Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

stojdulka
29. sep 2010

@mamama11 čawesky, tak ako postupujete, ja dnes po poradni, dr. ma objednala na dalšiu poradnu v stredu, no ja by som radšej už mala pôrod za sebou, inak moje +10kg zostalo a za posledné dva týždne som nepribrala ani deko, takže to vyzerá tak že už do konca s váhou hore nepôjdem,,,maximálne som zo sebou spokojná...a malá bude mať okolo 4kg teda značnú časť pribratých kg nechám v porodnici 😉

bay
29. sep 2010

@huhusestra Tak ked taha to dieta von asi nema cas riesit vahu 😝 🤐
@kukulinka Netrap sa tym 😉 A hlavne ak mas opuchy a "si sama voda" ta hnusoba voda je pekne tazka 😠

kukulinka
29. sep 2010

@mamama11
@stojdulka holky, díky. jsem v klidu, doktor neřekl ani slovo, jen, že to je zadržená voda a když budu stále natékat jako poslední týden půjdu zase do nemocnice, no uvidíme, snad to tak nebude.

lucia13.
29. sep 2010

Ahojte těhulínky 🙂 , k dnešnímu dni mám 19kg nahoře, v sobutu začínám 32tt, doktorka mi tak dnes naznačila že jsem dost přibrala, ale co tak poslouchám a čtu tak je to "vcelku normál" takže se stím netrapte, papejte na co máte chuť...pak to nějak shodíme 😀 😀 😀

mamama11
29. sep 2010

@stojdulka no super si šikulka, ja s tou váhou budem asi rovnako ako pri babách, ale neriešim to, dala som to dole pri nich ,tak zhodím aj teraz a tiež sa trošku spolieham na tú vodu, lebo sa ozaj neprejedám a ide to fajn hore a nohy mám opuchnuté už niekoľko mesiacov 😒 no a ty už si pomaly vo finále, keď ťa znova v stredu objednala na poradňu, tak sa ešte asi neotváraš, čo? no prajem ti nech to máš už rýchlo za sebou a nech ste s maličkou obe zdravučké a rýchlo doma pri rodinke 😉 ak sa ti bude dať, tak sa potom pochváľ s mierami malej a aký bol pôrod 🙂 inak ja zrovna tú stredu konečne idem na sono a dúfam, že sa drobec ukáže, že nebude robiť tajnosti do konca, lebo ešte nič nenakupujem, kým neviem, čo to je 😉

stojdulka
29. sep 2010

@mamama11 jasné že sa pochválim, a tebe držím palce nech ste s tým sonom spokojný, kedže je už dávno rozhodnuté tak je zbytočné sa tým trápiť, sama podľa seba viem...naša malá bude chodiť v zeleno-béžovo-žltých vecičkách s motívom žirafky taký unisex som kupovala, k ružovej som sa akosi nemohla prinútiť a modré vecičky mi pripomínali zase sklamanie takže tak... 😉

mamama11
29. sep 2010

@stojdulka ďakujem, no mne to je viac menej jedno, čo to bude, len nech je zdravučké 🙂 mm samozrejme túži po chlapcovi ale myslí, si, že čakáme dievčatko, tak uvidíme 😉 ale ja verím, že keď budeš mať drobulienku pri sebe, aj zabudneš, že si túžila po chlapcovi 😉

kiara3
3. okt 2010

Ahojte ja tiež neviem či je to ok.Začnem 19tt a ked som začala mala som 53kg a zatial som pribrala 3kg bruško malinké tak neviem či to je ok.Ked niekomu poviem že som v 5mes. tak si myslia že trepem.A mama mi povedala že mám malé bruško ale že sa nemám bát že narastie.Čakáme prvé tak som s toho vystresovaná.

alexandrah
3. okt 2010

prosim ta, co stresujes, je to skor normalne, ako ze nie, ja som v 4 tom, a brucho ploche akoze nic, ked som bola minule tehu v 5 tom, tak mi neverili, ze som tehotna, brucho ti zacne rast tak v 6-7 mesiaci, potom to ide rychlejsie ... ale niektore baby proste neni su bruchate, ja som ani v 9. mesiaci nevyzerala nejak velko ... a syn mal 3 kila ... a to ze si pribrala 3 kila, su tu baby, co su v 20 tt, a nepribrali nic, a tiez je to ok .. mama nech ta nestresuje, ma ta skor podporovat, co je skor normalne v 5 tom mesiaci vyzerat akoby si zajtra isla rodit dvojicky??!!!

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alexandrah
4. okt 2010

neverendinglove - to podla mna neni vela ... ja toto druhe tehu rychejsie priberam, proste sa organizmus nespamatal z prveho tehu, a sup, hned znova ...ale zase som mala na zaciatku menej kil, ako pri rpvom tehu, tak to vlastne zatial vyjde na rovnako 🙂

mamama11
6. okt 2010

@neverendinglove to nie si na tom zle, ja som ešte len 31tt a mám +14kg, ale bambuľka je zdravučká, tak sa teším 😉

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobora
6. okt 2010

Ahojte ja som len v 15 tt a už som pribrala 6kg je to moje druhé tehu.pri prvom som pribrala 8 kg za celé tehotenstvo,tiež som mala maličké bruško netreba kôli tomu stresovať moj lekár mi vtedy povedal že nikde nieje napísané že tehotná žena musí mať veľké brucho 😉

obroni
7. okt 2010

Ahojte, v tehu sa odporuca pribrat zhruba 12 kg (velmi zovseobecnene...). Chcem sa ale spytat, ak som na zaciatku tehu mala 66, potom som schudla na 63, teraz mam 68... kolko sa rata, ze som pribrala? 2kg alebo 5kg?
dakujeeem🙂

ziza55
7. okt 2010

caute kocky..pribera sa aj v poslednych 2-3tyzdnoch?so m citala ze sa to zastavuje...ako to bolo uvas?

alexandrah
7. okt 2010

@obroni, pribrala si 2 kila ... proste odzaciatku tehu ...
@ziza55 - ja som posledne tyzdne kilo schudla ... to je normalne ...ale predtym som priberala ...

mamama11
7. okt 2010

@obroni ja by som si rátala od tých 66, takže tie 2kg 🙂
@ziza55 u mňa sa to isto nezastavilo, práve posledné 2 mesiace mi išlo čo týždeň to kilo nahor, takže aj posledné 2-3 týždne to bolo vždy po kile 😒 ale je to individuálne, každá to má inak 🙂

bobora
7. okt 2010

ja som tiež pri prvom pribrala až posledný mesiac, teraz to mam zase naopak hneď na začiatku išlo 5kg hore , tak dúfam že už to teraz pôjde hore iba velmi pomaličky 😅

molnitko
8. okt 2010

Ahojte baby, ja som prvé dve tehu pribrala 20 kg. hrôza. doktor ma aj upozorňoval, že veľa, ale ja som ani nejedla viac ako inokedy a kilá jednoducho pribúdali. po prvej dcére som zhodila všetko, ale po druhej mi zostalo 8 kg. Teraz som v 13 tt a pribrala som zatiaľ 2,5 kg ( pri druhej som už mala 6). dúfam, že priberiem max. 15 kg, ale ideál by bol 10, no neviem, či sa to podarí 😠 mám hrôzu s toho, že budem zasa ako slon 😀 😀

alexandrah
8. okt 2010

kocky, ja neviem, je pravda, ze niekto fakt iba "napuchne", zadrziava vela vody ... ale ja aj vidim, ze viac jem, a nie ze jem rovnako, a priberam, fakt si priznam, ze jem viac ... zatial teda nepriberam tak drasticky, pri prvom som pribrala 11 kg, teraz zatial 2 kg, ale to som len prednedavnom prestala sportovat, a tak idu kila hore, dovtedy som nepribrala nic ... pritom este mi brucho nevidno, teda, ked sa tak pekne najem, tak mam statne brusko, ale cuduj sa svete, na 2 den rano nic, plosina ... hm, ale keby som asi nejak drasticky zacala priberat, tak si asi dam viac pozor, predsa nemusim jest vsetky keksiky, a podobne ... to pre mimco neni zrovna to prave orechove ...

beruska113
8. okt 2010

@molnitko
ja sa tiez uz teraz bojim druheho tehulkovania. ja som pribrala 30kg a to uz bola pre mna vazna hroza. vyzerala som ako Fiona Shreková. Brucho obrovske, v lete celá opuchnutá. A nezda sa mi, ze by som jedla o moc viac ako pred tehotenstvom.

vodnari
9. okt 2010

Tak ja som zatiaľ pribrala 20 kíl a dúfam že už nepriberiem...už aj hádam stačilo... 😖

miika
10. okt 2010

Ahojte, cakam tretie, som v 25tt a pribrala som zatial 8kg. V poslednej dobe mam pocit ako keby som priberala 1kg za 2-3 dni a to je hruza. Otehotnela som pri 69kg, ked som este uplne nemala zhodene kila po druhom tehotenstve. Budeme mat pomerne maly vekovy rozdiel.
Ked som porovnavala s druhym tehotenstvom, v tomto obdobi som mala o 1kg viac. Takze priberam cca podobne. Pri predoslych tehotenstvach som celkovo pribrala 15kg (maly mal 3,56kg) a 16kg (4,05kg), uvidime akeho slonika porodim po treti krat 😝 Brusko mam vsak uz dost velke, vytahane po dvoch tehotenstvach, vsetci si myslia ze mam rodit uz teraz niekedy a ja mam este daleko do porodu...

petasllov
10. okt 2010

ja som zatiaľ schudla pol kila od začiatku, ale nie je to tým, že by som vracala. napínalo ma síce, ale nikdy to nešlo von, tak neviem. v prvom tehotenstve som začala priberať práve v tomto čase, tak čakám, že sa to už pomaly rozbehne.

lulkax5
11. okt 2010

No baby ja som zacala 32tt a mam +18 sice nevyzeram ale je to tak :( zacinam byt trosku na nervy z toho .. teda vazim sa len u doktora predtym som sa vazila aj doma ale nasa vaha nejak blbne mozno aj ten zaciatok som nemala 65 ale 68 cize by som pribrala len 15 kil ale aj tak dost :( a mne sa teda nezda ze by som jedla jak slonik 🙂

dadika1114
11. okt 2010

ja som v 33 tyzdni a pribrala som 20 kg 😖

jeinabe
11. okt 2010

Ahojte...mne konci 34 tyzden a pribrala som 18kg.....ani sa mi to nezda, ale co uz....snad to po porode zhodime a to sa ani neprejedavam........

nadja73
12. okt 2010

@dadika1114 ahoj, koukam, ze mame stejny termin porodu 🙂 ja jsem teda pribrala 8 kilo a to jsem zacala pribirat az ve 4. mesici. Jinak me boli pod pravym zebrem, ale to je tim, ze mi tam mala furt strka nozicky a tak musim vzdycky cekat, az se uraci a soupne si je nekam jinam 🙂

dadika1114
12. okt 2010

@nadja73 noo mame 🙂 ale vraj to bude asi skorej 14 az 21.11.Uvidime co nam povie zajtra dr.na velkom sone 🙂 No mna boli lave rebro zese :D od vcera dovtedy nic a az teraz to zacalo boliet ...ale pritom ved nozicky ma ten moj na opacnej strane ...asi tlaci s chrbatikom... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre