Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

many
23. nov 2010

@katustek - taky mi zůstalo po Ladíkovi 5 kg no a nejvíc to šlo vidět v břiše 😖

@jaja003 - stačilo by těch 12 kg a konec, že 🙂
@dadqa86 - jo,jo aspoň tady se slezeme 🙂

já mám zatím to 1 kilčo nahoře, ale ono se to určo rozjede 🙂 ale nemuselo by jako při Ladíkovi, raději míň, ale když to nejde, co se dá dělat, že, to pak stoupá a stoupá 😀

dadqa86
23. nov 2010

@many neviem mnoo ja som zatial nepribrala tak uvidime som zvedava co nam povedia v poradni v Pondelok 😒

many
23. nov 2010

neboj, já přibrala taky to kilčo až teď, bude vše ok, hlavně, že nezvracíš, nebo jo ?

dadqa86
23. nov 2010

@many Nie nie nezvraciam na zaciatku tehu som zvracala a dost casto,ale teraz to je uz v pohode sem tam mi je trosku este zle,ale ne velmi 😉

bay
23. nov 2010

@dadqa86 Ja som bola do 20tt na nule, v 24tt uz 2kg hore 😝

dadqa86
24. nov 2010

@bay No sak ja dufam ze sa nam kilecka trosku rozbehnu neskor 🙂 uvidime ako dopadneme v poradni v Pondelok 😉

alexandrah
24. nov 2010

ahojte, najviac sa aj tak pribera na konci, nebojte ...a hlavne ze je babo oki, nie?? ja som tusim v 20 tt mala tiez iba kilo hore ... alebo tak ... teraz sa to rozbehlo trochu ... moj lekar je happy, ze mam UZ 50 kil!!!

terak
24. nov 2010

@alexandrah To si myslim, neni pravda. Ja nejvic pribrala v sedmem mesici a ted uz konec osmeho a devaty skoro nic. Kazdy to ma jinak.

alexandrah
24. nov 2010

@terak - no ja som najviac pribrala posledny trimester, aj baby co poznam ... na konci som nemyslela posledny mesiac, to som uz pisala, ze som kilo schudla, ale posledny trimester, baby su este ani nie v polke ... to este priberu ...

bay
24. nov 2010

@dadqa86 No ja dufam ze sa moc nerozbehnu 😝 😀

@alexandrah No neviem... Ja som prave druhy trimester priberala po 2kg za mesiac a posledne dva mesiace som uz nepribrala a posledne 2 tyzdne dokonca schudla 😉

Tak uvidim ako to bude teraz...

alexandrah
24. nov 2010

jej, @bay - my to mame podobne, aj ja mam rocneho chlapceka, a cakam dievcatko 😎 to je vzdy indivindi, to priberanie, /nepriberanie 🙂

dadqa86
24. nov 2010

@bay No to dufam aj ja,ale tak uvidime 😀 🙂

many
25. nov 2010

ahojky holky, tak já mám taky v 17t. zatím jen to 1 kilčo nahoře 🙂
tááák a jukla jsem do alba, kde mám fotečku - vyfocenou svou těhu knížku 😉 a teda nejvíc jsem přibrala ke konci 😉 v 8 měsíci 4 kg a v 9 měsíci 3 kg 😀 😀 😀 😀 😀 jinak každý měsíc tak 2 kilča a někde 3, ale je fakt, že se musím přiznat, že jsem to dost přeháněla s jídlem - se sladkým 😉 jednu plechovku salka - slazenýho mlíka - na posezení 😉 na tom jsem ujížděla a to nebylo vše, teď budu jíst normálně a uvidíme, i tak můžu nabrat zase hodně, ale stačilo by mi teda těch 12, 23 už mít nemusím 😀

bay
25. nov 2010

@many Ta plechovka salka na posedenie je normalny stav (aj v netehu) 😀 😀 😀 Tak by na to moje telo mohlo byt zvyknute 😀 😝

many
25. nov 2010

@bay 😀 😀 😀 😀 😀 je to mňamka no 😀

felicitta
26. nov 2010

Ahojda jestli se nejvíc přibírá na konci na tak asi prasknu,mám 9 kg nahoře..Nijak se nepřejídám,je fakt že se málo hejbu,nesmím.....Ale netrápí mě to,mudra mě řekla že to nemám řešit,že jsem měla normální váhu před tak to zase sundám,ale se bojím abych neměla strie....

mamama11
26. nov 2010

@felicitta nech ťa to vôbec netrápi, ja tiež tak rýchlo priberám, teraz mám už +17kg a ešte 3 týždne, tak som zvedavá, či to bude ako pri prvých dvoch +21kg, alebo aspoň o kilo menej, ale musím úprimne povedať, že ze zo všetkých troch tehu sa teraz najviac kontrolujem a aj tak to ide hore a hore a hore, ale hlavne, že je bambuľka v pohode, ja sa s tým popasujem potom 🙂 a k tým striám, žiaľ, ak máš predispozície a máš to v génoch, tak sa môžeš mastiť ako na chleba a nepomôže, ja som mala to isté

many
26. nov 2010

@felicitta - já se u prvního těhu mazala jen dětským olejíčkem a vůbec jsem nepopraskala a teď se ním teda mažu zase a doufám, že nepopraskám 🙂

terak
26. nov 2010

Holky budu prodávat epi no, kdybyste mela nektera zajem, tak informace poslu do mejlu, staci si o ne napsat.

many
26. nov 2010

@terak co to je 🙂 neznám 😉 jinak na pálení žáhy mi pomáhají rennie 😉

zbibo
26. nov 2010

Baby ja mam +12kg, ale zda sa mi to teda dost do kelu, ked sa nenajem zle, ked sa najem zle, pohybu mam malo to ano, bola som na rizikovom, najhorsie je ze doki je stresar, hresi zeny ked moc priberu 😒 Najviac som dala 3kg za mesiac 😀 😀 😀 😀 😀 uvidime co ako bude.Len ma napada ze po akom case sa opat zmestim do starych veci.Ked si pokusam dat rifle pre tehu, natiahnem po boky a viac to nejde 😲

terak
26. nov 2010

@zbibo No, vzhledem k tomu, ze se ti roztahuje panev pred porodem, tak bych rekla ze je to dost normalni stav 😉 Jinak se rika, ze devet mesicu se roztahujes a pak se devet mesicu stahujes 😀 😀 😀

zbibo
26. nov 2010

@terak nieeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Jemine, to teda bude 😀 😀 😀 😀 😀

terak
26. nov 2010

@zbibo Ono asi ani nejde o spicky nebo povolene bricho, ty jsi pribrala malo, takze s tim problem mit nebudes, ale ty kosti se zas musi vratit na sve puvodni misto a jestli nosivas nejake nizke bokovky, tak to muze byt problem :( Ale uvidis 🙂 Kazdopadne ja to vidim u sebe na tehu rifle minimalne do leta 😀

zbibo
26. nov 2010

@terak 😀 😀 😀 😀 u mna tiez 😀 😀 😀 😀 No co uz, nech su len tie pokladiky nase zdrave, ale mna deprimuju take celebrity ktore po 6 tyzdnoch od porodu su stihlejsie ako predtym, do slaka ako to len robia? 😀 😲

petrabe
26. nov 2010

ja jsem nejdriv zhubla o 6 kg, protoze jsem do 16. tydne mela strasny ranni (celodenni) nevolnosti, ted uz jsem zase schopna jist mam porad chut na sladky coz jsem driv nemela. takze ted ve 24.tydnu mam plus 2 kila od puvodni vahy.

alexandrah
26. nov 2010

ahoj @zbibo - no na konci som uz aj ja s problemami natiahla rifle pre tehu, brusko uz bolo nizko, tam, kde este ani guma nezacinala, tak fakt problem ...

a ako celebrity?? no podla mna cvicia, nejedia ... nech sa deje, co sa deje ...

neboj, podla foto si stihla, urcite to zhodis, aj ked mozno nie hned, ale rychlo urcite ... ja som uz v nemocnici mala iba 2 kila navyse po porode, nakolko risko mi na 3. den plakal, cely den aj noc, ja som sa nestihala ani najest, vystresovana prvorodicka, ci neni chory, neumiera, a vsetko --- nik mi nic nepovedal ...v noci sa po 5 minutach spanku strhaval, ja ze ma nejaky neurologicky tik, a az rano mi lekarka ze to je normalne, lakavy reflex, ja som revala celu noc, muz na 1. den, aka som fakt chuda ... potom dosli vianoce, pribrala som, jak na potvoru ... 4 kila ... a potom som to zhodila az cvicenim ... ale mala som este o 2 kila menej, ako pred prvym tehu ...

tak sa neboj, urcite to pojde dole, a na zaciatku to ani mozno riesit nebudes, budes lietat okolo chlapceka 🙂

inak, tehu rifle som po porode nenosila ... nejak som sa hned vmestila do vsetkeho ...a to som pribrala 11 kil, takze asi tak akurat ...najviac slio do prs asi ... (v mojom pripade bohuzial ...), vyzerala som ako chuda dojka ... 😲

zbibo
26. nov 2010

@alexandrah jeeej ahoj, pekne si mi to popisala, tak som to zle napisala, som myslela som ze rifle pred tehu co som nosila 😀 😀 😀 😀 Jasne za na brusku nezapnem to neriesim, ved to by este tak bolo 😀 😀 😀 😀 😀 ale teda veci pred tehu co som mala fakt len po boky.A to som do 16.tyzdna obliekla.
Tak ty si super obisla, krasne si schudla, tak sa to asi da, len sa bojim aby to nebol taky tuk ze nepojde ani za toho oneho prec.
Chuda malinky, si mala riadne stresy ci je ok a tak, no to radsej budem mat navyse 100 kil ako prezivat take stresy, ale pekne si to zvladla, ja viem ze mozno to ani riesit nebudem potom, budem lietat okolo maleho a mozno to vsetko pojde krasne dole, ak nie, tak si vydriem tu postavu ako pred tehu 😀 😀 😀

alexandrah
26. nov 2010

presne tak, ja som fakt ked som uz nekojila drela, a cvicila, poctivo, a schudla som, vedela som, ze iba salatikmi to uz nepojde, a teraz som zase tehu, a priberam, a uz sa sama sebe moc teda nepacim, ale co uz, zase to nejak potom vydriem, hlavne ze budem mat 2 zdrave krasne deticky, potom si mozem chudnut kolko budem chciet 😎

many
29. nov 2010

ahojky těhulky 🙂 hlásím v 18.t mám 2 kilča nahoře 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre