Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

freyadee
10. jún 2008

ahojte kolegyne :o) ja som v 10+5tt a nezdalo sa mi az tak moc, okrem bruska, ze som pribrala... az dnes ked som sa postavila na vahu... mam o 6 kil viac 😲 a to nechapem vobec... nejem nezdrave veci... neprezieram sa, len ked som hladna, tak papam, lebo mi je potom strasne zle a toci sa mi hlava... a to som tak niiiikdy nemavala... normalne sa dajme tomu o 12 naobedujem.... a o 3 idem zomret od hladu 😖 som jedina? alebo aj vy mate nieco podobne? ☹ bojim sa potom, ze moc priberiem... ale papam aj vela ovocia a zeleniny a ani sladke mi teraz vobec tak nechuti ako predtym :( nechapem....

pinco
10. jún 2008

ahoj freyadee. Vobec si z toho nic nerob. Ja som tiez vacsinou mala obed o tej 12tej a ked som prisla o pol stvrtej z roboty domov, tak som normalne uz bola hladna. Ze nie len chut jest, ale normalne hlady ma brali 🙂 Vravis, ze nejes nezdrave veci a jes aj vela ovocia a zeleniny, tak sa netrap. Mozno sa ti fakt drzi viac tekutiny v tele. Ved tehotne maju aj viac krvi, placenta daco vazi, maternica sa zvacsuje... No co ti budem hovorit, ved vies aj sama. Najlepsie to vidno na stehnach a zadku, ci priberas viac ako by si mala. Lebo na tych partiach by sa malo pribrat len mierne. A ty vravis, ze mas len brusko, tak bud v klidku a dalej zdravo papkaj. Potom nam das vediet na akom cisle si skoncila 😉
Horajda - to je super ze vas nevazia. Ja vzdy stresujem, ked idem do poradne, ze kolko to zas bude 😀

montinka
10. jún 2008

frey neboj sa to drobec rastie preto priberas aj ja jedavam vela zeleniny a ovocia a niekedy mam dni ze vobec nie som hladna a zakazdym na poradni zistim ze som pribrala. som zvedava vo stvrtok o kolko zase. ale nevadi hlavne ze drobcek rastie a po porode hadam kila zmiznu

funy
10. jún 2008

freyadee,

dlho sme nepokecali.
takze ja na vahe zatial plus len 0,3 kg, ale zato na brusku to nezakryjem. nosim tehu gate, lebo som ziadne stare uz nezapla. v pondelok idem na dalsi ultrazvuk tak bude dufam vsetko v poriadku.
aj vy mate take obavy cely cas?
odidu niekedy?
kde najdem pekne a nie velmi predrazene tehu nohavice a tricka. zopar som si kupila, zopar pozicala. ale nemam ziadne elegantne gatule do prace
a s tym jedenim som tak, ze kazde rano zvraciam. potom si dam nejake susienky. pridem do prace a dam si tycinky, alebo chlieb s maslom, potom ovocnu misku kt. papam do 11-tej a potom obedik, dalsiu polovicu obeda zjem o 14-tej a potom opat ovocie a este doma papam. takze papam cely den. dnes som vecerala chlieb vo vajicku. nechcite vediet kolko krajcov. bola som pred chvilou na teme co sa smie a co nie papat v tehu, ale mne keksiky chutia, aj mastne jedla obcas, takze sa nestravujem vzorovo

montinka
10. jún 2008

funny na tu stranku ani nechod. nase mamy a babky jedli vsetko a co sa im stalo? nic. iba jaedine comu sa ja vyhybam je plesnivy syr a skorica. inak jem vsetko. a tie obavy tie mam stale hlavne ked drobec napr oddychuje a nekopka viem ze oddychuje ale aj tak mam depky ci sa mu nieco nestalo

pinco
10. jún 2008

funy, na tu stranku nechod. Ja som sa tam marne snazila naznacit, ze netreba stresovat, proste to nepomaha. Niektore baby su fakt vzorove tehule... Mozno sa nemozme celkom porovnavat s babkami, lebo teraz je vsade strasne vela chemie, ale zasa chleba vo vajci som mala aj ja vcera na veceru 😀 A ze mi chutia keksiky a zmrzlina, tak to bohuzial. Obdobie rannych nevolnosti uz mam za sebou, tak prisli chute na sladke...
Monti, skorica sa nema? Ja ju dako nemusim, ale rezance s tvarohom si veru skoricujem. Mnam 🙂
A ja sa tiez bojim, ked nekope. Si vravim, ze spi, ale aj tak jej radsej obcas poklepem po brusku, nech sa aspon trosku prevali, aby som bola kludna. A ked prvy krat ckala, tak som skoro zomrela od strachu, lebo som si myslela, ze ma daky nervovy tik...

freyadee
10. jún 2008

juj baby... musela som vam na chvilku zdrhnut... mala som surny a dost dlhy hovor... takze som spat...
dakujem za rady... ale co s tou vodou v tele co sa drzi? 😒 prsia mam uz naliate ako keby som kojila... hehe

montinka
10. jún 2008

no pinco vraj by sa nemala lebo vyvolava porod a ja akoze moc na take veci nedam ale tychto dvoch no neviem drzim sa ich. joj to moje cka zakazdym ked nieco zjem a hlavne ovocie neviem preco zeby mu to nechutilo?a frey no ta voda no s tou sa asi nic neda robit.

freyadee
10. jún 2008

montinka... a myslis, ze by to malo po tehu prejst? a upravit ako predtym? 😖

montinka
10. jún 2008

asi hej. nam vravela sestricka na cvikach zevraj nemame vela pit lebo ze z toho puchnu nohy ze by sme mali vypit 1,5l vody vratane polievky a tak. bohvie. ale tak podla mna bude vsetko ine ked uz nebudeme tehu

freyadee
10. jún 2008

no pekne... inak ani vela nesolim... uplne tak ako predtym... nic neprehanam.... skor u nas doma ked nieco varim... tak si dosolia druhy... mas krasne brusko :o)

evitkamalicka
10. jún 2008

frey ahojcek, preco neprides aj k nam snazilkam 21? inac cakame chlapceka, kuk do albumu

montinka
10. jún 2008

nooo pekne moc nie je lebo popukalo ale tak nevadi hlavne ze drobcek je v poriadku. ani ja moc nesolim a nastastie mi nepuchnu nohy. klop klop

evitkamalicka
10. jún 2008

kocky inac ja som zatial pribrala 8 kg a zda sa mi to vela i ked lekar tvrdi ze by som uz mohla mat aj 10 kg navyse a nic by sa nestalo

montinka
10. jún 2008

evitka ja som mala naposledy +11 takze ty vobec nemas vela ale vo stvrtok budem mat urcite zase viac kil

evitkamalicka
10. jún 2008

montinka, ale vraj to najhorsie priberanie este len pride, tak dufam ze nebudem mat do konca 30kg navyse, ale vlastne je to jedno, len nech je mimi zdrave a po porode budeme chudnut

freyadee
10. jún 2008

ahoj evitka.... len 8 kg???????? 😲 joj ako ti zavidiiiim... ja som len v 11 tt a uz mam 6 kg hore ... :(
som zvedava, co mi povie doki vo stvrtok....

montinka a nenatierala si si brusko s nicim proti striam?

montinka
10. jún 2008

veru veru moja rec evitka len nech je male zdrave. hm ved preto hovorim ze urcite budemmat zase par kil navyse. ale ano natierala a vsetkym moznym ale mam pocit ze cim viac sa natieram tym viac mi puka no co uz

freyadee
10. jún 2008

montinka... ale inak aj to je pravda, ze ked babo rychlo rastie, mozes sa natierat aj s vies cim a popuka tiez... ma to straaaaasne vela bab... tak si z toho nic nerob,,, inak ked sa to po porode bude opalovat... tak tie cervene strie pekne vyblednu... a nebudu take viditelne... ale len take ligotave... ale biele.... neboj nic...

evitkamalicka
10. jún 2008

mne natieranie tiez absolutne nepomaha, pupok mam jak stara korytnacka 😀

montinka
10. jún 2008

hm no ved hej mozno preto mi popukalo lebo do skoro piateho mesiaca som nemala skoro ziadne brucho a potom buuum a stale je vacsie a vacsie.🙂 no dobre babule idem sa ja umyt a spat tak ahoj a dobru noc potom

freyadee
10. jún 2008

tak pa monti... pekne sa vyspinkajte 😉

ozi evitka... nevies ci a ako sa da predpokladat pohlavie baba podla rastuceho bruska? ze je na to nejaky figel, ze pri babe to byva takeeee... a pri chlapcovi takeeee.... nevies nahodou? moj drahy by moc xcel babu ... mne je to jedno len nech je zdravucke.... samozrejme, ale rada by som bola tiez, keby to bola baba 🙂

horajda
11. jún 2008

cafte baby no vy ste ale pokecali, no asi sa budem musiet ist k niekomu odvazit lebo teraz netusim kolko som pribrala a mozno by som to aj trosku rada vedela 🙂asi skocim na vikend za kamoskou co ma vahu 😉

u2jana
11. jún 2008

ahojte, mna vcera zvozila doktorka v poradni, ze naco som tolko pribrala ☹
som 27tt a z povodnych 48 mam teraz 60kg... asi je to fakt dost... vy ste na tom ako?

evitkamalicka
11. jún 2008

u2jana, ja mam v 26tt +8kg

evicka1
11. jún 2008

u2jana... vobec by som nestresovala ja som zacinala z vahou 49kg a teraz mam 60 a to som v 24+6...a doky povedal, ze to je v pohode, lebo babatku sa dari ako ma... a je pravda, ze ped tehu som vyzerala ako vychrtlinka lebo mam vysku 173cm... som spokojna tak ako to je... a mas divnu doktorku... je pravda, ze ten moj povedal, ze zdrave priberanie je tak 0,5 az kilo tyzdenee... a ak sa neprezieras tak je to v poriadku... kazde telo potrebuje ine zasoby... neboj to po porode schodis... 😉

finanzata
11. jún 2008

ak sa môžem pridať, tak ja som dosiaľ pribrala 6 kíl. a to zjem dosť. ale bábo je vraj v norme, tak to veľmi neriešim. 🙂

holly1
11. jún 2008

ahoj, tak dnes jsem se vážila, za poslední tři týdny jsem přibrala 1.5 kg, celkově jen 2. Bříško zatím moc neroste, asi se mi to teprve rozjede.

montinka
11. jún 2008

ahojte dnes som bola na kontrolu na stitnu a tak uz viem ze uz mam +13. myslim ze to este celkom ujde.

mikulka
11. jún 2008

Tak já jsem ve 23 tt a mám dvě kilča navrh, nevím, jestli to není málo, ale jsem ráda i za to. Do 17 tt jsem pořád zvracela. Snad ještě budu více přibírat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre