Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

whitelily
11. sep 2010

@henika81 kamaratka ma taky isty problem ako ty a babo je uplne v poriadku ,zacala aj priberat ,ale az tak od 25 tyzdna

susika
11. sep 2010

ja osm na začiatku ešte ani bruško nemala a už 5 kil na sebe..kde? na zadku samozrejme a terz som nešťastná, elbo sa mi vaha zastavila v 30tt.a aj babo nejako menej priberá.aj ked doki hovorí, že sa mu zle bábo meria, lebo je strašne dole a nedá sa poriadne zmerať, ež vahu može len odmerať ale len fakt orientačne...aj sa mi zdá, že mi z toho zadku odbudlo...
malá ej predčasne narodená a teiž do 30tt som pribrala len 10 kil v nemocke som ešte aj schudla, kýms a narodila a po porode dalších 15 kil ešte dole..som chodial ako trieska a to som ešte aj kojila..no , zvladla som to a nejako som tou vahu ani nevnímala, len ked potom podla oblečenia a čo ludia vraveli....
@henika81 -j som si pol roka dojedala aspon 4 kila🙂)mala som 45 a chcela som dojesť aspon an 50,a by som nebola moc chudá, tak som to dojedla na 49 aj to som radšej skala na vahu oblečená a najedená a aztial sa držm🙂))inak kamoška tiež otehotnela taká chučká, išla rodiť, mala 53kil a malá mala ničo cez 3 kila. nebojsa..isto to zvladneš

henika81
12. sep 2010

@susika diky za podporu uz mi je lepsie, ked viem ze sa to da, budem sa snazit nabrat, ale ked moj organizmus nechce nabrat tuk, ani by si neverila jak rada mam slaninu aj sa najem, ani by som ju nemala lebo mam po nej zachvatty, ale zjem, a nepriberiem nic.

susika
12. sep 2010

@henika81 -ja to isté..ked mame doma tatina, čo nei je velmi často, my dva ja sa rozložíme aj po druhej večery v obyvke s kadečím a vyjedáme a sme stale rovnakí🙂))by som to neriešila, ekby babo =pekne priberá...asponnebudeme mať problem so zhadzvaním po porode🙂

zdenka561983
13. sep 2010

Ahojky pokud mužu se přidat tak já jsem ted v 29tt a přibrala jsem 8kil.Když jsem si to spočítala tak do toho 9měsíce budu mít nahoře 12kil zhruba nahoře....Už se těším jak ty kila pujdou rychle dolu....pokud teda pujdou.. 🙂

med
14. sep 2010

Ahojky, já jsem v prvním těhu přibrala 15 kg, což bylo na mou výšku 160 cm opravdu dost.... a bohužel mi 7 kg nahoře zůstalo a už jsem je nikdy neshodila :(( Zato v tomto těhu jsem zatím ještě nepřibrala nic a to jím normálně, spíš trochu víc, ale nemám vůbec chutě, tak jsem docela ráda. Bříško už mám, ale stále se vejdu do bokovek a doufám, že miminko mi vyjí ty špeky 🙂) A taky doufám, že tentokrát něco vykojím... poprvé nám to s kojením nevyšlo.

kattija
14. sep 2010

ja mam vysku 170 a zacala som tehotenstvo s 58 kg, teraz uz mam 80 a este stale to ide hore ☹ 😝 hadam to pojde potom dole ☹

stojdulka
14. sep 2010

ja som si stanovila hranicu 12kg a ani som sa nemusela veľmi snažiť a podarí sa mi ju dodržať, akosi mi to tak dobre toto tehu sadlo, a kedže ma dr. upozornila že bábo bude až do4kg a aj dosť veľa vody mám tak to po pôrode vidím veľmi sľubne...a sa ťešakujem...vraj v poslednom mesiaci nemusím pribrať ani kilo tak ked to tak bude tak budem so sebou spokojná 🙂

mamama11
14. sep 2010

@stojdulka tak to si šikulka, keď sa ti to podarilo dodržať, ja už teraz mám tvoju hranicu na sebe a to ešte len zajtra začínam 28tt ☹ no čo už, tak ja sa viac potrápim, aspoň si po pôrode vyskúšam pevnú vôľu 😀

mamama11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamama11
14. sep 2010

@stojdulka omylom som odpísala sama sebe 😀 pozerala som tvoje fotečky a veď ja už mám teraz brucho ako ty v 35tt, to do konca sa budem gúľať ako vianočná guľa a dogúľam sa až pod stromček 😀

stojdulka
14. sep 2010

@mamama11 ja sa veľmi teším že mi to tentoraz vyšlo, a ty určite budeš pekným darčekom pod stromčekom...určite až toľko prenášať nebudeš aby si až na vianoce porodila, skôr bude tak, že pri vianočnom stole budete mať nového člena rodiny...a čo to bude ešte neviete? držím palčeky aby sa vám chalan vydaril 😉

mamama11
14. sep 2010

@stojdulka no až 6.10. idem na uzv, tak už sa hádam ten malý tajnostkár ukáže a na uzv v 20tt mi posunul termín na 18.12., baby som obe prenášala, jednu 10dní a druhú 4 dni, tak tiež len dúfam, že už budem pod stromčekom aj s bábätkom 🙂 a mne je vlastne jedno, či to bude chlapček alebo dievčatko, mm by túžil po chlapcovi, ale ja by som kľudne pristála opäť na dievku, však aj vecí mám neúrekom babských 🙂 a tebe moc držím palce, nech je pôrod rýchly a dobrý a nech ste s bambuľkou obe zdravučké 😵 😵 😵

ziza55
15. sep 2010

@froschka CICAAAAAAAAAAAAAAAAAAA..NEVERIIIIIM...TY CAKAS BABENKO?

simatko1
15. sep 2010

ahojte baby,ani nehovorte,mne uz teda zostavaju len nejake dva tyzdne do terminu ale uz mam na konte 18kil,za posledny tyzden som pribrala kilo a pol,ale to vdaka tomu ze som mala narodeniny a bolo vela sladkeho a dobreho jedla🙂)doktor ma nepochvalil,povedal ze tolko pribrat ze to je hrozne,ze to mavaju take pripady 1z 50tich,ale ja som tiez vela nejedla,a zelenina,ovocie,jedla som tak normalne dokonca o nieco menej,nebola som hladna,ale malinky mi nedovolil viacej jest,bola som uz strasne plna,hoci som mala malu porciu.ale ja som brala vitaminy,a doktor mi povedal ze to z toho,ze keby ich nevysadim,tak priberiem za posledny mesiac este aj 6kil...ale co uz,hoci ma mrzi ze sa mi nejake strie porobili,ale nebojim sa toho ze by som to nezhodila,hlavne aby malinky mal vsetko co potrebuje a aby bol zdravy a stastny...

martas77
17. sep 2010

ja som si tiez hned od zaciatku hovorila ze sa budem strazit, dopadlo to tak ze som pribrala 20 kg 😒 a to som mala kôli tehotenskej cukrovke dietu !!! a mala sa narodila v 37 tt...inak mala 4040 g. 🙂 .....teraz bude mat mala pol roka a ja mam uz len o 3 kg viac ako pred otehotnenim...a vobec nic pre chudnutie nerobim.... hmmm stale kojim 🙂

med
18. sep 2010

@martas77 Děláš pro to nejvíc, co můžeš - kojíš 😉, tím ze sebe dostáváš ten nahromaděný tuk 😀 Já poprvé bohužel nekojila a už jsem nikdy nezhubla, i když jsem pro to dělala všechno možný. A podle kamarádek .... ty co kojily, jsou jako před těhu, ty co nekojily, už nezhubly (aspoň né do té podoby před těhu) :(( Pak taky asi záleží na metabolismu atd...

olzden
18. sep 2010

@martas77 Zdravím,dojčenie a zdravá racionálna výživná strava je najlepšia metóda na super postavu. Mám osobnú skúsenosť. Syna som dojčila 1,5 roka.

edvina
20. sep 2010

No ja som kojila synceka 2 roky ale schudnut mi to nepomohlo.Az ked som prestala s kojenim tak som sa dostala na povodnu vahu. 😎

mamama11
20. sep 2010

@edvina ja sa pridávam, podobne, až po skončení kojenia som diétami a cvičením zliezla na pôvodnú váhu 😉 takže sa spoliehať nedá na to, že keď kojím, tak schudnem 🙂

alexandrah
21. sep 2010

väcina bab, co poznam, aj co len l´´napisali pri kojeni este priberie, lebo viac je, ked to potrebuje, nestiha sa poriadne a pomaly najest, + pijes vineu na mlieko, a podobne ... na to by som sa nespoliehala ... treba tak moc nepribrat uz v tehotenstve ... jest zdravo a vyvazene 😀 to najlepsie prospeje babatku 🙂

terak
21. sep 2010

@alexandrah Ono se to rekne, treba ja jim porad stejne a jednou tri tydny nepriberu ani deko, naopak deka ubyvaji a dalsi tyden priberu 2 kila s naprosto stejnym objemem stravy, Tak co s tim? 😀 Uz ani nemam chut se vazit, kdyz vidim, ze mam za 3 mesice 13 kilo nahore, tak by me zajimalo, kam to jeste poroste :(

kukulinka
21. sep 2010

@terak Já jsem se dneska taky naštvala, mám nahoře 16kg a fakt nevím, jak je to možné. Už na váhu snad nevlezu, dost mě otekly nohy a bolí to jako čert. Já mám za dva měsíce nahoře cca 8kg, takže dobrý.....

jasterica
21. sep 2010

@henika81 nic sa neboj,ja som otehotnela,ked som mala 42 kg a teraz som uz pred funusom takmer a mam 48 kg...nijaky stres,aj chude zeny mozu vynosit babatko 🙂

alexandrah
21. sep 2010

jasterica, jasne, je to v pohode, babatko bude zdrave!! mne ked som pri prvom babatku prekrocila 50 kil lekar zagratuloval, ze konecne normalna vaha!! 😀 a teraz pred druhym som vazila este menej, ale vdaka sportu, inak po porode som mala temer rovnako kil ... asi o 2 viac ...ale kojenim som aj ja pribrala ... (+ boli vianoce, hehe, to som potom zhadzovala tazko!! 😎 😎).

terak, mas pravdu, proste ked jes to iste, v tom tehotenstve si to robi co chce, ale je dolezite sa neprejedat, a take ze slane, sladke obmedzit, co najviac zeleniny, ovocia, cerealii ... a ked takto papas, tak to babatko dostane co najviac zivin, a nepriberies na tuku ... ale skor voda a tak ... lenze niekto mi proste povie, ze sa musi obzrat, lebo to inak nejde, tak neviem, co s tym ...da sa dat si nieco zdravsie ... a potom povedia, ze to robia pre babo ... ale ked jedia nezdravo, tak to moc pre babo neni ... len si nevedia povedat nie ... jasne, ze cloveka honi mlsna, ale da sa dat si trochu, alebo mat po ruke banan, a podobne ... ja mam napr. banan aj v noci pri posteli, lebo sa zobudim, a boli ma zaludok ... musim nieco zjest ...

henika81
21. sep 2010

@jasterica ahoj, cize si teraz v 7 mesiaci a pribrala si len 6 kg? a co na to doki, nevravel ze je to malo? ale ked sa to tak zoberie tak si nepribrala ty ale len babo, niie? sak mne aj takto to staci, len nech babatko je aspon 3kg a budem stastna. Potom daj o sebe vediet ako pokracujes ci si este nabrala nejake tie kg, drzim ti prsty, 🙂 nech ti vsetko vyjde. Ja som este len na zaciatku, a dost casto spinim, tak furt tu je nejaka obava ci nepotratim, ale snazim sa verit ze bude vsetko ok.

jasterica
21. sep 2010

@henika81 akoze...?ved mi bezi uz ôsmy mesiac 😉 predsa mam po 33 tt 😅 prave doki ma chvali,ze vaha je primerana,ja priberanie,hneva sa,ak zeny velmi priebru,ze aj porod je tazsi potom,aj zenam sa tazsie dycha,su potom nemotorne,maju vyssi tlak...dolezite je,ze babo je oki,ked sa babo vyvija ako ma,nemas sa preco obavat,hoci aj malo priberies 😉 a vies,ze vela zien priberie kvantum vdaka tomu,ze drzia vodu v tele a opuchaju,cize 70 % vahy tvori voda 😕

jasterica
21. sep 2010

@henika81 a ked spinis,to by si mala lezkat a vela oddychovat...mysli pozitivne,mne optimizmus dodal vela sily 🙂

henika81
22. sep 2010

@jasterica diky, budem sa snazit vela lezat, a sufam ze to dotiahnem do konca ako ty 🙂 , drzim ti palce k uspesnemu porodu 🙂

alexandrah
22. sep 2010

henika, co ti lekar vravel na to spinenie?? neberies aspon utrogestan, alebo take daco?, aj ja ti radim vela oddychovat a lezat, pre istotu ... urcite sa to vsetko super podari, a babatko sa v pohode narodi!!! 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre