Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

crawler
8. dec 2009

lujza: to se krásně poslouchá - hned je mi líp a tobě gratuluju! 😉

slovenka262
8. dec 2009

lujza: Klobúk dolu! Človeku je hneď lepšie na duši, keď si prečíta niečo podobné 😀 Ja som momentálne v 17tt a už mám hore 2,5kg (začínala som na 63kg pri 168cm, takže rozhodne nie som prútik). Ale snáď teda neskončím ako malý veľký sloník 😀 Aj keď je pravda, že priberanie častokrát neovplyvníme, aj keby sme sa na hlavu postavili 😀 Baby, musíme myslieť pozitívne! 😎

veronikapp
8. dec 2009

Ahojte 🙂
Ja som pribrala pri prvom tehotenstve z povodnych 53 kg nieco cez 20kg. A vacsinu posledne 3 mesiace. Ale podarilo sa mi to za 3 mesiace zhodit naspat na 55kg. Pri druhom som si hovorila ze uz nesmiem tolko pribrat. Aj sa mi to celkom darilo, ale posledne 3 mesiace to slo zase prudko nahor- neviem preco, neprejadala som sa. Z povodnych 50kg som pribrala 14kg ale 1 mesiac po porode som uz mala svoju vahu- aspon ze tak. Inak ani nejake velke deti som nemala- 1. 3240g a 2. 2900g. Uvidime co bude pri tretom...

andrema
8. dec 2009

ahojte,
mne doktorka strasne navadava,ze som pribrala v 29tt uz 13.5 kil,podla jej vahy (podla mojej 9),ze co s tym hodlam urobit...nebodaj mam drzat dietu...sak jem menej ako manzel... 😠

dejna3
8. dec 2009

občas si to tu prečítam, ale niekedy fakt neviem, čo si mám myslieť, keď niektoré tehuľky lamentujú, že cca v 20tt pribrali "až" 2-3kg...
veď v tehotenstve je bežné, že sa priberie, nie?
ja som v prvom tehu pribrala 19kg, 5kg som ešte mala na sebe, keď som znovu otehotnela a aj napriek tomu, že sa stravujem rozumne, nekonzumujem sladkosti, neberiem vitamíny, malá začína chodiť, čiže okolo nej stále behám... očakávam, že aj teraz budem mať podobný prírastok... a žiadna tragédia sa nekoná 😉

andrea12737
8. dec 2009

ahojte,
tak ja som pri oboch detoch pribrala 20,5 kg. Pri prvom som sa dostala do povodnej vahy za mesiac, a teraz mam dole nejakych 2kg a trebalo by mi zhodit este 8kg, ale ani to neriesim...inak suhlasim s dejnou 😉 je to trapne riesit vobec kila same o sebe pocas tehotenstva... ved to kazda jedna postupom casu zhodi... dolezite je aby babatka boli v poriadku 🙂

nanika
8. dec 2009

Myslim, ze nie je trapne riesit kila cez tehotenstvo. Ktora ich v tehu neriesi, mozno to navonok nekomunikuje, ale vo vnutri sa skoro kazda pyta, kedy to da dole. Je to uplne normalne. V okoli mame kazda nejaku maminu, ktora to dole nedala a s dalsimi detmi sa to nabalovalo, fora su takych mamin plne. Ja myslim, ze su trapne tie maminky, ktore sa tu v poniektorych forach velice tvaria, ako nestihaju jest a zjedia za den jeden jogurt a jablko a uz su v nejakom 30 tt a este sa tym chvalia, kolko toho malo za den pojedli.

Kazda tehulka potrebuje skor teple slovo a ubezpecenie, ze je to ok, co sa s nami deje. Mozno aj usmernenie ohladne stravy, lebo este su niekde zauzivane famy, ze treba jest za dvoch, alebo je jedno, kolko clovek toho poje, co sa tyka sladkeho a velmi kalorickeho jedla, ktore babu, ani mamine neprospeje. Suhlas obrovsky, vsetkym nam zalezi na tych drobatkach v nasich bruskach a vedome by im ziadna z nas neublizila 🙂

jakelina
9. dec 2009

Holky mluvíte mi z duše. Mě můj doktor napsal do průkazky DIETA !!!!!!!!! a to mám v 25 týdnu nahoře 8-9 kilo. Klidně koukněte do albíčka, mám tam fotku dva dny starou a nepřipadám si jako velryba.

acornika
9. dec 2009

ahojky holky 🙂

Zdravý průměr je když těhulka přibere těch 13 -15kg, když si odečtete váhu miminka, placenty a plodové vody tak vám zůstane 10 - 8kg což je podle mě krásné. Ale hodně často jsem setkávala s maminkama které přibraly kolem 20 až 25kil. já osobně přibrala v těhu 20kilo, je to děs. Ještě pořád mám 10kilo nadváhy( císař, nekojila jsem to také přispělo ) než jsem měla před těhu. Někeří lékaři jsou na to přibírání průdernější kvůli možnosti vzniku těhotenské cukrovky, vysokému TK atd... a někteří na to dlabou Také záleží kolim mamča měla před těhu, já jsem nikdy nebyla štíhlounká, tak akorát a teď se snažíme o druhé a v duchu se hrozím jak budu vypadat potom 😅 jenže si říkám, že prostě holt to budu muset nechat na přírodě, budu se snažit jíst vyváženě tak abych zabezpečila tomu malému dostatečný příjem živin a abych nejedla jak nenažraná 😀 Holt po druhém porodu budu muset máknout a vše shodit

Jakelina, máš postavu nádhernou a na to že čekáš čtvrté dítko úplně perfetkní. Třeba ke konci budeš nabírat méně. Já to měla naopak, do 6měsíce krásně po kilečkách a pak od 7měsíce to byl nášup

babullka1
9. dec 2009

baby ja som pribrala 23kg v tehotenstve a to som sa neprejedala ani nic ine proste pribrala som a v porodnici mi hned 15kg ostalo,takze sa nebojte,zhodite,aj ked nieco ostane,za to babatko to stoji. 😉

jakelina
10. dec 2009

Acornika, díky za pochvalu. Já taky nebyla nikdy hubeňour, ale hodně jsem zhubla kojením. Tak držím palce ať je další těhu pohodové a porod spontánní a budeš kojit. Já jsem první porod měla taky císařem a pak už dva normální a po tom císaři jsme taky nekojili.

nanika
10. dec 2009

Ja by som kludne brala po porode aj tych sto kg, keby som mohla plne kojit. Tak ale zasa, dufam, ze ma niekto tam hore nevyslisi aj s tym kg bonusom loooooooool

jakelina
10. dec 2009

Nanika a co jsi měla za problém, že to nešlo? ☹

nanika
10. dec 2009

Cisarak, maly bol velky, nemala som tolko mlieka, dokrmovala som a uz nechcel moje prso, lebo sa z neho poriadne nenajedol... Za tych min. 35 tis. co sme dali na bebu by som si potom zaplatila aj sukromneho trenera 🙂

jakelina
11. dec 2009

naniky, já jsem taky měla první císař a nekojila jsem. Přinesli mi malého až druhý den a jenom asi třikrát za den a dokrmovali ho flaškou. Neměla jsem ho u sebe a pustili mě dokmů až 9 den. Potom už jsem rodila normálně a dnes i po tom císaři je přístup jiný, než pře 18 lety kdy jsem tak rodila já. Ale stejně je to váš miláček a na peníze se vyprdni. Kojení taky něco stojí. Vložky do podprdy a já jsem jedla jako nezavřená, měla jsem pořád hlad. Tak jsem to možná ty peníze projedla. 🙂

nanika
11. dec 2009

Ja viem, ze o peniaze nejde, ale chcela som dat malemu tu lepsiu alternativu, ako praskove mlieko. Tak sa teraz modlim, aby to tentoraz vyslo, urobim pre to vsetko 😀 Ja som mala maleho pri sebe po troch dnoch, prvy den som ho ani nevidela, skor mi ho ukazali az ten dalsi, este k tomu bez prilozenia. Na ten treti mi ho uz nechali, ale stale mi visel na prse a aj tak plakal od hladu, cele noci. Tak po prichode domov som mu zo zufalstva dala Bebu a to po mojom kojeni hodinovom kludne stocil 90ml. Niekedy si hovorim, ci malo vtedy zmysel, ze som nepockala, mozno by sa to mlieko rozbehlo, ale ked vam dieta krici od hladu, tazko sa vtedy vyckava. Nehovoriac, ze som mala uplne znicene bradavky, tiekla mi z nich krv. Tak snad to bude teraz ine... nakoniec som sice mala mliecko styri mesiace, po trosicke som si odsavala, tak aspon nieco.

bobooo
11. dec 2009

ahojte baby tak ja z pôvodných 56 na 82kg čiže som pribrala 26kíl, no keď sa zamyslím že som čakala dvojičky tak celkom to ujde
nanika aj ja som mala ten prípad - cisarsky, žiadne mlieko no a 2hladné detičky,,,jasné že beba nás zachránila, no ale čo už nie každému je súdené kojiť...

verisek
12. dec 2009

ahoj holky, ja co mesic to kilo, zatim, ale podle doktorky pribiram normalne, zacla jsem nabirat hned na zacatku, protoze jsme byla dost hubena, coz rikala, ze je taky normalni
no a hlavne kvuli zdravotnim problemum nechodim do prace, takze nejsem v takovym tom zaprahu a stresu
ale nejak to neresim, vim, ze se nepreziram a snad vse zhubnu 🙂

katka22r
14. dec 2009

ahoj tehulky je podla vas normalne ak som za posledny mesiac pribrala kilo a nic viac?

nanika
14. dec 2009

katka, normalne je vsetko. Ale nie, ze som za posledny tyzden pribrala dve kg a to nie su este vianoce a opuchnute nohy nemam, grrrr

crawler
14. dec 2009

katka: je to klidně možný 😉 prostě jinde na těle hubneš - neboj se, mimísek jistě roste a chystá se na cestu 😉

nanika: s tím má velké zkušenosti - během 18.tt mi váha skočila o 3kg nahoru a ve 20.tt o 2kg za týden nahoru 😝 Nohy jsem nateklé neměla...Jo a nedávno (právě po tom rozhořčení, kdy mi váha za týden tak stoupla) jsem tu psala, zda nepřibírám po vitamínech - Calibrum mami jsem vysadila a po týdnu mi váha ukázala o 2kg méně - tak mi to vysvětlete - myslím, že se mi začíná potvrzovat, že je to opravdu těmi vitamíny, páč jinak vše při starém... 😲

efii01
17. dec 2009

Ahoj Holky, tak ja jsem ve 27tt a mam uz 8 kilo nahore, ale rikam si, ze to je tak normal, mozna trochu vic 😎 , ale co, hlavne, ze se citim ok a mimi je vporadku, ne???

petka035
18. dec 2009

ahojte no tak ja som v tehotenstve pribrala kilo a jedla som aj vitaminy calibrum mami a jem ich ešte aj teraz, nemôže sa z ních priberať, nie su to hormony. a to mám metabolizmus že ked niečo zjem hned sa to na mne ukáže,teda aj na váhe. ale poctivo som cvičila každý den a jedla len zdravé veci 3krát denne

petka035
18. dec 2009

ale vodu som nezadržiavala čo teda na váhe riadne pridá🙂aj ked som bola tehotná v lete tak som nemala žiadne opuchy ani nič, to je asi fakt individualne

petka035
18. dec 2009

ak vela priberáte a nejete za troch tak to určite necháte všetko v porodnici,teda okrem bábätka 🙂

nikush4
18. dec 2009

petka dufam ze mas pravdu.. ze ja mam miesto krvy uz asi iba vodu .. a pribrala som rovnych 20kg zatial.. tak dufam ze ich necham v porodnici 😅

petka035
18. dec 2009

určite,práveže ked človek naberie menej v tehotenstve tak to ide horšie dolu.

marcela22
19. dec 2009

Súhlasím s Peťkou, ja som pribrala v prvom tehotenstve 14kg a do mesiaca som mala o kilo menej ako pred tehu a to som ani nekojila. Len malá v noci nepsávala 😅
V druhom tehotenstve som pribrala 9kg, po príchode z pôrodnice som mala zostaté kilo a pol a teraz mám na sebe ešte stále +1kg a to kojím a tiež toho veľa nenaspím...ale po prvom pôrode (dosť zlý) mi nechutilo jesť a keď som nekojila ani som sa nedonútila. teraz po druhom (cisársky) sa cpem stokrát viac ako v tehotenstve 😅

aaangella
28. dec 2009

Ahoj ja som v 27 tyzdni a jem naozaj dost a pribrala som zatial len 4 kila dajak sa mi to nezda mate s tym dakdo skusenost ?.Doktor vravi ze malicka je v poriadku a vazi tolko kolko ma .

kaniska
28. dec 2009

a ja nechcem vyzerat ako chladna ladova kralovna, ale je tu este niekdo taky, kto ma z toho "komplexy"? ja viem, ze mam v bruchu zdrave babetko (3 x tpfuj) ale aj tak si pripadam ako slon 5 mesiac a hore 8 kil ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre