Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lenocka80
14. mar 2008

Babky aj ja sa pridavam k dinosaurom 😀 Pred tehu som mala 57 a teraz 67 😝 , vtedy som mohla zjest hocico a hocikolko a nic som nepriberala, a teraz...vsetko na mne ostava 😀 a to nemam pocit, ze sa stravujem nejako nezdravo...ti nasi drobcovia teda robia zazraky, co?

huncut
14. mar 2008

Ahoj tehulky..je možné aby som teraz pred pôrodom chudla... ležala som v nemocke a ked som došla z nemocky mala som 52,5 kg... čiže + 9,5 kg........včera som mala už len 52 no a dnes ráno 51 neviem čo sa to deje, normálne sa bojím.... a to pritom papám oveľa viac, stále niečo musím jesť, akoby mi rýchlejšie trávilo alebo čo...
ale počula som že niektoré pred pôrodoom trošku schudnú..neublíži to bábu?

miriamka
14. mar 2008

No ja pred tehu 59kg...teraz na zaciatku 32tt mam 67kg

sandrika
14. mar 2008

lenocka však to vôbec neni veľa 3 kgmá bábo , ďalej plodová voda, krv, prsia, nadbytočná voda aplacenta ďaľšie 3 kg takže sivôbec veľa nepribrala
huncut posledný mesiac žena bežne schudne je to úplne normálne 😉

lenocka80
14. mar 2008

jojojooj...zienky to som sa pomylila 😀 nie 67 ale 76 😀 Tak Tak

danka86
14. mar 2008

ja pred tehu 64kg a teraz v 34tt 71kg..

lienockaa
14. mar 2008

miriamka, Ty ideš presne ako ja..🙂neboj, zastaví sa to po 36tt..ja sa teším, že už nič posledné týždne..ani kilečko..dokopy +11kg aj s opuchmi nôh..😉

sandrika
14. mar 2008

danka a ty si skade? Máme rovnaký Tp mne predpokladajú 1-3 mája

danka86
14. mar 2008

to ozaj je pravda, ze posledne 2tt sa nepribera?? ty dokonca lienockaa vravis, ze uz 36tt? To by bolo dobre 🙂 keby len malinka rastla 🙂

sandrika
14. mar 2008

je to pravda, ale ažo tých posledných 2 tt čo ja viem,ale ty danka si pribrála málo ako ja... 😀

danka86
14. mar 2008

ja som z pezinka.. ty tusim z BB.. No mne 2.5., ale doktor povedal, ze je o 6dni vacsia 🙂 tak neviem 🙂 nepribrala som vela, ale teraz sa mi fakt rozbehlo, 3kg za mesiac, takze by ma potesila v poslednych tt nejaka brzda 🙂 obavam sa len strii nicoho ineho..

lienockaa
14. mar 2008

danka86- neboj sa, aj mne to tak letelo a ozaj už 3 týždne nemám ani gram navyše..zdalo sa mi, že najrýchlejšie to išlo okolo toho 32 do 36tt..neviem už presne, ale to som tiež pribrala 3kilá..🙂

lienockaa
14. mar 2008

a strie zatiaľ nemám..ale ešte musím počkať po pôrode..a nekričím ešte hop.. 😉

huncut
14. mar 2008

Lienocka..no ja som teraz schudla..a mám len 51-51,5kg... to je +8kg tak neviem...ale jesť mi chutí ešte viac ako na začiatku tehu

danka86
14. mar 2008

no ved to, ze vela mamiciek vraveli, ze az po porode vznikli..

montinka
14. mar 2008

huncut minule bola v poradni so mnou jedna dievcina a ked sa odvazila tiez schudla este sa cudovala a sestricka jej na to : To sa uz blizi den D.

lienockaa
14. mar 2008

huncut, veď Ty si také útle žieňa, Tebe tých 8kg je akurát..a ja len čakám, kedy schudnem to jedno kilo, lebo sa píše, že pred pôrodom niektoré ženy schudnú..nie brutálne, ale 1kg je v pohode..🙂

danka86
14. mar 2008

takze to asi naozaj bude pravda..

huncut
14. mar 2008

no žeby? takže predzvesť toho, že sa to blíži? no to by som veru brala 😀

certica
14. mar 2008

tak ja uz to vidim tento posledny mesiac len o vode, zelenine a ovoci, mozno nejake acidko 😀 , mam uz 14-15kg navyse a to som si naivne myslela, ze sa udrzim toto tehu pri 8 kilach 🙄

montinka
14. mar 2008

no ano tak jej to povedala sestricka. hm uvidis ci to je pravda.🙂

danka86
14. mar 2008

huncut, aj mas nejake obavy?

huncut
14. mar 2008

danka aké obavy myslíš?

lienockaa
14. mar 2008

certica- to máš vcelku zdravú stravu..😀 ale veď to nemáš veľa pribraté..ja som počítala, že budem +15 na konci..a pripadá mi to ako ok váha..a Ty si už 36tt, to už moc nepriberieš..ja už od 36tt fakt stojím s váhou..

certica
14. mar 2008

no lienocka, ja by som pravdu povediac chcela do porodu 3 kg dole, ale uz teda moc casu nemam na tieto smele plany. pri prvom som pribrala 13kg a to som zacinala s 5kg nizsou vahou ako pri tomto tehu. takze moje pocity nicht moc 😀

sandrika
14. mar 2008

to je pravda, že pred prodom ide váha dole

danka86
14. mar 2008

obavy pred porodom 🙂

certica
14. mar 2008

alebo skor to cistenie sa pred porodom

mirka8429
14. mar 2008

sandrika neviem..ja mam tiez pred pôrodom a sa mi zda ze tolko jem ze cele tehu som tolko nejedla...tak uvidime ci schudnem 😀

huncut
14. mar 2008

Danka..no obavy veruže mám..najmä preto že som malinká, úzka...bojím sa že nebudem vládať malú vytlačiť alebo ženastanu nejaké komplikácie...no spomínali mi aj cisárksy v takom prípade tak uvidíme....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre