Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

deina
3. okt 2007

Mne sa zase zda, ze priberam malo. Mam + 2kg a zda sa mi, vacsina ich ma viac. Aj tie som pribrala na zaciatku, ked mi chutilo a jedla som dost vela. Teraz mi uz ani velmi nechuti, jem casto len preto, aby som mala nieco v zaludku a nebolo mi zle. Moznoze sa to este rozbehne... Viac by sa i tak malo pribrat az ku koncu, ci nie?

petasllov
3. okt 2007

deina, ja som najprv schudla dve kilá, potom v 14tt som ich pribrala naspäť a do toho 17tt som potom nepribrala ani gram. Ale od začiatku 18tt sa to začalo rozbiehať, čiže som za 6 týždňov pribrala 5 kíl. Myslím si, že si na tom dobre. Ak je malé v poriadku, tak to vôbec nevadí. Aspoň ti nehrozia žiadne tehotenské komplikácie ako preeklampsia, vysoký krvný tlak z nadmerného pribratia či tehotenská cukrovka.

deina
3. okt 2007

Viac ma skor zaraza to, ako mi vsetko mozne chutilo a teraz nic, jem len preto, ze musim. Takto som na tom bola casto pred tehotenstvom, tak sa cudujem tomu, ze aj teraz je to tak. Cakala som zvysenu chut do jedla v druhom trimestri. 😅

petasllov
3. okt 2007

Mne tiež donedávna veľmi nechutilo, dokonca som jedla oveľa menej ako pred tehotenstvom. Ale zrazu z ničoho nič sa mi chuť do jedla po 21tt vrátila (až na to, že od začiatku tehu nemôžem mäso ani cítiť, takže som svojím spôsobom vegetariánka - nechcene). Som zvedavá, či sa mi chuť na mäso do konca tehu vráti alebo nechuť k nemu bude pokračovať aj po pôrode. Normálne som si od neho odvykla a to som predtým musela mať mäso aspoň trikrát týždenne.

nanika
4. okt 2007

Nebojte baby, ja som mala do 24tt -1kg, tiez mi velmi nechutilo, ale jedla som uplne normalne, na sladke mi chut nesla a teraz som 29tt a za posledny mesiac mi prisla strasna chut na sladke a tlacim skoro cely den. A hned je to +3,5kg. Uz by sa mi patrilo aj sa krotit, aby ma lekar nedorazil 😝

S tou preeklampsiou to nie je celkom pravda, to s priberanim nema nic spolocneho, je to ochorenie placenty, neda sa to ovplyvnit nijako. Placente sibne a cievy sa nebudu otvarat tak, ako sa maju a hned je tu vysoky krvny tlak, opuchy, ale to su len vonkajsie prejavy, organy maju zrazu zmenenu cinnosti, preto sa objavuju bielkoviny v moci a viacero organov moze zlihat, matka je ohrozena a dietko reaguje na tieto zmeny tak, ze ono vlastne zvysi tlak matky, aby dostavalo ziviny, ktore su preeklampsiou priskrtene. Preto sa v tazsich pripadoch vyvolava porod skor, alebo sa robi rychlo cisarak, aby dietatko mohlo prezit.

zuzannas
4. okt 2007

deina, urcite sa neboj, ze malo priberas...ja som tiez priberala pomalicky postupne a potom asi v 7 mesiaci sok - za mesiac asi 4 kg naraz, ale teraz posledny mesiac uuz nastatie nic... 😅

lubkaaa
4. okt 2007

deina,
ja som do 20.tt nepribrala nič (najprv -1, potom +1, ale to neni podstatne ), a potom od 20. do 25.tt naraz 5kg! a tiež som čakala na chute ana neviem čo.. ale tiež mi skôr nechutilo ako chutilo.. a teraz-(neviem presne odkedy- možno tak od 30,tt) podobne ako nanika, som mala obdobie, ked som jedla strašne veľa sladkosti a vobec som sa neovladala.. ale teraz ma to nejako prechádza.. 😝 chvalabohu.. už mám +11kg (36.tt)

majcik
6. okt 2007

Hlasim prve kilo, ktore som pribrala v poslednych dnoch 🙂
Uz zvraciam menej a zacinam sa aj trochu lepsie stravovat (uz nie som na suchych rozkoch a slanych tycinkach), tak uz asi prestanem chudnut, no zarovem viem, ze si musim dat pozor, aby som sa nerozjedla a nezacala nekontrolovatelne priberat 🙂

miriamka
6. okt 2007

No ja som uz pribrala 1kg a to som len zacala 😉

domeenika
7. okt 2007

ja mam +15kg.. osobne si myslim ze je to celkom v norme..a pevne dufam ze po porodw pojde aspon 10kg dolu..

danuska24
7. okt 2007

ja + 6 kg

sisstin
7. okt 2007

+14 😝

betka1
7. okt 2007

29tt +6kg

wanda
7. okt 2007

16tt zatial ani kilecko navyse 😔 ,ale uz by sa to malo pekne rozbehnut...

fenrirka
8. okt 2007

28tt a 7kg , neviete mi povedat ze hned po porode kolko ide asi dolu

wanda
8. okt 2007

ahoj fenrirka,tak ja som pri prvom pribrala 10kg,a prodom mi odislo 5kg.A do roka dalsich 5 kil. Ale mnohe maicky ktore pribrali viac aj viac zhodili. Moja kamaratka pribrala 30kg a porodom odislo 10kg,takze je to rozne.

lubkaaa
8. okt 2007

s pôrodom tak 6kg.. by malo..

certica
8. okt 2007

to je zase rozne, zalezi, ci je telo zavodnene, kolko je plodovky atd.
ja som pribrala 13kg, v porodnici som nechala 7kg, prico babo malo 3kg

jul
8. okt 2007

jeeeej certiiii ajooooj 😵
booooze,ty si aka stiiihla na fotkach v albume 😠 😠 😠

jul
8. okt 2007

ja som uz pribrala 14 kil 😔

certica
8. okt 2007

aaale jul, to je klam 😉 a co chces, 14kg je este v pohode, ved uz to mas za par 😉

jul
8. okt 2007

do porodu casu dost ,pri mojom stasti dokazem ece pribrat aj 10 kil 😔

jul
8. okt 2007

co si vymazala albumik? nechces drazdit tou modelkovskou postavou,co? 😀 😠

certica
8. okt 2007

ha-ha 😀 , ja som ho tu nachvilu dala len pre niektore babule, nech nemusim po jednom rozposielat fotky.
neboj, podla mna priberies este tak 2 kilecka

zuzannas
8. okt 2007

ja 40t +9,5kg....

jul
8. okt 2007

certi,to by som aj chcela,maximalne tych 16 kil....co uz 😒

zuzannas nedraaaazdi 😀 😀 😠 😀

zuzanat
8. okt 2007

tak ja som v porovnani s vami na tom velmi zle.sice obcas vracam, ale pribrala som uz 3kg, zo zaciatku som viac jedla, teraz uz je to v pohode, ale aj tak....a to nemam ani ziadne brucho 😔

jul
8. okt 2007

ja som hned v 1.mesiaci pribrala naraz 4 kila 😝 a to som vracala kazdy den...potom sa to nastastie tak pomalicky lepilo na mna a minuly mesiac som pribrala za mesiac 5 kil 😝 ked to zbadal moj lekar skoro ho vystrelo 😅

erika153
8. okt 2007

ja som pribrala pocas tehu 25 kil!!! a uz su vsetky dole..baby nebojte 😉 😉

zuzanat
8. okt 2007

len uz mam dost tych poznamok, ako napr. vcera moja svokra 5 minut do mna pichala prstom ako do....a hucala ako priberam 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre