Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

janika7
9. jan 2009

Tak jsem si jeste ted dala hrusku, aby se mimiskovi lip spinkalo s plnym briskem 😀

gabii83
10. jan 2009

😀

anuska83
10. jan 2009

Ahojte baby...ja som len na zaciatku a chcela by som sa spytat tych skusenejsich..som priblizne v 5 tyzdni a nabuduci tyzden idem na prvy utz...som zvyknuta cvicit,2 krat tyzdenne som chodila na aerobic....ako to teraz bude...mozem cvicit aj ked som tehotna? a ake cviky su najvhodnejsie??,

jmisa
10. jan 2009

Anuska, na to má každý jiný názor. Moc se nedoporučuje cvičení, kde stoupá tělesná teplota, což je i aerobic.
Jinak když není problém cvičit se dá, ikdyž někteří lékaři to v prvním trimestru rádi nevidí.
Já bych počkala na doktora, až Tě prohlídne a pokud bude vše OK, tak klidně můžeš cvičit.

Já chodila na power jogu, ale musela jsem přestat, jednak jsem byla po IVF, druhak jsem čekala dvojčátka, pak jsem o jedno přišli, takže jsem nesměla moc dráždit dělohu, no a začala jsem ve čtvrtém měsíci s gravidjogou. Lektorka mi říkala, když jsem se na to ptala, že kdybych neměla ten problém s dvojčetem, že jsem klidně mohla cvičit. Druhá věc je, že mi bylo zle a kolísal mi tlak.

daducha
10. jan 2009

Ahojte,

tak pri prvom tehotenstve som pribrala asi 17 kg, z pôvodnej vahy 52 kg.Najprv som za tri mesiace schudla asi 3 kg a potom sa to zacalo pekne dvihat hore.Aj ked je pravda, ze kym som bola v praci,tak som mohla jest co som len chcela a nebolo to nejake rapidne.No od 7 mes. som bola PN,ziadne starosti len pekne doma a tak sa to zacalo 😀 .Najviac som pribrala v 7-8 mesiaci a to som si myslela, ze prave vtedy sa to spomali.Vsetky nabrate kila a este dalsie 2 kg pod moju pôvodnu vahu som schudla do 1 1/2 roka.
Teraz som tehotna 2x,v 37 tt a mam 12 kg naviac.Ale vôbec nechapem kde,jedine co mam trosku sirsie su stehna.Inak mi trcia vsetky rebra,klucne kosti,rucky tenke,len brusko dava vediet ze som tehu.Ale mam taky pocit, ze ked uz niekto jedno dieta ma, tak sa ani zdaleka neda tolko vylihovat 😀 .Maly si ziada svoje a aj keby som niekedy ako chcela len si tak polezat ,neda sa. Este ze ma rad skôlku,tak oddychujem do 15.00 a potom makam.Manzel totiz pracuje mimo,doma je cez vikend,tak ani inu moznost nemam.Ale som rada, aspon nebude problem do leta zhodit.Aspon dufam 😉 .
A este u mna, vela na vahe urobilo zadrziavanie vody,v pôrodnici som kazde rano mala na sebe cele tricko a dokonca aj plachtu komplet spotenu, co sa mi pred tym nikdy nestalo.

janika7
10. jan 2009

Ahoj, jsem na tom podobne, pribrala jsem 12kg a vsichni mi rikaji, jak dobre vypadam. Nohy mam o neco silnejsi, ale neni to nijak dramaticky, ruce hubeny az je to divny a vcera, kdyz jsem videla holky, stejne tehotny jako ja, tak jsem mela brisko polovicni. Neotikam, proste se to nekam schovala a ani nevim kam. Mimisek je veliky ted ve 31+3tt ma uz okolo 1900g 😀

anuska: me doktor v prvnim trimestru zakazal i tancovani (brisni tance). Rikal, ze miminko neni se mnou jeste spojeny a ze bych ho mohla "vyklepnout". To myslel trochu s nadsazkou, ale nedoporucil mi skoro nic, mela jsem byt v klidu a uzivat si zkutecnost, ze budeme mit miminko. V tu dobu jsem nemela vubec rizikovy tehotenstvi, naopak, mela jsem vsechny dobry predpoklady (jako vek, strava, pohyb úred tehu...) a nedoporucil nam ani sex, ale zalezi to fakt asi na nazoru doktora. Otresy jsou ale urcite spatny...

lienka8311
10. jan 2009

ahojte ja som v 30tt a zatial som pribrala 6kg,myslim ze je to akurat,mala ma vraj asi 1200g,nieje to malo?

munu
10. jan 2009

vam je super, ktore ste v prvych troch mesiacoch dokonca schudli a potom az v druhom trimestri ste zacali priberat 😠 ale co my, ktore priberame od zaciatku, lebo nam zle nebolo a prave naopak, sme boli vkuse hladne a chutilo nam papat ☹ ale mne to nevadi az tak strasne, ako sa zda.. 16kg hore uz a som v 8.mesiaci... ja si to zhodim potom, taky zivot co uz 😉

mamamima
10. jan 2009

munu presne tak, este sa nadietujeme, ja som ten typ, co by pribral aj keby nejedol, tak si doprajem a potom sa dam do toho a ukaze sa moja pevna vola 😀 v tehotenstve sa neviem obmedzovat ze namiesto sladkeho si dam jogurt, no co sa zabijem? 😝

mamamima
10. jan 2009

a moja mala ma cca 2,8kg a ze mam dost vela plodovky, tak aspon nieco zo mna odide 😀 tuku budem musiet dopomoct...

munu
10. jan 2009

no ja neviem kolko plodovej vody mam, ani kolko malky vazi, ale to budem vediet o par tyzdnov, mozno ked budem ako ty 🙂 ale tak je ako pises, ja mam tiez problem sa obmedzovat... robim co sa da, ale co uz.. vela som nepribrala do stehien a zadku, ale pribrala som nieco.. neva, to potom napravime 😉

fodorka33
10. jan 2009

munu to je ok,ja som pribrala doteraz 18kg,a je to v celku v pohode....islo trosku aj do stehien a do zadku to je normalne pri takych kilach ale ked znamym poviem kolko som pribrala si mylsia ze si robim dobry den,ze to neni mozne kde mam tie kila....

mima22
10. jan 2009

ja som sa vazila naposledy 17.12.08 a mala som plus 12,5kg,teraz sa odvazimv pondelok pred poradnou tak nato som strasne zvedava kolko som pribrala cez vianoce.aj doma mame vahu ale radsej sa nevazim nech sa zbytocne nerozculim.
aj mne to islo do zadku aj stehien

bastika
11. jan 2009

ahojte baby ja som tu prvy krat.som asi v 17 tt lebo som nemala menzes a tak som otehotnela, tak len podla utz, ktorý mi robí mamka, kedze je gynekologicka, az ma musi krotit, jak chcem mimco stale vidiet.
pribrala som zatial 4 kg, ja som vsak aktivna sportovkyna a teraz narobim nic pre istotu.
na zac.som sa aj trochu prejedala, byvalo mi zle od zaludka a pomohlo len ked som sa najedla 😢
dufam ze nebudem slonica 😀.

janika7
11. jan 2009

To je presne ono, kazda jsem jina...Ja i kdyz jim docela malo, tak pribiram a musim si davat fakt pozor na to co jim. Vim, ze kdyz se vyhnu pecivu, ryzi, no proste priloham, tak nebudu moc pribirat, na druhou stranu, vsude ctu, jak je to pro miminko dulezity. Tak na to kaslu, bastim vsechno a klidne si jednou za tejden dam i dort a kdyz mam doma chut na sladky, dam si treba pribinaka🙂 Miminko je spokojeny a ja taky. Tech par kilo, ktery mi po porodu zbydou, tak shodim a taky si myslim, ze to bude takovej ficak, ze se nezastavim nekolik mesicu a vaha pujde dolu...

bastika
11. jan 2009

a druha vec, vianoce, sylvester, to je prave obdobie, ked sa proste krotit neda, mame kvantum zakuskov, vyprazane, majoneza,same kaloricke bomby a potom cloveku je luto to jedlo vyhodit no proste pre nas tehu asi to najhorsie obdobie 😅

mima22
12. jan 2009

ahojt.ja mam akurat dnes poradnu teraz som sa po mesiaci odvazila a mam plus 2,5kila tak dokopy mam zatial 15kg a myslela som si ze priberiem za cele 15kg a uz teraz mam tolko.ale vsak uz nemam dokonca dlho tak hadam za uz s tou vahou aj zastavim.
ste niektora taka ako ja.
ja som zacinala pri vyske 164cm s 55kilami a teraz mam rovnych 70kg.
ako ste na tom

pajinkaa
12. jan 2009

Mima - tak to jsi úplně v pohodě! 🙂 taky bych to tak brala! Já jsem ve 33 tt, mám nahoře už 13 kg - a to jsem si taky plánovala těch cca 15... :( no, bohužel to asi neklapne... a to se nepřejídám - i když sladké si dopřeju a pohyb skoro nulovej, kvůli stavu čípku :(

jo a začínala jsem s 63 kg a 170 cm.

sayast
12. jan 2009

ahojky holky,
neda mi to a taky se musim pridat. ja prvnich 5 mesicu nepribrala nic a to se mi vyhli vsechny tehunevolnosti,ale za to ted. Jsem ve 31. tt a uz mam nahore 14 kg ☹ . Neprejidam se,snazim si to hlidat a pohyb taky trosku mam,i kdyz ne jako pred tehu. ne ze bych nekdy sportovala,ale mela jsem narocne zamestnani. Ted jsem od 9. tt v pracovni neschopnosti a je to znat.

Zacinala jsem na vaze 50 kg, ted mam 64 kg pri vysce 155 cm

tehula
12. jan 2009

zacinala som 168cm a 52kg, teraz mam plus 3kg, pre zmenu som zhodila v poslednom tyzdni kilo a pol. Nepomozeme si, telo sa zavodnuje, odvoduje........ ☹ aj tak sme krasne 😀

sayast
12. jan 2009

tehula: o te krase zacinam posledni dobou pochybovat 😀 . jsem jak mala tlusta velryba 😀 😀 😀

tehula
12. jan 2009

sayast, ja sa tiez citim ako bombarder, ale nemozem sa tym zozierat denno denne, do porodu je este mne daleko, nechcem mat blbu naladu z rastucich kil stale. Tak uz obmedzim aj to denne vazenie, aj tak to nie je vypovedne, ked mi vaha lieta hore dolu.
Akoze nenormalne by ma potesilo, keby som sa zmestila tak do 10kil, co je asi utopia, ale ked to bude viac, no neprestanem jest ☹

pajinkaa
12. jan 2009

Tehulko, no jo, ale Ty jsi i před těhu měla míry skoro modelky, takže jsi v pohodě!! 😉 A i když bys přibrala víc jak deset, pořád budeš schlank 😉

Sayast - souhlas, velryba - to sedí čím dál víc 😀 😀

sayast
12. jan 2009

ja jsem si taky naivne rikala jak chci pribrat do 10 kg, nejdriv v pohode kdyz jsem nepribirala, pak to slo tak rychle ze rikam do 15 a ted to musim upravit aspon do 18 kg 😀. ale ono to nejde ovlivnit.
az porodime, tak nam prcek da zabrat a pujde to rychle dolu 🙂

janika7
12. jan 2009

Taky se necitim zrona jako lanka, ale zase si rada koupim neco hezkyho na sebe a citim se celkem dobre. Kdyz jsem byla na tehu kurzu, prisly tam 3 holky v teplakach, mastny vlasy do culiku...to bych se cejtila taky blbe bez ohledu na to, kolik jsme pribrala. Snazim se byt vzdycky upravena, namalovana a taky je to lepsi. 😀 Kdyz je nekdo cely tehotenstvi doma, prave v tech vytahanejch teplakach a mastny vlasy, tak se nedivim tem chlapum, co se divaji po holkach a tehule doma ma jen depku... Jen doufam, ze po porodu shodim vsechny ty kila navic, me se spatne hubne, mam problem se stitnou zlazou a ta je mrcha. JInak pred tehu jsem mela 59kg a ted ve 32tt jsem na 71kg. Kdyby to neslo, zase zacnu chodit k dietolozce, mam skvelou v Praze, uz jsem k ni chodila, potrebovala jsem schodit asi 8kg a neslo mi to. U ni jsme to mela za 3 mesice dole a udrzela si to rok az do tehu 😀

tehula
12. jan 2009

janika7: tak neviem, ja nesedim doma, ale do prace chodim, chodievam vzdy upravena a namalovana, teplaky ak doma, tak nie vytahane. Muz sa po inych neobzera, iba po mne kuka ale nejake tie depky som aj tak mala, darmo mi kazdy hovoril, aka som krasna a jak mi to pristane.
Zavisi od hormonov, povahy a pocitov 😉
Schudnutia po porode sa nebojim, pracovala som ako cvicitelka skoro do konca 1.trimestra, cvicim aj nadalej doma a po porode idem rozhodne na to zas aj medzi ludi. Ale do porodu mam stale vacsiu polovicu, tak tie nalady sa menia......

pajinkaa
12. jan 2009

Sayast - mluvíš mi z duše, taky jsem se chtěla vejít do 10 max 12... pak 15 a teď už jsem to posunula min na 17,18... ale snad to pak dáme zas dolů, s prckem nebudem mít ani čas na to myslet! 🙂

Jani - já taky se ráda hezky obléknu a namaluju i doma - i když bohužel jsem celou dobu na PN a ani do žádného kursu chodit nemůžu :( Ale taky si vždycky říkám, že i když jsem těhule, ještě nemusím být k tomu nehezká šmudla 🙂 A i těhotenství přec může být sexy! 😎

sayast
12. jan 2009

to ja se taky upravuju, manza po jinych nekouka, porad rika jak se mu libim 🙂 ale ja se sama sobe vic libila hubena 😀. Ale je to krasny a nemenila bych 😉

bertica.h
12. jan 2009

jsné baby,snád všetky tehulky su pekné..len sja som ku koncu nebola 😀 😀
Bolo leto a zadržiavala sa mi v tele voda,takže som bola ešte aj opuchnutá..pribrala som 18kg..
zatiaľ ani kilečko,som pod svojou váhou stále 4kg..ale ja ked priberám tak naraz..takže čakám že už to príde..keby som pribrala len nejakých 10kg by som bola veeeľmi spokojná..

Inak..ja som pri obidvoch tehotenstvách opeknela,takže si to veeľmi užívam 😵 😵

janika7
12. jan 2009

Ja si myslim, ze tejotenstvi je krasny a kdyz zrovna noetecete jako meloun, tak ani ty kila navic nevadi. Horsi je to, kdyz i rok po porodu vypadate jako v 6.mesici. To si myslim, ze je trochu prusvih, protoze ten chlap ma doma najednou uplne jinou zenskou, nez se kterou se seznamil. A to nemluvim o tech depkach, ktrey to provazi. Ja se snazim manzu co nejvic zapojovat, chodi se mnou k doktorovi, ted pujde na 2 kurzy pro tatinky...chci aby si uvedomil, co vsechno se deje, aby to moje tehotenstvi neslo kolem nej. Pak se totiz nedivi, jak to, ze se mi na zadku udelala celulitida a mam sirsi stehna.

No jdu si dat neco dobryho, mam hlad 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre