Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

szkatka
15. jan 2010

Holky vůbec si nedělejte hlavu.Mě těší,že v tom nejsem sama...mám 24kg navrch...hrůza děs běs a drahá polovička mi už vyhrožuje že zruší všechny zrcadla,protože se tam pořád kritickým okem natřásám a nadávám.No a stejně ať jsem se snažila jak jsem chtěla neovlivnila jsem to ani menšíma porcema častěji nebo naopak hladovkou,,,prostě ničím 😠 🙂

rybka7826
16. jan 2010

ahoj damy, ja som mala na pred tehotenstvom 61kg, kvoli zvracaniu som schudla 5kg a dnes mam nieco cez 62kg. citim sa vsak OK, hovoria, ze nemusim nejako extra pribrat, babatko si berie od maminy, co potrebuje a pokial sa mamina citi OK, tak je vsetko v poriadku. moj drobec rastie ako ma, ja sa stravujem normalne. my uz ideme pomaly do finale, tak som zvedava, co bude tesne pred 🙂

matulienka.d
16. jan 2010

No tak teraz si z toho hlavu nerobím, ale čo bude potom???? Koľko kíl mi ostane navyše??? Jooj, to zasa bude drina dať ich dole, ale možno keď budem mať viac pohybu na čerstvom vzduchu s malou v kočíku, tak to snáď pôjde jednoduchšie.Okrem toho, teraz papáme všetko, ak budem kojiť, čo dúfam budem, tak sa nemôže skoro nič..hehe....Tak to bude ďalšia vec - super dietka....xixi 🙂

mirka907
16. jan 2010

Baby len kludne papajte a priberajte...Ja som pocas tehotenstva pribrala len cca 7 kil a bolo mi tazko pocas porodu (15 hodin kontrakcie a aj tak nakoniec cisarak) a aj po nom. Vtedy som si tak vravela ako dobre by bolo keby som mala o par kil viac lebo moja telesna konstrukcia to nezvladala...Ktora mate planovany cisarak, tak sa rovno chystajte na niekolkodnovu dietu hned po porode a ani nebudete vediet ako pojdu kila dole...Videla som ze ste tu riesili aj posledny mesiac...ja som vtedy schudla asi 3 kila..jedla som vsetko....
A presne ako pise matulienka, kojenie tiez spravi svoje...Takze fakt len pekne papajte a zbytocne sa nestresujte...

matulienka.d
16. jan 2010

Mno, ja som bola pripravená psychične, že pôjdem cisarákom,lebo mám problémy s vysokým tlakom, kvôli tomu som bola PN od 5-teho mesiaca a už som na MD. Ale minule doktorka mi robila ultrazvuk a mi povedala, že mala má výbornú polohu a mohla by tak ostať do pôrodu, podľa čoho som usúdila, že to budú zrejme skúšať normálnou cestou. Tak teraz neviem, no najhoršie na tom je, že ak budem robiť cez víkend, alebo cez týždeň od 14.00 hod, tak mi nebude mať kto pichnúť EPI a budem to musieť prežiť bez nej...... ☹
U nás v nemocke to vraj robí len jeden doktor a on nemáva služby, tak sa budem musieť nejak zariadiť..... 😨

kubkovka
16. jan 2010

matulienka, nic sa neboj, ja som rodila normalne, vobec som neuvazovala o epi a nebolo to nic hrozne, cakala som horsie........

brontik
16. jan 2010

Caute baby, hladam tu spolocnu rec a mozno v tejto teme by sme sa mohli podelil o spolocne skusenosti. Mojou je to ze tak ako sa da ocakavat priberanie ja len chudnem v tehotenstve. Na zaciatku som mala 75 kg a teraz na konci stvrteho mesiaca mam 72. pred dvoma tyzdnami to bolo 72,5kg. Som v zahranici a v nemocnici kde by som mala rodit ma este ani nevideli. Termin na prve stretnutie mam az vo februari. Okrem toho jeden sukromny gyndak mi povedal, ze mam velmi nizko polozenu placentu nejak centralne a vraj sa uz nepohne. No co mam zastat v klude??????

nanika
17. jan 2010

Brontik, pohoda, ja som chudla kazde tehu na zaciatku, tie tri kg v pohode, je to normalne. Nizko polozena placenta, to je blbe, ale niekedy sa zvykne posunut vyssie rastom maternice, tak sa dopredu netrapkaj, drzim palcek.

vibeke
17. jan 2010

baby,, ja zaciinam 24tt a uz mam uspesne 7 kilov na sebe ☹ ☹ , az mam strach do kolko potiahnem,, aj sa snazim brzdit, ale ked to na mna pride , proste zeriem ..... :-a

nanika
17. jan 2010

vibeke, ak treba, tak treba looooooooooooooooool

tintiniacik
17. jan 2010

Baby ja som v 31tt a pribrala som 16kg a to mi este ostavaju 2mesiace.Brusko sa mi zda malicke ja neviem kde sa mi to nalepilo. A ked som povedala kamoskam kolko som pribrala tak mi nechceli verit ze kde by som tie kila mala tak ja fakt neviem

vibeke
17. jan 2010

baby, musime si verit ze sme pritazlive aj tak.. 😝 😝 😀 😀 🙂 🙂

monaberuska1
17. jan 2010

ahojky hoky, ja nevim co se deje, ale strasne behem dvou tydnu jsme úribrala, ja vubnec nevim vkolikatym jsme jdu teprve zitra na gyndu ale mslim ze jsme nejak v zacatku takze ja vubec netusim co se smenou deje, ale mnaza normlane ze mam bricho jak tehotna :_D 😀 😀 ale jako fakt mam pupek normlane chjo ☹jsme asi moc ztloustla s ebudu stydet na vaze byt na gynde ☹ ☹ ☹

crawler
18. jan 2010

mona: 8tt už máš měsíc a půl těhu za sebou - já v tu dobu měla už 2kg nahoře a vylezlej podbřišek že bylo jasný že jsem těhu no...každá jsme jiná - nedá se nic dělat - stravování na to u mě nemělo vůbec vliv, takže teď jím na co mám chuť a váha pokračuje kontinuálně dál = nyní 9kg nahoře, ale kdybych se hlídala, tak by to vypadalo naprosto stejně, takže buď v klidu, prostě holt po porodu musíme máknout🙂 a přitažlivé určo jsme - pro ty naše chlapy a ostatní nám můžou být fuk🙂

aussiegirl
19. jan 2010

kocky na povzbudenie, mne za 2t nabehli 4kg. skoro ma trafilo...keby som sa aspon poriadne prezierala...doki hovori zevraj voda. tak dufam, ze ma pravdu 🙂 ...jo a pod 20kg plus to pred porodom nevidim ani nahodou. ale nevadi, vsetko pojde pekne cvicenim a behanim okolo 2 deticiek dole 🙂 ... hlavne aby sme boli zdravi!!!!

matulienka.d
20. jan 2010

Ahojte babule.
Tak som sa vrátila z výletiku domkov a čítam vaše príspevky.

aussiegirl, z toho si nič nerob, ja som tak pribrala v siedmom mesiaci - za 3 týždne som mala 3 kg navrch a to fakt netuším akým pričinením......no a cez vianoce som pribrala len 1,5 kg....čo je čudné, lebo som sa absolútne neobmedzovala......Možno som mala lepšie trávenie alebo čo..........
😉 😉 😉 🙂

fecka24
21. jan 2010

Ahojte babenky.Tak ja som v 28 tyzdni tehotenstva a pribrala som uz 13kg.a tiez ma to velmi netesi ze tak priberam ale co uz.Stravujem sa normalne ako pred otehotnenim a priberam tak neviem cim to bude...Ale niektore babenky co poznam pribrali aj okolo20-30 kg pocas tehotenstva.Dufam ze nepriberiem na tolko ze budem mat tazky porod ☹

miroslava89
21. jan 2010

ahojte.. ja som dnes zacala 22tt.. a mam nahor 12kil( mozno uz aj viac)..stravujem sa uplne bezne normalne snazim s zdravo stravovat.. ale aj tak prib eram a ani sa necudujem kedze cele dni len lezim..

adelka89
21. jan 2010

holky klidek, myslim, ze je to velice individualni, moje maminka pribrala za cele tehu 5 kg a ja ve 26tt jsem mela nahore uz 11 fakt bych to neresila. Hlavne ze jsou deti v poradku a zdrave po porodu to shodime 🙂

anibas
21. jan 2010

moje skúsenosti, tak do 4. mesiaca len 1 kg - zvracanie,
od 5. - 8. skoro 10 kg.
9. mesiac cca 2 kg.

A pribrať 20 - 30 je srááááášne veľa 😲 😲 😲 😲 , tak do 15 kg je v pohode.
Horšie je potom schudnúť. 😒 😒 😒

miroslava89
21. jan 2010

anibas.. ja pochybujem ze nakonci budem mat menej ako 20kil nahor.. a ci pojdu dole ci nie.. musim verit ze pre manzela ostanem pritazlvia aj tak😀

adelka89
21. jan 2010

nemyslim si ze by byl problem kila shodit kamaradka pribrala 22kg a z porodnice odchazela o 15kg lehci a ta zbyla kila shodila v prubehu sestinedeli. Zustaly ji tak dve tri a ty si chce nechat 😀

matulienka.d
21. jan 2010

joj, no mne by sa páčilo pribrať za celé tehotenstvo do 15kg, ale to asi ťažko, som v 34.tt a už mám 13kg navyše, takže asi to ešte pôjde peeeekne hore, no ale čo už. Keď mi príde na niečo chuť, tak si to proste doprajem, ale zasa to moc nepreháňam. Skôr vidím problém v tom, že nemám toľko pohybu, ako som mala pred otehotnením, ani stresy v práci, lebo som bola na rizikovom a teraz som na MD.....A to tiež urobí veru svoje. 😉

liv1
21. jan 2010

ahojte, ja som na zaciatku tehu v podstate, a akurat som schudla. kilo a pol min. no povedzte, radsej pribrat ako zhodit 😠

zuzufek
22. jan 2010

ahojte,liv1 to je úplne normálne,mnohé boli a sú na tom tak ako ty 🙂 aj ja som v prvom trimestri nepriberala,lebo mi nechutilo jesť,pamätám si,že za celý deň bol môj žalúdok ochotný prijať akurát nejaký jogurt a celozrnné pečivo,keďže od všetkého vareného sa mi nadvihoval žalúdok,no a potom v 2.trimestri som začala priberať a za celé teh.to bolo 16 kg...tie sa ale rýchlo pri starostlivosti o dieťa a mnohých stresoch rýchlo stratili.. takže neboj aj teba to priberanie neminie...ale pri každej je to samozrejme individuálne 😉

vefi89
22. jan 2010

matulienka, nemaj hlavu v smútku, ja som do včil pribrala 17 kilo 😅

matulienka.d
22. jan 2010

😉
no a čo.....aj tak sme stále krásne, no nie????? 😀

flamenga
22. jan 2010

tak ja mám opačný problém ako väčšina z vás.... pomaly končím piaty mesiac a stále mám +0kg.... ok, silou vôle by sa dalo povedať, že +0,5kg 😖 Je to normálne? Už teraz sa desím ďalšej poradne, čo mi lekárka povie, pretože už minule na mňa pozrela, že: 🙄 tak ako minule? 😒 Ale bábätko je také veľké ako má byť, aj toľko váži, koľko by malo... tak snáď to až tak nevadí 😒 a bruško mi tiež trčí... tak ja nechápem, prečo tá váha stále stojí....

miroslava89
22. jan 2010

flamenga a pred tehu si bola baculka alebo chuda??..
baculky niekedy maju svoju zasobu a taknepriberu za celu tehu takmer nic

natalia777
22. jan 2010

baby nic sa nebojte, ja som mala pred porodom 13 kg navyse a teraz som 2 tyzdne po porode a zostali mi 3 kg 🙂 navyse 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre