Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

nikita308
23. jún 2011

@lucka127 ani by nemusela ten výkrm... ja som zjedla aj zjem toho veľa... len som nemohla pribrať... 5 rokov som mala tú istú váhu - 45 kg... až teraz som pribrala 4 kg... chodila som aj po vyšetreniach či mi niečo nie je, ale všetci sa zhodli na tom, že mám rýchly metabolizmus a snáď v prechode aj priberiem... 😀 😀 😀 no len som tak rozmýšľala, či sa v dnešnej dobe ja prechodu vôbec dožijem... 😀 😀 😀

lucka127
23. jún 2011

@nikita308
Vidis co ti treba........ tehotenstvooooooo 😀
😉 neboj pri tretom ti mozno ostane aj daco nalepene 😉
skoda len ze sa to enda prehodit tomu komu to treba,vsak? 😕 hned by som trosku brala z tvojho problemu, ja som sa fakt nadrela kym som sa skresala aspon ako tak..a teraz sa zase rozsirujem,ale pocitam ze ked sa nam malicke narodi uz pri troch a praci...hadam sa dostanem aj pod spominanych 69 🙂

veronika1417
24. jún 2011

@micicka jeeej aj Ty si tu??? No Tebe sa to povie Ty asi nemas postavu, ze by si automaticky priberala ☹ ja som mala stastie, ze som pred tehu dost schudla ale mam stale obavy kolko pocas tehu priberiem. Ja jem co mi chuti lebo nikdy neviem kedy pride obdobie kedy do seba nedostanem nic okrem stvrtky rohlika s maslom za cely den a nechcem ohrozit mimi. Na druhej strane mam postavu typicky zensku a tak stvorenu na priberanie 😉 no hruza ani tak nie je dobre a ani tak 🙂 navyse ja milujem sladke a ako som otehotnela nemohla som sladke ani vidiet lebo hned mi prekyslilo zaludok ale teraz chute prichadzaju tak budem musiet bojovat 😅

veronika1417
24. jún 2011

@micicka ozaj vsimla si si, ze vobec tie tehulky na priprave ani jedna nebola pribrata??? Vsetky mali celkom pekne postavy to som bola naozaj prekvapena, co uz neexistuju baby take ,, akurat" 😀 ja som mala dost kil a tak len cumim, ze tehulky a herecky 🙂

micicka
24. jún 2011

@veronika1417 ahoj 😀 hej aj ja sem občas zablúdil. presne to som si všimla na prípave, že ani jedna tam nebola pribratejšia.
inak moja postava je na priberanie! ale prišla som na to, že som sa napchávala kvôli stresu! a ten teraz nemám taký, tak asi toľko nejem 🙂 mňa úplne prešla chuť na sladké, ale ako aj ty píšeš, už sa to pomaly vracia - už dokážem zjesť polovicu čokolády, voľakedy to bola aj celá 😀
ale tak necháme sa prekvapiť ako to bude s tou našou váhou 😉

daniella_vivien
24. jún 2011

mamicky je pravda ze sa pri druhom tehotentve pribera menej?ako pri prvom? mate s tym niekto vlastne susenosti ?? 😕

kalo
24. jún 2011

@daniella_vivien u mě to určitě neplatí....u prvního těhotenství jsem přibrala 5kg, teď mám ve 30tt už 10kg nahoře...Takže víc něž jednou tolik to ve finále bude....Ale určitě je to individuální...

sussanah
24. jún 2011

@daniella_vivien je to asi fakt individualni, ja teda zatim pribiram mene, nez u mladeho, jsem celkove i mene otekla, citim se vyrazne lepe. Ten mensi vahovy prirustek ale hlavne pripisuju tomu, ze se citim dobre a tudiz se vice hybu. Navic 2x denne prochazky s tim nasim torpedem, doma jsem rada, ze si na chvili lehnu a jeste navic s malym ditetem jim precejen mnohem pravidelneji a zdraveji nez jako bezdetna 🙂

daniella_vivien
24. jún 2011

@kalo to si na tom super, ja som pri prvom pribrala 25kg citila som sa ako hroch 😒

daniella_vivien
24. jún 2011

@sussanah no to ma nenapadlo, ze pri dietati moc na pohodu nieje cas.ja som bola stale unavena, hladna a tak to aj potom vyzeralo 🙂

katka37
25. jún 2011

@daniella_vivien no já nevím ,u prvního jsem nabrala 12 u druhého 10 a ted jsem 22+5 a mám 5,5 navíc,takže to bude asi nejvíc......a pak si vyber 🙂

hajanka
25. jún 2011

Ja som pribrala 18kg 🙂

alca31
25. jún 2011

:libka1- nedělám pro to nic, akorát je teď víc pohybu než v zimě, dcera začala jezdit na odrážedle, takže za ní pořád lítám, taky si myslím, že na konci těhotenství takový 3-4 kg přiberu a moc to neovlivním. Miminko má zatím cca 1kg, takže ty dvě kila musí ještě nabrat. Před prvním těhotenstvím jsem měla zhruba o 20 kg méně, přibrala jsem během prvního těh. 10 kg, po porodu měla zhruba výchozí váhu a pak jsem přibrala během kojení asi 20 kg. Podle mě to bylo tím, že jsem zcela změnila způsob života, před prvním těhotenstvím jsem chodila do posledka do práce, prostě jsem pořád někde lítala a pak po porodu to byl šok, doma, minimum pohybu, víc jsem jedla, no klasika. Tak uvidíme jak to dopadne teď, doktor mě zatím chválí a říká, že to pro mě je dobrá odtučňovací kúra, ale jak to pak bude po porodu, to nevím, podle mě taky dost hrajou roli hormony při kojení a tak. někdo hubne, na někoho to holt nepůsobí..

gabrielaa
25. jún 2011

@daniella_vivien kdyby to byla pravda, tak bych byla ráda 😀 😀 já přibrala nějakých 8kg a z nemocnice jsem došla s 0 navíc. Ale je fakt, že začátek jsem prozvracela, rodila už 34. týden a kevšemu to měla dohromady se slepákem, takže následná čajová dieta přispěla k tomu, že z nemocnice jsem došla se stejnou váhou, jakou jsem měla před těhu 🙂 a teď 7 měsíců po porodu mám cca o 9kg míň, takže jsem spokojená

daniella_vivien
25. jún 2011

@gabrielaa wau, to ti zavidim 😉 ja mam o 2 tyzdne starsiu dcerku ako ty a mam stale +5 🙄

gabrielaa
25. jún 2011

@daniella_vivien ale tak já vůbec nekojila, tak jsem si mohla dovolit držet dietu a cvičit 😉

zuzanamolnarova
27. jún 2011

@noheli Nie, nie ty si pribrala najviac ja som v 24 tt a mám 10 kíl do plusu. A o nič nejem viac ako predtým - to je pravda, že sa stravujem 5-krát za deň ale nič moc. Ráno nejaký chlieb, o pol 10 Bebe dobré ráno, o 12.00 normýlny obec, o pol tretej jeden jogurt a o 17.00 chlieb a zeleniny. A totálne som z toho neštastná ... za posledné 4 týždne som pribrala 5 kíl, keď to takto pôjde budem ako slon s 30-35 kilami. Jaj a to som aj zabudla napísať, že každý deň cvičím 30 minút ... čo by bolo keby som ani to nerobila, už by som mala 20 do plusu ☹((((.
Hovorí sa, že nech si z toho človek nerobí starosti, lebo najhlavnejšie je aby bábo bolo zdravučké - a to je aj najhlavnejšie - len o tom nikto nehovorí ako sa s tými kilami navyše vyrovná maminka 🙂.

littlebubu
27. jún 2011

@zuzanamolnarova
ahoj 🙂
mňa minulý mesiac doktorka upozornila, že 2,5 kila za mesiac je dosť (toľko som totiž pribrala v máji). Tento mesiac to bolo už o kilo menej a pomohlo mi to, že som prestala jesť chlieb, teda nie úplne, hlavne biely čerstvý. 🙂

noheli
27. jún 2011

@zuzanamolnarova O dva týdný pozdějí a mám zase dvě kila nahoře, už jsem z toho zrezignovala, ale jak píšeš nejdůležitější je aby miminko bylo v pořádku. Minulý týden na kontrole, jsem se ptala doktora na to příbírání a ujistil mě že každý organismus je jiný a každý se k těhotenství staví jinak, řekl že jsem sice přibrala dost ale že nepozoruje žádné negativní dopady jak na mé zdraví tak na zdraví miminka. Taky mě ujistil že k němu do ordinace docházeji i maminy které přibraly ještě více než já.
Zuzi tak se tím netrap i když vím jak je to moc těžké se tím nezabývat 😉 a uživej si těhulkování, hlavně ať miminku nic nechybí 🙂

misic
27. jún 2011

@zuzanamolnarova pani, zuzi tak to mas fakt zdravy sposob zivota, to sa netrap, asi si mala menej kil pred otehotnenim, tak sa to na teba lepi rychlejsie, ale si myslim, ze mas mozno viac plodovej vody alebo sa ta voda u teba viac viaze, mozno sa ti zadrziava v tele. Podla mna, ked sa budes takto pekne stravovat aj nadalej tak kila pojdu po porode pekne dolu 🙂 neboj sa

misic
27. jún 2011

baby inak, ja mam pocit, ze dost priberam, pri prvom tehu to islo pomalsie a teraz od jednej poradne ku dalsej priberiem aj 2kg sa mi to zda dost, kedze som nebola celkom stihla ani pred tym. ked som otehotnela mala som 64,5 a teraz uz mam 71 sa mi to zda dost a to moje brusko keby ste videli... mnoho ludi si mysli, ze cakam v lete a ked im poviem, ze cakam koncom oktobra tak sa pytaju: az koncom oktobra???? no vesele je to.. ja sa sice citim ok, ale som dost velka na to, ze som v 24.tt 😉

zuzanamolnarova
27. jún 2011

littlebubu,noheli, misic ďakujem vám za to, že ma utešujete 🙂 🙂 🙂

ninimini
28. jún 2011

baby nebojte posledný mesiac schudnete alebo sa vám váha zastaví 🙂 ja som pri malej pribrala 12kg posledný mesiac som dala kilo dole a teraz 7kg a malý je trošku menší.Hlavne je že detičky budú zdravé ale zuzanamolnarova má pravdu po porode majú mamičky hlavu v smútku s tolkých kilogramov 😒

sussanah
28. jún 2011

@zuzanamolnarova stravu mas fakt na jednicku, tak se netrap. Ja prave v 6m taky pribrala snad 4kg. Minule tehu jsem jela do porodky z 20kg nahore a do pul roku bylo vsechno pryc. Tentokrat se docela drzim, mam zatim nahore jen 8kg, ale nemam pocit ze bych se stravovala tenkrat nejak spatne, proste kazde tehu je jine 😉

@ninimini jo a jako vsechno je i tohle individualni, minule tehu jsem pribrala posledni mesic asi 4kg 😉

sussanah
28. jún 2011

@littlebubu no teda clanek podle me neni uplne ok, protoze idelane uvadet 9-12kg fakt neni prumer. Kdyz se podivate do tehu prukazky, tak tam je primo graf, kde je norma. A optimum ve 40tt je 13-14kg nahore s tim, ze v norme je rozptyl 9-19kg.

littlebubu
28. jún 2011

@sussanah nešlo mi ani tak o tie čísla, skôr ten text za tým 🙂, že čo by sme mali jesť....

safiatkomaciatko
28. jún 2011

Tak ja som v 21tt a mám 4,5kg naviac.Zo začiatku mi nebolo nejako extra zle,ale jedla som menej ako pred teho.stále som mala pocit prejedenia.teraz konečne mi chutí ako predtým,no dúfam že nad 16 kg sa nedostanem.tak veľa zdaru aj Vám maminy.a možno je to z časti aj genetické. =)

tehuli
29. jún 2011

@ninimini to jsem taky slyšela že váha v posl. měsíci stojí nebo se zhubne..?nevíš čím to je? je to zvláštní a kámoška taky v 8.nabrala už jen kilo a dřív nabírala tak dvě až dvě a půl prý...přitom mimi ted roste nejvíc..to je zvláštní🙂

enrikad
29. jún 2011

ahojte tehuľky, ja som už pribrala 5 kg, v prvom trimestri mi bolo poriadne špatne, ale teraz to naberám... už som na 70kg, manželík sa vytešuje, že sa približujem pomaly k jeho váhe 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre