Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

yasmina
15. nov 2007

huncut tak to si na tom dobre len 47 🙂

huncut
15. nov 2007

NO ale pri mojej výške sa mi to už teraz zdá nejako veľa...niesom zvyknutá na takú váhu

gebi
15. nov 2007

ahoj dievčatká, ja mám zatial 9 kilo navyše, jem normálne ako aj pred tým a nemám žiadne zvláštne chute. 😉

hedunecka
15. nov 2007

ja som mala do 34-35tt optimalnyx 13kilov hore/cize iba mala/no den pred porodom v 41tt som uz mala +19kilov..teraz mam 2mesiace po porode dole mam 14kilov a na sebe este 5

huncut nie je dobre ani moc priberat ale ani nepribrat a myslim si ze by si mohla mat aj viac na sebe..skus precitat par clankou ako je to s nizkou vahou a tehotenstvom

monitaa
16. nov 2007

Ahojte Baby, ja mam 174 a predtym som važila 55, 7 mesiacov nič a zrazu 64 takže sa to nejak rozbehlo.... ale tak dufam, že mmimčo sa už dlho nezdrži a viac už nestihnem. Inak aj tak ma každy buzeruje pretože to brusko nejak neni vidieť fakt neviem kde tie kila su... 😀

huncut
16. nov 2007

No ja som sa dnes ráno poslavila na váhu a veruže takých 3,5 skoro 4 kilá navyše... bruško mi je veru vidieť.... a to som len v 22...takže už mám skoro až 47 kg, z čoho sa niektorí smejú že vravím "až"

bublinkajasminka
17. nov 2007

ja som v 22tt a mám š klá navyše - myslím že je to ok.....stále cvičím, stravujem sa ako pred tehu, nijaké zvláštne návaly chutí alebo tak.....rpsote normálka

dibla
17. nov 2007

Ahojky,
jsem těhule v 24tt a dodneška jsem +3kg. Není to moc, doktor si dělá srandu že já moc nerostu za to mimísek si bere vše co potřebuje. Huncut neboj jsme baba krev a mlíko jak s oblibou říka můj manžel. Už před těhotenstvím jsem měla nadváhu, jelikož jsem vysadila prášky a s dietou jsem se fakticky zaobírat nechtěla. Chtěli jsme mimi a to se podařilo. Řešit svoje proporce bude až po porodu. Takže hlavu vzhůru ty to zvládneš. Jestli se ale citíš špatně měla bysto řešit s doktorema ten by ti měl poradit jak zhodit ještě v těhotěnství. 😔

danuska24
17. nov 2007

ja mam +8kg

huncut
18. nov 2007

Dibla... nie je to až také zlé...necítim sa zle..len si zvykám na to priberanie... ved nemám nadváhu, práve naopak..podľa toho indexu mám stále podváhu.... hlavne že miminko krásne rastie a že je zdravučké... chudnúť budeme až potom, teraz určite nie....chudunké vraj priberajú viacej v tehotenstve ako moletnejšie tehulky, tak som počula...

livka299
18. nov 2007

No baby ja som pri prvom tehu prbrala 20 kil, teraz si davam uz pozor, zatial mam kila minus..... 🙂 🙂

ena
18. nov 2007

ja pri prvom + 12 kg a teraz je to zatial nejakych + 7,5 kg...

dibla
18. nov 2007

pak je to OK. Hlavně je abychom se cítili dobře 😀

dzej
18. nov 2007

ahoj holky, slyšela jsem, že nejvíc se přibírá tak do 20tt, ale tomu se mi nechce věřit. Máte některá zkušenost? Já jsem do 15tt zhubla 5kg a pak jsem je nabrala zpět. Teď ale začínám mít ty pořádný chutě a myslím ,že to půjde rychle nahoru

vendy01
18. nov 2007

Já jsem do 4měsíce měla -4kg. Bylo mi dost špatně. Pak jsem ty 4 kilča dohnala hned, jak se mi udělalo dobře. Teďka mám oproti své výchozí váze 65kg/178cm +7-8kg. Takže nějakých 72-73kg. Jak se zrovna napapkám 😀 Dzej já mám hrozný chutě až od cca 30tt a ty kila jsem taky přibrala až pozdeji 🙂

dzej
18. nov 2007

vendy, takže se mám na co těšit 😉

vendy01
18. nov 2007

Dzej, fakt nevim,každej to má jinak 😀 😀 Ale něco přbrat stejně musíš 🙂 a kdy jindy si užít chutě, než v těhotenství bez výčitek 😀 😀

elise
18. nov 2007

ja som v tehotenstve pribrala iba 6 kg a to až v 5 mesiaci dovtedy to na mne ani nebolo vidieť, po pôrode išlo dole do 4 dní 7 kg a postupne som ešte chudla tak že je to super 😎 😀 😉 🙂

vendy01
18. nov 2007

Elise, to bych si taky přála! 😉

veda
19. nov 2007

Zatím mám 2,4 kg navíc

kladenacka
20. nov 2007

Ahoj, tak já jsem ve 21. týdnu a už mám o 10 kg víc než na začátku těhotenství. Je fakt, že jím asi docela dost, ale nezdá se mi, že bych jedla nějak více než předtím. Budu se snažit jíst spíš víc zeleniny a ovoce, tak uvidím, jak to půjde dál.

kathus
20. nov 2007

Dzej, no ja bych rekla ze se nejvic pribira az u konce ... prej co priberes do 20tt jsou jen tvoje kila ktere mas navic kvuli vetsimu papkani 🙂 😉

kathus
20. nov 2007

jinak ja 33 tt + 12 Kg .. 😖

kisska
20. nov 2007

Dievcata nic si z toho nerobte, ja som naposledy pocula dobru hlasku, od kamosky, ktora je inak "prutik az trlica" mimo tehu. Teraz je tak ako ja 24tt a pribrala cca 12 kg (veeelmi vela na jej zaklad) a ked ju doki "sprdaval", ze sa ma ovladat, tak mu povedala, ze je len ovocie a zeleninu. Doki sa jej spytal, ci vie, kolko vazi gorili samec? Nie? 200-230kg a viete cim sa zivia gorily? Len ovocim a zeleninou... 😀 Ja sa zase divim, ze na to, ze som "buchta" od puberty (takto pred rokom som mala 85kg/170cm), tak v 24tt mam len o 3-4kg viac, aj ked je pravda ze prve 4 mesiace som isla s vahou dolu a teraz idem presne podla tabuliek +0,5kg za tyzden, tak dufam, ze mi to vydrzi... Drahy tvrdi, ze odkedy som doma PN a nemam nervy v praci, tak sa mi upravuje aj metabolizmus do normalu...

vrtulka27
20. nov 2007

Mam vysku 164 cm...a normalnu vahu cca 55 kg......ja som v 34 tt a pribrala som 17 kg.....a to sa neprejedam.....papam tak ako pred tehotenstvom.A vobec si z toho nic nerobim 😀 ved to schudnem ked budem behat okolo babatka 🙂

cmuco
20. nov 2007

Ahojte
ja som mala roky rovnaku vahu 55kg pri vyske 167cm, na zaciatku tehu som zhodila 2kg no ale sama vidim na sebe ze sa to pomaly zacina otacat. Ku dnesnemu dnu mam uz 57kg co je moj osobny rekord 🙂 a bude to este viac 😀

loss
20. nov 2007

ahojte ja som len v 16tt a uz som pribrala 6kg tiez si z toho nic nerobim ved som tehulka a potom to zhodim 🙂

deina
20. nov 2007

Tak mam 7kg k plusu. Vela alebo okay? Myslim, ze to je celkom v norma na 25tt.

loss
20. nov 2007

jasne ze je to super len tak dalej 🙂

darka83
21. nov 2007

Ahojte ja som v 14tt a uz mam 4-5kg navyse, nie je to este take tragicke, ale je to dost. Niekedy sa citim ako slon 🙂 Neprejedam sa, dokonca mi byvalo aj dost zle. Mozno to je tym, ze som predtym dost cvicila a teraz som to asi na dva mesiace musela vypustit, ale teraz uz chcem znova zacat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre