
22. feb 2007

...sisulik..ja som tá posledná..ktorá by sa riadila počas tehu nejakými tabuľkami...pribrala som 30kg 😝 ...dôležité je..že som šťastná 😀 /na svoju pôvodnú váhu som sa dostala po roku 😉 /

sisulik
22. feb 2007

no expertka..tak to si nadherne pribrala...hehehe...ale je super ze si sa dostala na povodnu vahu..lebo ja ked som pribrala tych 21kg pri malej, tak do dalsieho tehotenstva som zhodila len 13kg....(otehotnela som presne o dva roky po porode)...hehehe..mala som 60kg a skoncila som na 81kg..teraz som zacinala na vahe 68kg a skoncim na stovke?? hehehehe....
co sa tyka udajov o prsnikoch..hehe..tak viem ze ked som si ich vazila 😀 pri malej, tak mali ku koncu okolo troch kil spolu..hehehe.. 😀

expertka8
22. feb 2007

...sisulik...ty si ale veselá kopa..poznávacie znamenie "hehehe" 😀 😀 😀 ...mne veru nebolo do smiexu..keď som z pôrodnice odxádzala s váhou 90kg 😅 😨 ..zaujímavé..že pri 1.dieťatku som pribrala "len" 25kg 😝 ..takže maminky hore hlavu....myslím..že "rekord tu držím JA" 😀

susik77
22. feb 2007

expertka: nepametas si, kolko si pribrala v prvom tehu do 20.tyzdna ?

sisulik
22. feb 2007

no dobre expertka...tak pri prvom tehotenstve si ma predbehla o 4kg...som zvedava ako dopadnem pri druhom ja...mne uz len 2kg chybaju k porodnej vahe, ktoru som mala pri malej...hehe.. a to som len v 24.tt... 😀

certica
22. feb 2007

expi, netes sa predcasne... co som tu citala, tak jedna pribrala 36kg 😎

susik77
22. feb 2007

to je hrozne tie cisla...da sa nieco robit proti nekontrolov. priberaniu? 😕

expertka8
22. feb 2007

...do kelu...baby..neštvite ma..a tááááák som sa tešila....OK...skúsim si to "tulenie prvenstvo" získať v 3.tehotenstve 😅 😀 /srandičky..srandičky..však by ma ten smiex prešiel 😀 /

...susik77...aj keď ma zabiješ..už si nespomínam ☹

sisulik
22. feb 2007

porodit a schudnut.... 😀

susik77
22. feb 2007

a pomohlo vam pri chudnuti kojenie? Pocula som, ze ked sa koji, chudne sa rychlejsie. Co je na tom pravdy?

expertka8
22. feb 2007

...susik..."xudnutie pocas kojenia"??????..co to je??...co to zere???? 😅 ..v mojom pripade sci-fi 😅

susik77
22. feb 2007

no, tak uz sa tesim, asi po porode nasadim extra hladovku 😀

zuzu13
22. feb 2007

ahojte...kojenie nepomohlo 😀 skončila som po 1,5 mesiaci, ale váha ide dolu v pohode /aj po 30 - tke 😀 / Je zbytočné sa zaťažovať chudnutím po pôrode, keď ste tehu. Prežívate to najkrajšie a najkratšie obdobie v živote, tak si ho užívajte plnými dúškami 😀

andira
22. feb 2007

ty jooo, tak to jste mne teda nepotesily ☹ , vypada to, ze nejvetsi "narez" me ceka ve 2. trimestru, to se mam teda na co tesit 😢 Jestli je pravda to, co uvadi odborna literatura, tzn, 0,5 kg tydne, tak to vychazi jeste na nejakych 13 kg, coz je nechutne 😝

curly1983
22. feb 2007

jeziiiiiiis zeny nestraste ze najviac sa pribera v tretom trimestri 😀 😀 😀 ja uz som plus 15 kg tak co ma este caka ? 😀

andira
22. feb 2007

asi mne ukamenujete, ale nechapu, ze nekdo rika, ze je tehu nejkrasnejsi obdobi v zivote, fakt nevim, co je krasnyho na tom, vypadat a citit se jako hroch 😀

zuzu13
22. feb 2007

andira, neboj...nemôžeš sa zaškatuľkovať do nejakej tabuľky...

expertka8
22. feb 2007

...andira...kvôli Tebe som teraz oprskala monitor 😅 😀 😀 😀 ...svätú pravdu máš 😀

zuzu13
22. feb 2007

no tak sorry...

certica
22. feb 2007

neplaste sa tu vsetky, kazda pribera inac, inym tempom a v inom obdobi, rovnomerne, narazovo, proste neexistuje ziadna sablona.
andira, no mat take tehu, jak ja to prve, nechcem uz nic ine, len v tom stave pobudnut zbytok zivota 😀

kili
22. feb 2007

jedna tuším pribrala dákych 80kg, tuším to je na prvej strane, idem pozrieť.

certica
22. feb 2007

kili, toto tu neni horor 😅 , aj ked ja horory mozem 😀

expertka8
22. feb 2007

..teraz som si spomenula..ze "maca" pribrala tusim najviac.... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre