Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

doublemamca
19. sep 2009

ja som 37tt a pribrala som 26kg od zaciatku teha...ale cakame dvojcatka a hned pri zisteni teha som presatala fajcit,takze tam bolo prve rapidne pribratie na vahe....a teraz prebieha ta druha faza 😀

tehula
20. sep 2009

janula17> pokial ti lekar nezakazal cvicit, tak kludne mozes cvicit aj s malymi jednoruckami a posilnovat ako pred tehu. Vynimku tvori brucho, ktore sa v istych mesiacoch nema cvicit vobec, ale to je na dlhsiu debatu, ved sa zapaja aj pri inych partiach. Nemusis sa toho bat, telo ti napovie, co je a co nie je fajn pre mimi. Ja som trenerka aerobicu, a cvicila som az do konca tehotenstva. Postupne som citila, ako mi ubudaju sily s rastucim bruchom, tak som polavila ako bolo potreba. Porod som mala super, za 3h od zaciatku kontrakcii a po tych 2h odlezanych na sale som sa citila uplne fresh. V nemocke mi povedali, ze by som mohla rodit aj kazdy den. S cvicenim som zacala dokonca este pocas sestonedelia, lebo si to telo pytalo, cize asi nejak 2tyzdne od porodu. Do vtedy ma este bolelo sitie. Pocas tehu som pribrala 12kg a mala som ich dole do tych 2-3tyzdnov komplet.
Pokial nemoze niekto cvicit, odporucam aspon dlhe prechadzky.

Tie cvicenia pre tehosky mi nejak nic nehovoria, nechcela som to ani predcvicovat, lebo som sa chcela drzat v kondicii, no bolo to pre mna cajove cvicenie. Ale ak niekto necvicieval predtym, tak je to fajn

selyma
20. sep 2009

ja mam zasas opacny porblem. Zatial nie som v takom pokrocilom zyzdni ako vy, ale mam trocha obavy, ci nepriberam malo. J som pribrala este len 2 kila

dudkav
20. sep 2009

tehula a ako si zacala po porode cvicit? Ja som pred otehotnenim intenzivne cvicila, slapala na stac. bicykli. Po otehotneni nastali komplikacie, neskor som chodila na hodinove prechadzky, ale teraz maly tlaci na krcok, takze aj toho som sa musela vzdat.
Preto ma zaujima, ze co si cvicila po porode, ci aerobic, alebo posilovacky, popripade beh a ci to nevadi na kojenie. Dik.

krakulka
20. sep 2009

Ahoj Selyma, tusim sme na tom skoro rovnako. 🙂 Ja som zatial este vobec nepribrala na vahe. Ale uvidis, o chvilu sa to rozbehne. A ako sa stravujes?

alexandrah
20. sep 2009

tehula - ahoj, aj ja som bola pred tehu zvyknuta na 2-3 hodinove denne kraso treningy, a strasne mi to chyba, ja som mala zakazane cvicit, a kraso je aj dost nebezpecne, pady a tak, ale chystam sa, ze co najskor po porde zacnem. tak si pre mna dobry priklad, ze po 2 tyzdnoch uz, ja som si myslela tak, ze po mesiaci ... a tiez mi tie tehu cvicenia nic nehovoria, potrebujem bud poriadne, alebo radsej doma umyvam dlazku, to si viac zacvicim, ako pocas x hodin tehu cviceni...
krakulka - vsetci v rodine su strasne chytri, ze??? namiesto, aby ta povzbudzovali ta stresuju, neboj, my tieto dilemy riesime uz nejaky ten mesiac, niekto priberie strasne moc - aj cez 20 kil, niekto menej, a pritom vazi malo, na babatku sa to VOBEC NEODRAZI!!! ono si zoberie ziviny, ktore potrebuje, to ti povedia aj normalni lakari (no najdu sa aj taki debili, co tiez - nepriberate, boze!!!). to fakt nepocuvaj!!! skor je horsie ked priberies moc, to ti trpia klby, dychanie je horsie, pohyb musi byt desny, proste vsetko, cievy ... tak sa neboj!!! a presne, uz to tu niekto pisal, ze je v poho, ze do cca 20 tt sa nepribera, mne sa to rozbieha teraz v 3. trimestri, a to som ani neschudla v prvom, lebo mi vobec nebolo zle, pribrala som kilo (v tom prvom).

shpirti
20. sep 2009

ahojte,ja mam uz sice po..., chcem len dodat odvahu.. 😉 ja som do20tt pribrala len 4kg,a potom som sa vysplhala na 30kg 😕 ... dnes mam naviac len 2kg 🙂 takze vsetko bude ok,uvidite...

alexandrah
20. sep 2009

ahoj shpirti - to si za 1 mesiac schudla 30 kg??? teda, dajme tomu 20 - ked cca 10 po porode?? to sa ti ako podarilo?? neni to o zdravie?? ci si schudla vela este v porodnici?? inak, aj ja som do 7 mesiaca pribrala iba 6 kil, a teraz sa to rozbieha ... (no ne az tak moc, ale kludne mozem za 2 mesiace pribrat este dalsich 6, alebo tak)

marcela22
20. sep 2009

Ywone, ďakujem, ja sa mám celkom fajn, váha sa teda uvidí ráno, cez víkend som sa nevážila boli sme u našich amoja milovaná váha samozrejme doma🙂 Manžel si to snáď s tým ďalším dieťatkom rozmyslí, neboj! No a my pohlavie nevieme, chceme sa nechať prekvapiť, takmer všetci hovoria že to bude chlapec ale ja sa tak nejako cítim na dievčatko...ale to je možno aj tým že už jendo doma mám a o malinkom v brušku rozmýšlam ako o "nej"... 😅

Zzi ahooojky som na teba myslela že ako sa máte! No píš o malom, aký je, či a ako spinká, čo kojenie, a tiež aký bol pôrod atď!!!! Som zvedavááááá!!! A s tou chladničkou des, to by si ale nemali začínať so šestonedielkou, čo? 😠 😀 Dúfam, že už sa to konečne vyrieši!!! Ako keby si nemala dosť iných starostí...

Alexandra ako sa máš? 😉 A papáááááš? 😀 Ja som teda riadne "cpala" do bruška tento víkend...ale boli dve oslavy, no... 😅 Váhu dodám sná´d zajtra ale možno ani nie 😀
A zajtra idem do poradne, keď tak apsoň sestrička sa bude zasa vytešovať 🙂

marinka
21. sep 2009

Holky, tak hlásím vítězoslavně půl kilečka nahoře 😀 Díky těm mým hrozným chutím na sladké, co teď mám 😅 😀 Takže + 5,5 kg 🙂

Zuzi, ahóóój, já jsem taky hrozně zvědavá na porod, písni prosím, jak to bylo, až budeš mít chviličku 😵

shpirti, to jsi byla určitě hodně zavodněná, když to šlo dolů tak rychle, určitě jsi nechala dost už v porodce, že? Mně zatím nic neotéká, tak voda zatím dobrý..

shpirti
21. sep 2009

caute kocky,ano bola som dost zavodnena,aj plodovej vody som mala strasne vela...v porodnici som nechala len 6kg 😕 ,som sa poriadne zlakla...potom behacky okolo malej,obcas pozabudnute jedlo a ono to vsetko islo samo prec... 😉

berryl
21. sep 2009

ahoj holky, my už váha měsíc stojí, takže nahoře stále 8kg

alexandrah
21. sep 2009

ahojte vsetci - mari, ani ja nemam zatial iadne opuchy, to som rada, lebo na kila je to jedno, ale asi pohyb je dost obtiaznejsi a bolestivy, dufam, ze mi to vydrzi az do konca.
marceli - ja som uz pribrala na 54, ale som schudla kilo, jak som behala po obchodoch a tak a nemala cas jest - jeden hod dog, a cosi este - mozno ovocie a sladke, to v sobotu tusim, tak mam teraz 53 (som sa tesila, ze som to kilo schudla, ja viem ... 😒 ☹ ). dneska idem robit roztenku!! a nejake zeleninove salaty, mam na to chut. vcera som bola tak unavena, ze som ani nic nevarila, len som si tu roztenku nachystala - resp. z 90 % manzel, a inak sme jedli tusim tresku s tmavym pecivom, jablka, babovku a tak.
aj ja idem zajtra do poradne, tak som zvedava na riska, som tam nebola 5 tyzdnov, tak uvidim, aj kolko vazi a tak, budu mi robit aj to sono, tak snad budeme obaja ok 😀

marcela22
21. sep 2009

Marinka gratulujem ku krásnemu polkilečku naviac 😀 Len tak ďalej 😉

Alex, aj ja sa tajne vytešujem keď je na váhe trošku menej ako deň predtým, predsa len ženu vždy poteší keď schudne,nie? 😀 To máme proste v povahe a malinké je určite v poriadku, neboj! Ja sa dnes zasa spýtam koľko váži ten môj drobec, zajtra začínam 36tt, tak som zvedavá. Moja Sonynka vážila v 36tt 2800g a pôrodnú váhu mala 3800g...takže budem vedieť akú váhu asi môžem čakať pri tomto drobcovi 😅
A dnes papkaj, dobre? 😉 😀

alexandrah
21. sep 2009

jasne, rozkaz marceli!!! 😎 😀 dala som si tu roztenku s ryzou a uhorkami, mnam!!! (ale iba maly kusok, hned som bola plna ... - vecer este cosi dopapam, urcite 🙂 ) a dzuus!!! ja som nikdy nemala velky zadok, ked som pribrala, tak do brucha, prs, a tak, a teraz mam pocit, ze mi rastie zadok - v gatiach to nevidno, ale bez gati... taky divny pocit ... ja som tiez zvedava, kolko bude risko vazit, uz by mal mat cez kilo. som rada, ze uz som v 30 tt, uz ked je tam ta trojka na zaciatku, to uz som vo finale!!! 😀 a mam chut este na tu tresku, tak si asi trochu dam!! marceli - ty si + 8? to je dobre, ked si uz v 35-36 tt, to neni vobec vela!!!

marinka
21. sep 2009

Marcelko, děkuju 😀 😵 😵

Alex, jsi šikulka, pěkně papkej 🙂 Já si teď dávám čerstvý chlebík s rybičkovou pomazánkou, mňam, mňam! 😵
Jinak jsem si vzpomněla, co nám říkala PA, asi jsem to tu už někdy psala, že by se během těhu mělo přibrat cca 8 kg, že to tak akorát pokryje váhu mimča, plodovky, placenty, zvětšené dělohy, větších prsou..Že když se přibere víc jak 8 kg, tak už je to tuk. Což bude asi fakt, protože když jsem koukala do knížky o mateřství, co mám doma, tak je tam rozepsané kolik třeba váží ta placenta, plodovka apod. a dalo to dohromady kolem 8 kg a bylo tam napsáno, že většina těhulek přibere kolem 12 kg a z toho jsou 3-4 kg tuk..A já jsem s Aničkou začínala na 48 kg, rodit jsem šla s 56 a když jsem se zvážila po příchodu z porodky, tak jsem měla 49 kg..
Ale někdo holt hodně zadržuje vodu a to může pak udělat taky dost kileček a ovlivnit se to nedá..

marcela22
21. sep 2009

Alex ale to sa Ti určite iba zdá, keď to v gatiach nevidno! Mne sa tak stále zdalo že som pribrala do nôh a bokov, tak som našla svoje najtesnejšie gate z pred tehu a keď som ich natiahla až hore a videla že v podstate sú malé len na brušku tak som bola vysmiata 😀 Teraz už sú trošku tesnejšie (stále si ich skúšam keď sa bojím že som širšia 😅 ) ale stále sa do nich vmestím tak som spokojná🙂
A moje mimčo malo v 30tt 1600g, teraz na začiatku 36tt má 2700g 😵 No a ja som +8,5kg a dúfam, že na tom skončím 😅

Marinko rybková pomazánka je moc mňam! Robila si doma? Ak áno receptík poteší 😅
No a po príchode z pôrodnice si mala teda hrozivú váhu 😀 😀 😀 A celé kilčo naviac, no hrúúúza 😀 To by sa mi tiež páčilo 😉 Ja mám už teraz teda pol kila naviac, hmmm.... 😝 🙂
Ale musím uznať že keď sa mi priberanie rozbehlo tak bolo tuším jedno čo a koľko jem, proste kilá pribúdali a pribúdali...tak ako keď inokedy môžem papať ostošesť a nepriberiem...telo asi vie čo kedy potrebuje a podľa toho sa chová. Teda ak nedržíme hladovku, alebo sa naopak neprejedáme...

No a v poradni mi doktor povedal že snááááď ešte 2 týždne vydržím, krček skrátený, otvorený na prst a malinké natlačené úplne dole. Veď to aj cítim... 😖

alexandrah
21. sep 2009

veru mari, mas pravdu (ziadne take, ze cim viac, tym lepsie ...), ja vyslovene citim, ktore kilo je tuk, a ktore je risko ... a teda aj ten tuk tam je!!! to je tym ze necvicim, a jem ...
marceli - preco mas vydrzat 2 tyzdne?? sak mas este mesiac, nie??

marcela22
21. sep 2009

Alex ale krček mám skrátený a otvára sa, no a bábo je natlačené úplne dole tak to bude aj naďalej oslabovať 😝 Preto mi povedal že snáď tie dva týždne to ešte vydrží, od 38tt je to už vlastne pôrod v termíne, tak by to už bolo v pohode...
Ja mám od nejakého 20tt krček skrátený, tak sa to dalo čakať...len keby to tak hrozne nebolelo, od dneška mám aj vysadiť magnézium, tak to bude fakt peklo 😒
Tuk vybeháme pri malinkých, to je takmer isté...a musíme mať aj nejakú zásobu na kojenie, no nie? Samozrejme nie 20kg ale zopár sa ich "stratí" 😉
Na zajtra držím palce a budem sa tešiť na správy z poradne!!!

alexandrah
21. sep 2009

fiha, tak drzim palce!!! a koli comu beries magnezko?? mas krce? mas tetaniu, ci len v tehu? no ja neviem s tym chudnutim pri kojeni, poznam baby, co praveze pribrali, lebo boli tak hladne, ze furt jedli... a ja ked som v strese tak jem, prave ked som ok, tak nejem. takze este priberiem???!!! ☹ 😕 no snad nie ... ja asi neschudnem inak ako sportom, ani keby som menej jedla, schudnem tak max. na 48, ale potom sa musim potrapit. 😨

marcela22
21. sep 2009

Alex magnézko som brala práve kvôli tomu krčku, aby sa už viac neskracoval...ale inak ma otravujú aj kŕče v nohách, najmä v noci, aj minulú noc som mala taký fajne dlhý, že som myslela že tú nohu odtrhnem a zahodím 😅 Sa teším na nasledujúce noci bez magnézka...ale mimo tehu som celkom v pohode...
A s bábätkom máš športu až-až, to mi môžeš veriť🙂 Teda ak to nebude maximálne spavé a pokojné dieťa (čo by asi muselo nebyť Tvoje 😀 ) tak pri ňom niečo určite "vybeháš". A k tomu všetkému prechádzky s kočíkom, nevyspanie sa atď. Ono ide hlavne o to čo ješ, keď kojíš. Môžeš papať celý deň, ak papáš rozumné veci. Myslím že mnohé jedia všetko čo im príde pod ruku s tým, že sú hladné, ale nerozmýšlajú nad tým koľko je v tom zbytočného tuku a tak...čo si teda myslím že Tvoj prípad rozhodne nebude. A uvidíš že budeš prekvapená ako to pôjde dole 😉 Nestresuj sa toľko váhou, stále vážiš ako "muška" veď ešte stále si pod mojou pôvodnou váhou 😅

ywonnee
22. sep 2009

marcelka no nam vcera malicky otrcil pindurka tak to uz vieme na 100percent ze bude maly futbalista... ja som mala od zaciatku pocit ze bude chlapcek tak sa velmi tesime... ale hlavne ze je vsetko v poriadku... no uz som nabrala dalsie kilo ale nejako sa mi stehna a ruky zuzuju a len brusko rastie... dnes ak stihnem dam do albumu fotky uzv.... idem si pomalicky vyberat nejaky kociarik... tak sa tu zatial vsetky pekne majte...

alexandrah
22. sep 2009

😀 jaj, ja som praveze iba teraz taka akcna, ale ked som bola babo, tak vraj iba spat a jest, nic ine, to chcem aj ja!!!!!!! a s tou vahou mas pravdu, teraz to az tak neriesim, sak aj jem kazdy den spadke, co potom by som nechcela, a proste budem riesit po porode, alebo ked bude na to proste cas.
ywonne - vy mate futbalistu? moj muz mu aj vyberal klub, kde bude hrat - v anglicku za liverpool, minule kukal na internete, ze maju novy stadion a tak (moj muz hral amatersky futbal, a bol velmi dobry) 😀

ywonnee
22. sep 2009

alex moj hraval za Modry kamen dost dlho.... scel by aj teraz ale ako je somnou pribral tak ze uz nejako nevladze... 😀 😀 😀 a maly mozno bude futbalista,branit mu nebudem ale ani nikomu nedovolim aby ho nutil.... ale uz teraz kope statne... je mooooc aktivny nato ze je este len taky malicky...no uvidime mozno budu moj Max s Tvojim Riskom spoluhraci alebo protihraci... 😉 😉

zelvatko
22. sep 2009

ahojte holky.. tak já jsem ve 20t a paní doktorka mi řekla, že nejsem ten typ co přibere moc kg.. tak snad se jí to podaří.. ani vám nebudu psát moji původní váhu - bo to je katastrofa - jsem taková výraznější, ale zatím mám 3kg+, tak snad to tak pomalu půjde dál.. 😉

marcela22
22. sep 2009

Ywone supeer, gratulujem že sa malý tak pekne ukázal a že je to "ON" 😉
Aký kočík by si chcela-teda aké sa Ti páčia?
Ja som tiež schudla v stehnách, každý mi hovorí že som pribrala iba do bruška, inak že nie je ani vidno že som tehotná. Som zvedavá na tú pneumatiku až sa malé narodí 😝 😅 Ale tak snáď sa to stiahne...

Alex, aha! 😀 Tak Ty si teraz tie aktivity vynahradzuješ! 😉 Ako si dopadla v poradni??? Celý deň tu špehujem či napíšeš a Ty ma nechávaš takto čakať!
Ja som dnes tiež riadny aktivista, najskôr som všetko povysávala, potom poumývala podlahy, prevliekla postele, vydrhla kúpeľňu, oprala a vyvešala atď. Zajtra asi ani nehnem 😖

Zelvatko keď Ťa nechytí "žravka" tak to určite pôjde takto pekne pomaličky nahore, neboj! 😉 Doktorka asi vie o čom hovorí 😉

No a nejako som zanedbala jedálničky takže dnes:
raňajky: 2ks vianočky s maslom a malinovým džemom, káva s mliekom
desiata: nič
obed: cestoviny s kuracím mäsom na smotane, kyslé uhorky
olovrant: 1 banán, 1 sušienka po malej, kúsok tureckého medu
večera: hruška a jogurt

alexandrah
22. sep 2009

yvonne - ked zacal moj maly kopat, tak podla toho, ci velmi alebo iba bublinky, muz to hned kvalifikoval na kratke a dlhe prihravky, ze trenuje 🙂 😉 no sranda ... ja takisto urcite nebudem nutit, som za uplne slobodnu volbu, ale v kazdom pripade budeme deti viest ku sportu, aspon rekreacne, kedze sme obaja sportovci, a je to zdrave a podobne ... ale nutit do nicoho 😎
marceli - no vidite, ja som v stehnach rozhodne neschudla, mozno trochu pribrala, ale ja som mala nohy ako slamky (no nie az tak tragicky), iba kopec svalov na nich ... tak rychlo mnapravujem, co som zameskala: risko je valibuk - 1434 g - co je doćela dost, plodova voda dostatok, len ja mam malo zeleza - mi aj predpisali, preto som taka vycerpana, inak ani infekcia, cukor ok a tak. krcok drzi pevne, brucho mäkke, bez opuchov, no som uplne ukazkova tehulka 😎 😀 este pojdem raz k nemu, a potom uz do porodnice. este som zvedava, aku mam panvu, to mi bude merat na konci. no a neurologicka, vravela, ze koli tetanii by nemal byt cisarak, ze oni si to vedia odsledovat pri porode, len mozem chytit migrenu (snad ma to ale obide, po porode este migrena - amen!!!). inak mam riska uz dole hlavou, hybe sa statocne, ale nejak bolestivo nekope, akurat straaaaaaaaasne tlaci na mocovy mechur, uz peknych par tyzdnov ...
no a moje jedlo dnes - ci si spomeniem: ovocie - jablka, potom roztenka s ryzou, par radov studenstskej pecate, tmavy rozok a acidofilne mlieko. tak nejak 😎

ywonnee
23. sep 2009

marcelka este neviem aky ale premyslame nad baby smile v-max, celkom sa nam paci aj nazivo sme ho uz skumali a bol asi jediny ktory nas oslovil. moj predosli mi skonfiskovala sestra tak mame smolu. a netesim sa ani ja na tu pneumatiku... tiez nevyzeram ako tehulka,kamoska ma vcera skumala ze som riadne na celom tele schudla a ze len brucho mam ako basketbalku... hehe a zo zadu sa mi pekne zostihlil pas... je to take nejake podivne,pri Laurike som bola gulata a teraz nic...

alex moj ece neciti moc pohyby tak ho len stale pocuva ako tam plava... no je tam teda dost aktivny... ja teda sportovec uz dlhsie niesom ale po porode sa k tomu vratim, slubili sme si to z muzom ze ked som uz nadobro prestala fajcit tak mi v tom bude pomahat a stiahneme sebou aj deti... tak sa velmi tesim

alexandrah
23. sep 2009

ywonnee - aj ja sa tesim na pohyb po porode, tiez + deti, cela rodina pekne do prirody a podobne!!!!!!! co si robila za sport predtym?

marcela22
23. sep 2009

Alex, gratulujem ku krásnej váhe malého!!!!!!!! 🙂 Tiež mám málo železa už niekoľko týždňov, beriem Sorbifer a kyselinu listovú, ale pred dvomi týždňami mi zasa volali že mám slabý krvný obraz, zabudli že už tabletky beriem. Tak mám v nich proste pokračovať...
No a teraz naposledy mi zo sterov našli E-Coli tak si od včera musím na noc vkladať také "globule" a celý deň z toho špiním na žlto...a to to mám na 12dní, mám z toho nervy, stále len intimky mením...a bojím sa že si nevšimnem ak mi náhodou odíde zátka 😅
To prejdeš nejako skoro na kontroly do pôrodnice, nie? Ja pôjdem až od 39tt a popravde dúfam, že sa toho nedočkám a porodím skôr. Som zvyknutá na svojho doktora a k druhému s ami moc nechce...
Zajtra si idem vybaviť vyšetrenia na epidurálku a manžel ide na poučenie k pôrodu, tak to snáď bude za nami a dúúúfam, že epidurálku aj dostanem, keďže ju dávajú len v pracovných dňoch... 😒

Ywone, aj ja som bola pri malej taká celá guľatá a teraz mám len bruško...žeby som tiež čakala chlapca? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre