Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

lblb
7. jan 2007

mimi109 - no dakujem za posmelenie,tiez dufam,ze po porode nieco zhodim...inak,prave idem jest,od rana dnes uz terti krat🙂

denulienka
7. jan 2007

A este som chcela nieco napisat k tomu priberaniu. Ja som v prvých 3 mesiacoch schudla 3 kilá a mala som na zaciatku tehotenstva 58 kg. No, a teraz som stále na 59 kg, takze dúfam,ze u mna to priberanie nepresiahne 10 kg.

nana
7. jan 2007

ahojky denulienka, ja som mala pred tehotenstvom 63 a momentalne v 38 tt mam 66 kg.

musko
7. jan 2007

Ahojte!
gabika11 - úple najlacnejšie a super riešenie na strie - obyč. detský olejček Azulen, stojí cca 20 SK + masírovať bruško.
A neplašte sa - ja som pribrala cca 20 kg, malý má 16 mes a ja mám menej ako kým som bola tehotná - kojenie a starosť o mimi, prechádzky s kočiarikom a potom, keď mimi začne chodiť pojde to dolu samé 😀

boxi
7. jan 2007

Ahojky, ja som v 21tt a zatial som pribrala len 2kg. Hrozne sa divím, pretože pred tehotenstvom som priberala stále ako divá.

protea
7. jan 2007

Ahojky, tohle jsem našla ve své knížce, přibírání po měsících těhotenství.

Je to rozdělení podle lunárních měsíců t.j.na deset měsíců těhotenství.

0-4.tt 1kg 1.měsíc těhu
5-8.tt 1kg 2.měsíc těhu
9-12.tt 1kg 3.měsíc těhu
13-16.tt 1kg 4.měsíc těhu
17-20.tt 1kg 5.měsíc těhu
21-24.tt 2kg 6.měsíc těhu
25-28.tt 2kg 7.měsíc těhu
29-32.tt 1,5kg 8.měsíc těhu
33-36.tt 1,5kg 9.měsíc těhu
37-40.tt 1kg 10.měsíc těhu

erika153
7. jan 2007

takze dokopy 11? no ja som to este o 12kil v tehu prehnala 😀

andrea.m
7. jan 2007

V 1 tehu som pribrala veľmi veľa cca 20kg-časom to sa prestala vážiť a v poradni som klamala.Teraz som najprv 5kg schudla a potom 12kg pribrala späť takže mám 7kg navyše,z toho 3kg som pribrala teraz ku koncu.U každého je to priberanie aj chudnutie indivindi.Niekto schudne spontánne,niekto sa musí potrápiť.

froschka
7. jan 2007

juhuuuu ja sa drzim zatial podla poslednej tabulky hehe mam o 5kg viac...ale nevesala by som si slucku keby som pribrala viac ako je norma no ved co uz snad sa nam to vsetkym podari nechat v porodnonici a do pol roka byt na povodnej vahe...to je taky moj ideal....

erika153
7. jan 2007

ja som pribrala 23 kil ked nie 25 skoro..ale uz mam "len" 10 navyse a musim ich zhodit do leta 😅 tak drzte palce. andrea nova foto? 😎

andrea.m
7. jan 2007

Froschka ty pri dvijčatkách máš veľke šance,aby sa ti ten ideál splnil 😉

vanili
7. jan 2007

Ahojte, na začiatku tehotenstva som pribrala 4 kilá, potom som schudla 2 kilá a teraz som pribrala 1 kilo, a som v 18 tt. Skoro to na mne ani nie je vidno, že som tehotná, mám jedine väčšie bruško a to pôsobí ako keby som len trochu stlstla a nie že som tehotná 🙂

danii
7. jan 2007

baby, vacsinou to po porode zhodite 😉 tiez som sa bala, ze mi to ostane, ale staci mi uz zhodit nejake cca 2kg. ale musim aj z niecoho kojit nie? 😀

sisi1
7. jan 2007

No, ja som zo zaciatku priberala a potom sa to zastavilo kvoli chorobe, resp. som dokonca nedavno schudla. Som v 7 mesiaci a pribrala som dokopy 7kg. Som aj celkom rada, lebo som zacinala s vyssou vahou. Ale kebyze priberiem aj viac...co uz. Po porode pojdem cvicit a mozno aj s nejakou trenerkou... 😉

dadula118
7. jan 2007

holky,já při prvním tehu přibrala 20kg,po porodu mě šlo dolů hned 10kg a do půl roku jsem byla na své váze.pak jsem nevyspáním a starostma okolo shodila ještš další 4 kg.bylo mě moc fajn,byla jsem štíhla.po mateřský jsem nastoupila do práce a už to šlo zase nahoru.ted čekám druhé mimi,tak jsem na to zvědavá,po druhém prej to jde hůř dolů.

evicska
8. jan 2007

Ahojky, no ja som na konci 6 mesiaca a uz som stihla pribrat 20 kil, i ked musim uznat ze okrem bruska to velmi nevidno ...ale trocha ma sokovalo ze kamaratka ktora ma termin zaciatkom februara doteraz pribrala len 6 kil... 😕

ninocka
8. jan 2007

no evicka davaj si pozor lebo zase 30 kil uz je velmi vela a este mas dlho do porodu

karotky
8. jan 2007

Já mám zatím nahoře 11,5kg a už sostva lezu. 😀 Včera jsme byli na procházce a já byla ráda že jsem doša domů.Funěla jsem jak Etna.Jinak Evi,to že si tolik přibrala,nic není-proti mijí mamce.Ta při mě měla 28kg nahoře,

melory
8. jan 2007

je to vec genetiky, lebo pri synovi som fakt jedla vela a som aj vela pribrala, teraz pri druhom jem normolne a priberam tak isto.

karotky
8. jan 2007

Manžel mi to povolil jen do metráku,tak doufám,že se vejdu. 😀 Momentálně mám 94kg.

srpka
8. jan 2007

Ahojte,
opravdu je to velice individuální a mnohdy to člověk ani neovlivní. Moje mamka se mnou přibrala 25 kg,a já měla porodní váhu 2,5 kg. Zbytek byl voda, co se v těle zadržovala během těhotenství, takže mamče po porodu navrch skoro nic nezbylo. Nebojte, po porodu se brzy zase dostanete do formy - teda já v to aspoň doufám 😎 .

karotky
8. jan 2007

Já jinak(kromě břicha a prsou)moc nepřibrala,alespoň mi to tak nepřipadá.Manža si naivně myslí že ze mě bude po porodu šťabajzna. 😀

melory
8. jan 2007

ja som bola velmi naliata vodou, ale po porode mi to ostalo, vobec zomna nic neodislo, a 10kg? to je ako sen. ja som sle z porodnice ako ked som sla rodit, ale maly bol na intenzivke, cize som si vyvalovala sunky.

pavlaneu
8. jan 2007

Ahoj,je mi nějak divně,a když jsem se dnes zvážila,tak mám o 2,5kg míň ☹ Takže celkem10,5kg,ale můžu vám říct,že jsem z toho pěkně vedle,motám se,potím a je mi blbě,buďte rádi,že jsteOK!! 😵

ninocka
8. jan 2007

pavlaneu to je v pohode ja som posledne dva mesiace vzdy schudla a celkom som mala za cele tehotko necelych 6kg

karotky
8. jan 2007

Pavli,změř si tlak.Třeba je to tím.Kdy jdeš na kontrolu?

pavlaneu
8. jan 2007

Karotko,nemám tlakoměr,ale v noci jsem měla takový stahy,že jsem myslela,že je zle,ale už je líp,tak uvidím,jestli to nezaspím,nemám ani sílu jet až do Pardubic,zvracela bych ☹ Na ko mám jít ve čtvrtek,ale jinak kdykoli při potížích,jdu ležet-pa

karotky
8. jan 2007

Pa a ať je Ti líp. 🙂

natal
8. jan 2007

Tak to ste ma ukludnili. Vidim, ze nepriberanie je normalne. V prvom trimestri som schudla kilo a odvtedy som na tom rovnako a to som v 17. tt. Brucho mi pekne rastie a podla mna aj boky a stehna, ale na vahe nevidno zatial nic. Ale myslim, ze to este len pride.

paja
8. jan 2007

Já taky nějak extrémně nepřibírám. Jsem ve 30.tt a mám nahoře 5 kg. Dneska jsem byla na poradně a od miula jsem přibrala jen 1 kg...A to se v jídle teda vůůůbec neomezuju 😀 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre