Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

kalo
23. aug 2007

Neomezováním nemyslím jíst nezdravě. Myslím tím nehlídat kalorie abych náhodou nepřibrala...Samozřejmě, že jíst ty nejlepší věci, co mimi potřebuje. Já osobně konzumovala metráky zeleniny 🙂

aini
24. aug 2007

ahojte všetky v tom 🙂 som tu prvý krát, náhodne sme v robote zistili, že nám funguje internet, tak to musím využiť čo najviac.
ja som v 22 týždni, pribrala somuž 9 kg a to pritomjem normálne, raňajky, obed a večera, nemám žiadne nadmerné chute, trochu tento týždeň na sladké, ale naozaj to nepreháňam. ako som tak čítala príspevky, nepribrala som už nejako veľa?

domeenika
24. aug 2007

aini... nerob si starosti.. niektore priberu aj 30kg a nieje to vobec ojedinele...
ja som zatial pribrala 13kg a pevne verim ze to zhodim.. 🙂

aini
24. aug 2007

ja sa ani nebojím, viem že nerobím nič také kôli čomu by som priberala nejako nadmerne, o zhodenie po pôrode mi ani tak nejde, zatial všetko znášam úplne v poho, keby to brucho nerástlo ani neviem že som tehotná. malému sa asi páči rásť, som už dosť netrpezlivá, každý večer ho počuvam rukami, a teším sa z toho ako sa vrtí - aj mu hovorím malý červík 😎

nevesta
24. aug 2007

Ahojte ja mam zatial + 10 kg a myslim, ze je to v pohode 😎

aini
24. aug 2007

idem si dorobiť robotku, ešte musím niečo zapísať do hlavného počítača, potom si tu poupratujem a keď sa budem zajtra nudiť, tak si prídem do roboty pokecať. priateľ bude asi robiť alebo ppo dnešnej nočnej šichte spať a čo ja? 😉

fenrirka
25. aug 2007

Ja som v 20t a najprv som schudla lebo mi byvalo zle a teraz som pribrala 4kg.Neviem čo je natom pravdy ale vraj môžem začať naberat viac prave okolo 5mesiaca,nemáte s tym niektora skusenost????

listicka20
25. aug 2007

fenrirka - u každé maminy je to asi jiné, ale já taky nabrala 4 kila právě ve 4. měsíci, a dost rychle, až jsem se vyděsila, pak od 5. do 6. jsem postupně nabrala další 4 a v 7. měsíci se mi váha zastavila. Přitom jím (nebo spíš žeru) pořád stejně.

suki
25. aug 2007

Ahoj holky já mám termín už za sebou, stále jsem teda neporodila 😨 ,ale přibrala jsem 13 kg. Měla jsem dost nahoře bříško, tak mi tlačilo na žludek a musela jsem jíst po malých porcích častěji. Jsem zvědavá kolik mi zůstane po porodu. Teď už mám bříško níž, tak jím docela dost, ale už moc nepřibírám. Je to individuální a myslím, že to moc ovlivnit nejde. Prostě někdo přibere a ani moc nejí a pak někdo nepřibere moc a jí hodně. Tak se držte a hezky papekte ať se mají miminka dobře. 😀 😀 😀

fenrirka
25. aug 2007

listicka20-dakujem.Som zvedava ako to bude u mna.dufam že sa priatelovy neprestanem pačit ☹

jul
25. aug 2007

ja som hned na zaciatku pribrala 4 kila a teraz koncim 2.trimester a mam +11 kil,priberam teraz raketovou rychlostou 😠 neviem kedy sa to konecne zastavi.

evi3
25. aug 2007

Prispevok do statistiky, nevolnosti som nemala, chute sa mi tiez nezmenili, ani nutkanie na nejake jedlo nemam, mam asi +8, ale tak nejako skokovo, uz 2x som mala tak, ze od kontroly po kontrolu sa mi vaha nezmenila a medzitym som za 3 tyzdne nabrala 3kg... Je to hodne individualne, dane geneticky

asara
25. aug 2007

ja uz mam sice porod za sebou, ale prispievam do vasej diskusie a statistiky 🙂 🙂 ja som do 7.mesiaca pribrala 19kil, ale potom som v poslednych dvoch este kilo zhodila... myslim, ze je to individualne a pokial sa tehulka vyslovene cele dni nenapchava, tak si s tymi kilami telo poradi...

pernicek
25. aug 2007

Cafte kočky....takže ja som zatial pribrala 12kg....a urcite este nejake to kilecko potiahnem 🙂

zuzannas
26. aug 2007

ahojte kocky, ja som priberala tak cca 1,5kg az 2kg mesacne a teraz v poslednom mesiaci (8mes.) najviac 😒

zuzannas
26. aug 2007

..zatial mam +9kg, dufam, ze to uz moc nepojde hore... 😝

sue
26. aug 2007

... +0,5kg od váhy pred tehotenstvom...

mareli
26. aug 2007

no sue, fiha, ty sa drzkas. a povedz mi, brusko je ti uz vidiet v 21.tt? ja som sice len v 11tt+3 a tiez som zatial nepribrala na vahe, no citim, ze brusko uz nemam take ploche a vysportovane ako bolo. je take nafuknutejsie, aj ked druhi to este nevidia, ja to uz citim. tak som zvedava, ci tvoje uz vyzera na tehu brusko 🙂

sue
26. aug 2007

Mareli https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... 😉 my sa s priateľom smejeme, že malý je pásomnička, lebo ma vyžiera zvnútra keď ja nepriberám a on rastie 😀

mareli
26. aug 2007

no prave som si pozerala albumik. a teda brusko je uz tehu, ale ved sa aj patri v 20tt. kocik mate velmi pekny 😉

sue
26. aug 2007

Mareli, díky 😵 ja si ale myslím, že už to pôjde rýchlo hore, lebo do nejakého 16tt mi bývalo strašne zle, tak preto som asi nepriberala...

mareli
26. aug 2007

ale ved to je dobre, keby to neislo rychlo hore, nie? aspon nebudes mat toho vela navyse 🙂 aj porod je lahsi, vraj ked sa prilis nepriberie. a pre babätko je to lepsie tiez. a ako to bzvalo pred tehu? bola si stihla a tiey si len tak nepriberala, alebo si si skor strazila vahu?

katarina82
26. aug 2007

Tak já jsem zatím přibrala 9kg. Jsem ve 31tt, tak uvidíme, kolik ještě naberu. Snad už moc ne...

sue
26. aug 2007

Mareli, nikdy som nebola vychrtlá... 168cm / 56kg ...

lufia
26. aug 2007

Ahojte kocky

no ja uz sice tehulka nie som 😵 ale tiez vam sem prispejem.
ja som pribrala uzastnych 26kg 😀 .a to vobec nemam pocit ze by som jedla viac ako pred tehu.ja sa napchavam cely zivot a to hlavne sladkym 😀 pred tehu som asi 8rokov vazila stale rovnako.
ale nebojte tie kila idu pekne dole,takze urcite zhodite 😵
drzim vsetkym palceky

dari
26. aug 2007

ahojte,

pri prvom tehotenstve som zacinala s 53kg a rodila som 83 kg 😖 ale potom to islo rychlo dole...No a teraz som v 18tt a na sebe uz 13 kg...takze ako budem opat vyzerat?? 😀 a to skoro vobec nemam chut na sladke...papkam same ovocie, zeleninu...

zajo510
26. aug 2007

waw dari, 30kg? ja som tehu začínala so 63 kg, pri výške 155cm - takže žiadna modelka - do 4. mesiaca som schudla 2 kg a pribrala som do 23.tt na 67 kg a odvtedy nič. Lekár na mna zazeral, že odkedy mi narástlo brucho tak som nič na váhe nepribrala a že na svoj týždeň mám brucho priveľké. Ale zrejme si telo naberie koľko potrebuje, ja si to vysvetľujem tak, že kedže som nebola najštíhlešia, tak asi ešte mám dosť vlastných rezerv pre mimi a telo si nemusí naberať z jedla....aj som kus rada, lebo si vbec neviem predstaviť, žeby som už terz mala 15 kg naviac...hihi

nanika
27. aug 2007

To priberanie je fakt strasne individualne, ja som nepribrala do 4 mesiaca nic a to mi potom tiez kazdy vravel, ze uvidis, piaty mesiac to zacne, no od konca jula som pribrala +1 kg a uz zasa skoro mesiac nic k nemu... Teraz som v siestom mesiaci, tak uvidime, uvidime, dufam, ze sa to na mna prilepi posledne tri mesiace 15 kg a mozem si blahozelat ☹

kolibrik
28. aug 2007

Holky, já si taky myslí, že se to přibírání nedá ovlivnit. Můžeme se hlídat a nepřejídat se, jíst méně. Pak si ale každá z nás vždycky uvědomí, že by se neměla moc omezovat, protože může uškodit miminku. A tím se řídím, chtěla bych, aby se uvnitř mělo miminko dobře, aby mu nic nechybělo. Pravda, už jsem docela hodně přibrala a vím, že ještě přiberu, ale to mě netíží. Něco shodím hned po porodu a se zbytkem si už poradím. Jediné co mě začalo trápit jsou strie. Moje mamka je má a já bych tomu chtěla předejít. Kila se dají shodit, ale strie už nikdy nezmizí. Už jsem začala pociťovat napínání kůžičky na bříšku, tak jsem se začala mazat Elastikem proti striím. Pnutí se zmírnilo a kůžičku mám hebčí a takovou hydratovanou. No uvidíme, doufám že se má noční můra - strie - nesplní. Zatím je to O.K. A co vy, holky? Když taky tak přibíráte, nemá pnutí kůžičky na bříšku? Máte nějaké zkušenosti?

biba12
28. aug 2007

Caute,

tak som v 36 tyzdni a mam 12,5kg navyse. Uz tyzden som nepribrala. A dufam, ze uz ani nepriberiem. Ale ja som si povedala hned na zaciatku, ze kludne mozem takych 14-15kg, to je v pohode.Neprejedam sa, jem normalne akosom jedla. Akurat si niekedy doprajem maskrtku,ale to som aj predtym. A moje baby malo v 34 tyzdni 2,6kg. Je vacsi ako by mal byt. Ale ked si zoberiete, ze dieta ma 3kg, maternica tiez 2-3 kg/pred otehotnenim 60g/, placenta nieco, plodova voda, zvyseny krvny obeh, voda, kt.zadrziava telo.. Keby som pribrala viac ako 15-16kg, zacnem to riesit.
Bolo by nacase sa zamysliet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre