Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

tehula
29. dec 2008

to pikusa. Niektori doktori su divni. Pokial si nemala uz pred tehu vyssiu nadvahu, tak 9kg je uplne v pohode.
Na mna moj tiez vzdy ponad bryle kukne, ked mam zahlasit vahu 😀 Tak neviem, ci sa mu to zdalo malo hore, ci vela, alebo mu len bryle padali z nosu. 😀 😀 😀

mishusha
29. dec 2008

9 kg? to je v pohode neboj 🙂 ja som v 26tt mala o 12 kg viac 😀 a do konca som pribrala 18 a nik neveril, lebo som bola sucha ako lata (dokonca som mala aj speci dietu, lebo som male tehot. cukrovku a aj napriek tomu tolko)......vsetko zavisi od organizmu, ak si nemala nejaku extra nadvahu pred tehu, tak je to uplne normalne, mam znamu ktora v tehu pribrala neuveritelnych 28 kg !!!! takze hlavu hore a dobru chut! 😀 😀 😀

llaayllaa
29. dec 2008

9kg,je podla mna úplne v pohode,vobec nemusíš maat obavy,ja som počas tehotenstva pribrala 26kg,a v 26tt.som už neakých 14kg mala na sebe,takže len kludne papaj dalej a kvoli váhe si vobec nerob starosti,mne sa tiež ani nesnívalo,že tolko priberie,lebo vždy som bola útla a chudučká,ale podarilo sa a teším sa doteraz,že som si babenko tak krásne vyktmila 😀 ale aj seba 😀 tak ešte raz príjemné priberanie prajem 🙂

marrrka
29. dec 2008

ja mam zatial 13kil, ale uz to nejde tak bleskovo hore ako v 2.trimestri

pikusa
29. dec 2008

Holky dík,já teda nebyla hubená,měřím 165 a na začátku byla váha 68 a dnes 77 kg.

emjee
29. dec 2008

ja som pribrala len do prs (hned na zaciatku) a do bruska (od toho 20tt) a do clenkov 😀 nic neobujem

pikusa
29. dec 2008

No prsa mám taky jako balony 🙂 a hodně mi to jde do pupíku 😀 mám velikej 🙂

fodorka33
29. dec 2008

pikusa vobec sa nestrachuj ja som doteraz pribrala 18kg...urcite je to viacej ako by malo,ale mne to nevadi....doktor nevravi absolutne ze by to bolo zle...a druhi mi hovoria ze by to ani zdaleka nepovedali...len ja si pripadam ako taka velryba🙂

cervenaciapocka
30. dec 2008

Ahojte ja som v 21 tyzdni a zatial mam 7 kg od zaciatku tehotenstva.
Je to taky priemer? (mozno ako tu citam) rozhodne som cakala viac, ale aj tak nie som spokojna.. hahha 😀 kamoska je v 23tom a zatial pribrala len 4 kg.
Citala som, ze to ide hore aj pre : Objem krvi v tele sa zvysuje, Prsia, plodova voda, babo ... vela veci, nie je to len vaha - tukove vankuse ale aj cele toto okolo. Nech sa dari.

funy
30. dec 2008

cervenaciapocka,

to je u kazdeho individualne.
ja som do konca 4. mesiaca nic nepribrala. vracala som niekolko krat denne. potom ked som vracala uz menej, tak som zacala priberat pomalicky. a pekne som to dobehla. mozem sa pochvalit 18-19 kg +. som uz po termine, ale v pondelok mam nastupit, tak uvidime ci sa to rozbehne skor. maly ma uz 4200 odhad lekara podla ultr. tak este bude do pondelka rast.......

pikusa
30. dec 2008

Holky,tak mě teda špatně vůbec nebylo,jen párkrát večer....takže jsem ze začátku přibírala hned.Navíc máme mimi z IVF a už po stimulaci jsem měla něco nahoře............

annavyy
30. dec 2008

ahojte ja som tu prvy krat,teraz ked som si precitala nejake vase skusenosti s priberanim tak sa mi ulavilo,mam pocit ze priberam aj z vody 😝 som tehotna 21tyzden a pribrala som 8kg.doktor ma stale hresi ze vela priberam povedal mi ze za celu tehotnost som mala pribrat 8kg ☹ ,no mam pocit ze je to nemozne.

slaavka
30. dec 2008

baby to je v pohode, ja som pribrala 20 kg, a uz mam 15 kg aj dole..a to presli tri mesiace aj dva tyzdne..len pravda je ze tych poslednych 5 kg uz ide tazsie a hlavne teraz cez sviatky..ale verim tomu ze cvicenim to pojde dole..

prasiatko30
30. dec 2008

akurat som nasla na jednej stranke ze kolko by sme mali pribrat v tehotenstve - 😝 a treba to brat s rezervou - 1-2,5kg prvy trimester; okolo 6,5kg v druhom a nejakych 5,5kg v poslednom - 😀 skoro to maju vypocitane na deka 😀 🙄

jmisa
30. dec 2008

Já jsem přibrala asi 3 kila, ale na centimetry jen prsa a břicho-pas, zadek a nohy mám hubenější.
Všechno jsem přibrala ve druhém měsíci, kdy mi bylo zle, když se žaludek jen trochu uprázdnil, teď už se to nějak zastavilo, ale už musím nosit těhukalhoty, bo moje předtěhu v pase nezapnu a když nechám rozepatý knoflík tak mi padaj a táhne mi na záda.

erikak
30. dec 2008

Ahojte babenky,ja som pri prvom babetku pribrala 22 kg a to som prve kilo pribrala az v 5 mesiaci.A moj dr.to bral uplne v pohode,lebo bolo leto a ja som bola naliata vodou ako melon.Teraz som v 12 tt a zatial som schudla 2,5 kg,lebo mi skoro nic nechuti,ale brucho mam ako v polovci tehu.Som veru zvedava kam to s vahou dotiahnem tentokrat 😉

avanka
30. dec 2008

Ahojte, tak ja som pocas celeho tehu pribrala len 10,5 kila a prve kilo sa na mna nalepilo v 21 tt....
Po porode som odchadzala domov s 1,5 kila navyse a pri kojeni som nabrala dalsie 4, takze od teraz uz vahu v buducom tehotenstve riesit nemienim....

ludmila007
30. dec 2008

Ahojte!
Ja som doteraz pribrala 8-9 kilov a to som za posledny mesiac nepribrala nic. Nejak neviem, ako moze babo rast, ked nic nepriberam. Tusim si berie z mojich zasob, ktore som ziskala na zaciatku tehotenstva 🙂 Doktor vravel, ze je to normalne...

cervenaciapocka
30. dec 2008

pikusa a annavyy :

To co mate obidve za doktorov? Mne doktor na mojich 7 kg (som v 21t) povedal, ze vypadam perfektne, idealne, ze co sa stazujem ze to je v prsiach, v krvi... (Stazovala som sa preto, lebo som nemotornejsia a bolia ma hrozne nohy). Idem to tu dat, z knizky aby ste vedeli, kde sa tie kg na vasom tele ukladaju: (knizka: Co ocakavat ked ocakavate, What to expect when you're expecting)

Konecne KG pred porodom priemer

dieta : 3,5 kg
placenta: 0,7 kg
Amniotic to je asi plodova voda 0,9 kg
Zvacsenie maternice 0,9 kg
Zvacsenie prs 0,9 kg
Zvysenie objemu krvi 2 kg
Tekutiny materskeho tkaniva 2 kg
Materske tukove depozity 3,2 kg
___________________________________________

Spolu okolo 14,1 kg priemer,
takze 7 alebo 8 kg je uplne v pohode. a aj 20 kg je v pohode, lebo to rychlo ide dolu.

cervenaciapocka
30. dec 2008

a este nieco: od polky tehotenstva ma zena zacat pribrat 2 kg za mesiac

gergi7
30. dec 2008

cervenaciapocka, suhlasim, fakt to ide rychlo. Mne pôrodom uslo 13 kíl dolu!!!

jmisa
31. dec 2008

Já si myslím, že každá jsme jiná, někdo přibere na počátku a někdo na konci, někdo uprostřed. Moje ségra byla těhu 2x a pokaždé proběhlo navýšení váhy úplně jiným stylem. U kluka měla v půlce navrch 8 kilo a do konce pak nepřibrala ani 2. U holky to přibrala od šestého do 9. měsíce.

Podstatné je nepřejídat se, trochu se hýbat, alespoň pravidelné procházky, a nestresovat se, jestli jsem přibrala za měsíc kilo nebo dvě a jak přibrala kamarádka apod.

aponchie
31. dec 2008

ja teda nechapu vubec,ale za 14dni mam 3kg nahore 😕 😕 😕 asi to cukrovi a zradlo vanocni pac jinak hsem v druhem trimestru a zatim jsem nepribrala ani kg 😝

petka_s
31. dec 2008

ahojte zienky,
tak ako vidite uz som po termine,ale este stale som doma ☹
no ja som pribrala 15 kg,ale teraz som za posledny tyzden schudla 2 kg,
cize som + 13 kg...
uz som zvedava ze kolko necham v porodnici 🙂

petka_s
31. dec 2008

jaj a inac,to ze sa v poslednych tyzdnoch nepribera je blbost.
do 33 ttsom mala 10 kg,a potomsom kazdy tyzden naberala po kile 😖
takze najviac som pribrala posledny mesiac,
a teraz to chudnutie bolo zo stresov,a nechute do jedla.

aponchie
31. dec 2008

presne tak..ja s malou pribrala posledni mesic asi 5kg a popraskalo mi bricho jako hrom 😲

lucia375
31. dec 2008

Ja som v 28. tyzdni a pribrala som zatial 9 kg. Doktor mi pri poslednych dvoch poradniach ironicky naznacil: Vidim ze vam chutí papat.
Pri prvom tehotenstve som pribrala 17 kg a dala som si zaväzok ze pri druhom uz tolko nepreberiem, lebo sa mi velmi zle chudlo a ani som všetko nezhodila ale neviem ci sa do tych 17 kg zmestim lebo priberam asi 1 kg za tyzden a viem ze najviac som priberala posledne 3 mesiace. Uz teraz mam take brusko ako by som mala ist zajtra rodit. A navyse tie Vianoce a silvester.

karca21
31. dec 2008

Ahoj holky, já jsem ve 22. týdnu a přibrala jsem 12 kg. Nedělam si s tim starosti, jinak to nešlo, prostě každé tělo je jiné a každé to potřebuje nějak jinak. Ty tabulky, jak a co má správně probíhat už mi lezou krkem, v tolika věcech už jsem to v životě měla jinak než zbytek světa, že už jsem se prostě naučila, že neexistuje danej postup pro všechny stejný. Mně bylo strašně špatně skoro až do 19 týdne, jediné, co mě drželo nad vodou, bylo jídlo, když jsem poctivě každou 1,5 - 2 hodiny jedla, tak jsem byla schopná aspoň nějak fungovat, jinak jsem byla totálně na odpis, každý to má prostě jinak. Doktor mi taky minule povídal, dívám se správně, 12 kg nahoře a já mu říkám, ano. To bylo celé, tak to prostě je, jim, protože mám potřebu, dřív jsem nesnídala, teď se nenasnídat, tak asi nepřežiju. Takže holky, žádný starosti, některý věci prostě neovlivníme a tělo si řiká, co potřebuje. Někdy se sice hrozim, kde se mi ta váha nakonec zastaví, na druhou stranu ale nemám pochybnosti o tom, že to pak shodim, ono teď vidim, jak jednoduchý je držet dietu, když člověk není těhotnej, prostě si něco nedá a jediné s čim bojuje je vůle, teď když si to nedám, tak mi začně být na zvracení (asi z hladu, či co, hehehe), na omdlení, motá se mi hlava, prostě musim. A mám zase kamarádku, která za těhotenství přibrala 5 kg a taky jí každej nadával a taky porodila super kluka a co, prostě tabulky jsou sice hezký, ale nedají se nastavit na každého.

lienka8311
31. dec 2008

ahojte,tak ja som v 28tyzdni a pribrala som 4,5kg,nieje to malo?

petka_s
31. dec 2008

lienka je to individualne,
moja svokra strasne zvracala a tak len chudla do 20 tt,
netreba sa bat,keby bolo nieco zle,urcite by na to upozornila doktorka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre