Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

eli88
14. apr 2007

ahoj moruso čoveče já ani nevím jak se to pozná asi ne,kamarádka co má ročního synka,když mě vyděla min. týden tak říkala že mi ještě spadne,tak nevim..ale mimí mi tlačí na spodek včera jsem na procházce se bála ,že mi vypadne,to asi znáš vid?

famfrla
14. apr 2007

aahoj tehulky ja som za cele tehotenstvo pribrala 12 kg a teraz vazim este menej ako pred tehotenstvom ziadne strachy pride babo stresy a tak a kilka pojdu sups sup dole 😉

escada17
14. apr 2007

famrla a kolko si pribrala v prvej polovici, do 20 tt? Zdvojnasobilo sa to alebo strojnasobilo?

famfrla
14. apr 2007

ahoj escada no najviac som pribrala v prvej polovici tak v 7 mesiaci uz len pomalicy ja som sa nejako neprejedala....

escada17
14. apr 2007

dakujeeem, lebo ja som teraz v polovicu a uz mam hore 4-5 kil..

cmulinko
14. apr 2007

Ja som teraz v 21tt a neviem ci to je dobre,ale mna moja lekarka nevazi.Tu v Irsku zastavaju nazor,ze mamicky,ktore sa pravidelne meraju kolko vazia,su viac vystresovane zo svojho priberania.Povedala mi,ze ak sa budem stravovat normalne tak ako aj doteraz tak vsetko bude v poriadku a nepotrebuje ma merat.Nakolko som zvedava,tak som sa odvazila doma a mam na sebe +7kg,takze s vazenim koncim... 😀

escada17
14. apr 2007

cmulinko, aj to je zaujimave, ale ja si myslim , ze vazit sa treba, lebo aj tym sa vidi, ci tehotenstvo napreduje dobre- prudky naber hmotnosti moze znamenat aj zle veci alebo naopak nedostatocne priberanie...ja sa teda vazim kazdy den 😉urcite apson raz mesacne u lekarky treba, aspon tam

marinka
14. apr 2007

Já spíš myslím,že záleží hodně i na přístupu doktora. Když vás nějaký sprdne, když přiberete hodně, tak má z toho člověk trauma, i když by to třeba jinak neřešil.. Mně dr. řekla, že mám jíst na co mám chuť a kdy mám chuť a i když se u sestřičky vážím, tak to nikdo neřeší, jestli přibírám moc, nebo málo 🙂 Já se taky vážím každý den, ale to kvůli takové "soukromé studii", kterou si dělám 🙂Každý den si váhu zapíšu, protože mně zajímá, kdy budu přibírat nejvíc, jak rychle apod. Rozhodně se tím ale nijak nestresuju, před těhu jsem byla hubeňour, tak počítám s vyšším váhovým přírustkem 🙂

escada17
14. apr 2007

marinka a uz si nieco pribrala? Tu v USA mi nik nevravel, ze som pribrala vela v prvom tehotenstve ( 23 kil ), uznavam, ze to nebolo malo, ale akosi sa mi to vymklo z ruk 😉 hlavne, ze mam krasne, zdrave dieta a schudla som potom uplne vsetko a rychlo. Najma zena sa tiez nema z toho zdeptavat, pohodaaa....poznam aj take, co len aby nepribrali, co mi pride chore-volam to "tehotenska anorexia " 😉

martinka211
14. apr 2007

Escada a nemala si problem zhodit tie kila?

escada17
14. apr 2007

nie, myslela som, ze budem, az som sa bala. lenze som mala tolko vody, ze za tyzden som asi 15 kil vycikala a zvysok siel dole kojenim- 2,5 mesiaca po porode som mala o 26 kil menej, cize este viac, nez som pribrala A zdravo, netrapila som sa nejedenim.

martinka211
14. apr 2007

Tak to si ma potesila,lebo sa bojim velkeho priberanie a ako potom zhodim tie kila 😝 Zatial som pribrala 5kg 😝

escada17
14. apr 2007

Martinka, ja som prve tehu priberala velmi vela, myslim, ze do 20 tt som uz mala hore 11 kil, si predstav... 🙂

morusa
14. apr 2007

Elli: tak to já právě vůbec neznám, já mám pocit, že budu těhotná ještě docela dlouho, že prostě nic nenasvědčuje tomu, že by to mělo přijít. 😒

eli88
15. apr 2007

morusa:třeba to přijde z ničehonic.ta kamarádka o který jsem ti psala,neměla žádný příznaky a najednou bum...já už bych to taky chtěla mít za sebou,no zítra jdu na kontrolu tak odpoledne písnu do dubnovek jak to vypadá.

marinka
16. apr 2007

Escada, zatím 1,5 kg, půl kila jen za minulý týden tak myslím, že už to půjde pravidelně nahoru 🙂

morusa
16. apr 2007

Tak já hlásím 24,5kg nahoře. Včera jsem si přivodila parádní depresi, vyrazila jsem ,že si koupím nějaké plátěné kalhoty v pase do gumy nebo na šnůrku, abych měla ted na tahání a až přijdu z porodnice.Holky, mně nic není, zastavila jsem se až u velikosti 46 a v té jsem byla narvaná. Normálně jsem to zahodila a odešla z obchodu pomalu s brekem...já, která má normálně velikost 40. Tohle už je fakt moc. 😠

rainbow
16. apr 2007

morusa, kupuj až po porode, neboj budeš štíhla a po tuku nebude ani stopy, ja sa teraz obchodom vyhýbam, aj zrkadlám

kafik
16. apr 2007

Ahoj těhulky, nevím ale něco na tom nevážení v Irsku asi je. Já když jdu do poradny, tak jsem vždy tak vystresovaná kolik mi naváží a co mi potom paní doktorka řekne. To z toho budu mít asi nervozní děťátko. Už mám 8 kilo nahoře a dostala jsem za uši, že některé maminy mají tohle na konci těhu. Ach jo

megie
16. apr 2007

Ja som zatial nepribrala nič. 😒

V írsku s neváži??? 😲

reruna
16. apr 2007

Ahoj, já jsem až do 13 tt zhubla dvě kila, teď jsem v 18 tt a už jsem skoro na své původní váze. Vypadá to, že už budu přibírat 🙂 Bříško začíná růst, zatím to řeším gumičkou na knoflíku 😀

kilona
17. apr 2007

ahojte těhulky já jsem taky dost začala přibírat, pak na testech cukrovky mi změřili zvýšenou hladinu cukru takže jsem na dietě,myslím si že kdo z vás hodně přibral nemusí zrovna držet dietu ale jíst málo sladké,jezte hodně zeleniny,celozrnné pečivo moc se nepřecpávejte a jezte pravidelně v pěti dávkách,pak to bude dobré já si ted držím váhu od té doby co mám tu dietu jsem ještě nepřibrala.

morusa
17. apr 2007

Kilona: Já fakt myslím, že každej organismus je jinej.Já jsem vegetariánka, která navíc nemusí nijak sladké, i když v těhotenství se mi ta chut zvýšila, ale ne tak, že bych se tím cpala, spíš občas tvarohový šáteček, croissant apod než nějaké sušenky a čokolády, to opravdu ne. Hodně ovoce a zeleniny jím, sýry, nic nijak tučného a stejně to mám nahoře.

betacart
17. apr 2007

Ahoj těhulky. Jsem v 17. týdnu a zatím jsem přibrala 1 kilo. Tak trošku mě to znervózňuje, protože u ostatních mamin vidím, že mají už velká bříška a já pořád čekám 🙂 ..i když na kalhotech je to už přece jen trošku znát. Teď jsem jen zvědavá, jestli tohle tempo přibírání vydrží až do konce těhotenství nebo se teď vše obrátí a já začnu rychle přibývat 😉

morusa
17. apr 2007

Betacart:S velikostí bříška se vůbec nestresuj, já přesně kolem 20týdne pořád bloudila po netu a koukala na fotky maminek s bříškama a říkala jsem si, jak ony už maj všechny ty krásné těhupupíky a na mně nebylo opravdu nic poznat do konce šestého měsíce, ale pak už se to rozjelo a ted mám pupek přímo výstavní. A hlavně každý doktor ti řekne, že na velikosti bříška opravdu nezáleží.

reja
18. apr 2007

babenky, aj ja mam hrozu z toho priberania. zatial mam uz 18 kil navyse a to este nie je koniec ☹(

morusa
18. apr 2007

Reja: no to víš ,že ještě přibereš ,ale fakt to neovlivníš, takže stresovat je úplně zbytečné.

eli88
18. apr 2007

ahoooj moruso,tak jsem spodla balík trubiček ☹

escada17
18. apr 2007

ako ste malo pribrali, tie, co ste v prvom-druhom trimestri...ja som v 20 tt a ma chripku, teda som vracala, nic nedokazem pomaly zjest a od soboty som doslova z nicoho pribrala 2 kila. ☹ uz ich mam hore 7...

morusa
18. apr 2007

Eli: tak to já se držím, já teda nemám ani moc hlad poslední dobou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre