Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kathlin
11. júl 2011

Tak sem si v pátek měřila pupík a měla sem 81 cm a váhu furt stejnou.dneska ráno ym to nedalo a vlezla sem na váhu a mám furt stejně ale přes pupík mám o 2 cm víc jak v pátek ráno.

zuzka051
11. júl 2011

ahojte.ja som v 22tt a zatial mam +3kg.uvidime ako to pojde ďalej 🙂

kathlin
11. júl 2011

@zuzka051 závidim.Já sem ve 20 tt a mám už 5 kilo nahoře 😠

zuzka051
11. júl 2011

@kathlin ale ved to vobec neni vela ja som pri prvom mala v tvojom mesiaci už desať ☹

danusa21
11. júl 2011

Ahojte, ja som v 38+1 a uz mam naviac 17.5 kg. Jedavam vela ovocia, zo zaciatku som vylucila sladke, lebo mi vobec nebralo a ani teraz sa neprejedam, jem casto a mensie porcie. Je sice pravda, ze som zacala posledne tyzdne viac maskrtit, ale vsetko s mierou. Napriek vsetkemu priberam tyzdenne zhruba kilo-kilo a pol. Podla mna je to strasne individualne. Ked ma tehulka pribrat, tak priberie a ked nie, tak nie. A moze si davat pozor na to, co je akokolvek. Takze sa vobec netrapte kilami navyse. Po porode pojde minimalne polovica dole a ulozeny tuk telo spotrebuje pri kojeni, zvysok treba vybehat.

taniamirco
12. júl 2011

ahojte,som v 25 tt,a zatial som pribrala len 3 kg,a to ma gynda dala na pristnu dietu,lebo male by malo vazit 500g,a vazi 700g.Takze nakolko som nemala toxoplazmozu,od zaciatku tehotenstva ziadne salamy a ine dobroty,tak som sa dala na ovocie,a to mi teraz zakazala ovocie absolutne lebo ze to obsahuje vela cukru,takze ziadne ocukry ani ovocie...a uz vobec nie cestoviny a chleba...a to zijem v Taliansku,kde sa jedavaju cestoviny hadam aj na ranajky...len maso a varenu zeleninu mozem,ide mi to cele na nervy....

kiribaby
12. júl 2011

@kathlin nemas dovod trapit sa! tvoje pribrate kilogramy su uplne v norme, navyse nemozno sa tu porovnavat s dvoma troma inymi babami, kazda sme ina, mame inu vysku, povodnu vahu, rozlozenie tuku, genetiku atd atd 😉
Ja som zacala priberat kontinualne od uplneho zaciatku tehu, v piatom mesiaci vaha stagnovala, teraz som zacala siesty a mam +6kg. Aj teraz v 2.trimestri maju niektore zeny -3kg..ine maju +10kg.. priberanie v tehu neovplyvnime, treba sa sustredit na ine veci a tesit sa z babatka 😵

adenka84
12. júl 2011

já jsem ve 28. týdnu a přibrala jsem už 6, ř kg...do nedávna to byli pouhé 3 kg..během 5 týdnů se to vše změnilo..jde to teď mnohem rychleji nahoru než na začátku...

kathlin
12. júl 2011

@kiribaby tak já se s tím netrápím že přibírám sem za to ráda aspon je vidět že jak mě tak prckovy to prospívá

lucy56
12. júl 2011

@taniamirco a nahodou nemas tehotensku cukrovku, lebo dietu mas nasadenu ako pri tehu cukrovke, lebo ja ju mam a mam podobnu dietu ako ty nasadenu, tiez mi to ide krkom a ovocie som predtym jedla na kila a teraz nemozem may po kuskoch za den, je to tazke ale koli malemu vydrzim, uz je to len 3 mesiace do porodu a aspon sa mi vaha nebude zvysovat nejako rapidne

zuzanamolnarova
12. júl 2011

@kathlin nebud neštastná, aj ja som mala v 20tt +5 a teraz v 26tt +13, a čo narobím, nič....potom to budem riešiť 🙂 Tak keď si zúfala z tých kíl mysli na mňa 😝

kathlin
12. júl 2011

@zuzanamolnarova TAK MĚ NEVADÍ ŽE PŘIBÍRÁM SEM ZA TO RÁDA

linduska27
12. júl 2011

jaj baby baby ja som pribrala v teho 30kg 🙂 🙂 🙂 uz je 24 dole a maly ma pol roka..

zuzanamolnarova
13. júl 2011

@linduska27 Si šikuľka 🙂, ddržíš diétu, alebo to "samo" odpadá 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
linduska27
13. júl 2011

@zuzanamolnarova tych 24 "samo" ale tych 6kg uz samo nejde :D

lucka127
14. júl 2011

No to je hrozne ja priberam ako keby som mala v bruchu tri ☹
uz mam navyse 9kg a som pomaly 22tt, to je hrozne,neprejedam sa jem ked som hladna tiez mensie porcie sem tam daco sladke ja to hadam uz aj zo vzduchu 😔
ste tu tiez niektora ako ja? 😖

noheli
14. júl 2011

@lucka127 mám to stejně jako ty jsem ted v 31. tt a mám už 15kg nahoře, poslední 4 týdny jsem nic nepřibrala, tak doufám, že už ani nepřiberu. Nejhorší na tom je že přibírám úplně všude, takže bříško vypadá malé 😒 Celé těhotenství se snažím mít dostatek pohybu, takže procházky, bazén, cvičení doma na baloně, ale asi s tím nic neudělám, jen doufám, že brzy po porodu půjde váha dolů tak rychle jak šla nahoru 😉

lucka127
14. júl 2011

@noheli
uff uz som sa zlakla ze zas len mne bude cervenym pisat do tehu knizky, ale nerozumiem tomu pri prvom som sice nabrala 25kg, ale pri dcerke uz len 16 kg a teraz sa hrozim pri akom cisle to bude koncit 😕
dufam ze mne sa to coskoro tiez niekde zastavi, som presne vsade pribrata uz som ako skrina

noheli
14. júl 2011

@taniamirco Tak náš drobeček v 25.tt vážil 800g a doktor říkal, že je to víc než je průměr ale že není třeba se znepokojovat, že důležité je že jsme oba dva zdraví a nic nás netrápí. 😉 Taky mi řekl, že i když jsem nabrala dost kil, tak si můžu dopřát vše na co mám chut, a to mě docela štve protože žádné vyjímečné chutě nemám 😒 😀

noheli
14. júl 2011

@lucka127 Já jsem fakt ráda, že se to tenhle měsíc zastavilo, bála jsem se že přiberu 30kg jako moje mamka když mě čekala 😒 Ale potěšil mě pan doktor, když mi řekl ať se tím nestresuju, že spousta jiných těhotných trpí bolestmi zad, otékají jim nohy, mají strie a spousty dalších neduhů a mě nic z toho netrápi. 🙂 Však uvidíš, třeba se ti to taky zastaví jako mě 😉 A povedlo se ti zhubnout vše co jsi v předešlých těhotenstvích nabrala?

lucka127
14. júl 2011

@dadak
ahoj aj ja mam ten pocit ze to ide akosi rychlo sa mi ani ensnivalo ze v 22 budem mat 9 navyse 😠

lucka127
14. júl 2011

@noheli
pri prvom som vazila v den porodu 96kg..ked som prisla domov mala som okolo 86 co bolo hned 10 dole, chlapcek nam vazil 4040g:D bol ako trojmesacny🙂)
ako som zacala behat hned som otehotnela s dcerkou pri tej mi byvalo dot dlho zle pri nej som pribrala dakych 16kg tusim a vazila som rovnu 100ku,,uff
a ked som prisla domov tiez som mala okolo tych 86kg,ako som dokojila zhruba v 7 mesiaci sa mi zacala odstavovat sama, tak som zacala na sebe makat a mal som krasnych 65kg-vzdy som bola baculka ale podla bmi bolo pre mna optimum 69Kg-aj podla dietologicky, potom som sla na antikoncepciu kde mi nabehlo +5kg ale stale to bolo fajn, bola som tak akurat no a ked som teraz otehotnela zacinala som na vahe 70,8kg..uff no uvidime dost som drela na sebe doobeda cvicila vecer behala 😉 a ci to budem stihat pri troch tak to fakt neviem:D

noheli
14. júl 2011

@lucka127 Mě bylo na začátku těhotenství taky hodně blbě a to opravdu celý den první tři měsíce, ale i přesto jsem přibírala na váze. Taky jsem nikdy nebyla žádný hubenour začínala jsem těhotenství na 69kg tak uvidíme kam se to až vyšplhá.....
To tě obdivuju tři děti to bude pořádny zápřáh, to se ani nenaděješ a všechny kila budou pryč 😉 prvního chlapečka jsi měla opravdu velkého, asi se měl u tebe moc dobře 😉 Taky tuším, že náš chlapeček bude větší, jelikož na poslední kontrole vážil okolo 1500g a doktor říkal, že ještě určitě minimálně 2kg přibere.

lucka127
15. júl 2011

@noheli 🙂 presne aj mne bolo zle asi az do zaciatku 5teho mes..presne takto mi byvalo pri selenke, len dufam ze teraz to bude tiez dievcatko 😉 dvaja chlapi by boli aj na mna moc🙂)noo a dufam ze sa budem tak tocit ze pochudem 😎 ja som skor typ ktory ked ma stresy viacej je 😀 no dufam ze stresy teda nebudu,aj ked to bude zaujimave zvladnut vsetko naraz, ale aspon nam bude veselsie a ja som tiez z troch deti viem ake je to super aj teraz ked chcu ist niekde na prazdniny alebo celkovo ze sa mame🙂)

noheli
15. júl 2011

@lucka127 S tím stresem je to u mě stejné, prostě ho musím zajíst 😀 Taky jsem ze tří dětí akorát bydlíme všichni docela daleko od sebe. Sestra se odstěhovala na Slovensko, bratra mám v Českém Těšíně a já se odstěhovala do Liberce, takže až budou naše děti jezdit na prázdniny k tetě a strejdovi tak se docela projedou 😉 Čekáme první miminko a necháme to na přírodě jestli bude i nějaké další 🙂

lucka127
16. júl 2011

@noheli 😉 super tak blahozelam 🙂
deticky budu mat naozaj pestre prazdniny 😀
a rodicia medove tyzdne 😕

dana3262
16. júl 2011

@noheli
@taniamirco me rekl doktor ve 25.tt, ze ma maly 900g a ze pry to je dobry... Zatim mam porad o 2kg mene nez v 1.a 2.mesici tehotenstvi. 😕

tehuli
16. júl 2011

@kalo tak to jsme na tom zhruba stejně🙂) já ted asi tři týdny měla ze 61,5 přírustek jen o 0,7kg na 62,2(to jsem se vážila minulou neděli ránko,...a včera po zvážení:( 63,3:( to je hnus kilo:( za týden...a to mi všichni říkali že za poslední dva měsíce nabrali už jen tak dvě kila:(

dana3262
16. júl 2011

@taniamirco
@noheli i na wikipedii je, ze ma plod ve 25.tt 900g 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre