Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

luciakubista
3. jún 2008

ahoj babenky,ja mam tiez 10kg navyse a orka moja,ja tiez priberam asi i zo vzduchu 😀

aktak
3. jún 2008

budte radi ze priberate, budete mat z coho cerpat po porode a pre mliecko, ja som zatial pribrala len 6 kg a to zajtra zacinam 30 tt 😖 chcela by som mat viac, ale sa nedari 😒

avanka
3. jún 2008

Aktak, preco by si chcela mat viac? Ja som v 30 tt mala navyse tiez len 5,5 kila, malinky v 32tt vazil 1600 gramov a vsetko bolo v pohode 🙂 🙂
Ved nemusi kazda tehulka pribrat 20 kilo

aktak
3. jún 2008

avanka, lebo sa citim slaba, toci sa mi hlava, mam nizky tlak, mozno to neni priamo vahou neviem, mozno je to tym ze musim lezat a tak som zlenivela alebo co 😕

avanka
3. jún 2008

neboj, vahou to nie je, ja som musela drzat prisny kludovy rezim mesiac a pol tak , ze som len chodila na WC a po tejto dobe som pomaly nevladala prejst na zachod
A nizky tlak mam aj ja, skusila si pit kavu? Niekomu na tlak zabera, mne osobne teda nie...
A vahou sa netrap, pokial nedrzis hladovku, tak je urcite vsetko o. k.

aktak
3. jún 2008

kava mi nechuti, obcas si dam kofolu, moj bezny tlak je 80/55 😀

avanka
4. jún 2008

Aha, no tak to nie je bohvieco...ja som mavala tak 100 na 60 a v tehotenstve sa mi popravil na 110 na 70, ale aj tak mavam casto motaky...
Skus to spomenut doktorovi, mozno su na to nejake lieky 🙂 a hlavne pi vela tekutin

katzi
4. jún 2008

Tak se taky přidávám - jsem 24tt a +5kg. Ze začátku jsem byla spokojená a jednu chvíli až znepokojená, že nepřibírám ani na bříšku, tak jsem tomu chtěla pomoct. Začala jsem mlsat - věci typu smetanový jogurty, buchtičky atd. 🙂 A buch to tam, najednou +5kg. I můj bratr když mě teď viděl po delší době konstatoval - a vyrostl ti kromě břicha i zadek. Takže hážu honem zpátečku a začínám si dávat na jídlo trochu pozor. V tom vedru do jde dobře, není tolik chuti. Ale stejně tuším, že to půjde teď už nahoru rychle 😝

aktak
4. jún 2008

katzi pribera sa rozne v tehotenstve, pri prvom som do 5 mesiaca pribrala 7 kil a potom uz len velmi pomaly, ani v 8 a 9 mesiaci nic moc priberanie, teraz dufam ze este priberiem aspon aby som tych 60 kg mala pri porode 😕

kala713
5. jún 2008

Tak ja mám momentálne depku z toho, že som prestala priberať. Som v 17tt a doteraz som pribrala 8 kíl a zrazu som prestala priberať. Posledné dva týždne ani gram a zdá sa mi, že aj bruško mi prestalo rásť. Som z toho na nervy. Pred rokom som mala MA a teraz sa bojím, aby som neprišla aj o toto bábetko. Na kontrolu mám ísť až o dva týždne. Je to normálne?

katzi
5. jún 2008

aktak, tak snad se to u mě teď už taky trochu zbrzdí. Nechtěla bych se dostat celkem víc než na nějakých +12-15kg.
kala713, neboj, pokud si doteď přibrala 8kg, tak si tělo asi udělalo na nějakou dobu zásobu a dává si teď pauzu. Já si taky už asi zhruba 2 týdny držím těch +5kg, takže je to asi úplně normální.

petule.h
5. jún 2008

33tt 5,5kg

bora8
5. jún 2008

kočky - závidím vám že ste pribrali zatial tak mámo - ja sa síce nemôžem sťažovať, lebo počas prvého tehu som o tomto čase mala skoro o 9 kg viac.... 😒 ale dneska ráno som sa vážila - som v 22 tt a mám + 6,5 kg.... bojím sa že priberiem zase toľko čo prvý krát - to bolo cez 22 kg a išlo to potom strašne zle dole - žiadne také blbosti - ako zásoby na mliečko - to je hlúposť..... keď budete mať mlieko - budete ho mať v prsiach a nie v zadku a stehnách..... takže priberáte toľko koľko potrebuje telo a bábo....

katzi
5. jún 2008

bora8, jak už jsem psala výš-třeba teď jak je to teplo a celkově v létě, nás nebudou honit tolik chutě, bude hodně levného ovoce a zeleniny a nějak to ukočírujem. Taky se snažím hýbat - nějaké těhu cvičemí, procházky, plavání..Já závidím holkám, které si váhu drží i přresto, že se nijak neomezují (mám takové kamošky). U mě je to dost o úsilí a hlídání se. Jinak by to letělo strmě vzhůru 😒

bora8
5. jún 2008

no ono je to hodne individuálne - ja som tehotná presne v tom istom období ako minule - aj malý sa narodil v októbri - a ja teraz mám na oktober termín..... leto - no ja som si po prvý krát robila zásoby - presne podľa týchto predpokladov a bola to hlúposť - už to robiť nebudem, napchávala som sa všetkým možným i nemožným - ovocím, sladkosťami, slaným....... proste aby telo malo zásoby - nakoniec som mlieko vôbec nemala a nešlo mi kojiť - tak to bolo zbytočné.... moje bábo má teraz presne všetko čo potrebuje ale sa neprepchávam, dám si na čo mám chuť - ale nepreháňam to..... po mojej skúsenosti - s rečami - daj si veď si tehotná, môžeš si to dovoliť, bábo to spotrebuje, budeš do mať do mlieka.... - nebudem súhlasiť.... lebo potom som síce mala malého krásneho a zdravého - čo je prvoradé - ale mala som aj pokazenú postavu a hlavne hromadu zdravotných problémov s chrpticou a pod.... proste som bola moc tlstá a neodišlo to samo ako mi každý hovoril, ale som si to musela tvrdo odmakať a oddiétovať a o to už nestojím

tekvica
5. jún 2008

tak ja som v 12 tyzdni a aj ked mi nebolo zle a a jem pravidelne a kvalitne, kedze s tym nemam problem, tak moja vaha sa ani nehla.

misa84
5. jún 2008

20tt, 5.5kg navic, za posledni mesic naskocili 2kg, uz se musim taky trochu krotit..ale kdyz ono mi tak chutna... 😅

kakusa
5. jún 2008

joj kocky ja som pribrala do teraz uz 3kg a zda sa mi to teda dost...
pri malom som za cele tehu pribrala 12kg a to som to ani nesledovala a ani nic, stravu proste pohodka a teraz mam stres z vahy ,asi s abudem vazit len pred poradnou a nie raz do tyzdna... ☹ nevedela som zhodit pred tehu a mam obavy, co bude po porode...

felixko
5. jún 2008

ja som v 25tt a pribrala som doposiaľ 6kg. a jem poriadne, za dvoch, niekedy sa mi zdá, že aj za troch.

cekina
5. jún 2008

Ahojte, 20 tt a 2 kg navyse... no ale ja by som moc nemala nebrat, mna uz je aj tak dost 😅

maso
5. jún 2008

No ja mam momentalne +4kg, bojim sa vyratat, kolko to bude na konci ...

kakusa
6. jún 2008

Jeej no ja som dnes skocila na vahu a z 3 su 4..kaslem uz na to a vsetko mam asi v stehnach... ☹ no v 20tt mat 2kg na vrch zavidim 😲

jaja257
6. jún 2008

Ahojte kocky,
ja som v 9tt a uz nezapnem nohavice a je sice pravda ze pred tehu som mala v pase 65 cm ale teraz sa mi tych 72 cm zda trosku vela 😉 ani ja si netrufnem povedat ci po porode budem este niekedy nosit svoje stare veci ☹ a vahu doma nastastie nemam ale ked pojdem k svokre tak sa bojim, ze moja stara vaha uz bude len minulostou ☹

pipisek
6. jún 2008

asi tak .... když těhotenství ženská nevezme jako povel k tomu, že teď se může jíst všechno a v jakémkoliv množství, tak se dá s váhovým přírůstkem v pohodě vejít do cca 12-13kg. Jinak je to v háji a např. moje sestra byla po potvrzení těhotenství jak utržená z řetězu, přibrala 27 !!! kg a horko těžko to shazovala. já sama jsem tzv. plnoštíhlá, v prvním těhu jsem přibrala 15kg, z porodnice jsem si přivezla 8kg, ty jsem shodila a ještě dalších 14 kg jsem dala dolů dělenou stravou. to bylo před 10 lety. loni jsem rodila podruhé, měla jsem +13 kg a mám je všechny dole, 6 kg jsem si přivezla domů a během půl roku jsem s nima zatočila 😀 a ještě jsem shodila 1 kg jako bonus. je pravda, že jsem při tomhle těhotenství jedla jako normálně, naštěstí jsem neměla extra chutě a se sladkým jsem opatrná, pamětliva mé váhy po prvním porodu. nechtěla bych to tnova shazovat, je to velké odříkání ...... a je to zbytečné
modelka jsem nebyla, nejsem a nebudu, někdy z toho mám depku, ale to si rychle vzpomenu, že to mylop mnohem mnohem horší a že jsem pyšná, že jsem shodila alespoň na přijatelnou váhu.

pepka
6. jún 2008

17tt. - +0 kg, no dufam, ze to konecne zacne stupat.

kala713
6. jún 2008

No ja buď priberám šialeným tempom a pripadám si ako balón. Alebo nepriberám vôbec (čo je teraz) a trápim sa, že či je všetko v poriadku. Počas prvých troch mesiacov som pribrala každý mesiac tri kilá a štvrtý mesiac ani kilo. Celá som opuchnutá ako bochta na pare. Nohy mám ako koly od plota a musím nosiť korkáče s prackou, lebo do iných nohu nestrčím. Prsty mi tak opuchli, že som musela ísť do zlatníctva aby mi rozrezali prstene, lebo som ich nemohla dať dole.

evicka1
6. jún 2008

tak idem sa pochvalit... ja som zacinala na 49 kg a teraz mam 60kg... to je zatial najviac co som v zivote mala... a to som len v 24tt. a pri tom "nezeriem"... jedno teple jedlo denne a inac zelenina ovocie... nezalezi na tom co jes tvoje telo si vezme samo co potrebuje... a riesit vahu v tehu neviem neviem... ved je to to najkrajsie obdobie tak preco sa trapit kileckami navyse??? ved po porode to zhodime... o to strach nemam ... a je pravda, ze mesiac pred otehotnenim som prestala fajcit a dr mi povedal, ze ked prestanes tak normalne sa priberie tych 5kilio takze aspon to ma upokojuje 😀
a este kazdy normalny dr ti povie ze v prvom tehu je normalne pribrat tak do tych 17 kg... takze to neriesim...
pacek a ziadne strosti

pinco
6. jún 2008

Ja som tiez zacinala na 49 a teraz mam 58kg. Citim sa jak maly tulen, hlavne vecer v posteli ked sa snazim otocit na druhy bok 😀 Ale reci typu - v tehu staci pribrat 5-6 kil nepocuvam. Netreba sa prejedat, to je jasne, ale zasa ked na mna pride chut na sladke, tak sa musim riadne krotit, aby som muzovi nechala aspon jeden rad z cokolady 😀
maso - neboj nic, to sa neda tak rovnomerne ratat, ze kolko mas teraz a kolko asi bude na konci. Ja som mala tiez kazdy mesiac iny.
cekina - to fakt mas len 2kg naviac? A ti byvalo zle, ci nejes?

katarinkad
6. jún 2008

baby, ja nechapem ako mozete niektore tak malicko priberat. 😕 To nic nejete cele dni???
Ja tiez nemam pocit ze sa prejedam, podobne ako evicka1, dam si jedno teple jedlo denne, na ranajky pecivo alebo musli a nieco na veceru, sladke len obcas, no vaha ide stale hore. Do 15tt som mala sice len 1kilecko navyse, no potom sa to rozbehlo rychlym tempom 😀 😀 😀

pinco
6. jún 2008

Ja myslim, ze to je aj tak individualne, lebo niekomu sa drzi viac tekutin v tele a potom aj viac vazi. Najlepsie to vidno tak celkovo na postave, ci mas len brusko a mierne pribrate ostatne partie, alebo si citis fakt pribrate nohy, zadok a ja neviem co este. Nad 20kg sa mi zda, ze uz je asi trochu moc, ale zasa nikdy nehovor nikdy 😉 Kazda sme ina a kazdej pojde aj to zhadzovanie inak. Tak si drzme palce a zdravo papajme, aby sme mali zdrave deticky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre