Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

petronelie
17. okt 2008

ejusko: Já na začátku dost zhubla a nabírat jsem začala až tak v 18tt. Jinak papám normálně jako před těhu, tak nevím. Ale mimi je velké jak má být.Moje mamča v těhotenství se mnou přibrala 8 kilo, tak to asi zdědím 🙂
Jinak mi to jde jen do bříška, tak snad to tak zůstane. Ale jak říkal pan doktor....ještě to přibývání může přijít nečekaně...tak abych prý nebyla překvapená 🙂

aness
19. okt 2008

ahojte, jsem ve 38. tydnu a mam navrch neco malo pres 8kg, jim skoro uplne normalne jako pred tehu, i kdyz asi vice sladkeho (dokonce i krupicovou kasi) 🙂 bricho mam jako bych byla v sedmem mesici, vsechno mi leze do stehen a pres boky 😖, takze po porodu asi nebudu mit nejak extra velke bricho, ale co jsem nabrala pres boky, tak toho se zase budu asi tezko zbavovat ☹

kira0039
20. okt 2008

33TT a plus 7kg

smardik
20. okt 2008

tak já 39+0 a 15 kg nahoře, skoro vše do bříška a něco malé do zadku což jsem ráda 🙂

jasminka
20. okt 2008

ja som 28tt a +9 kg...inak jest jem menej ako pred tehu, az tak mi nechuti, ale zato viac sladkeho, co som pred tehu absolutne nemusela, no a uz 6 mesiacov nemam aktivny pohyb....

andeliin
20. okt 2008

32tt + 11kg kromě břicha to mam hlavně na stehnech a na zadku 😠 😀

mima22
20. okt 2008

ja 26tt a plus9kg a uz ma s toho poraza

etnicka
20. okt 2008

dnes som u doktora s hrozou zistila, ze som od zaciatku tehotenstva - tj za 3 mesiace aj nieco - pribrala uz 8 kil a to som mala predtym len 48, ak to takto pojde dalej, ajajaj 😀 asi zacnem viac cvicit, plavanie raz do tyzdna evidentne nestaci 🙂

luciaj
20. okt 2008

ja som za cele tehu pribrala 13 kg a okrem bruska som to mala hlavne na stehnach, bokoch a zadku.

etnicka: zeny, ktore su chudsie, by mali pocas tehu pribrat viac, takze sa nestresuj, tvoje telo si isto povie, kolko potrebuje pribrat, aby bolo babo v pohode 😉

hlavinka
21. okt 2008

Pensa: taky nemuzu rict, ze bych se valela. Krome obdobi, kdy jsem tedy opravdu nemohla nic delat, ale to jsem pribrala jen malo, to bylo ve 4. mesici. Ted se hybu dost - tedy normalne, ale proste vaha jde nahoru.

Tezko rict, kde se zadrzuje voda - ja to vidim vsude. Mam po tele celulitidu, dokonce i na lytkach a na pazich, takze predpokladam, ze proste po porodu s vystridanim hormonu se zase odvodnim a lymfaticky system bude v pohode.

pajinkaa
21. okt 2008

Tak já aktuálně v 20+5 tt +6 kg ☹ . Nepřežírám se, ale nemám pohyb - mám klid doma ☹ , takže to jde nahoru rychle 😒

etnicka
21. okt 2008

pajinka sak to mas tak akurat 😉 ja som asi tak pribrala preto, lebo predtym som velmi vela sportovala a teraz sa setrim, ale od dnes som zacala viac chodit peso a myslim, ze to pomoze 🙂

petka_s
22. okt 2008

ahojte baby,
aj tak sa mi zda,ze v dnesnej dobe aj ked pisete ze kolko sme pribrali,
tak aj tak to na nas nevidno az tak.
ved ked idem po meste a vidim nejake tehotne,tak dobre ze uz rodit idu
a iba take malinke brusko!
a ked si aj na konikovy kukam foto,tak take chudunke vsetky 🙂
to uz nie ako dakedy,ze ked som pozerala foto maminy mojej tak taka okruhlucka 🙂
drzim palceky vsetkym buducim maminam 😉

gabii83
22. okt 2008

ahojte tehulky, chcem sa vas pytat, ako ste so striami??? ja mam(aspon mi to tvrdia) velke brusko, ale tam ziadne strie, prsia mi tiez dost narastli na to, ze pred tym som ich ani nemala 😀 , a mam tam strie. asi som nedostatocne kremovala, no to bude uzasne, po porode, po kojeni, budem mat teraz male prsie so striami. no ale co uz, teraz uz idem ich kremovat 2krat minimalne, aby sa mi to nezhorsilo.

vyjadrite sa prosim, kila a strie, ahojte, dobru noc

dobromila
22. okt 2008

gabi - mne sa pri prvom tehotenstve urobili strie tiez len na prsiach, ale postupne takmer uplne zmizli - po porode - to som pribrala dokopy cca 14 kg

teraz priberam este rychlejsie ako pri prvom tehotenstve, ale zatial som si nevsimla strie - zeby slabe svetlo v kupelni 😀 😎

podla mna je to trosku vecou predispozicii - mozes mastit ako blazon a aj tak sa urobia a nemusis vobec a neurobia sa...

holly1
23. okt 2008

já mám + 7,5

majandra
23. okt 2008

ja mam + 9 kg

lenka.dv
23. okt 2008

Holky, já ještě od začátku těhu nic nepřibrala, tak někdy přemýšlím, jestli je to normální? Zatím jsem všude četla, že přibrali hned od začátku

tynushqa
23. okt 2008

Ja som na zaciatku tehu schudla a zacala som priberat az tak v 20tt, teraz som 36tt a 4dni a mam plus 11 kg... a strie na bruchu nemam ale zato na prsiach sa mi tie svinuchy porobili 😠 a to mi velmi nenarastli prsia...to ako keby bolo kvoli tym zvacsenym bradavkam 😀

sussina7
23. okt 2008

cavte🙂ja som v 28.tyz a za prve 3 mes som schudla 6kil a potom odvtedy som pribrala 8kil,dufam,ze si to tak udrzim....🙂

gabii83
23. okt 2008

dakujem dobromila a tynushqa
ja by som sa tiez tesila keby mi tie strie zmyzli z pŕs, a tiez budem rada ak nebudem nikde potom mat 🙄 , sa kremujem ako nenormalna 😉

zuziacik83
24. okt 2008

Baby, ja posledne tri tyzdne priberam vyse kila tyzdenne..ak to takto pojde dalej a nezastavi sa to budem ako bomba...to je hrozne..som pribrala zatial 11kg,viem, ze je to individualne a vam sa to moze zdat normal.. len problem je ze som uz mesiac na rizikovom a do konca tehu musim len lezat a nesmiem absolutne chodit. Len najest a na WC. No a samozrejme co ine budem od nestastia z nudy robit? jem a nemozem si pomoct. Zadok mam 5x taky ako brusko a nezmestim sa uz ani do tehotenskych gati co som si kupila ..akoze hroza..Asi aj preto ma to trapi, lebo som sa vzdy snazila drzat si krvopotne postavu a viem ako tazko chudnem..Jasne ze baboliatko je najdolezitejsie a pre neho priberem aj 100 kilo..ale ja sa tak zle citim..respektive uz teraz sa bojim toho ako budem vyzerat po porode...cistne prasiatko... 😢

petka_s
24. okt 2008

zuziacik,
ved to ze pre babo vsetko🙂
viem si predtsvit ten pocit stale lezat a nemoct nic.ja som to mala na zaciatku tehu,ale vtedy som nejedla
vela,teraz chodim plavat a citim sa neuveritelne skvele 🙂
tak budes musiet len vydrzat a vytrapit sa trosku,
aspon ze mas net a mozes byt na konikovi,tak si sprijemnuj chvile🙂
drzim palce,pa

mywiel
24. okt 2008

Ja som pribrala 15kg a uz su aj dole. 😉 🙂

gabii83
24. okt 2008

no ja som si tiez vsimla, ze kila na mna lepia a tento proces sa zacal pred tyzdnom, ja tiez si davam pozor, ale nepomoze nic, mne nevadia kila ktore zostannu, ale to ze nevladzem teraz, boli ma vsade, vsetko, som dychavicna a tak....
v prvom rade co obmedzujem su cestoviny a sladkosti, obmedzujem u mna znamena ale nejem denne 100 kg sladkeho, ale 1 coko - moko, alebo aspon detsk. kasu bez cukru spravenu ale so skoricovym cukrom, do vsetkehho snazim umele sladidlo dat. a dneska som nemala sladkost, hoci som sa rozmyslala dnes ci mam skocit do obchodu, ked som bola na poste, ale vydrzala som, som hrda na seba. 😀

mywiel
24. okt 2008

Gabii umele sladidla su horsie nez cukor, dokonca rakovinotvorne. Kup si hnedy cukor ten je dobry alebo slad medom. Umele sladidla davaju prascom aby viac priberali, viem o com hovorim som vegetarianka uz 15 rokov, mam to nastudovane, umele sladidla su chemicke svinstvo.

holly1
25. okt 2008

ahoj, tak já zase trochu řeším svou váhu, jsem pořád tak hubená! Přibrala jsem jen 7 kg, takže žádné zakulacení v těhotenství se nekonalo ☹

andy21
25. okt 2008

holly klid, já mám teď plus 5kg, takže u mě se taky žádný zakulacování nekonalo a přitom jsem spíš štíhlejší 😔 ale mimčo je velký jak má, tak se přece nebudem přejídat ne?

bublinka14
25. okt 2008

ahojte,
budte radi, že nepriberáte...pokial je bábatko v poriadku, tak my nemusíme vyzerat ako malé súdky...ved aj cvičit možeme....ale mamine porekadlá hovoria,že je potrebné jest za dvoch....

mywiel
25. okt 2008

Za dvoch jest urcite nie, ale kvalitnejsie to ano. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre