Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

matenka
16. jan 2008

babeny, ja som doteraz pribrala len 4 kg, a v 16tt som mala -2,5kg, takže v pohode, bábetko má ideálne rozmery, a to je hlavné, ono si to vezme z vás, ak nemá odkiaľ
😉

elenita
16. jan 2008

matenka, a doki Ti na to nic nehovoril? 🙂

elise
16. jan 2008

ja som pribrala iba 6 kg ani o kg viac abruško mi začalo rásť až v 6 mesiaci. doki povedala že je to ok a bábo je v poriadku 😉

elenita
16. jan 2008

No mne na poslednom UZV doki povedal, ze krpci su tam natlaceni ako haringy....tak neviem, ako mame vydrzat aspon do toho 37tt 😝

elise
16. jan 2008

elenita opýtaj sa či je tam dosť plodovej vody

elenita
16. jan 2008

ja som si praveze aj myslela, ze jej je malo, lebo ked som sa spytala, ci je vsetko ok, doki povedal len ze, pridete lezat do nemocnice, poliecime...ale kde je problem, to nepovedal......vsimla som si vsak, ze na sprave mam napisane nieco ako "euhydr." ...neda sa to citat, ale hydrum je nieco s vodou...

elise
16. jan 2008

elenita to sa dá spraviť infúznou liečbou ale infúzie sa dajú podávať aj ambulantne že by si chodila k dokimu a menusela by si byť v nemocnici zvúčša ide o 14 dní. to bude potom dobré 😉

certica
16. jan 2008

oligohydramnion je malo p.v.

lilinka76
16. jan 2008

Elenita, s priberanim si vobec nerob starosti, ja som teraz v 31. tyzdni tehu s dvojcatkami a pribrala som iba 7 kg. Vlastne len brusko mi rastie. Tiez som si robila obavy, ale doktor povedal, ze je to v poriadku. Len papaj co Ti chuti a ako casto Ti chuti a vsetko bude OK. Ja mam tiez "plne brucho deti" 😀 😀 a minimum plodovej vody.

lyzenka
16. jan 2008

ja som pribrala na kazdy mesiac kilo.... 😀

elenita
16. jan 2008

certica dik...ja neviem, co mame v neporiadku, ale doki vravel, ze musim prist o dva tyzdne do nemocky a ponecha si ma tam aspon tyzden-dva...ale my mame este aj ine komplikacie. a ked vravel o tych haringoch, tak som myslela, ze hadam aj to male mnozstvo plod.vody by mohlo byt pricinou.....a ze mozno aj preto nepriberam....
lilinka dik, si ma utesila 😅

many
16. jan 2008

jéje to vypadá,že tady nejvíc nabírám já ☹ musím fakt brzdit 😉

pupicek22
16. jan 2008

Ja tiez..... 🙂

elise
16. jan 2008

ako sa všetky tešíte aj aj ja som sa tešila ked som ako tehotná priberala a každému kilečku zvlášť 😀 😵 😵 je to najkrajšie obdobie kedy sme šťastné že idú kilečká hore 😉

elenita
16. jan 2008

no ved to, jedine obdobie, kedy sa zena tesi z priberania 🙂

many
16. jan 2008

no já za měsíc nabrala 4 kila to je dost 😀

pupicek22
16. jan 2008

No ja som pribrala od toho 14tt do teraz asi 8 a to som sa nevazila tyzden,tak neviem presne 😕

elenita
16. jan 2008

Ja za cely cas ani deko, vazim sa poctivo na digitalnej vahe 😅

many
16. jan 2008

tak v tom nejsem sama 😉 😉

pupicek22
16. jan 2008

Keby si ma videla pred tym ako som otehotnela a teraz....absolutny rozdiel.Ja som tancovala a bola som utla ako palicka a teraz som ako zena!Myslim,ze nam niake kilecka navyse nevadia... 🙂
To vazne si nic nepribrala elenita??? 🙂

many
16. jan 2008

no vidím na fotečce,že jsi pěkná šťouplinka 😀 já taky vážila 54 a teď už mám 63 😀 to jsem v životě nevážila,ale nějak to nejde vidět 😉 mám pocit,že mám vyžranější pusu a o dost větší prsa 😀 a trička a svetry jsou mi těsný 😀 a kalhoty obleču jen jedny a to těhotenský

elenita
16. jan 2008

pupicek, smrtelne, ale mne to tak kolisalo, lebo najprv som mala strasne nevolnosti (predsa len, dvojicky 😅 ), tak som pochudla a ked som konecne zacala priberat na povodnu vahu, chytila som crevnu chripku a zas isli kila brutalne dole ☹ . Tak som de facto stale na pov. vahe

many
16. jan 2008

elenita - tak to zachvíli doženeš 😉

pupicek22
16. jan 2008

No ja som zacala mat len teraz poriadne chute.....vsak sa neviem dozrat vsetkeho!!!Az mi je zle 😉.Ja tiez mam vsetko nove oblecenie,mne su uz aj jedny tehu rifle tesne okolo noh 😝.Prsa tak isto isli hore...a to dufam ostanu so mnou 🙂.
Aha eli,tak to preto...myslim ze to dozenies. 🙂.Len pockat ked ti zacne poriadne chutit... 🙂

many
16. jan 2008

no já už začínám brzdit 😀 😀 😀

elenita
16. jan 2008

Mne uz par tyzdnov chuti, tak sa snazim 🙂 . Keby som takto jedla inokedy, urcite uz mam na sebe aspon 5 kil 😅

pupicek22
16. jan 2008

🙂 🙂 🙂 .Opustim Vas na chvilku....ideme do Tesca na nakup...ale vratim sa! 😀 😀 😀.Zatim pa

elenita
16. jan 2008

papa pupik 😀

many
16. jan 2008

tak můžete i mrknout za nama do druhého trimestru 😉

pupicek22
16. jan 2008

No tak sme naspat🙂.Drahy ma dnes kritizuje,ze som cely den na internete a,ze sa mu nevenujem 😒.To vzdycky ked ma taku naladu,ze chce si robit jeho vecicky tak mi tu nikto neodpisuje a len tak kukuam...a ked ma chce len pre seba tak mi tu usta sa nedaju zatvorit a babizne si popisete 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre