Ako spomaliť priberanie v těhotenstve?

iva172
19. dec 2006

Neviete mi niektorá poradiť prečo tak priberám v tehotenstve.Vraj sa nesmie pribrať veľa, a ja som už pribrala dosť.Ani veľa nejem, a len stále rastiem... Musím to nejako spomaliť, ale ako??? ☹

maculienka123
23. mar 2010

peppe ja budem mat tiez svadbu v 25tt,ake mas saty?ked mne sa pacia len s korzetmi a princeznovske

jenie123
24. mar 2010

ahojte,
tak ja som v 27 tt a zatial som pribrala 5 kg.
pepppe a maculienka, ked sa tu bavite aj o svadbe.. ja sa budem vydavat v 33 tt.. 🙂

balky3
24. mar 2010

Ahojte ja som v 32.tt a pribrala som 12 kg tak do 18 tt som mala navyšle len 3 kg a dokonca som v prvých mesiacoch schudla 5 kg. Dufam že tá váha neorastie nad 20 kg

pepppe
24. mar 2010

maculienka,,ja som si vybrala tiez z korzetom ale so msi ich skusala este v januari heh si myslim ze ich na seba uz nedam,a duplom nie popolnocne,tak uvidim buduci tyzden idem na skusku,tak som zvedava.....a ty si kolko pribrala uz??.jenie,,,,wau a to sa neboji,ze az tak neskoro,ze sa ani hybat nebude dat:::??? 😀 jaj nech uz mam po nej,lebo len stresy mam

linuska1
25. mar 2010

ja som v 31 tt.. v prvych mesiacoch som schudla 1 kg.. a teraz som ho naspat pribrala...🙂 takze mam povodnu vahu .🙂 a dufam ze uz do konca vela nepriberiem.🙂

lenka268
25. mar 2010

ja som v 32 tyzdni, a momentalne 8 kg, mala som + 10 kg ale chytila ma nejaka crevna viroza a schudla som 2 kg

biba12
25. mar 2010

Ja som v 19 tt a som + 4kg.

majkoalucka
27. mar 2010

ja som pribrala zatial 10kg

motylek
27. mar 2010

Já jsem 24tt a zatím jsem o kilo lehčí, u prvního jsem přibrala 12kg.

jenie123
28. mar 2010

pepppe, nebojim.. 🙂 na mne to doteraz nikto ani nespoznal, ze som tehotna.. mam malicke brusko.. dokonca, ked som isla na 3Dcko v 27tt, lekar sa ma pytal, co tam vobec chcem 🙂

monja
29. mar 2010

Ahoj holky!ja jsem od zitrka 38tt a pribrala jsem 11kg.Taktez doufam,ze uz to staci🙂)) Ale citim se super,vice mene mam ta kila vsechna v brisku....

katarina.banska
29. mar 2010

ja som zacala 33 TT a od zaciatku tehu som pribrala 12kg. no cakala som ,ze celkovo priberiem tolko, ale nevadi... hlavne, ze je malicke aj ja v poriadku. 🙂

sabiatko
29. mar 2010

takze za cele tehu u mna +17 kg, co som naozaj necakala, ale aj tak som vyzerala dobre 😝 v poslednom mesiaci to bola aj tak prevazne voda. v nemocke som nechala presne 10 kg a za 9 dni, co som doma, islo samo dole 1.5 kg, tak verim ze onedlho budem na svojej povodnej vahe 🙂

zuhur
31. mar 2010

Ahojky, tak já jsem ve 20tt a už mám navrch 8 kilo ☹ No co se dá dělat asi to tak mimís chce, protože se rozhodně nepřejídám.

strapanik
31. mar 2010

Ja som v 20 tt a zatial mam + 4 kg. Dufam, ze nepriberiem viac ako 10-12 kg.

flamenga
31. mar 2010

tak zatiaľ 30tt + 5kg 🙂

nibiru
31. mar 2010

ahojte no ja som uplne hotova doktor mi napisal do knizki k vahe taky vykricnik ze dovi za 3tyzne som pribrala 4kg tak sa musim drzat na uzde no predtim ako som zostala tehotna som vazila 86-87kg v 1trimestri som schudla 5kg a vlasne moja prva vaha v tehu knizke bola 82kg doktor sa riadi podla nej teraz som v 22tt+5 a vahu v poradni som mala 88kg co ma tak zvozil ze dovi ze nesmiem tolko priberat ze najviac priberiem v poslednom trimestri ☹ je pravda ze som sa rozpapkala no ako ma zvozil jem menej a casto tak dufam ze moc nepriberiem este aj ovocie mi kazal obmedzit koli tomu ze obsahuju vela cukrou(pijem len cistu vodu nic ine mi nechuti ) moja mama ked cakala mna pribrala 30kg dofam ze to nebude moj pripad kedze uz pred otehotnenim som mala problem schudnut po tom co som pribrala 20kg ☹ ked som prestala fajcit 🙂

nevestinka2010
31. mar 2010

nibiru> jaj ,nic si z toho nedelej, to je teda blbej doktor, kdyz nebral v uvahu, ze vlaste jsi jen +2 kg od predtehu vahy...
ovoce jez jen dopoledne a jen jednu porci a jinak jez treba 8 krat denne male vyvazene porce a hlavne dost bilkovin at te to zasyti a neboj... bude dobre!

mirka183
31. mar 2010

nibiru, myslim, ze si pribrala tak akurat. Ja som v tvojom tyzdni mala + 7-8kg. A nie je pravda, ze sa najviac pribera v 3.trimestri. Ja som praveze najviac pribrala v druhom. Teraz to uz ide pomalsie, tak 0,5 kg za tyzden. Ale je to urcite individualne.

andelka
31. mar 2010

nibiru: Taky si nemyslím, že by to bylo moc, zvlášť, když jsi na začátku zhubla. Ony ty tabulky jsou pěkná věc, ale každá těhulka je jiná. Některá přibere hned z kraje a potom už jen málo a některá třeba do 3. trimestru málo a pak během posledních týdnů hodně (to ale bývá většinou voda). Já už ty doporučované příbytky neřeším, protože sama jsem vedle jak ta jedle. První kilo mi přibylo někdy kolem 20tt a od té doby je to tak max. kilo za měsíc, teď dokonce poslední 4 týdny vůbec nic. A to jsem si myslela, že mezi 27tt a 35tt přiberu mnohem víc, protože jsem to právě někde četla. Ta váha záleží na hodně faktorech - někdo začne přibírat tuk všude, někdo na zadku, někomu se hodně zvětší prsa, někdo má hodně plodovky a někdo přibere jen to fyziologické (váha mimča, plodovky, placenty, větší objem krve pod.) Doktoři by neměli tak stresovat. A každá těhulka sama ví, jestli opravdu jí hodně a blbě nebo jestli je to v něčem jiném.

nibiru
31. mar 2010

dakujem baby 🙂 ste ma potesili 😀 ale budem jest naozaj striedmo lebo teraz ani pohyb uz nemam som doma pn bo mi prechladol pravy klb ma mam naordinovany pokoj pretoze pri chodzi ma to stasne boli az krivam dokonca neviem ani nohu vykrutit aby som si obula ponozku inak mam zatial bezproblemove tehotenstvo a vsetky vysledky ok 🙂 tak dufam ze to tak pojde aj dalej 🙂

andelka
31. mar 2010

nibiru: Ono se snad každému v těhu něco poštěstí, kvůli čemu má zdravotní potíže. Já sice normálně na cvičení chodím, no ale jelikož jsem těhu vlastně přes zimu, tak ty doporučované dlouhé procházky moc nešly, nějakou dobu jsem zas nemohla kvůli mykoze a pak jsem zas byla nemocná...no a teď se mi asi mimčo posunulo dolu a bolí mě celý spodek, takže to mám přesně jak ty - stukám když mám ohnout nohu, navlíkání ponožek je boj. Ale už se to krátí, tak si nestěžuju, mohlo by to být i horší.
Užívej si těhu a na tabulky se vykašli. 😉

nibiru
31. mar 2010

🙂 🙂 🙂 uzivam len keby ta noha nebolela ☹ ale tak dufam ze to prejde po takom dlhom case co sme sa snazili prezijem hoci ake bolesti len nech je zdrave a dotiahneme to do konca 🙂

adelaine
2. apr 2010

nibiru,
naozaj, tabulky su jedna vec, organizmus kazdej z nas vec druha..kazda sme ina....
na zaciatku aj mna slo rozhodit, ked niekto napise, ze priberie za cele tehu 5 kg a pritom do seba cpe vsetko,
ale uz to neriesim...
ja mam uz 12 kg navrch, kedysi som tajne dufala, ze sa zmestim do tabulky, kde sa doporucuje max. 13 kg...ale vidim, ze to nie je realne....ja priberam aso 0.5 kg za tyzden, nech robim co robim a to sa neprezieram 😖
je vsak pravdou, ze kvoli sladkemu by som vrazdila, dam si sice kazdy den , ale len nieco male.....
pevne dufam, ze v porodnici ostane vacsina kil, s mensinou sa volajako popasujem, popasujeme 😉

flamenga
2. apr 2010

adelaine ja som napr. pribrala zatiaľ len 5 kg (som 30tt), ale ešte stále trpím nevoľnosťami (od 6tt 🙄 )... a ešte si pravidelne 2-3x na deň pokecám s WC misou, tak to bude aj tým.... mňa zase ide roztrhnúť od jedu, keď čítam, že niekomu nič nie je, je ako kyselina 😀 čo ja by som za to dala, keby som mohla zjesť všetko, na čo mám chuť.... žiaľ, ak mi náhodou niečo zachutí, že to dokážem zjesť (že mi to nesmrdí alebo ma z toho nenapína z neznámych príčin 😀) tak ma potom z toho aspoň páli záha alebo nafukuje 😠 😀 Všetko má svoju daň.... 😒

adelaine
2. apr 2010

flamenga, naozaj...je to indi vindi...podstatne je, ze nase detvaky su ok 😉 ci uz budeme mat nejake kilecka, alebo nebudeme.

ivka1603
2. apr 2010

Ahojte baby....neda mi, aby som vam nenapisala....Ja som pri prvych dvoch tehu pribrala po 10kg a teraz, pri tretom tehu a davno po 30 som pribrala 6kg a to som v 37tt......problem, preco som pribrala len tolko je, ze som mala tehucukrovku, nemohla som jest nic sladke, ani sladke stavy, ani ovocie....a velmi som sa bala, aby maly nebol "podvyziveny".....nakoniec mi Dr. v nemocnici pri UZV povedala, ze ma uz 3450g a je pomaly pripraveny na porod 🙂 Prajem vam vsetkym vsetko dobre a zdrave deticky....

andelka
3. apr 2010

Holky, tak mě napadlo, myslíte že tendence k přibírání v těhu můžou být i dědičné?
Nedávno jsem si povídala s mojí mamkou a říkala, že když čekala mě, přibrala taky málo, asi 7kg a já jsem byla klasické miminko (3,2kg a 50cm). Jak to měla babička nevím, už nežije, ale porodila celkem brzy po sobě 4 děti a podle fotek vypadala pořád stejně a docela dobře. A to jsme všechny tři založením spíš baculatější.
Poslední dobou o tom dost přemýšlím, protože fakt moc nepřibírám, i když jím normálně všechno, i mlsná mě honí a většinou dohoní 😅 V úterý jdu na poradnu a už se nemůžu dočkat, potřebuju ujistit, že malej přibírá a nic mu nechybí. Už aby to bylo. 😔

flamenga
3. apr 2010

andelka moja mama so mnou pribrala 7kg 🙂

andelka
3. apr 2010

flamenga: Tak že by na tom něco bylo? Zatím máš taky navrch málo. Akorát to máš s "daní" 😒 Mně nebylo špatně skoro vůbec, nezvracela jsem ani jednou (za což jsem vděčná, protože to nesnáším), jen jsem v 1. trimestru nějakou dobu trpěla jakýmsi nechutenstvím nebo vybíravostí, ale trvalo to krátce. Teď mě občas v noci pálí žáha, ale dá se to zvládnout, jsou na to prostředky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre