Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

veronika1417
26. apr 2012

@majkushka veru cerstve keby daco pytaj sa pomozem ak budem vediet 😀

majkushka
26. apr 2012

@veronika1417 tu maš take malinke 4 cm 🙂 , boli sme dnes v poradni

veronika1417
26. apr 2012

@majkushka joooj to je naaadhera! ja uz som zabudla ake to bolo 🙂 ja som sa tesila, no zaroven tak velmi bala, ze pri prvych sonach som ani nemohla pozerat na monitor 😀 ja mam uz doma taketo dievcisko velike 😉 je to moje prve babatko tak si to asi vies predstavit

majkushka
26. apr 2012

@veronika1417 je krasna aj my by sme chceli dievku a stráááááááááááááááášne no uvidime čo si mm urobil ale podla priznakov by to mohla byt baba aj podla mojho zadku taky isty som mala pri malej hihi a to už ked ta skonštatovala že mami tebe nejak "ritka" narastla tak to je čo ? a to som pribrala len 3 kg tak ja neviem teda

majkushka
26. apr 2012

@veronika1417 kolko ma mesiacov ked už dokrmujete , nekojite sa ?

veronika1417
26. apr 2012

@majkushka my sme tuzili po chlapcekovi ale to do tejto temy nepatri pokecame inde 😀

katussska24
28. apr 2012

dievcata, mozem sa pripojit? som v 10.tt a mam +4kg ☹ tesne pred otehu som chudla a pri vyske 170cm som mala vahu 56kg. dnes rano som sa smutne pozerala na rovnych 60kg 😒 vsade citam, ze toto je troska vela na 10.tt, ale neviem velmi co robit aby som to spomalila, nehladovala a neublizila babatku...

cenculinka
28. apr 2012

kocky, obavam sa, ze aj ja budem patrit do tejto skupinky 🙂 teda zatial som pribrala cca 2 kg, ale pri mojej pociatocnej predtehulkovskej vahe je cokolvek navyse vela 😀 juuuuj a brucho mam ako moja kamoska v 20 tt ☹ ale to ho mam asi len take nefuknute zatial alebo co ☹

katyxq
28. apr 2012

@katussska24 Stravujte se jako při těhotenské cukrovce - není to nic složitého, hlavní je jíst každé 3h a hlídat množství sacharidů, v podstatě by se takhle měli stravovat všichni 😉.
Než mi zjistili těhotenskou cukrovku, tak jsem přibrala 11kg (z toho 4 za první dva měsíce), pak jsem začla držet dietu (www.tehotenskacukrovka.cz) a přibrala už jen 2kg. Paradoxně jsem při té dietě jedla objemově víc než předím, ale jak se drží stabilnější hladina cukru v krvi a člověk nepožírá, co ho kdy napadne, tak to prostě funguje 🙂.

majkushka
2. máj 2012

@katussska24 ahoj , tak ja som pribrala tiež 3,5 kg a som 12 tttak uvidime ako to pojde dalej ale mne teda bolo zle stale som musela niečo papat a ležala som ,lebo som špinila hadam už začneme druhy trimester a nepojde to takto rýchlo 🙂

majkushka
2. máj 2012

@zuzkag2 ahoj už nevolnosti ustupily ? ako sme na tom s kg?

zuzkag2
2. máj 2012

@majkushka ahoj Maji...ako sa dari tebe, a co nevolnosti..uz je to lepsie? u nas hej, uz mi nebyva zle, ked tak uplne malinko, ked nieco nevhodne zjem, ale potom to prejde...a vaha? no, som v 4.mesiaci,a 4.5 kila mam navrch. cize dost. ale uz to nie je pre mna taky sok, tak to aj lepsie zvladam.

majkushka
2. máj 2012

@zuzkag2 ešte mi je zle už troška lepšie , teda len od obeda k večeru ale da sa čakam že to prejde ja mam plus 3,5 kg a začinam 13 tt tak aj ja čakam že už to bude lepšie 🙂

katussska24
3. máj 2012

@majkushka no moja povodna vaha bola 56kg, teraz stojim na 59kg. takze to rano so 60kg bolo asi privela vody ve tele 😎 no ale aj tak nie som nadsena.. 😝

majkushka
3. máj 2012

@katussska24 no a možno teraz zostaneš stat trošku , ja som pri malej 27 kg pribrala a v pohode do pol roka boli fuč a to teda ja mam problem chudnut , ale islo to celkom fajn dolu , tak sa nezatažuj bude to ok 🙂

sisinka8
3. máj 2012

Ahojte!ja zaial som pribrala 10kil ale teraz priberam najviac ,moc sa bojim kolko este priberiem do konca a to vobec nejem sladkosti ani tucne jedla!a som stale hladna,musim jest kazde2hodiny aspon nieco.pri prvom tehu som peibrala15kil myslim si ze aj teraz to bude tolko ale velmi tazko som zhodila kila po porode. 😒 co by ste poradily ako pribrat uz co najmenej ???do konca mam este2mesiace. 😖

katussska24
3. máj 2012

@majkushka fiiha...27kil do pol roka fuc. vniesla si my nadej 😉

majkushka
3. máj 2012

@katussska24 ano trošku som sa krotila v papani a mala si vytahala mliečkom , je to len o tom sa potom neprejedat , lebo teraz s tým nič nespravíme , a ešte ked musi niekdo ležat ako ja koli tomu že som špinila potom sa nečudujem že sa to lepí jedna radost no čo už porodime v zime a do leta sme fit neboj

majkushka
3. máj 2012

@sisinka8 ahoj si podobne ako ja ja pri prvom 15 kg ale pri druhej 27 kg a nič som s tým nespravila ale potom isli dole , ja tiež musim jest každe dve hodiny a ešte aj ležim takže hotovo , asi to neobmedzíme a nalepí sa kolko treba

katussska24
3. máj 2012

@majkushka 😉

sisinka8
3. máj 2012

@majkushka aj ja musim lezat lebo mam ttvrdutie bruska beriem velke davky magnezia.myslim si ze malo pohybu tiez je na vine ale ked nemozem tak nemozem aj tak je uz dost teplo vonku som na PN.

majkushka
3. máj 2012

@sisinka8 no tak sa nečuduj že sa to lepi na teba klud hlavku hore , potom zhodiš uvidiš budeš dobiehat aj s kočikom a potit kilečka pojdu jedna radost dole 🙂

petulka03
9. máj 2012

Přibrala jsem přes 20kg. Ale nějak mi to v tom těhotenství nevadilo, přišlo mi to jako přirozený jev, že si tělo řekne co potřebuje. Pravidelně jsem se mazala abych neměla strie, toho jsem se bála víc. Používala jsem krém Elasti-Q exclusive. Strie nemám a kg do roka taky ne. 🙂

nesluka
12. máj 2012

V tehotenstvi je dulezita strava. Doporucuji tento clanek: http://svethomeopatie.cz/cs/475-co-jist-v-tehot...

Me pomohl🙂

Preji hodne stestiiiii!!!

fibinka001
12. máj 2012

ja som v 15tt a dufam, ze sa zmestim do saticiek na svadbu 😉 aj ked jasne, dolezitejsie je babo, len mam stale pocit, ze mam nafuknute brusko a casto zapchu... 😒 snad to prejde coskoro... inak jem stale rovnako, si myslim, pestra strava a aj chodievam cvicit, rychla schodza a lahsie posilovacie cviky... 🙂

sante81
12. máj 2012

@fibinka001 ahoj ak ti môzem poradit na tu zápchu tak aktiviu kazdy den ako desiatu. ja som mala nenormálnu zápchu v 3 a 4 mes, az krče, nepomohlo mi nič, ani susené slivky, lanové semiacka atd, a ked som začala aktiviu, tak uz bolo všetko ok. a pribrala som len 5kg, do pôrodu 6 tyždnov, ale ja mam tehotensku cukrovku, jem ako predtym, ale nič sladké, bolo tazké si zvyknut, ale dá sa to vydrzat. budem sa tak stravovat aj po pôrode. vela zeleniny, ziadny cukor.

anulik12
12. máj 2012

@fibinka001 ahoj,ja som tiez v 15tt a pribrala som uz 4 kg.ale nestresujem.problem so zapchou mam aj ja od zaciatku.nepomaha ani ked papam susene slivky 😒 a kedy mas svadbu? v ktorom tyzdni uz budes?

bambulka026
12. máj 2012

Ahojte, ja som len v 8tt a mam zatial 1 kilo navyse.
Pri prvom som nabrala 24kg, no do roka som bola na povodnej vahe.
Vtedy ma to nejak netrapilo, lebo som bola na rizikovom, no teraz chodim do prace a veru niektore veci su mi tesne, aj brusko mam veru velke oproti prvemu tehu....
Uvidime ako bude dalej... 😀

fibinka001
26. máj 2012

@anulik12 Ahoj 🙂 no moj problem so zapchou sa uz vytratil a to preto, ze som zacala cvicit a velmi mi to pomaha, lebo som cvicila aj pred tehotenstvom, tak snad to bude tak dalej pokracovat, zatial som pripbrala 2kg, svadbu mame 30.6 tak by to mal byt 20tt, uvidime, snad este saty navleciem 😉 a tie slivky ani mne nepomohli len mi zduvali brusko 😒 ale pohyb je fajn a kazde rano papam jogurt s ovsenymi, alebo psenicnymi otrubami aj to je super 🙂

fibinka001
26. máj 2012

@sante81 Dakujem za rady 😉 veru cukor to je to najhorsie...ale ked mna viac lakaju slane veci...a uz sa mi ta zapcha zlepsila, teda skoro uplne vymyzla, tak som stastna 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre