Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

nice202
6. máj 2010

ika33 ja som v 17tt mala kilecko hore a teraz na konci je to uz 18 :D a to vobec nejem vela ani nic. proste babo si ziada a na mne to nevidno 😝

andelka
6. máj 2010

Holky co nepřibíráte moc, buďte rády. Já bych měla do týdne rodit, přírůstek bude max. 8kg a jsem moc ráda, že to tak dopadlo, protože teď právě stěhujeme, zabydlujeme, chystáme a kdybych se nemohla pořádně hýbat, tak by mě kleplo. Nehledě na záda a tak. Ale když kila naskakují skoro bez příčiny, nedá se nic dělat, jsou věci, které úplně neovlivníme. 😕

elgereta
7. máj 2010

tak já hlásím, že jsem přibrala 6 kg a jsem v 21.tt.....dlouho jsem byla na stejný váze a těch 6kg jsem přibrala za poslední 2 měsíce ☹ se bojím, jak to půjde dál 😒

estterka
7. máj 2010

no ja do 21tt som nepribrala nic,teraz sa mi zda,ze uz priberam,kedze som cele dni doma a len papam a nehybem sa,uvidime,ako sa to rozbehne..

lilijana
7. máj 2010

No ja som na konci 29 tt a mám asi 10-11 kg navyše.Ani neviem či je to veľa,ale nejde to nijak ovplyvniť ☹ Pred teh.som mala 54 kg. Som zvdedavá,koľko ešte naberiem kg navyše,snáď už veľa nie 😠

helcenka
7. máj 2010

Ahoj děvčata,
já při prvním těhu přibrala 13kg a malej byl přitom pěknej macík, měl přes čtyři kila. První kilo jsem přibrala až v pátém měsíci a těhotenské oblečení bylo nutné až od sedmého měsíce, jinak jsem se vešla do své velikosti.
Snažila jsem se jíst pravidelně 5-6krát denně a co nejvíc ovoce, mléčných výrobků a málo tučných jídel. Ale je fakt, když jsem měla na něco strašlivou chuť, tak jsem si to dala. A pohyb jsem měla normál, dokonce od sedmého měsíce jsem musela začít ze zdravotních důvodů jezdit MHD, místo abych chodila pěšky. Ale žádné komplikace při těhu jsem neměla.
Teď to vypadá, že jsem podruhé těhu, ještě to nemám potvrzené od lékaře, mám o hodně víc pohybu než při prvním, protože pravidelně cvičím, jím 5x denně v malých porcích a už jsem přibrala 0,5kg.
Takže myslím, že se to nedá moc ovlivnit, prostě každá jsme jiná a i každé těhu je jiné. Pokud je máma i prcek v pořádku, tak bych to vůbec neřešila. 😉
Hezké těhulkování. 😀

usiko
8. máj 2010

no...do 15tt som pribrala kilo...tak uvidime, lekar vreavel, ze od 16 tt staci zacat priberat, vraj budem tak hadam aj hej....

mima89
9. máj 2010

no dievcata ja som maximalne spokojna zatial...som v 32tt a pribrala som 6,5kila....a strasne pomalicky tak dufam ze maximum bude 10kg...este 8 tyzdnov tak snad vaha nebude skakat ked doposial naberam kilecko pomaly mesiac a pol....

lutsine
10. máj 2010

ja mam v 30 tt navyše 8 kg...🙂

jan12
11. máj 2010

ja som tiez moc nepribrala - som v 30 t a pribrala som 6,5 kg 🙂

medyna
12. máj 2010

ahojte, som v 20 tt a uz mam naviac 6,5 kg.... hrozim sa dalsich kil navyse, pred otehotnenim som mala len 43 kg, a moj chrbat a nohy si nevedia zvyknut na taku prudky narast vahy.... 😒

jan12
12. máj 2010

Ahoj medyna - myslim, ze si uplne vpohode, zasa az tak moc si nepribrala. Ja som pribrala zatial 6,5 kg, ale to drzim dietu, lebo mam teh. cukrovku ☹
Bud rada, ze sa mozes najest, lebo ja jem menej ako pred tehu a sladke nemozem ani gram 😠

medyna
12. máj 2010

to hej, na tom som teda trosku lepsie (aspon zatial) , s jedenim nemam ziadne problemy, ani na zaciatku tehu mi nebyvalo zle, ani chute som ziadne specialne nemala ....
Ten test na na tu tehu cukrovku sa robi po 24 tt?

effka_t
12. máj 2010

ahojte baby, správa , že čakáme bábetko nás zastihla len nedávno... chcem sa popýtať ako je to so stravovacími návykmi, či ste niečo vylúčili zo stravy pre vaše a malého dobro, a hlavne ako ste priberali?
Ja som vo ôsmom týždni, čo je ešte dosť skoro na priberanie, ale mám pocit jak by som bola neustále nafúknutá a rástla... 😖

medyna
12. máj 2010

... lebo ja zboznujem sladke, a neviem si predstavit, ze by som nesmela ani kusok keksika alebo cokoladky...... 😨

medyna
12. máj 2010

effka_t
ja som spociatku bola tiez strasne nafuknuta, dokonca som ani este nevedela, ze som tehotna, a uz som v zrkadle obzerala nadute brucho a rozmyslala, co som to vlastne pojedla, ked ma tak nafuklo...... 😀
Prvy trimester som pribrala take 3 kila, ale teraz v druhom, som v piatok mesiaci, uz mam 3,5 kg naviac, takze nemam predstavu, kde sa to zastavi.... 😠
Zo stravy som uplne vylucila kofein, alkohol, snazim sa nejest cipsy a take premastene jedla... ale ked mam na nieco chut, tak si dam. Len to neprehanam 🙂

jan12
12. máj 2010

medyna ten test sa robi po 24 t.

effka ja som jedla uplne normalne nic som nevyradila, hlavne nezacni jest za dvoch - lebo to sa iba hovori, ze zena ma jest za dvoch, ale nema. Viac ovocia a zeleniny a nejec plesnive syry, to je asi vsetko.

effka_t
12. máj 2010

dakujem baby! 🙂
ako nesnazim sa pojest vsetko co sa najde to isto nie, ani nemam nejake extra chute, len ma desi predstava ze ak by som sa takto nafukovala kazdy tyzden viac a viac a trvalo by to do porodu, tak by som mohla potom robit balon 😀
ale esteze ide leto a sezona ovocia tak hadam to nejak vykompenzujeme... inak okrem plesnivych syrov sa treba vyhybat este niecomu?

zaneta8
12. máj 2010
medyna
12. máj 2010

zaneta8
diky na kalkulacku, zistila som , ze som na to celkom fajn a v norme 😎
Takze hadam nepriberiem na slonicu ..... 😀, len tak normalne

tilda
12. máj 2010

juj, baby, co si tu robite starosti 🙂
ja som mala 56 a teraz uctyhodnych 83,7 🙂 - a to uz sa dva tyzdne drzim na rovnakej vahe a pritom jem tak ako predtym 🙂
podla mna si telo robi co potrebuje, tiez nemam pocit, ze by som to so stravou prehanala, ale urcite jem viac ako pred otehotnenim... myslim, ze je fajn pozriet na to ako to bolo u vasej mamy, starej mamy - u nas vsetky baby pribrali nad 25 kil a o tri mesiace ani stopy - to su hormony...

medyna
12. máj 2010

to vies, tilda, stihla linia je stihla linia .... 😀
ale az tak z toho nestresujem, lenze som dost nizka a budem vyzerat ako gulka, tak len sondujem, kto -kolko pribera 😉 , ci v tom nie som sama

terezt
12. máj 2010

Ahoj Medyna, nejses v tom sama. Taky jsem v 20 tydnu a mam 6 kg nahore. Zrovna dneska na me z toho padla depka... ☹ Minule tehotenstvi jsem pribrala celkem 14 kg, ale rodila jsem v 8. mesici... A potom mi zustalo 5 kg nahore, kterych jsem se do otehotneni nezbavila. Tak se taky ted obavam, kde ta vaha skonci! Snazim se nejist za dva, ale obcas me proste chytaji chute, zvlast vecer!!! ☹ A navic je ted plno akci, kde misto vina piju soft drinky, coz mi prida akorat cukr, takze nic moc... Ta kalkulacka je sice fajn, ale pro moji velikost pocita s tim, ze priberu 20 kg, coz doufam, ze se nestane!
Ale zas na druhou stranu si rikam, ze pokud resime vahu a nemame jiny problemy, je to krasa.

medyna
12. máj 2010

tak to mas pravdu, terez -ka 😉
dufam, ze sa to takto aj zostane 🙂

lji
12. máj 2010

babule ja som teda riadna "slonica" ako to tu niekto nazval ale nie kvoli tehotenstvu 😉 môžem zatial nahlásiť v 24tt stále -4kg 😅 čo je u mna ok ked babo má z čoho brať, hladovať nehladujem (skôr naopak), tak mi vlastne chudnutie resp. stabilita neprekáža....

pepsyna
13. máj 2010

ja uz mam +15kg..ako mne osobne by to nevadilo-ja som toho nazoru, ze ked je zena tehotna, tak ma hlavne pozerat na to aby bola aj ona aj babo v poriadku a nie na postavu 😉 ale neskutocne mi vadi, ked niekoho stretnem a prve co sa opyta po pohlavi mojho babatka ,,a kolko si uz pribrala?" 😠 ked som minule povedala ze 10kg, tak odpoved ,,to uz tolko??" ma doslova urazila 😔 ...ja viem ze je to dost, ale co sa zabijem ked mam taku postavu?ani sa neprejedam ani nic...kazda mame tu svoju schranku inak nastavenu 🙂 hlavne je nech sa nam ti drobci narodia zdravi-a my uz tie kila nejako vybehame 😉

stojdulka
13. máj 2010

ahojte baby, tak ja som zatiaľ do 19tt pribrala +2kg, takže som spokojná, celkovo sa nechystám veľa pribrať. lebo po predchádzajúcich tehu kedy som priberala po 30kg už neviem či by som si s tým vedela poradiť... 😉

renatalen
13. máj 2010

Ahojte, když jsem čekala chlapečka měla jsem neskutečně krásnou pleť a vlasy, teď si musím vlasy mít tak ob dva dny a pleť mám příšernou. Asi to opravdu bude ta holčička, jak mi tvrdili🙂
A jinak, jsem 34 týden a už jsem přibrala 15 kg. Doktorovi se to vůbec nelíbí. Ale já nějak přehnaně nejím ani nemlsám. Spíš si myslím, že to bude tím, že jsem na začátku těhu měla podváhu, tak to teď doháním 😀

melisa281
13. máj 2010

ja som v prvom tehu pribrala 12 kg a teraz som opäť tehotná v 18 tt a pribrala som zatiaľ 2,5 kg takže to bude hádam tak nejako ako aj v tom prvom 🙂

katy1979
13. máj 2010

renatalen a to je vela 15kg v 34tt? to sa ti moze zastavit a uz nepriberies. ja tiez dohanam podvahu takze mam na sebe 12kg. snad to uz nepolezie prilis hore. tak kilo dve ale viac snad nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre