Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

martucha79
7. jún 2009

ahoj holky, tak jdu poprvé přispět do této disuse, kterou občas po očku šmíruju a sleduju, jak se to asi s mojí váhou bude vyvíjet. No, už jsem přišla na to, že to je nevysledovatelné a nepředvídatelné 😀 Každá to má opravdu jinak 🙂 Tak jen hlásím, že u mě je to teda zatím plus 6kg ve 24tt 😎

k.ate
7. jún 2009

Tak já jsem teď v 26tt pořád ještě kilo pod původní váhou... 😕

reni7
7. jún 2009

tak já sem dnes 36+0 a mám 14kilo nahoru 😅

nataly
9. jún 2009

ahojte. tak neviem ci niektora z vas ma problem ako ja. Som asi v 3. alebo 4 tt, ešte som ani nebola u doktora, a uz mam brucho ako niektore v 4 alebo 5 mesiaci. Toto ste zažili? ak mi niektora napise ze je to OK, velmi ma potesi.

iwa1
9. jún 2009

nataly ja som mala tiez brusko strasne skoro cca v 6tt a teraz v 16tt mam vacsie brusko ako kolegyna v 22tt🙂 vyzeram ako v siedmom mesiaci, a to som pribrala len 2 kila 🙂

kolka1
9. jún 2009

Reni, ved ty mas skvelu vahu na tak pokrocily tyzden tt 😉. Po porode ju das dole ani nebudes vediet ako 🙂

nataly
9. jún 2009

naozaj? to by si ma hrozne potesila. ja ho mam teraz poobede a az do vecera este vacsie ako rano. fakt hrozne. v robote som to sefom este nepovedala, je mi to blbe kym to este nemam potvrdene, ale kolegyne sa smeju ze uz to dlho pod svetrom okolo pasa neskovam. uz som zacala rozmyslat nad blbostami, ci je moje tehotenstvo OK, a tak..... sibe mi z toho. uz aby mi to doktor potvrdil. Lenze volala som tam a sestricka povedala ze staci prist na vysetrenie 3 tyzdne po vynechani menzesu. Tak neviem.

parvitas
9. jún 2009

to je fakt rozne s tou vahou... ja mam zatial len 4 kg, co som pribrala

marsulinka
9. jún 2009

Ahojky holky, tak se zase hlásím se svojí váhou: Takže jsem ve 30.týdnu a mám plus 7,5kg

helulicek
9. jún 2009

Tak já mám asi 15-16kg nahoru, za poslední týden mi to naskočilo o kilo. Je ale fakt, že se celkově cítím víc jakoby nateklá. Jsem zvědavá, jak to půjde po porodu dolů...doufám, že mi toho moc nezůstane 😕

slovakia13
9. jún 2009

ja som na zaciatku vazila 65 10tt a teraz 64,9 a som v 18 tt nic moc :( dufam ,ze drobec je ok

iwa1
9. jún 2009

nataly ja som bola na tom rovnako a tak ked mi v 6tt povedal doktor ze sme tehotní, tak som napísala potvrdenie do prace a dala na personálne 😀 lebo keby som cakala do 11tt ked mi vydali teh. knizku, tak sef by to aj tak videl 🙂

majula28
9. jún 2009

no ja pri prvom som mala 20kg a teraz už mám 12kg, budem mať čo zhadzovať 😀

tehula
9. jún 2009

ja uz som za posledny mesiac nepribrala nic, hoci brucho narastlo 😲
Dufam, ze rodit idem s +11.5kg

danka5
10. jún 2009

tehula: držím palce, nech to dobre dopadne a rýchlo sa zotavíš!

tehula
10. jún 2009

danka5> dakujem, podobne. Uz sa neviem dockat finisu. Inak citam, ze aj helulicek pise, ze opuchnuta zo zadrzanej vody....to mam aj ja, uz ani prstene nemozem nosit a som rada, ked sa do slapiek obujem aspon. Ale napriek tomu, ziaden vahovy narast. Co sa ani necudujem, lebo posledne 3tt uz aj strasne zle jem a spim 😖

lilili2
10. jún 2009

Holky chtěla jsem se vás zeptat je normál přibrat v 18+2 4 kg. Přibrala jsem už tolik a právě že mě zaskočila sestřenka, která tvrdila, že začala přibírat až od 6 měsíce. Tak nevím jestli nekecala. 😠

kuchy
10. jún 2009

Ahojte slabčáci 😀 😀 😀 Ty vaše muší váhy...my už máme 14,5 kg 😝 A to nejsem žádnej drobek...už mám 90 😝

ywonnee
10. jún 2009

ahojte.... ja som pri prvom tehotenstve pribrala skoro 30kg.... pri kojeni som par zhodila ale potom sa to zastavilo a akokolvek som sa snazila teda okrem cvicenia neschudla som ani kilo.... teraz som len na zaciatku tehotenstva a bojim sa ze zo mna bude 3dverova skrina... moj drahy ma sice sladko klame ze mu to vadit nebude ale ja to asi nerozchodim... poradte mi niekto ako mam zabranit dalsim 30kg naviac???

babullka1
10. jún 2009

Babule ja uz mam presne +20kg 😠 😠 😠 a to mam este 4tt 😒

lilili2
10. jún 2009

babulllka: Kolik jsi přibrala asi tak kolem toho 20 tt. Ať vím s čím mám počítat. 😅

bibione
10. jún 2009

ahojte...no ja som na zaciatku mala 54kg,v 12tt som mala len 50...darmo zaciatky boli o drzku...no a dnes mam znova 55kg...celkom rychle 😕 takto rychlo sa mo este nepodarilo nabrat ako velmi som chcela 😉 ...ale pravda je,ze az teraz som si vsimla,ze som gulata aj v tvari,chrbat siroky ako chlap...no boky rastu jedna radost...a to sa neprezieram,tak nechapem z coho 😅
ale zaujimalo by ma: moja velkost bola 36...ani jedny rifle neobleciem,teda nezapnem...ako je to mozne,ze ine baby v rovnakom tt maju na sebe firt svoje oblubene bedrace 😠

kvakulka
10. jún 2009

Bibi, já se do původních kalhot taky nevejdu už někdy od 3. měsíce- vše od pasu dolů se pomalu a nenápadně zvětšuje a rozšiřuje- rozhodněě ne jen břicho 😀

alexandrah
10. jún 2009

ahoj anett, skus vecer nejest ovocie, ale zeleninu, ovocie sa hodi skor na den, suhlasim absolutne s tym, ze si tie 3 davky rozdel na viac, tak nezjes viacej, inak, co je to ze malo jes? pre kazdeho inak, ale ked priberas tak velmi, asi bude niekde chyba, mozno pre niekoho ineho je to vela, hlavne ked v tehotenstve je aj obmedzeny pohyb ...v ktorom si tyzdni a kolko si pribrala?
a este k tym, co pribrali malo, v 1.trimestri sa moze dokonca aj schudnut, hlavne ked je zene nevolno, to sa potom naberie ...
kila hore mozu ist jedine kaloriami, a ak niekto je ovocie, zeleninu, strukoviny, ryby a podobne, tak nemoze pribrat nejak horibilne vela, a v tehotenstve je to zdrave takto sa stravovat, potom ani ta cokolada obcas neuskodi ...

katkablondy
10. jún 2009

ahojte...no som tu prvy krat ale tusim som tu nasla hned moju temu 🙂 som v 25tt a pribrala som zatial 3 kg... ale tiez nezapnem svoje oblubene riflice a mam pocit ze mi tie kila idu do bokov...

andreasek82
10. jún 2009

kuchy teda podle fotek bych te na 90 netipla ani nahodou! 🙂 to neni mozny.. 😉

berryl
11. jún 2009

ahoj kočky,než jsem otěhotněla přibrala jsem 4kg a začínala jsem na 63kg, dneska začínám 21+0 a zatím mám nahoře 3kg do minulého týdne jsem oblékla jeste svoje rifle,teď už je nedopnu najednou mi narostlo bříško, prsa se mi zvětšila hned na začátku. Nepřibrala jsem moc, ale celkově jsem se rozšířila pres boky, zádecek atd.však to některe znáte. Jo rifle zapnu kdyz si lehnu :o)))

kuchy
11. jún 2009

andreasek...no měřím 177cm, ale ty fotky byly v 7 měsíci, 😉 to bylo navíc tak 12kg,ted je už 15... 😔 ale mě připadá,že rostu už jen přes břicho a jem rozlitá do boků,měla jsem už před těhu širokou základnu...jsem typická hruštička..prsa skočily z B na D. 😝 ...jsem prostě velká ženská,říká manža můj dr, ten ty oblečený žebříky taky nemusí 🙂

Mě e jen nejvíc líbí, že ty těhulky ,co tu váhy tolik řeší jsou kolem 50kg a 2kg navrch je už děsí 😝 , já se taky nepřežírám a leze to hore samo. To bych musela chodit kanálama,kdybych se tu s některými měla rovnat. 😀 😀 😀
Holky 😉tyto vaše starosti bych chtěla mít...mě poveze do porodky tak jako tak bagr 😀

brisalek
11. jún 2009

Neda mi se neozvat na prispevek alexandrah. To co pise jen mota a blbne hlavu vsem normalnim zenskym. Vy vsechny dietarky, kdyz uz chcete "nicit" zdravi sobe neprezentujte to jako modlu!!! Zasadne jsem proti prezirani v tehotestvi (jedeni za dva) a cpani se zmrzlinama, cokoladama a spoustou knedliku..jsem urcite pro zdravou stravu...Ale to, kdyz nekdo pribere 16-20kg i kdyz se neprejida je uplne normalni. Co kdybyste se nekdy podivali do tehu prukazky, kde je krivka vahy a kolik je tam prumer a kolik +- krivka????. Je to stejne jako v normalnim zivote nekdo ji, co chce a mam porad stejne, nekdo se na jidlo jen podiva a uz musi jit cvicit, aby nepribral! Kolegyne jedla v tehu denne pul vanocky jako zakusek🙂 a k tomu svacinu, obed, svacinu, veceri a pribrala asi 11kg. Podivejte se laskave do kterekoli normalni knizky, kolik se pribere miminkem -okolo 8kg a vsude je prumer 12kg na tehu zcela norma!!!! Ty co 3 mesice zvraci a 5 zhubnou a pak 11 priberou a tvrdi, ze pribrali 6kg by taky nemeli normalnim tehulim motat hlavu. Ale myslim, ze se to vsem tem, co drzi v tehu diety vrati na miminku, ktere je pak plactive, neprospiva...Stejne je to s kojenim. Ten kdo veri, ze modelky a radoby celebrity hubnou jak rikaji behanim okolo miminka a kojenim je blazen(vetsinou nekoji, maji trenera na cviceni a chuvu na hlidani). Ano nektara zena zhubne po porodu "sama od sebe" a nestoji to ani moc namahy. Ale znam take spoustu mamim, ktere kdyz kojili a jedli normalne a cele noci nespali a jeste se snazili cvicit proste nezhubli driv nez prestali kojit. Jsou to hormony, metabolismus...telo si to ridi sama a vetsinou ve prospech udrzeni zivota a zdravi miminka!!!

parvitas
11. jún 2009

kuchy, mas krasne fotky aj brusko

hm, to ja som pred otehotnenim mala okruhlych 80 kg... 😅 takze ziadna musia vaha ani predtym, ani teraz 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre